Jump to content

[Επίσημο] Motorola XOOM 2 (Tablet)


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παράξενο είναι οτι πριν από 4 ημέρες σε χειροκίνητη αναζήτηση μου έβγαλε το update (245 Mb). Δεν το εγκατεστησα, εκανα backup επανεφερα το tablet σε εργοστασιακες ρυθμίσεις με σκοπο να κανω μια καθαρη εγκατασταση και έκτοτε δεν το ξαναειδα... Δεν συγκρατησα τον πλήρη αριθμο αλλά σίγουρα έλεγε ics 4.0. Τώρα σε κάθε χειροκίνητη αναζήτηση βγάζει το μήνυμα "η συσκευή σας είναι ενημερωμενη ". Επίσης το Ελληνικό site της Motorola στις σελίδες υποστήριξης βγάζει Error 404. Η υπομονή μου αρχίζει να φθίνει όπως και ο αρχικός ενθουσιασμός μου. Edited by bill1975
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα ποτέ τέτοιο μήνυμα, από την άλλη δεν νομίζω ότι θα αργήσει.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ... μετά την αναβάθμισή .Το youtube λειτουργεί κανονικά. Ποία έκδοση έχετε του ταπλετ έχετε, εμένα είναι από Αγγλία.

 

77. 128.12.MZ616 retail eu

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα κάμποσες φορές με install uninstall να δοκιμάσω την τελευταία έκδοση του youtube αλλα αρνείται πεισματικά να ανοίξει, οπότε αναμένουμε κάποια αναβάθμιση στο μέλλον της εφαρμογής ή κάτι τέτοιο.. ήθελα να ήξερα πως γίνεται να παίζει σε ορισμένους και σε άλλους όχι..:happy:
Link to comment
Share on other sites

Κανενας άλλος δεν έχει παρατηρήσει καποια μικρα κολλήματα στο χοομ του; μετα την αναβάθμισή σε ics? Δε μιλαω για την κατάσταση με το honeycomb απλα για αργη αποκριση ανά διαστήματα σε κάποιες ενέργειες ή διεργασίες..
Link to comment
Share on other sites

Κανενας άλλος δεν έχει παρατηρήσει καποια μικρα κολλήματα στο χοομ του; μετα την αναβάθμισή σε ics? Δε μιλαω για την κατάσταση με το honeycomb απλα για αργη αποκριση ανά διαστήματα σε κάποιες ενέργειες ή διεργασίες..

 

 

Έχει τα κολληματάκια του ενίοτε... ειναι γεγονός! Σπασιματάκια και πολυ μικρα froze συμβαίνουν ειδικά οταν ειναι απο cold start μεχρι να φορτώσει πράγματα στην μνήμη. Προσωπικά κάποια ζητήματα smoothness ειδικά σε εναλλαγές οθονών αλλα και στο app drawer τα αντιμετώπισα με μεγάλη επιτυχία με τον Nova Launcher και κάποια πολύ συγκεκριμένα εφέ transition...

 

Απο εκει και πέρα... θεωρώ πως ο επεξεργαστής μάλλον ειναι λίγος :O και δεν έχουμε και δυνατότητα ουσιαστικού overclocking να του δώσουμε μια ανάσα :(

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το χρειαζομαι για να διευκολυνει την δουλεια μου ...web design για να δειχνω στους πελατες διαφορες εκδοχες...αλλα και για χρηση internet και skype και Mail ...απο που το πηρατε και ποσο ? Εχω βρει το xoom 2 16gb media edition 200ευρω μεταχειρ 1 μηνα σε κατασταση καινουριου να το παρω ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το χρειαζομαι για να διευκολυνει την δουλεια μου ...web design για να δειχνω στους πελατες διαφορες εκδοχες...αλλα και για χρηση internet και skype και Mail ...απο που το πηρατε και ποσο ? Εχω βρει το xoom 2 16gb media edition 200ευρω μεταχειρ 1 μηνα σε κατασταση καινουριου να το παρω ?

 

Καλημέρα η απόφαση είναι δική σου ... εγώ πήρα το χοομ 2 10.1' από εχπα.... 279e + 17 μεταφορικά .

Αντίστοιχα το xoom 2 ME κοστιζει 219e + 17 μεταφορικά .

DF
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ μου ήρθε η αναβάθμιση σε ICS για το 3G Xoom 2 Media Edition. Από την λίγη ώρα που έπαιξα μαζί του, είδα σημαντική βελτίωση και λειτουργική και εμφανισιακή. Το tablet είναι δύο σκαλιά παραπάνω πλέον, η αναμονή τελικά άξιζε τον κόπο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα νέα Alki, ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι για να αναβαθμίσω. Άμεσα θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

XOOM 2 ME 3G MZ608

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα νέα Alki, ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι για να αναβαθμίσω. Άμεσα θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου.

XOOM 2 ME 3G MZ608

 

Mια σημαντική σημείωση. Η αναβάθμιση δεν μου ηρθε ΟΤΑ (εκεί έπαιρνα το μήνυμα ότι δεν υπαρχει αναβάθμιση), αλλά μόνο όταν το συνέδεσα στο Motocast USB στον υπολογιστή και έκανα έρευνα για ενημερώσεις. Δοκίμασε καλύτερα έτσι.

