Jump to content

[Επίσημο] Motorola XOOM 2 (Tablet)


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε? Κατέβασα σε έναν φίλο το swift keybord που έχει ελληνική υποστήριξη αλλά όταν το έκανα εγκατάσταση είχε αρκετές γλώσσες εκτός από την ελληνική. Μου φάνηκε περίεργο πάντως γιατί το δοκίμασα στο κινητό και έκανα μια χαρά εγκατάσταση την ελληνική.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε? Κατέβασα σε έναν φίλο το swift keybord που έχει ελληνική υποστήριξη αλλά όταν το έκανα εγκατάσταση είχε αρκετές γλώσσες εκτός από την ελληνική. Μου φάνηκε περίεργο πάντως γιατί το δοκίμασα στο κινητό και έκανα μια χαρά εγκατάσταση την ελληνική.

 

Μήπως έχει κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχεις ενεργοποιήσει; Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Smart Keyboard Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχεις ενεργοποιήσει; Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Smart Keyboard Pro.

Λίγο που το κοίταξα δεν βρήκα κάτι, απλά ήθελα η εναλλαγή γλώσσας να γίνεται με το space, όχι πατώντας κάποιο κουμπί. Στο smart keyboard pro νομίζω πατάς κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το κοίταξα δεν βρήκα κάτι, απλά ήθελα η εναλλαγή γλώσσας να γίνεται με το space, όχι πατώντας κάποιο κουμπί. Στο smart keyboard pro νομίζω πατάς κουμπί.

 

Ναι με κουμπί γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν πάρει το μικρό Media Edition, η οθόνη πώς φαίνεται κάτω από τον καλοκαιριάτικο ήλιο;

Και Android 4 πότε με το καλό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους έχουν πάρει το μικρό Media Edition, η οθόνη πώς φαίνεται κάτω από τον καλοκαιριάτικο ήλιο;

Και Android 4 πότε με το καλό;

 

Σε υψηλή φωτεινότητα πολύ καλή.

Με την Μοτορόλα μάλλον σε κάποια άλλη ζωή...

Link to comment
Share on other sites

Σε υψηλή φωτεινότητα πολύ καλή.

Με την Μοτορόλα μάλλον σε κάποια άλλη ζωή...

 

Ελα βρε μην ειστε απαισιοδοξοι... μεσα στο Σεπτεμβρη θα εχουμε ICS(το ειδα στο καφε...)

 

Η φωτεινοτητα στο 100% οντως κανει τα πραγματα πολυ καλα κατω απο τον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε μην ειστε απαισιοδοξοι... μεσα στο Σεπτεμβρη θα εχουμε ICS(το ειδα στο καφε...)

 

Λέει και το έτος ο καφές; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην τελευταία φάση πριν την πλήρη κυκλοφορία του ics. Είδη δοκιμαστικά κάποια ευρωπαϊκά tablets το έχουν πάρει. Στις επόμενες δύο εβδομάδες λογικά θα έχει κυκλοφορήσει.
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το expansys που το εχει γυρω στα 300 ευρω υπαρχει κανενα αλλο μαγαζι με παραπλησια τιμη?και με το τελωνειο τι γινετε απο αυτο το καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το expansys που το εχει γυρω στα 300 ευρω υπαρχει κανενα αλλο μαγαζι με παραπλησια τιμη?και με το τελωνειο τι γινετε απο αυτο το καταστημα?

 

Δεν έχει τελωνείο. Έρχεται από Γαλλία.

Link to comment
Share on other sites

Ρουμανια, Ισραηλ, Κυπρος, Αυστραλια απο χτες βραδυ ξεκινησαν τα ΟΤΑ σε ICS. Πρώτα στην σειρά ειναι τα 3G+Wifi και σε λιγες μέρες ακολουθουν τα σκέτα Wifi. Χτυπάτε που και που το κουμπάκι για update, και αναλογα απο που το πήρατε θα δείτε την λύτρωση.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ρουμανια, Ισραηλ, Κυπρος, Αυστραλια απο χτες βραδυ ξεκινησαν τα ΟΤΑ σε ICS. Πρώτα στην σειρά ειναι τα 3G+Wifi και σε λιγες μέρες ακολουθουν τα σκέτα Wifi. Χτυπάτε που και που το κουμπάκι για update, και αναλογα απο που το πήρατε θα δείτε την λύτρωση.

 

Ποιο πολυ ανοιγοκλεινω το tablet για να τσεκαρω για update παρα για να το χρησιμοποιησω...!

Ειμαι με σκετο wifi απο expansys οποτε μεχρι μεσα του μηνα ελπιζω να ξεκινησουμε και εμεις.

