Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του βγαλα λιγο τα ματια αλλα μ'αρεσει :grin: , η ημερομηνια στη status bar στη 2η φωτο ειναι ωραια, πρεπει να φτιαχτει ομως. τα toggles κατω δε δουλευουν ωραια και δεν ειναι τοσο λειτουργικα, απλα για την πλακα το εκανα :D

 

http://img138.imageshack.us/img138/2103/screenshot2012021021171.png

 

http://img816.imageshack.us/img816/8744/screenshot2012021023345.png

Link to comment
Share on other sites

του βγαλα λιγο τα ματια αλλα μ'αρεσει :grin: , η ημερομηνια στη status bar στη 2η φωτο ειναι ωραια, πρεπει να φτιαχτει ομως. τα toggles κατω δε δουλευουν ωραια και δεν ειναι τοσο λειτουργικα, απλα για την πλακα το εκανα :D

 

http://img138.imageshack.us/img138/2103/screenshot2012021021171.png

 

http://img816.imageshack.us/img816/8744/screenshot2012021023345.png

 

ωραίο φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

του βγαλα λιγο τα ματια αλλα μ'αρεσει :grin: , η ημερομηνια στη status bar στη 2η φωτο ειναι ωραια, πρεπει να φτιαχτει ομως. τα toggles κατω δε δουλευουν ωραια και δεν ειναι τοσο λειτουργικα, απλα για την πλακα το εκανα :D

 

http://img138.imageshack.us/img138/2103/screenshot2012021021171.png

 

http://img816.imageshack.us/img816/8744/screenshot2012021023345.png

 

Eρωτησεις: Πως εβαλες τα toggles? Πως εβαλες το ποσοστο στη μπαταρια? Θελουν deodexed rom ή γινεται και με stock 4.0.2?

Ευχαριστω :)

ΕΝΤΙΤ: Στην πρωτη σελιδα αναφερεται σχετικα με την αλλαγη εικονιδιων

2. Kατεβάζετε το zip εδώ και το κάνετε extract. Στον υποφάκελο PUT_IMAGES_HERE προφανώς και πετάμε χύμα τα εικονίδια που επιλέξαμε από το προηγούμενο zip.

Ομως το λινκ ειναι multiupload και δε λειτουργει πια. Εχουμε κανενα ευκαιρο λινκακι?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

τα toggles ειναι της ρομ, η μπαταρια αν και η ρομ υποστηριζε ηδη εικονιδια ανα 1%, απλα εβαλα αλλα εικονιδια του εμποριου :p (νομιζω υπαρχει ετοιμο θεμα ετσι για την AOKP milestone 3)

θελουν deodexed ναι.

 

στην πρωτη σελιδα, εχει να κανει με την αλλαγη των softkeys, υπαρχει σχετικο θεμα στο xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1413582

 

@agligoros thank you :)

Link to comment
Share on other sites

τα toggles ειναι της ρομ, η μπαταρια αν και η ρομ υποστηριζε ηδη εικονιδια ανα 1%, απλα εβαλα αλλα εικονιδια του εμποριου :p (νομιζω υπαρχει ετοιμο θεμα ετσι για την AOKP milestone 3)

θελουν deodexed ναι.

 

στην πρωτη σελιδα, εχει να κανει με την αλλαγη των softkeys, υπαρχει σχετικο θεμα στο xda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1413582

 

@agligoros thank you :)

 

Thanks :D

 

Βασικα καταλαβα πως στην πρωτη σελιδα αναφερεται στα softkeys και πηγα και στο xda. Απλως δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κατεβασω απο το λινκ που δεν λειτουργει ωστε να το ψαξω στο xda.

Θα δοκιμασω με ZipThemer λοιπον :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Thanks :D

 

Βασικα καταλαβα πως στην πρωτη σελιδα αναφερεται στα softkeys και πηγα και στο xda. Απλως δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κατεβασω απο το λινκ που δεν λειτουργει ωστε να το ψαξω στο xda.

Θα δοκιμασω με ZipThemer λοιπον :)

το εχω αυτο στο pc, περιμενε..

