Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα (ασήμαντο) θέμα με την ΚΚ5 από τότε που την πέρασα. Ψάχνω να δω αν λύνεται και αν το έχει και κάποιος άλλος. Πάω να γράψω ένα νέο μήνυμα σε κάποιον. Π.χ. στον Γιώργο Παπαδόπουλο (τυχαίο όνομα). Γράφω στο πεδίο του ονόματος Γιώργος, μου εμφανίζει όλες τις επαφές με το όνομα αυτό που υπάρχουν στο λογαριασμό μου στη Google και στην sim. Το όνομα που υπάρχει αποθηκευμένο στη google, το γράφει κανονικά Γιώργος Παπαδόπουλος. Το όνομα που υπάρχει στη sim το γράφει έστω Γιώργος Π λόγω του ότι η sim δεν υποστηρίζει πολλούς χαρακτήρες. Επιλέγω εγώ το full name της επαφής μου αλλά αυτό μου περνάει το όνομα της sim. Καμία λύση? Από το menu επαφές έχω επιλέξει να εμφανίζονται μόνο οι επαφές του λογαριασμού της Google. Επίσης στη συσκευή δεν έχω αποθηκεύσει καμία επαφή, ενώ όταν με καλούν δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Θέλω να αποφύγω τη διαγραφή των ονομάτων από τη sim γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. Ευχαριστώ guys...

 

Κανείς δεν ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατα αντιμετωπιση προβληματων συνδεσης να επαναεγκαταστησει ξανα το kies

Καλημερα, πριν λιγο καιρο μπηκα στο κοσμο του γαλαξια και εγω. Σημερα προσπαθησα να κανω αναβαθμιση αλλα το κιες δεν συνδεεται καθολου και οπς προτεινει ο φιλος παραπανω ετσι και εκανα πεντε με εξι φορες την επανεγκατασταση αλλα τιποτα. επιπλεον παω να κανω αναβαθμιση λογισμικου μεσω FOTA αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση λογισμικου.

Φοραει 2.3.4 αντροιντ και εχω αριθμο κατασκευης gingerbreadΧWKI4 μπορει να μου πει καποιος σας παρακαλω αν κυκλοφορει πιο καινουργια εκδοση και αν ναι πως θα την κατεβασω αφου το κιες δεν δουλευει. ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Βρηκα λυση μιμαστορας. μπες στο παρακατω σαιτ. ειναι της σαμσουνγκ και εχει την τελευταια εκδοση του κιες.

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/SWUP/JSP εμενα αυτοι μου το αναγνωριζει το κινητο. τωρα μενει μονο να βρουμε αν υπαρχει λογισμικο για αναβαθμιση του 2.3.4

Edited by Giokaka
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγηκε η 4 αντε να τη δουμε και εμεις.

 

Ανυπομονώ πως και πως απ την στιγμή που το διάβασα.Λογικά τα unbranded θα πάρουν γρηγορότερα την αναβάθμιση,μπορεί και τις επόμενες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα unbranded θα πάρουν γρηγορότερα την αναβάθμιση,μπορεί και τις επόμενες μέρες!

Αυτο ειναι ενα ερωτημα που μενει να απαντηθει. Καποια unbranded ειναι ακομα στην 2.3.4, ενω καποια branded στην 2.3.5.Εγω με branded (COS) το αγορασα τον 11/11 με 2.3.3 και μολις το πρωτοσυνδεσα μου εδωσε την 2.3.5 Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν ειναι τσεκαρισμενο το εντοπισμος σφαλματων usb και αποτσεκαρε το . ειναι στο μενου - ρυθμισεις- εφαρμογες-αναπτυξη..
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;

 

κοιτα αν ειναι τσεκαρισμενο το εντοπισμος σφαλματων usb και αποτσεκαρε το . ειναι στο μενου - ρυθμισεις- εφαρμογες-αναπτυξη..

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;

Πηγαινε Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Αναπτυξη> Εντοπισμος Σφαλματων και Ξετικαρισε το, αν ειναι τικαρισμενο και ξαναδοκιμασε. Κανε επανεκκινηση και τα δυο, pc και τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobilers Greece

Ευχάριστα νέα...και όπως έχουμε πει ήδη..λίγες μέρες απομένουν και για την Ελλάδα :))

Εεερχεταιιιιιιιιι!!!!!!!!!!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL ICS ANDROID 4.3 Παγωτό κανείς???

 

XXLPQ

 

Firmware info

PDA: X X L P Q

PHONE: XXLPQ

Date: 09/03/2012

Android 4.0.3

 

Multi-CSC Package (AUT, CMF,COA, COS, CYO, DNF, ERO, EUR, FOP, GBL, MSR, MTL, NEE, ORG, ORS, PAN, PHE, SEB, SMO, TMS, TOP, TPH, TRA, TRG, TSR, TWO, VOM, VVT, XEH, XEO, XSK): Download Mirror:

Edited by glykoylis
Η τρέλα είναι προνόμιο των ισχυρών..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL ICS ANDROID 4.3 Παγωτό κανείς???

