Jump to content

[Επίσημο] Motorola FIRE XT530


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θυμάμαι πως το είχα κάνει root! ;έχω ένα εικονίδιο ( με μια νεκροκεφαλή )που λέει superuser!

Οπαααα!!!εγω ήξερα μόνο για το Link2sd αυτά πρώτη φορά τα βλέπω ( Lucky Patcher, advanced task manager pro και βάζεις το moded play)!!! μα πως θα κανω reset,reser factory, reset user αν δε μπω recovery???

 

ναι τωρα καταλαβα τι εννοουσες με το ροκοβερι. Νομισα οτι ηθελες να βάλεις custom rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα!έκαναα reset factory!wipe partition!το root έμεινε!έκανα και την καρτα 8gb ( 7,2gb fat32,+ το υπολοιπο ext3 )άνοιξα το link2sd!!επέλεξαν ext3!και όλα καλά!!κατέβασα μερικές εφαρμογές!!!αλλά κανοντας σύνδεση αυτών βλέπω ναι μεν γεμίζει η ext2 αλλά γεμίζει και η εσωτερική! Αλλά αν δεν πατήσω σύνδεση και πατησω μεταφορά στην SD η εφαρμογή μεταφερεται στην εξωτερική!και ελεύθερονεται η εσωτερική!αρα τι κερδίζω με το ext2,ext3 κλπ!!!! Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά το ποστ 207 του papalepa και κάνε ακριβώς ότι λέει. Μην κάνεις κινήσεις στην τύχη. Πρέπει να τα κάνεις ακριβώς όπως πρέπει.

Σουχω στείλει πμ. Κάνε ext2 το διαμέρισμα και δώσε σωστό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εκανα που λέει το παλικάρι!!!το ερώτημα είναι εγώ με 8αρα καρτα ποσο πρεπει να κάνω το ext αρχείο!!!και τέλος όταν κάνω αυτά που λέει ..σύνδεση και μόλις κανεις μεταφορά στην SD η σύνδεση σταματάει!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σταματάει. Γράφει συνδεδεμένο-στηνSD

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Με 8αρα κάρτα 500ΜΒ ext2 είναι αρκετό. Εξαρτάται βέβαια τι εφαρμογές θα ήθελες. Εγώ μιλάω για χρήση κυρίως τηλεφώνου. Αν θέλεις παιχνίδια, τότε θέλεις καλή κάρτα και ίσως 2gb partition.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σταματάει. Γράφει συνδεδεμένο-στηνSD

Κάτι δεν κάνεις σωστά.

Με 8αρα κάρτα 500ΜΒ ext2 είναι αρκετό. Εξαρτάται βέβαια τι εφαρμογές θα ήθελες. Εγώ μιλάω για χρήση κυρίως τηλεφώνου. Αν θέλεις παιχνίδια, τότε θέλεις καλή κάρτα και ίσως 2gb partition.

Ναι τώρα που το είδα σε κάποια γράφει συνδεδεμενο !σε αλλά γράφει μονο ενα απο τα 3 συνδεδεμένο!!!να ρωτήσω όταν ενώσεις καλη καρτα! εγώ με την 8 Gb δε μπορω να το κάνω μεγαλητερο partition 2gb PX;;

Link to comment
Share on other sites

Όσο θέλεις το κάνεις το partition. Εξαρτάται από το τι εφαρμογές θα χρησιμοποιήσεις.

Ξαναδιάβασε το 207 για το πως μεταφερουμε εφαρμογές στο κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας και πάλι! μια ερώτηση να κάνω!!!! Εδώ και μερικές βδομάδες το κινητό θέλει περίπου 5-6 ώρες!!!!

κάποιο πρόγραμμα για να το βελτιώσει αυτό?

Μήπως πρέπει να αλλάξω μπαταρία!Μήπως έχει χαλάσει ο φορτιστής???

το κινητό το έχω 2 χρόνια!!!

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 5-6 ώρες να φορτίσει? Ανοικτό η κλειστό? Σε χρήση? Κρατάει 5-6 ώρες? Δεν καταλαβαίνω.

 

ναι εχεις δίκαιο που να καταλάβεις όπως ταγραψα!ανοιχτό χωρίς να το ακουμπά!το βάζω να φορτιστεί και θέλει κοντά 6 ώρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια θέλει μπαταρία??κ ποιο πρόγραμμα battery προτείνεις!!!!! Ξέρεις αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να λέει τους κύκλους φόρτισης που έχω κανει?? Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται μπαταρία ακόμη. Πρόγραμμα για μπαταρία δεν υπάρχει στην πράξη, που να κάνει δουλειά. Όλα είναι μούφες.

Κλείνε τις εφαρμογές, που τρέχουν στο παρασκήνιο με έναν task manager χειροκίνητα και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορια και αν γνωριζει καποιος να απαντησει,εχω ρουταρισμενο το κινητο περασμενο busybox και recovery installer και ελεγα να περασω την ice cream jelly v3 πριν την περασω πρεπει να κανω κατι αλλο?εχω την μανισια rom.

Θα εχω προβληματα επανεκιννησης οπως εχει αναφερθει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορια και αν γνωριζει καποιος να απαντησει,εχω ρουταρισμενο το κινητο περασμενο busybox και recovery installer και ελεγα να περασω την ice cream jelly v3 πριν την περασω πρεπει να κανω κατι αλλο?εχω την μανισια rom.

 

Ο λόγος να την περάσεις? Η ics είναι η χειρότερη διανομή στο αντροιντ. Έχεις κάποιο πρόβλημα?

Το busy box που το χρησιμοποιείς?

Γνώμη μου μην το σκαλίσεις. Άστο όπως είναι. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα, να το λύσουμε.

 

Edit

Αν τελικά το κάνεις, πες μας την γνώμη σου.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα!Ξέρει κανεις ποσο μπορω να πουλησω το κινητό μου ???τοχω ακριβώς 2 χρόνια !είναι σε άριστη κατασταση χωρίς γρανζουνιες με θήκη άθικτο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ξέρει κανεις ποσο μπορω να πουλησω το κινητό μου ???τοχω ακριβώς 2 χρόνια !είναι σε άριστη κατασταση χωρίς γρανζουνιες με θήκη άθικτο!

το εχω σαν δευτερο,πιστευω λογο ανυπαρκτης ζητησης 50-60 ευρο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τόσο λίγο?και ας είναι σε άριστη κατασταση???πίστευα οτι θα χτυπούσε ενα 80 αρη! ;) χαχα
Link to comment
Share on other sites

εσυ απο εκει ξεκινα ακι βλεπεις,παντως γνωμη μου αν δεν ειναι αναγκη κρατησε το για εφεδρικο:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα χρειαζομαι το χρηματα απαραιτητος!και που λες να το βάλω σε κάμοια χρυσή ευκαιρία???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...