Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φταιω εγω ή η 4.0.3 ειναι για τα μπαζα;;

 

ολο κολλαει, κανει επανεκινησεις, πολλα πραγματα δεν παιζουν...

μηπως το ICS θα αξιζει απο το καλοκαιρι και μετα; να βγει 4,1 και αν;;

Edited by Phoenix
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φταιω εγω ή η 4.0.3 ειναι για τα μπαζα;;

 

ολο κολλαει, κανει επανεκινησεις, πολλα πραγματα δεν παιζουν...

μηπως το ICS θα αξιζει απο το καλοκαιρι και μετα; να βγει 4,1 και αν;;

 

Εξαρταται και απο πιον κερνελ εχεις.εγω ειχα τα ιδια με το Siyah kαι τον αλλαξα με τον NEAK και ησυχασα απο ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς ποιο είναι και που θα βρω το επίσημο firmware του i9100 της Wind για το 2.3.5 ή το 4.0.3? Edited by ktsouts
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς ποιο είναι και που θα βρω το επίσημο firmware του i9100 της Wind για το 2.3.5 ή το 4.0.3?

 

Στην πρώτη σελίδα... Το ΚΙ4

 

Είχα την KI4 και έκανα την αλλαγή χώρας από EUR σε XEH και έχω τώρα την 4,0,3 αν δώσουν την ελληνική έκδοση ICS και είναι πιο σταθερή και έχει κάποιες αλλαγές μπορώ να την περάσω?

Ναι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

To KI4 δεν μπορούμε να το κατεβάσουμε γιατί ο πάροχος δεν επιτρέπει βάσει νέων Terms. Είναι εύκολο να ανέβει σε κάποιον άλλο πάροχο?
Link to comment
Share on other sites

To KI4 δεν μπορούμε να το κατεβάσουμε γιατί ο πάροχος δεν επιτρέπει βάσει νέων Terms. Είναι εύκολο να ανέβει σε κάποιον άλλο πάροχο?

 

Έγινε, δοκίμασε τώρα

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλά θελω μια γρήγορη απάντηση γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω το thread.

Πήρε μια φίλη το s2 το άσπρο σήμερα και θέλω να μου πείτε ποια είναι η καλύτερη ρομ να περάσω μέσω kies.

Έχει βγει επίσημη ICS για το s2? Αν ναι αξίζει ή είναι νωρίς ακόμα;

θα φύγει αύριο για Αγγλία γι' αυτό ρωτάω χωρίς να διαβάσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλά θελω μια γρήγορη απάντηση γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω το thread.

Πήρε μια φίλη το s2 το άσπρο σήμερα και θέλω να μου πείτε ποια είναι η καλύτερη ρομ να περάσω μέσω kies.

Έχει βγει επίσημη ICS για το s2? Αν ναι αξίζει ή είναι νωρίς ακόμα;

θα φύγει αύριο για Αγγλία γι' αυτό ρωτάω χωρίς να διαβάσω. Ευχαριστώ.

 

Κατ αρχήν οι roms δεν περνιούνται μέσω kies.

Επίσημη ics ελληνική δεν έχει βγει ακόμη, αναμένεται μετά τις 15 Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε να καταλάβετε ΓΙΑΤΙ αργεί ΤΟΣΟ το ICS διαβάστε εδώ, η Samsung απλά βάζει το κάρο μπροστά απ τα άλογα στη συγκεκριμένη περίπτωση (κι όχι μόνο) ... ή για να το πω αλλιώς περιμένει/απαιτεί μέρος της "δουλειάς"/testing να τη κάνουν οι πάροχοι γι' αυτήν !!!

Απαράδεκτα/ερασιτεχνικά πράγματα ...

Απλά σκεφτείτε εσείς τώρα, ότι η Samsung Hellas :lol: (εκτός των άλλων :vava:), παίζει και ρόλο "συντονιστή" :mobile: μεταξύ Cosmote, Vodafone, Wind ... :fool: :rotfl:

Edited by neove_1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ασχολείστε με xda ξέρετε αν οι τελευταίες εκδόσεις ICS που κυκλοφόρησαν για κάποιες χώρες η παροχους, διαφέρουν σε κάτι από τις πρώτες πχ πολωνική και κυπριακή;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση.

Υπηρχε καποιο thread με τις omega rom καπου εδω γυρω αλλα τωρα δεν το βρισκω.

Το εσβησαν?

Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για την 10,4.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ασχετη ερωτηση.

Υπηρχε καποιο thread με τις omega rom καπου εδω γυρω αλλα τωρα δεν το βρισκω.

