Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την 4.3.1 LiquidSmooth και αναστήθηκε το κινητό.

Με τα Color multiplier tuning & color gamma tuning, έγινε η οθόνη πολύ φωτεινή (το μεγαλύτερο θέμα που είχε για μένα το nexus) σχεδόν αντίστοιχα φωτεινή με το nexus 5!

Υπάρχει άλλη rom της προκοπής (όχι CM) που έχει αντίστοιχες ρυθμίσεις?

Καλή & smooth η LiquidSmooth, αλλά η συγκεκριμένη δεν έχει ρύθμιση γιά το κλείδωμα της οθόνης.

 

Αυτά μπορείς να τα κάνεις με το trickster mod. Απλά χρησιμοποίησε τις ρυθμίσεις για τα χρώματα από τον Nephilim από το xda...

 

Για το θέμα της rom χρησιμοποιώ την SlimKAT... Εγώ έχω την stable 3.0 που ίσως είναι η γρηγορότερη που έχω χρησιμοποιήσει πότε αλλά έχει λίγα πράγματα. Αν θες δοκίμασε την 3.9 η οποία είναι weekly και η συγκεκριμένη είναι πάρα πολύ γρήγορη και την Δευτέρα που έρχεται θα είναι η επόμενη stable 4.0...

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ djtutis. Έχω slim στο tablet και είμαι ευχαριστημένος. Θα δοκιμάσω αύριο. Τα settings του Nephilim σε ποιο thread του xda τα βρίσκω;
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ djtutis. Έχω slim στο tablet και είμαι ευχαριστημένος. Θα δοκιμάσω αύριο. Τα settings του Nephilim σε ποιο thread του xda τα βρίσκω;

 

Εδώ είναι το link για τις ρυθμίσεις... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2401653

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42956[/ATTACH]

Μπορει να μου πει κάποιος πως ξεφορτωνομαστε το μνμ αυτό; είναι malware?

 

Κοίτα ποιές εφαρμογές τρέχουν από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ποιές εφαρμογές τρέχουν από πίσω...

 

Δε βρήκα κάτι μεμπτό.( στο apps στο running δεν κοιταω; είδα και τα cache, φυσιολογικά)

Link to comment
Share on other sites

φταιει η Slim Που δεν εχουμε παρει ακομα την αναβαθμιση του Play store ή δεν την εχει παρει κανενας ακομα?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με slim δεν την είχα πάρει και απλά εκανα εγκατάσταση το apk και είμαι οκ

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

φταιει η Slim Που δεν εχουμε παρει ακομα την αναβαθμιση του Play store ή δεν την εχει παρει κανενας ακομα?

 

Sta downloads sto slimroms.net εχουν γινει upload νεα gapps για τις slimroms. Εκει υπαρχει κ το νεο playstore.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση του νέου gapps χρειαζεται απο το recovery να καθαρίζω cache και dalvik για να τα φλασαρω;

Καλο θα ητανε, γιατι θα χρειαστει να φτιαξει νεα odex files γι'αυτα τα νεα apps.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε όταν λέτε αναβάθμιση του Google Play? Την προσθήκη της μουσικής? Εμένα την έβγαλε μόνο του και είμαι με SlimKat!

Παρεμπιπτόντως κ εμένα με topNTP έφτιαξε ο,τι πρόβλημα αντιμετώπιζα με τον εντοπισμό θέσης!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε όταν λέτε αναβάθμιση του Google Play? Την προσθήκη της μουσικής? Εμένα την έβγαλε μόνο του και είμαι με SlimKat!

Παρεμπιπτόντως κ εμένα με topNTP έφτιαξε ο,τι πρόβλημα αντιμετώπιζα με τον εντοπισμό θέσης!!!

 

Εννοουμε την αναβαθμιση του 'google play store' application. Στη νεα εκδοση περιλαμβανεται κ μια νεα ρυθμιση ασφαλειας οπου για καθε αγορα που γινεται στο google play, θα απαιτειται παντα κωδικος προσβασης.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

ηρθε notification για update Στην stable Slimkat...

 

την δοκιμασε κανεις να μας πει εντυπωσεις?

 

Την δοκίμασα και είναι το ίδιο και ίσως λίγο καλύτερη ακόμα! Δοκιμάστε την άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα και είναι το ίδιο και ίσως λίγο καλύτερη ακόμα! Δοκιμάστε την άφοβα!

 

Με mpokang v12 παίζει; γιατί η cm11 π.χ. από κάποιο build και μετά (από την Μ4) χτυπάει στο com. android.phone

Link to comment
Share on other sites

Με mpokang v12 παίζει; γιατί η cm11 π.χ. από κάποιο build και μετά (από την Μ4) χτυπάει στο com. android.phone

 

Σου προτεινω να τη δοκιμασεις με τον νεο τελευταιο κερνελ του boype "Fancykernel r45". Παει σφαιρα!

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Με mpokang v12 παίζει; γιατί η cm11 π.χ. από κάποιο build και μετά (από την Μ4) χτυπάει στο com. android.phone

 

Δοκίμασε τον τελευταίο dirty v... Είναι μακράν ο καλύτερος kernel για το nexus...

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται η slimkat φλασαρισμα απο την αρχή; αν ναι, σκέφτομαι να βάλω πρωτα την miui. Την έβαλα σε ενα πεθαμένο HTC wildfire buzz και είναι παααρα πολύ καλη για gingerbread. Και παει και γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειάζεται clean install γιατί έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα...

 

Πακετο . και να φανταστεις πρόσφατα την πέρασα. Anyway. Ο διαδρομη για το 4ο build θα περάσει πρωτα σε mini.

Άντε καλό φλασινγκ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την miui τις προάλλες, πολύ ωραία ROM πολύ γρήγορη με έμφαση στο interface. Το κακό ήταν ότι ήταν σε έκδοση 4.2.2. Αλλά ήταν γρήγορη και η launcher του ήταν μορφής iOS. Ηταν φωτεινό καθαρό και μου φάνηκε καλοφτιαγμένο. Κανουν καλη δουλεια η κινέζοι. Ιδιαίτερη δυνατότητα παραμετροποίησης δεν υπήρχε. Κεντρικό μενού δεν είχε όπως το iOS.

Δε με βόλεψε βέβαια και φλάσαρα την καινούργια slimkat.

Καλή είναι, λίγο πιο γρήγορη απο ότι ήταν το προηγούμενο build.

Δε μου άρεσε το recent apps που βάλανε μεγάλα εικονίδια.

Κατι άλλο δε πρόσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από σήμερα είμαι με την καινούρια Slimkat. Το μόνο που είπα να αλλάξω ετσι σε δουλειά να βρισκόμαστε ήταν ο κερνελ. Ειπα να δοκιμάσω τον fancy λιγο μιας και στην 4.3 (οσο έμεινα σε αυτη) με fancy ήμουν πολύ ευχαριστημενος.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον smitty DirtyV και έχω δει τρομερή βελτίωση και κλύτερη μπαταρία. Με της ρυθμίσεις από Nephilim

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με τον προτελευταίο Dirty V (όχι τον χθεσινό γιατί έχει στιγμιαία κολλήματα) κατάφερα να πετύχω 22 ώρες με data, wifi και gps συνέχεια ανοιχτά με 2,5 ώρες οθόνη και 2 ώρες κλήσεις και όλα αυτά με τις ρυθμίσεις του nephilim αλλά στα 1.4 GHz...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...