Δεν το εχω ψαξει πολυ(κυριως xda και xoomforum κοιταζω) αλλα δεν εχω δει καποιο review ή εντυπωσεις για την ics στο xoom 2.Αν καποιου το ματι πεσει σε κατι τετοιο ας μας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Σε υψηλή φωτεινότητα πολύ καλή.

Με την Μοτορόλα μάλλον σε κάποια άλλη ζωή...

Ελα βρε μην ειστε απαισιοδοξοι... μεσα στο Σεπτεμβρη θα εχουμε ICS(το ειδα στο καφε...)

 

Η φωτεινοτητα στο 100% οντως κανει τα πραγματα πολυ καλα κατω απο τον ηλιο.

 

Thanks παιδιά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, "πριν" 3 μέρες απέκτησα εγώ το xoom2 από γερμανία.. αν και ίσος δεν έχει νόημα η ερώτηση μου, εφόσον αναφέρεται ότι σύντομα θα έχουμε "τh" ics, απλά αναρωτιόμουν αν το εργοστασιακό swiftkey η το swype μπορούσαν να ενημερωθούν με ελληνικά..
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που πηρα το 8.2 απογοητευση σκετη...ελεγα μην παρω το 10.1 λογω lag που διαβασα αρνητικα,αλλα κι αυτο δε παει πισω σε τετοιο βαθμο που μετα απο ουτε καν ενα μηνα αγορας δεν το ανοιγω καν γιατι με εκνευριζει!Κανεις με το 10.1 παρομοιο προβλημα?Τι εχετε διαβασει για την αναβαθμιση ics,καλυτερευουν τα πραγματα?
Link to comment
Share on other sites

Και φοραει το ιδιο hardware με το razr σου.Παιζουν ρολο και τα παραπανω pixels που εχει να διαχειριστει αλλα εγω θεωρω πως το 70-80% του προβληματος ειναι στο software.

 

Παρολα αυτα εμενα δε laggaρει στο texting και στο gaming(δεν εχω δοκιμασει πολλα...κυριως asphalt 7 και spirits) αλλα στο scrolling και κυριως στο browsing.

 

Το χρησιμοποιω συχνα πυκνα, εχω δει ταινιες στη TV μεσω hdmi εχω δει streamαρισμενους αγωνες και πολλα αλλα.Εχω συνηθισει τα προβληματα του και απλα ελπιζω πως μεσα στο μηνα που θα παρουμε ICS θα δουμε ικανοποιητικη βελτιωση...

ειδομεν...

Link to comment
Share on other sites

To xoom 2 πως συμπεριφερεται με ics (η χωρις) ?

Ευχαριστω

 

Ψαχνω για καποιο review ή εστω εντυπωσεις απο καποιον που να εχει xoom 2 και να εχει βαλει ICS αλλα τζιφος.Το μονο που βλεπω ειναι καποια σχολια οτι τυπου:

"it runs perfectly"

"Fast, nice and stable."

 

αλλα καμια αποψη ως προς τις βελτιωσεις.Αν βρω τιποτα πιο τεκμηριωμενο θα το ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε με εχεις βοηθησει αρκετα σε αυτο το θεμα,απλα εχω ναυαγησει λιγο και βρισκομαι ακριβως οπως 1 μηνα πριν με το ψαξιμο και που κατεληξα με το 8.2 και το εδιωξα σημερα,το θεμα ειναι πως με το Budget μου max 320-330 εχω 3 λυσεις: galaxy tab 8.9-motorola xoom 2 10.1-acer iconia tab a210 (quad)

 

Aν το xoom 2 10.1 με ics συμπεριφερεται smooth θα το παρω μιας και σε πακετο των 320 ευρω ερχεται με keyboard+moouse wireless+stylus

Link to comment
Share on other sites

Aν το xoom 2 10.1 με ics συμπεριφερεται smooth θα το παρω μιας και σε πακετο των 320 ευρω ερχεται με keyboard+moouse wireless+stylus

 

Επειδή μέσα στη βδομάδα θα πάρω κι εγώ το Xoom 2 10.1 πού ακριβώς είναι το πακέτο αυτό που αναφέρεις με 320€;;; :blink:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/motorola-xoom-2+keyboard-and-mouse-qwerty-234013/

 

Εγω θα περιμενω εως 11 Σεπτεμβρη που θα ειναι διαθεσιμο σε ολη την Ευρωπη (εκτος απο Γερμανικο αμαζον που ειναι αμεσα διαθεσιμο) και το νεο ACER iconia tab A210 quad core 10.1 στα 295+11 ευρω μεταφορικα απο Γερμανια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...