Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή θα υπάρξει με το γεγονός ότι δεν έκανα factory reset;

Στην διαδικασία της πρώτης σελίδας δεν αναγράφει πουθενά ότι είναι αναγκαίο να κάνεις factory reset.

Δεν με πείραξε το γεγονός ότι έκανε restore τα settings/applications μου ίσα ίσα με γλύτωσε από κάμποση ώρα να τα ξαναπεράσω.

 

Πρέπει φίλε μου να κάνουμε factory reset για να μην υπάρξουν προβλήματα αργότερα ( restarts -lags κ.τ.λ)

Το γράφει στην πρώτη σελιδα

Σημείωση: Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν βαζεις μια απο την πρωτη σελιδα.!! Οχι δεν το βαζεις πουθενα αυτο: (SS_DL.dll).

Στο boot θα σου βγαζει το σημα της cosmote. Ολες η 4.0.4 ειναι βελτιωμενες και καλες.

Το αγγλικο και το ελβετικο ειναι απο της καλυτερες.!!

 

ευχαριστω θα δοκιμασω μια απο αυτες που ειπες

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου να κάνουμε factory reset για να μην υπάρξουν προβλήματα αργότερα ( restarts -lags κ.τ.λ)

Το γράφει στην πρώτη σελιδα

Σημείωση: Μετά από κάθε αναβάθμιση συνιστάται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset).

 

Όλα ευχαριστώ για το tip.έκανα Το factory Reset.

Edited by agentkostas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω εχω την ελληνικη 4.0.4 μεσω odin. ημουν root με τον απλο τροπο ,τωρα πλεον δεν ειμαι. Τοπροβλημα μου ειναι δεν μου δινει αναβαθμιση μεσω kies. ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω εχω την ελληνικη 4.0.4 μεσω odin. ημουν root με τον απλο τροπο ,τωρα πλεον δεν ειμαι. Τοπροβλημα μου ειναι δεν μου δινει αναβαθμιση μεσω kies. ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μα δεν υπάρχει πιο καινούρια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είχα την επίσημη 4.0.3 της Cosmote και τώρα έκανα αναβάθμιση στην 4.0.4 της Cosmote μέσω kies. έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και αφού bootάρει και βάζω στοιχεία κλπ, όταν πάει να μου δείξει τις αρχικές οθόνες μου δίνει 2 επιλογές: TWLauncher που είναι το touchwiz 4 και Αρχική Τouchwiz την οποία πάτησα και είναι το touchwiz UX. άρα πήραμε όντως το καινούριο touchwiz; γιατί το είχα κάνει port πριν που είχα root, αλλά πριν κάνω την αναβάθμιση το ξεrootάρησα. άρα δεν νομίζω να έχει μείνει με κάποιον τρόπο από πριν, αφού τα έσβησα όλα κατά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. καλά τα λέω; μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, είχα την επίσημη 4.0.3 της Cosmote και τώρα έκανα αναβάθμιση στην 4.0.4 της Cosmote μέσω kies. έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και αφού bootάρει και βάζω στοιχεία κλπ, όταν πάει να μου δείξει τις αρχικές οθόνες μου δίνει 2 επιλογές: TWLauncher που είναι το touchwiz 4 και Αρχική Τouchwiz την οποία πάτησα και είναι το touchwiz UX. άρα πήραμε όντως το καινούριο touchwiz; γιατί το είχα κάνει port πριν που είχα root, αλλά πριν κάνω την αναβάθμιση το ξεrootάρησα. άρα δεν νομίζω να έχει μείνει με κάποιον τρόπο από πριν, αφού τα έσβησα όλα κατά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. καλά τα λέω; μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει;

Πρώτη φορά το ακούω !!:confused::confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει από πριν που το είχα περάσει; αφού και το έκανα unroot και έσβησα τα πάντα από την μνήμη όταν έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. ξέρει κανείς πώς σκατά μπορώ να το σβήσω τελείως; δεν με νοιάζει να ξανακάνω factory reset, αρκεί να φύγει!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει από πριν που το είχα περάσει; αφού και το έκανα unroot και έσβησα τα πάντα από την μνήμη όταν έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. ξέρει κανείς πώς σκατά μπορώ να το σβήσω τελείως; δεν με νοιάζει να ξανακάνω factory reset, αρκεί να φύγει!

 

Κανε factory reset, wipe cache, και wipe/dalvik.!! Mαλον κατι εχει μεινει απο πριν, δεν φαινεται φυσιολογικο.!!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει από πριν που το είχα περάσει; αφού και το έκανα unroot και έσβησα τα πάντα από την μνήμη όταν έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. ξέρει κανείς πώς σκατά μπορώ να το σβήσω τελείως; δεν με νοιάζει να ξανακάνω factory reset, αρκεί να φύγει!

Πρέπει να εχει γίνει εφαρμογη συστηματος .

Πήγαινε με κάποιον root explorer System/ apps, να δεις αν υπαρχει το SecLaucher2 και να το διαγράψεις. Θα πρέπει να επιλέξεις O/R για να σου επιτρέπει διαγραφή .

Δεν γνωρίζω αν το touchwiz δημιουργεί και καποιον αλλο φακελο που πρέπει επίσης να διαγράψεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε factory reset, wipe cache, και wipe/dalvik.!! Mαλον κατι εχει μεινει απο πριν, δεν φαινεται φυσιολογικο.!!

