Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη δοκιμασα.αργη.και καθε φορα που πηγαινα να βαλω θεμα κολλουσε το κινητο και ηθελε η μπαταρια να βγει για να ξαναλειτουργησει

 

Ναι το εχει αναφερει ο Paul οτι προς το παρων τα θεματα δεν λειτουργουν γιαυτο σου κολλησε το κντ και εγω οταν πηγα να αλλαξω θεμα επαθα το ιδιο αλλα να μην ξεχναμε οτι ειναι η πρωτη rom MIUI και δουλευουν ολα τα βασικα χωρις ιδιαιτερα προβληματα....τελος παντων ξαναγυρναω στου Roman v14 και βλεπουμε....:happy:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

 

τον παρακολουθώ 10 μέρες τώρα στο http://www.galaxynexusforum.com και ο τύπος απλά τα σπάει...βοηθάει όποιον έχει πρόβλημα άμεσα μέσω gtalk και το λύνει στο μπαμ..απλά respect σε αυτόν και την δουλειά του...:)

Link to comment
Share on other sites

Στην 14 δε λειτουργουν τα background effects στο βιντεο

βασικα ποτε δε λειτουργουσαν :p

δεν τα εχω δει ακομα να δουλευουν(ευτυχως ειναι μικρη η απωλεια και δε νομιζω οτι ασχολουνται να το φτιαξουν, ισως αν βγει η CM9 επισημα)

 

ενδιαφερον kernel

http://rootzwiki.com/topic/14685-kernel09-jan-glados-v01-beta/

 

Touch Wake:

When screen times out, a tap to the screen activates it again. Works great in combination with a mod that delays/disables the lock screen implemented in some ROMs or with the 'No Lock' app.

/sys/class/misc/touchwake/enabled

enable = 1, disable = 0

/sys/class/misc/touchwake/delay

time to keep the touch controls awake after screen off (default 45000ms, 0 = indefinitely)

 

Color Control:

Set the V1 gamma offset values for the display.

/sys/class/misc/colorcontrol/v1_offsets

V1 gamma offset triple (default 0/0/0, set with 'echo "-10 0 -2" > v1_offsets' for example, causing green tint when 2. value < 0)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Τ έχω δουλέψει και σε stock και στη τελευταία revohd. Αν θυμάμαι καλά δούλευε σε παλαιότερα nightlies... Όχι ότι είναι καμία σοβαρή λειτουργία αλλά λέμε τώρα :-)
Link to comment
Share on other sites

build 15 - January 9

 

Bug fix: Center clock should function just like the right clock now (ie be pretty when you get messages, etc)

Bug fix: gps toggle not being updated on reboot

update long-press back to kill code (no haptic feedback on the virtual button, maybe I'll add it later)

Add a custom color tint picker for your nav bar buttons :)

Add rotation animation delay options (how long it will take before it rotates)

Add new toggle style - Zaphod-Beeble's buttons!

---- there are no toggle images included with the ROM at the moment, so in ROM Control if you select image for the toggle style it will NOT show, you need to flash his mod for now.

new Power Saver icons in power menu, thanks to mdeejay and Virtuous

ROM Control translations for many languages (thanks to all who submitted translations!)

Added airplane mode toggle

Added tethering toggle

Added silent toggle

Added vibrate toggle

Link to comment
Share on other sites

και εκει που ολα πηγαιναν καλα με ρομαν και στοκ kernel(μεγαλη διαφορα σε καταναλωση) εβαλα χθες την 15 και σημερα σταματησε να δουλευει το google talk:( ..και αρχιζουν παλι τα πειραματα...****το..:mad::X:rocket:
Link to comment
Share on other sites

και εκει που ολα πηγαιναν καλα με ρομαν και στοκ kernel(μεγαλη διαφορα σε καταναλωση) εβαλα χθες την 15 και σημερα σταματησε να δουλευει το google talk:( ..και αρχιζουν παλι τα πειραματα...****το..:mad::X:rocket:

 

Εγω το εχω αναφερει στο φορουμ οτι με Roman απο v11-14 αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με το Talk,εχθες εβαλα full_maguro_IML74K-ota-eng.bigxie.7-2 και το προβλημα λυθηκε χωρια που ειναι παρα πολυ καλη ρομ Antutu 6100 με το κερνελ που φοραει ο ιδιος χωρις πειραγματα κλπ,σημερα απο οτι διαβασα στο xda ετοιμαζεται να κανει update v8 που απο οτι λεει θα φοραει το θεμα του Nitroz,νομιζω οτι αξιζει να την δοκιμασει καποιος ....:) Ξεχασα να αναφερω απο το πρωι 08+30 μεχρι τωρα 18+30 εχω χασει μολις 16% με κανονικη χρηση

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

milestone 2 - January 10

Added toggle icons (thanks to MDJ & Virtuous)

Added custom hex input when picking a color for anything in RC

Added scrolling toggles for the alternate button style (thanks to ZB!)

Changed the way the statusbar drag handle works slightly so it is still centered when you lower your LCD density

Fixed init.d

Fixed clock not being allowed to be pure white

Link to comment
Share on other sites

milestone 2 - January 10

Added toggle icons (thanks to MDJ & Virtuous)

Added custom hex input when picking a color for anything in RC

Added scrolling toggles for the alternate button style (thanks to ZB!)