Το εσβησαν?

Ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για την 10,4.

 

εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ασχολείστε με xda ξέρετε αν οι τελευταίες εκδόσεις ICS που κυκλοφόρησαν για κάποιες χώρες η παροχους, διαφέρουν σε κάτι από τις πρώτες πχ πολωνική και κυπριακή;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Απλα θα σου πω ναι,Ειχα τη πρωτη Πολωνικη την LPQ, Τωρα εχω τη δευτερη πολωνικη την LPS.Einai καλιτερη με λιγοτερα bugs.kai ακομα καλιτερη ειναι η αγλλικη LP3 απο θεμα μπαταριας με τον stock kernel της

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα σου πω ναι,Ειχα τη πρωτη Πολωνικη την LPQ, Τωρα εχω τη δευτερη πολωνικη την LPS.Einai καλιτερη με λιγοτερα bugs.kai ακομα καλιτερη ειναι η αγλλικη LP3 απο θεμα μπαταριας με τον stock kernel της

 

Σ ευχαριστώ. Υπάρχει στο xda η LP3 για να την δοκιμάσω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αφησαμε να κάνουν τεστ οι υπόλοιποι και μεις θα την βάλουμε διορθωμένη

::cool::cool:

 

Αυτο βλεπω και γω γιατι την πρωτη καλη εκδοση LP3 τη δωσαν σε παροχο O2 Aγγλιας

 

Σ ευχαριστώ. Υπάρχει στο xda η LP3 για να την δοκιμάσω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Υπαρχει σε frankestain ekδοση με βγαλμενα τα προγραματα της O2 Αγλλιας.Εγω παλι ειμαι ευχαριστημενος με τη LPS τωρα που βγηκαν και οι κερνελ Speedmod kai NEAK ειναι και αυτη ενταξει απο μπαταρια

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Απλα θα σου πω ναι,Ειχα τη πρωτη Πολωνικη την LPQ, Τωρα εχω τη δευτερη πολωνικη την LPS.Einai καλιτερη με λιγοτερα bugs.kai ακομα καλιτερη ειναι η αγλλικη LP3 απο θεμα μπαταριας με τον stock kernel της

H LP3 όμως δεν είναι branded O2?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πρόσεξα το post του apostolos3. Βασικά ήθελα να ρωτήσω αν όντως έχει κάτι Ο2-specific η έκδοση ή απλά την πήραν αυτοί πρώτοι.

 

Προσωπικά είμαι με την Ουγγρική LPD/LPQ αλλά δε θα έλεγα πως είμαι full ευχαριστημένος. Καταρχήν η μπαταρία σαν να τελειώνει πιο γρήγορα. Κατά δεύτερον, στο (εικονίδιο) Τηλέφωνο > (tab) Πληκτρολ. χάνεται το label υπό συνθήκες που δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα. Το τελευταίο συμβαίνει σε κανέναν άλλο? Μετά από επανεκκίνηση επανέρχεται η λέξη.

 

Τελικά λοιπόν υπάρχει κάποια πιο νέα από την LPD/LPQ που μπορούμε να δοκιμάσουμε (εκτός από branded)?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πρόσεξα το post του apostolos3. Βασικά ήθελα να ρωτήσω αν όντως έχει κάτι Ο2-specific η έκδοση ή απλά την πήραν αυτοί πρώτοι.

 

Προσωπικά είμαι με την Ουγγρική LPD/LPQ αλλά δε θα έλεγα πως είμαι full ευχαριστημένος. Καταρχήν η μπαταρία σαν να τελειώνει πιο γρήγορα. Κατά δεύτερον, στο (εικονίδιο) Τηλέφωνο > (tab) Πληκτρολ. χάνεται το label υπό συνθήκες που δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα. Το τελευταίο συμβαίνει σε κανέναν άλλο? Μετά από επανεκκίνηση επανέρχεται η λέξη.

 

Τελικά λοιπόν υπάρχει κάποια πιο νέα από την LPD/LPQ που μπορούμε να δοκιμάσουμε (εκτός από branded)?

Βαλε αν θες την Δευτερη πολωνικη Την LPS με το καινουργιο speedmod που βγηκε πριν λιγο και θα δεις μεγαλη διαφορα και σε μπαταρια.ειναι πιο νεα απο αυτην που εχεις.

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο link για την LPS με το καινουργιο speedmod? Ειμαι root και εχω LPQ. Kατα τον ιδιο τροπο πρεπει να εγκατασταθει? δυλαδη odin. Thanks. Edited by tsip
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...