 

Πως εγινε αυτο ρε παιδια, αφου μπηκε με φλασαρισμα, δεν εγκατασταθηκε απο το Market για να "επιστρεψει" οπως και οι υπολοιπες εφαρμογες... Και δεν μου λετε, αν μεινει τι πειραζει? Εγω το εβαλα σημερα, μου κρασαρει συνεχεια και το παρατησα, γυρισα στο Nova... (εχω γραψει σχετικα στο νημα των launchers)... Τι πειραζει αν μεινει μεσα?

 

Πρέπει να εχει γίνει εφαρμογη συστηματος .

Πήγαινε με κάποιον root explorer System/ apps, να δεις αν υπαρχει το SecLaucher2 και να το διαγράψεις. Θα πρέπει να επιλέξεις O/R για να σου επιτρέπει διαγραφή .

Δεν γνωρίζω αν το touchwiz δημιουργεί και καποιον αλλο φακελο που πρέπει επίσης να διαγράψεις .

 

Ναι, αυτο ειναι. Το εσβησα... ας το κανει και ο φιλος που εχει προβλημα! (sorry για τα συνεχομενα posts)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάλι το ίδιο κάνει! είχα κάνει root με τον πρώτο τρόπο που λέει το post αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 και είχα κάνει install το touchwiz από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1666384

 

μετά έκανα unroot όπως έλεγε ο οδηγός και μετά factory reset, αλλά πάλι μου το έβγαζε.

 

τι πρέπει να κάνω για το απεγκαταστήσω για πάντα να τελειώνουμε;

 

Γιατι δεν κανεις delete το αρχειο που εκανα κι εγω?

 

οοοοοps, τωρα ειδα την απαντηση σου!!!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λάθος έκφραση, μου λέει το kies ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει αναβάθμιση

 

Πάτα στον dialer

*#1234# και πες τι σου βγάζει

Link to comment
Share on other sites

PDA:I9100BOLPM

PHONE:I9100BOLP7

CSC:I9100COSLP9

Build info:fri aug 17:14:30 KST 2012

 

Δοκίμασε να βάλεις την προηγούμενη της Cosmote και δες αν σου βγάζει το ιδιο πρόβλημα.

Αν όλα πάνε καλά με την προηγούμενη, θα σου δώσει την 4.0.4 το KIES

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις την προηγούμενη της Cosmote και δες αν σου βγάζει το ιδιο πρόβλημα.

Αν όλα πάνε καλά με την προηγούμενη, θα σου δώσει την 4.0.4 το KIES

 

ολα καλα,μολις ξανα δοκιμασα και μου εβγαλε οτι εχω το πιοπροσφατο λογισμικο.

Το ερωτημα τωρα ειναι σε ενα μελλοντικο update στη 4.1 θαγινει μεσω kies?

λογω του οτι στο counter υπαρχει ηδη το 1

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα,μολις ξανα δοκιμασα και μου εβγαλε οτι εχω το πιοπροσφατο λογισμικο.

Το ερωτημα τωρα ειναι σε ενα μελλοντικο update στη 4.1 θαγινει μεσω kies?

λογω του οτι στο counter υπαρχει ηδη το 1

 

Δε παίζει ρόλο το counter στο update

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο την επισημη 4.0.4 (ελβετικη) και στην μπαρα ειδοποιησεων μου γραφει ''να μην λαμβανονται ειδοποιησεις''

απο οσο θυμαμαι κανονικα επρεπε να γραφει ''δεν υπαρχουν νεες ειδοποιησεις'' ξερει κανεις να μου πει τι παιζει?

Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο την επισημη 4.0.4 (ελβετικη) και στην μπαρα ειδοποιησεων μου γραφει ''να μην λαμβανονται ειδοποιησεις''

απο οσο θυμαμαι κανονικα επρεπε να γραφει ''δεν υπαρχουν νεες ειδοποιησεις'' ξερει κανεις να μου πει τι παιζει?

 

Αυτο στο βγάζει οταν είσαι με 3g?

ή με το wifi ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο βγάζει οταν είσαι με 3g?

ή με το wifi ?

 

ειμαι συνεχεια με wifi αλλα και κλειστο να το εχω παλι το ιδιο λεει

Edited by stefos86
Nokia 5110,3210,3310,3410,8210,8310,6680,6510, 7210,6600Samsung e700LG ku990Mio a702Apple iphone 3gsSamsung galaxy s2 galaxy s5
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μετα απο πολυ καιρο την επισημη 4.0.4 (ελβετικη) και στην μπαρα ειδοποιησεων μου γραφει ''να μην λαμβανονται ειδοποιησεις''

απο οσο θυμαμαι κανονικα επρεπε να γραφει ''δεν υπαρχουν νεες ειδοποιησεις'' ξερει κανεις να μου πει τι παιζει?

 

Το ίδιο λέει και σε μένα πάντως με Νordic 4.0.4, δεν είχα παρατηρήσει ποτέ κάτι διαφορετικό αλλά και τώρα που το ξαναβλέπω αναρωτιέμαι σε ποιες ειδοποιήσεις αναφέρεται..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέει και σε μένα πάντως με Νordic 4.0.4, δεν είχα παρατηρήσει ποτέ κάτι διαφορετικό αλλά και τώρα που το ξαναβλέπω αναρωτιέμαι σε ποιες ειδοποιήσεις αναφέρεται..:blink:

 

και στην ελληνικη το ιδιο μου γραφει..........

Link to comment
Share on other sites

Στη notification bar αν κάνετε scroll, υπάρχει και εικονίδιο ενεργοποίησης των ειδοποιήσεων
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...