 

Για εμένα που αντιμετώπιζα πρόβλημα με συνεχή κολλήματα και restarts, υπάρχει τεράστια βελτίωση, πλέον χαίρομαι το tablet μου, χωρίς ούτε ένα σκάλωμα μέχρι στιγμής και με πολύ ταχύτερη απόκριση.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Alki, όλα έγιναν ακριβώς όπως έγραψες το πρωί. Πολύ καλύτερη εμπειρία χωρίς κολλματα .Ολα πηγαίνουν γρηγορότερα και πιο ομαλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος πλέον με την αγορά μου.

 

XOOM 2 ME 3G MZ 608

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, τώρα που διαπιστώνω ότι στους περισσότερους έχει έρθει η αναβάθμιση σε ics, δουλεύει γενικώς η τελευταία έκδοση

της εφαρμογής youtube ή ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Alki, όλα έγιναν ακριβώς όπως έγραψες το πρωί. Πολύ καλύτερη εμπειρία χωρίς κολλματα .Ολα πηγαίνουν γρηγορότερα και πιο ομαλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος πλέον με την αγορά μου.

 

XOOM 2 ME 3G MZ 608

 

Δεν κάνει τίποτα, πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη. Τώρα μπορούμε να απολαύσουμε το Xoom μας, το έχω ευχαριστηθεί!

 

Και το YouTube δουλεύει κανονικά σε μένα..

Edited by alkis

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Χθες αντιμετώπισα το πρώτο χοντρό πάγωμα του xoom2me με το ics... no response για κανα λεπτο και αναγκαστικο reset...

σημείωση: χρησιμοποιούσα τον browser, πιστεύω να ήταν κάτι μεμονμένο.. ίδωμεν!

Edited by coffyman
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια, τώρα που διαπιστώνω ότι στους περισσότερους έχει έρθει η αναβάθμιση σε ics, δουλεύει γενικώς η τελευταία έκδοση

της εφαρμογής youtube ή ακόμη?

 

Xoom 2 ICS... οχι δεν δουλευει! Εχω περασει την προηγουμενη εκδοση ξανα αναγκαστικα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για το xoom 2 media edition 8.2 και σήμερα πήγα στο media markt στην Λάρισα για να το δω από κοντά, βλέπω την οθόνη και παρατηρώ παράλληλες γραμμές όπως έχει ας πούμε ένα τετράδιο, μπα λέω θα έχει κάποια ρύθμιση, το ψάχνω λιγάκι τίποτα, ρωτάω ένα παλουκάρι που δούλευε εκεί δεν και ήξερε τίποτα, του λέω είναι δυνατόν να βλέπεις την οθόνη και να έχει αυτές τις γραμμές? μου λέει μαλλον έτσι θα είναι, είχαν δίπλα και το 10άρι του λέω αυτό γιατί δεν έχει τις γραμμές με λέει είναι πιο καινούργιο.

Τέλος πάντων δεν το συνέχισα, και φτάνω τώρα στο ρεζουμέ της υπόθεσης και απευθύνομαι σε όσους έχουν το 8άρι τάμπλετ, αν έχουν παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο με τις γραμμές η αν είναι κάποια ρύθμιση που δεν την ξέρω η αν ήταν προβληματικό το συγκεκριμένο εκθεσιακό κομμάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα το youtube, οντως δεν δουλευει το τελευταιο update του με ics.

 

Σχετικα με τις γραμμες, και το δικο μου τις εχει (xoom 2 media edition 8.2"). Ειναι θεμα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι, εφοσον εχει δυπηρινο επεξεργαστη με 1Gb ram, οπως ακριβως το gnex μου, εχει τοσο εντονο λαγγαρισμα? Τρεχει με περισσοτερη ελευθερη ram απο οτι το gnex, κι ομως εχει θεμα. Στο συνολο ειμαι ικανοποιημενος, και με πανευκολο rootαρισμα, και χωρις περιορισμους. Φυσικα το xoom τρεχει 4.0.4 ενω το gnex 4.1.2. .

 

(Να αναφερω οτι ερχομαι μετα απο 2 και κατι χρονια με iPad και iPad2, τα οποια τρεχανε "σαν το νερο στο αυλακι"...οσο αναφορα ομως το gnex, θα το αλλαξω μονο με το επομενο του!)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι, εφοσον εχει δυπηρινο επεξεργαστη με 1Gb ram, οπως ακριβως το gnex μου, εχει τοσο εντονο λαγγαρισμα? Τρεχει με περισσοτερη ελευθερη ram απο οτι το gnex, κι ομως εχει θεμα. Στο συνολο ειμαι ικανοποιημενος, και με πανευκολο rootαρισμα, και χωρις περιορισμους. Φυσικα το xoom τρεχει 4.0.4 ενω το gnex 4.1.2. .

 

(Να αναφερω οτι ερχομαι μετα απο 2 και κατι χρονια με iPad και iPad2, τα οποια τρεχανε "σαν το νερο στο αυλακι"...οσο αναφορα ομως το gnex, θα το αλλαξω μονο με το επομενο του!)

 

φανη απλα ανακαλυψες γιατι το μοναδικο tablet που προσεγγιζει την εμπειρια "ipad" ειναι το nexus 7 και στις 10 ιντσες το note 10.1

ολα τα αλλα ειναι μακρια απο αυτο το fluidity...

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα Βαγγελη. Ο μονος λογος που κατεληξα στο xoom 2, ητανε οι 8.2" του. 7" ειχα το playbook, και δυστυχως ειναι μικρο. Επισης δεν ηθελα παλι 9,7"/10", γιατι μετα την αγορα του air, ηθελα ενα tablet πιο φορητο. Οποτε, λογικα, οπως το βλεπω, με την πρωτη ευκαιρια ειμαι για nexus 7 λοιπον...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...