 

ok http://depositfiles.com/files/zlvias9fd

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος για την ημερομηνια στη statusbar :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1491887

Link to comment
Share on other sites

Thanks :D

 

Βασικα καταλαβα πως στην πρωτη σελιδα αναφερεται στα softkeys και πηγα και στο xda. Απλως δεν εχω καταλαβει τι πρεπει να κατεβασω απο το λινκ που δεν λειτουργει ωστε να το ψαξω στο xda.

Θα δοκιμασω με ZipThemer λοιπον :)

 

Off topic

Πετρο να του φερεσαι τρυφερα ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα, αλαχθηκαν τα softkeys :)

Επομενο βημα αλλαγη rom (μαλλον αυριο). Η επικρατεστερες με ενα search στους xda ειναι οι ΑΟΚΡ και Revolution HD σωστα?

Ποια θα μου προτεινατε?

Αργυρη προς το παρον ειμαι στο τρυφερο σταδιο, oσονουπω αρχιζει το λιωσιμο :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

RomanBB bulit 23

 

Ahoy! A new build arives. New Gapps are available. No wipe required!

 

Some cool new things with this release!

Added a quick-torch! (Enable in RC > Lockscreen first!)

While your phone screen is off, you can long-press the power button and the torch will automagically turn on. Let go and it will turn off :)

Zaphod-Beeble is the man behind this one, thank him.

Added end call button to notification bar while in call (Also Zaphod-Beeble!)

Added ability to add ROM Control shortcuts to your desktop (Long press desktop > Shortcuts)

Power Menu should update instantly now with the options of your choosing (sometimes it did not update instantly)

Updated scrolling-cache code

Should've fixed clock not updating for realz this time.

Fixed weather location not being checked properly in RC

tablets: Added weather display

tablets: Added clock options

tablets: should display "Reboot tablet" now instead of phone

tablets: enabled more keys on keyboard

"Officially" added the following devices!

HTC Incredible

HTC EVO 4G

Samsung Galaxy Tab 7" (Verizon model for now)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

δοκιμαζω διαφορες roms + kernels και μαρεσε πολυ foxhound 1.1 + trinity experimental 1.536 Ghz + 512 GPU.

εχει βαλει κανεις αυτον τον κερνελ?το κινητο παει σφεντονα αλλα πρεπει να ανεβασεις το voltage 1.325mV+ για σταθεροτητα.

το κακο ειναι οτι το bluetooth δεν δουλευει καθολου.δοκιμασα κ με αλλε ρομς αλλα τπτα.

για μενα ειναι ο πιο γρηγορος και ομοαλος κερνελ που εχω δει στο κινητο μου.

καποια προταση?

λετε για πληρη φορματ της καρτας να αλλαξει κατι? :wacko:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

δοκιμαζω διαφορες roms + kernels και μαρεσε πολυ foxhound 1.1 + trinity experimental 1.536 Ghz + 512 GPU.

εχει βαλει κανεις αυτον τον κερνελ?το κινητο παει σφεντονα αλλα πρεπει να ανεβασεις το voltage 1.325mV+ για σταθεροτητα.

το κακο ειναι οτι το bluetooth δεν δουλευει καθολου.δοκιμασα κ με αλλε ρομς αλλα τπτα.

για μενα ειναι ο πιο γρηγορος και ομοαλος κερνελ που εχω δει στο κινητο μου.

καποια προταση?

λετε για πληρη φορματ της καρτας να αλλαξει κατι? :wacko:

Δε θα αλλαξει κατι με φορματ. Απο μπαταρια πως ειναι; θα το δοκιμασω :p

Link to comment
Share on other sites

Δε θα αλλαξει κατι με φορματ. Απο μπαταρια πως ειναι; θα το δοκιμασω :p

 

επειδη το πειραζω το κιν και γενικα καθε βραδυ ειναι στη φορτιση γιατι λογω δουλειας τηλεφωνα και χρηση ιντερνετ γινεται το μονο π με νοιαζει ειναι να βγαζε μια full μερα .σιγουρα στα 1.5 δεν ειναι κ το καλυτερο ομως για μπαταρια πιστευω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία. Κοίτα και στο XDA στο Android Development του Nexus S έχουν καταφέρει να το κάνουν το tablet UI χαλώντας βέβαια την λειτουργία τηλεφώνου.

