Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα μολις το πηρα κι εγω ,εχει 2.3.5 και δεν μου κανει update σε ics μηπως μπορειτε να μου πειτε πια ειναι η καλυτερη ics για να την περασω μεσω odin?

 

lpd ή lpg θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lpd ή lpg θα έλεγα.

ευχαριστω, επειδη το πηρα σημερα και δεν ξερω ακομα τα κατατοπια μηπως μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ

ευχαριστω και παλι

 

μηπως ενοεις στην εκδοση kernei τα 3 τελευταια γραμματα πχ εγω εβαλα την XWLPG

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, επειδη το πηρα σημερα και δεν ξερω ακομα τα κατατοπια μηπως μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ

ευχαριστω και παλι

 

μηπως ενοεις στην εκδοση kernei τα 3 τελευταια γραμματα πχ εγω εβαλα την XWLPG

 

ναι αυτή εννοώ. για συντομία γράφω lpg.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη πα...ριά για εμένα μέχρι τώρα η lpg:mad:.

χειρότερη μπαταρία, πολλές εφαρμογές κρασάρουν, κλπ.

επιστρέφω στην lpd asap.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη πα...ριά για εμένα μέχρι τώρα η lpg:mad:.

χειρότερη μπαταρία, πολλές εφαρμογές κρασάρουν, κλπ.

επιστρέφω στην lpd asap.

 

Λίγες μέρες που την έχω τώρα, κανένα πρόβλημα. Μπορεί καποιες εφαρμογές που χρησιμοποιείς να μην έχουν γίνει optimized για ics.

Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες που την έχω τώρα, κανένα πρόβλημα. Μπορεί καποιες εφαρμογές που χρησιμοποιείς να μην έχουν γίνει optimized για ics.

 

το nfs hot pursuit πχ με lp7 κρασαρε, με lpd οχι και με lpg ναι και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

το nfs hot pursuit πχ με lp7 κρασαρε, με lpd οχι και με lpg ναι και πάλι.

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Απλά επισημενω ότι κάποιες εφαρμογές είναι φουλ κακογραμμενες. Η lpg απ ότι εχω διαβασει στο xda είναι γενικά η πιο σταθερή από ολες. Δεν θα μου έκανε εντύπωση επίσης να γυρναγες σε lpd και να σου ειχε προβλημα και εκεί το nfs!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να σας ρωτησω. Εχω βαλει την ics lpg την ισπανικη που εχει στην αρχη του φορουμ. Αλλα οταν τραβω φωτο αργει να την αποθηκευσει.. ( για να μπορουμε μετα να τραβηξουμε και αλλη φωτο ) . Εχει συμβει σε κανεναν αλλο ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό κινήσεως ματιών; Αν ναι σε όλες τις 4.0.3 αργεί πολύ να κάνει αποθήκευση της φωτογραφίας!

 

Αλήθεια ξέρει κανείς γιατί όταν κάνει απλή λήψη φωτογραφίας και αγγίξεις το σημείο που θέλεις να εστιάσεις το πλαίσιό του άλλοτε γίνεται μπλε και άλλοτε κόκκινο;

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό κινήσεως ματιών; Αν ναι σε όλες τις 4.0.3 αργεί πολύ να κάνει αποθήκευση της φωτογραφίας!

 

Αλήθεια ξέρει κανείς γιατί όταν κάνει απλή λήψη φωτογραφίας και αγγίξεις το σημείο που θέλεις να εστιάσεις το πλαίσιό του άλλοτε γίνεται μπλε και άλλοτε κόκκινο;

 

ναι φιλε μου ειχες δικιο! ειχα ενεργοποιησει την κινηση ματιων. την απενεργοποιησα και τωρα ειναι οπως πριν! ευχαστιστω ...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό κινήσεως ματιών; Αν ναι σε όλες τις 4.0.3 αργεί πολύ να κάνει αποθήκευση της φωτογραφίας!

 

Αλήθεια ξέρει κανείς γιατί όταν κάνει απλή λήψη φωτογραφίας και αγγίξεις το σημείο που θέλεις να εστιάσεις το πλαίσιό του άλλοτε γίνεται μπλε και άλλοτε κόκκινο;

 

Μονο οταν γινεται πρασινο το πλαισιο ,το τηλεφωνο εχει κανει (αυτοματα )το καλυτερο δυνατο ζουμαρισμα...οτι αλλο εκτος απο πρασινο, εχει αποτελεσμα να μην ειναι ευκρινης η φωτογραφια...

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βρώ αν υπάρχει post αλλά δεν τα κατάφερα γι αυτο θα ρωτήσω:

Το τηλέφωνο έχει την 2.3.4 Ι9100XWKI4 είναι καλύτερα να το αναβαθμίσω μεσω wifi και αν ναι θέλει hard reset πρίν και μετά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλύτερα να μείνεις όπως είσαι αλλά αν επιμένεις όπως και να το αναβαθμίσεις το ίδιο είναι.