 

XXLPQ

 

Firmware info

PDA:XXLPQ

PHONE: XXLPQ

Date: 09/03/2012

Android 4.0.3

 

Multi-CSC Package (AUT, CMF,COA, COS, CYO, DNF, ERO, EUR, FOP, GBL, MSR, MTL, NEE, ORG, ORS, PAN, PHE, SEB, SMO, TMS, TOP, TPH, TRA, TRG, TSR, TWO, VOM, VVT, XEH, XEO, XSK): Download Mirror:

 

Εσύ το παγωτό περίμενες για να ποστάρεις το 1ο σου μήνυμα από τον Αύγουστο του '11? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το παγωτό περίμενες για να ποστάρεις το 1ο σου μήνυμα από τον Αύγουστο του '11? :lol::lol:

 

Είδες όμως εεεε??? Με τα καλύτερα ξεκίνησα!!!

Η τρέλα είναι προνόμιο των ισχυρών..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL ICS ANDROID 4.3 Παγωτό κανείς???

 

XXLPQ

 

Firmware info

PDA:XXLPQ

PHONE: XXLPQ

Date: 09/03/2012

Android 4.0.3

 

Multi-CSC Package (AUT, CMF,COA, COS, CYO, DNF, ERO, EUR, FOP, GBL, MSR, MTL, NEE, ORG, ORS, PAN, PHE, SEB, SMO, TMS, TOP, TPH, TRA, TRG, TSR, TWO, VOM, VVT, XEH, XEO, XSK): Download Mirror:

 

 

αυτο το βαζουμε με τον τροπο που περιγραφεται στην αρχη με το odin???

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο του firmwire χρειαζεται αποσυμπιεση πριν το περσαουμε στο odin?

Επισης ο τροπος που αναφερετε παραπανω, δηλαδη για περασμα της rom μεσα πο το clockwork,

εχει καμια διαφορα με το περασμα απο odin η δεν παιζει ρολο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο του firmwire χρειαζεται αποσυμπιεση πριν το περσαουμε στο odin?

Επισης ο τροπος που αναφερετε παραπανω, δηλαδη για περασμα της rom μεσα πο το clockwork,

εχει καμια διαφορα με το περασμα απο odin η δεν παιζει ρολο?

Μέσα απο το cwm μπορείς να ρουταρεις ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

αυτο το βαζουμε με τον τροπο που περιγραφεται στην αρχη με το odin???

Μέσα απο το cwm μπορείς να ρουταρεις ταυτόχρονα

Το αρχειο του firmwire χρειαζεται αποσυμπιεση πριν το περσαουμε στο odin?

Επισης ο τροπος που αναφερετε παραπανω, δηλαδη για περασμα της rom μεσα πο το clockwork,

εχει καμια διαφορα με το περασμα απο odin η δεν παιζει ρολο?

 

Κανονικά όπως στο odin παιδιά!! Δεν το βλέπει ως costum rom και δεν το μετράει.

Βεβαίως πρέπει να σας πω πως εμένα μου κολλούσε πάρα πολύ και έκανε κάποια lag αλλά σε εσάς ίσως είναι καλύτερα..

Το είχαν πει πως θέλει δουλειά ακόμα αλλά θέλανε να προλάβουν τον ανταγωνισμό.. Να τώρα αποτελέσματα...

Όπως και να έχει επέστρεψα στην 2.3.4 που είναι πολύ πιο σταθερή από την 4.0.3... Σε εσάς ίσως είναι καλύτερα...

Δοκιμάστε και πείτε αποτελέσματα

Η τρέλα είναι προνόμιο των ισχυρών..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2-3 ερωτησούλες γιατί είμαι λίγο αρχάριος... Στο κινητό έχω αυτή τη στιγμή 2.3.3 root (2.6.35.7-I9100XWKF3-CL276555root@DELL101#2) .

 

1) H επίσημη αναβάθμιση της Samsung Hellas πρόκειται να έχει διαφορές με αυτή που έχει κυκλοφορήσει σε ROM όσον αφορά τη σταθερότητα ή χαρακτηριστικά ; Θα την δω μέσω Kies όταν βγει και συνδέσω το κινητό μου ;

2) Αν αποφασίσω να αναβαθμίσω μέσω Kies θα χάσω το root που έχω τώρα ;

3) Αν αποφασίσω να αναβαθμίσω τώρα με μια από τις romπου έχουν βγει πρέπει να το κάνω μέσω του Odin ; Ποιά rom προτείνετε αυτή τη στιγμή ; Ποιά διαδικασία να ακολουθήσω ;

4) Σε κάθε περίπτωση πρέπει ή όχι να κάνω hard reset προηγουμένως για να καθαρίσει εντελώς το κινητό πριν δεχτεί το ICS ; Εχω πολλές εφαρμογές και αν αυτό δεν είναι απαραίτητο θα ήθελα να το αποφύγω...Αν όμως υπάρχει πιθανότητα να μείνουν ‘‘υπολείματα‘‘ της προηγούμενης rom θα το κάνω..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μια χαρα ολα ουτε lag ουτε κατι το ενοχλητηκο....Το μονο προβλημα ειναι πως δεν μου εμφανιζει τις εφαρμογες που ειχα σε sd και απλα μου βγαζει πανω στην οθονη το σημα της sd το ονομα της εφαρμογης και αχνα φαινεται το εικονιδιο απο πισω....Αν μπορει μονο σε αυτο να με βοηθησει καποιος και μετα ολα ειναι κομπλε....!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...να ρωτησω..εχει βγει η επισημη αναβαθμιση ics 4.0 απο samsung μεσω kies..γιατι συνδεομαι και δεν μου κανει αυτοματη αναβαθμιση..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...