 

Υ.Γ.: Αν το βρεις να λειτουργεί και το τηλέφωνο έκτος του ότι είσαι Θεός στείλε μου pm για το πως και την επομένη μέρα πάω και αγοράζω galaxy Nexus και εγώ!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1502673 :grin:

Link to comment
Share on other sites

Μαζεύω λεφτά και το πέρνω!!! :P... Πολύ καλό μιας και έχει τόσο μεγάλη οθόνη νομίζω είναι και λιγάκι βολικό στο Galaxy Nexus. Το δοκίμασες; Βολεύει;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ποσταρει και τιποτα αυτος δυστυχως, αλλα μαλλον ειναι απο το κινεζοιαπωνικο site που ειχε στο θεμα του nexus s tablet ui στο xda και ολα φαινοντουσαν να δουλευουν κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

 

Επειδή με adroid συσκευή είχα να ασχοληθώ κάτι χρόνια, βοηθήστε με λίγο. Εχω το Galaxy Nexus και δέν εχει ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι κάνω? Ποιό προγραμμα πρέπει να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό (που είναι πάρα πολύ καλό) με κάποιον File manager με root δικαιώματα. Αν δεν είσαι Root βάλε αυτό. Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό (που είναι πάρα πολύ καλό) με κάποιον File manager με root δικαιώματα. Αν δεν είσαι Root βάλε αυτό.

 

 

Οταν λές "αν δεν είμαι σε root " , εννοείς αν την έχω ξεκλειδώσει την συσκευή?

Και κάτι ακόμη θέλω να σου ρωτήσω :

Πρώτον, πώς μπορώ να βελτιώσω τον ήχο κλήσης διότι είναι πολύ χαμηλός

Δεύτερο, Θυμάμαι σε ένα htc-desire που είχα παλιά , μπορούσα και άνοιγα φάκελο πάνω στην οθόνη της συσκευής , εδώ στο galaxy nexus πώς ανοίγω?

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου

Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ξεκλειδώσει τον bootloader και έχεις την εφαρμογή superuser που σου δίνει δικαιώματα διαχειριστή στην συσκευή σου.

 

Τι εννοείς όταν λες άνοιγες φάκελο στην οθόνη της συσκευής; Διαχειριστή αρχείων;

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Οταν λές "αν δεν είμαι σε root " , εννοείς αν την έχω ξεκλειδώσει την συσκευή?

Και κάτι ακόμη θέλω να σου ρωτήσω :

Πρώτον, πώς μπορώ να βελτιώσω τον ήχο κλήσης διότι είναι πολύ χαμηλός

Δεύτερο, Θυμάμαι σε ένα htc-desire που είχα παλιά , μπορούσα και άνοιγα φάκελο πάνω στην οθόνη της συσκευής , εδώ στο galaxy nexus πώς ανοίγω?

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου

Να είσαι καλά

 

 

Εννοεις φακελο στο homescreen φανταζομαι.Διαλεγεις και κρατωντας την πατημενη μια εφαρμογη την πετας σε οποιο homescreen θες.Μετά διαλέγεις μια άλλη εφαρμογή που θες να ειναι στον ιδιο "φακελο" και απλά την αφήνεις πάνω από την αλλη εφαρμογή.Ετσι δημιουργειται ο "φακελος"

 

 

 

@Πολυχρόνης (σωστα θυμάμαι? :-) ) .Εξαρτάται τί θέλεις να κάνεις.Να είναι το κινητό μαμά ή να είναι unlocked,rooted κτλ κτλ?Αν θες το πρώτο δεν χρειάζεσαι κάποιο ιδιαίτερο user guide.Απλά παίζεις λίγο με το κινητό.Αν θες το δεύτερο,διαβάζεις εδώ,στο xda και φυσικά ρωτάς.Καποια από τα παιδια θα σε βοηθήσουν στις ερωτήσεις σου

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...