Changed the way the statusbar drag handle works slightly so it is still centered when you lower your LCD density

Fixed init.d

Fixed clock not being allowed to be pure white

 

δηλαδη αυτη ειναι εξελιξη της 15 που εχουμε τωρα η καποια αλλη???την βαζουμε επανω απο την 15??

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

 

Προσπαθώ να αλλάξω τα εικονικά πλήκτρα στο nexus μου και δεν τα καταφέρνω.

Διάβασα από εδώ ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1413582 ) ότι

 

- If your ROM doesn't have a built-in "Search" softkey, then this image won't be used on your phone, it will only show Back, Home & Recent.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αν μπορώ να κάνω τα 3 εικονίδια 4?

 

Μέχρι στιγμής έκανα τα 3 - 2 ...

 

χεχεχε

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

 

Προσπαθώ να αλλάξω τα εικονικά πλήκτρα στο nexus μου και δεν τα καταφέρνω.

Διάβασα από εδώ ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1413582 ) ότι

 

- If your ROM doesn't have a built-in "Search" softkey, then this image won't be used on your phone, it will only show Back, Home & Recent.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει αν μπορώ να κάνω τα 3 εικονίδια 4?

 

Μέχρι στιγμής έκανα τα 3 - 2 ...

 

χεχεχε

 

Οχι, δουλεύει είτε έχεις 3 είτε 4 εικονίδια στη Navigation Bar. Υπάρχει και οδηγός στην πρώτη σελίδα. Η custom rom του Roman έχει επιλογή για τον αριθμό των εικονιδίων.

 

Βγήκε beta 5 του Touch CWM με ένδειξη μπαταρίας: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1428334

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οχι δουλεύει είτε έχεις 3 είτε 4 εικονίδια στη Navigation Bar. Υπάρχει και οδηγός στην πρώτη σελίδα. Η custom rom του Roman έχει επιλογή για τον αριθμό των εικονιδίων.

 

Βγήκε beta 5 του Touch CWM με ένδειξη μπαταρίας: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1428334

 

Εγώ έχω πάνω την Revolution HD 2.1.2 GSM by mike1986.

 

Πως μπορώ να κάνω τα εικονίδια 4?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάνω την Revolution HD 2.1.2 GSM by mike1986.

 

Πως μπορώ να κάνω τα εικονίδια 4?

 

Δοκίμασε να φλασάρεις αυτό μέσω CWM: http://www.filesonic.gr/file/4048479014

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φλασάρεις αυτό μέσω CWM: http://www.filesonic.gr/file/4048479014

 

Το έκανα και λειτούργησε. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Τώρα μπορώ να βάλω τα μπλε εικονίδια με τον τρόπο που λέει στην πρώτη σελίδα?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και λειτούργησε. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Τώρα μπορώ να βάλω τα μπλε εικονίδια με τον τρόπο που λέει στην πρώτη σελίδα?

 

Ναι ακολούθησε τον οδηγό και αν προκύψει κάτι απλώς ξαναφλάσαρε την rom από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο developer του cwm προτείνει cm market :)

http://rootzwiki.com/_/articles/koush-proposes-cyanogenmod-app-store-r308

 

και cm9 music player θα δούμε κάποια στιγμή.Θυμίζω ότι έχουν ήδη τον δικό τους launcher

 

http://rootzwiki.com/_/articles/cyanogenmod-9-music-player-revealed-r279

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως θα αναβαθμίσω beta 5 του Touch CWM?

 

όταν βάζω το κινητό σε Fastboot Mode: Power off your device and (Power + Volume Up and Down) το pc δεν βρίσκει drivers.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως θα αναβαθμίσω beta 5 του Touch CWM?

 

όταν βάζω το κινητό σε Fastboot Mode: Power off your device and (Power + Volume Up and Down) το pc δεν βρίσκει drivers.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Στον οδηγό Root της 1ης σελίδας στο Βήμα 3 έχει τους Samsung Drivers για να τους κάνεις install στο pc σου.

Μετά μπαίνεις σε Bootloader menu και στο φάκελο root (Bήμα 1 οδηγού Root) πετάς το img του CWM Beta 5 (μετονομασέ το σε recovery.img)

Kαθώς είσαι σε Bootloader menu ανοιγεις το cmd και πληκτρολογείς τα παρακάτω:

 

cd C:/ -> πατάμε enter

cd root -> πατάμε enter

fastboot-windows flash recovery recovery.img -> enter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με το titanium backup. Οταν κανω backup μετα πρεπει να τα μεταφερω τα αρχεια στον υπολογιστη πριν κανω wipe data / reset την συσκευη και να τα βαλω ξανα πισω μετα η δεν χανονται; κανει με καποιον τροπο backup επαφες και μηνυματα η πρεπει να το κανω χειροκινητα;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. απλα ειδα καποια αρχεια μεσα που σου επιτρεπει αντιγραφα (σχετικα με επαφες και μηνυματα ) και αναρωτιομουν μηπως το κανει..

Edit: κανει τελικα αντιγραφα απο τα μηνυματα και ρυθμισεις συστηματος. εμφανιζεται με πρασινο στην λιστα. Το εψαξα στο faq τους. εμφανιζεται σαν sms/mms/apn και εχει και καποια αλλα..

Edited by Arvylas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...