Hard reset εννοείται πως θέλει....

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλύτερα να μείνεις όπως είσαι αλλά αν επιμένεις όπως και να το αναβαθμίσεις το ίδιο είναι.

Hard reset εννοείται πως θέλει....

 

Καλύτερα να μείνω έτσι? :confused:

Δεν θα με πειράξει ιδιαίτερα αλλά αν δε σου κάνει κόπο μπορείς να μου το δικαιολογήσεις?

Τόσο κακό το ICS ή δεν κάθεται καλά πάνω στην υπάρχουσα?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βρώ αν υπάρχει post αλλά δεν τα κατάφερα γι αυτο θα ρωτήσω:

Το τηλέφωνο έχει την 2.3.4 Ι9100XWKI4 είναι καλύτερα να το αναβαθμίσω μεσω wifi και αν ναι θέλει hard reset πρίν και μετά?

Ευχαριστώ

 

Εμενα ενας φιλος εκανε την αναβαθμιση OTA και δεν ειχε κανενα προβλημα μετα.

Τωρα αυτα τυχαινουν κιολας, τι να πω?

Καλο θα ηταν παντως να κανεις hard reset.

 

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω, ειναι γιατι χρειαζονται δυο hard reset (πριν και μετα την αναβαθμιση)

και να μην κανει κανεις μονο ενα, εφοσον την ιδια δουλεια θα κανει, ειτε πριν ειτε μετα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μείνω έτσι? :confused:

Δεν θα με πειράξει ιδιαίτερα αλλά αν δε σου κάνει κόπο μπορείς να μου το δικαιολογήσεις?

Τόσο κακό το ICS ή δεν κάθεται καλά πάνω στην υπάρχουσα?

 

Θέλει δουλειά ακόμα η ICS. Προσωπικά θα την δοκιμάσω πάλι όταν και αν βγει νέα έκδοση.

Δεν μου δούλευε πολύ σταθερά,έτρωγε τρελά την μπαταρία και γενικά η εμπειρία χρήσης μειώθηκε σημαντικά με την ICS σε σχέση με την gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις αναβάθμιση μέσω odin, πρέπει να είσαι ρούτ;

Όχι δεν πρέπει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις από την έκδοση 4.0.3 στην 2.3.4 μέσο Odin η διαδικασία είναι ιδία όπως δείχνει ο οδηγός η αλλάζεις τπτ ρυθμίσεις στο Odin ?
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις από την έκδοση 4.0.3 στην 2.3.4 μέσο Odin η διαδικασία είναι ιδία όπως δείχνει ο οδηγός η αλλάζεις τπτ ρυθμίσεις στο Odin ?

 

Η ιδια διαδικασια. Εγω θα σου προτεινα 2.3.6 xwla4 αν ειναι να γυρισεις σε Gb. Μακραν η πιο ολοκληρωμενη rom απο ολες τις gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 2.3.3 έχω. ΣΥμφέρει να βάλω αυτη τη 2.3.6 που λες? Μετά θα αναγνωρίζει το kies αναβαθμιση σε 4.0.4 (οοοοταν βγει)?
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 2.3.3 έχω. ΣΥμφέρει να βάλω αυτη τη 2.3.6 που λες? Μετά θα αναγνωρίζει το kies αναβαθμιση σε 4.0.4 (οοοοταν βγει)?

 

Ναι σιγουρα συμφερει κ απο αποψη αυτονομιας κ λειτουργικοτητας εγω οπως κ πολλοι αλλοι μειναμε καταευχαριστημενοι κ συνεχιζω να πιστευω πως ειναι η πιο σταθερη ρομ. 2.3.6 XWLA4.

Αν αλλαξεις το csc σου σε Eur κ γενικα οποια εκδοση κ να εχεις αν το csc σου ειναι γυρισμενο σε Eur θα σου βγαλει στο kies για ενημερωση (αν κ δεν καταλαβαινω το λογο που χρησιμοποιειτε ακομα kies για να πω την αληθεια :-) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα συμφερει κ απο αποψη αυτονομιας κ λειτουργικοτητας εγω οπως κ πολλοι αλλοι μειναμε καταευχαριστημενοι κ συνεχιζω να πιστευω πως ειναι η πιο σταθερη ρομ. 2.3.6 XWLA4.

Αν αλλαξεις το csc σου σε Eur κ γενικα οποια εκδοση κ να εχεις αν το csc σου ειναι γυρισμενο σε Eur θα σου βγαλει στο kies για ενημερωση (αν κ δεν καταλαβαινω το λογο που χρησιμοποιειτε ακομα kies για να πω την αληθεια :-) )

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια ε όσο για την 2.3.6 που λες μπορείς να μου πεις από που να τη βρω και να την κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...