Jump to content

[Επίσημο] Motorola FIRE XT530


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλημερα παιδια ξερει κανενας που θα βρω θηκη σιλικονης

 

Το ebay αποτελεί την καλύτερη επιλογή για τέτοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά πριν λίγο καιρό έκανα root στο κινητό έκανα τα βήματα όπως είπατε δούλεψε για καμια ώρα μετά σε κάποια φάση δεν μου έδειχνε τις εφαρμογές μου και έτσι του έκανα μια επανεκκίνηση αλλα μετά δεν μου ξανάνοιξε το κινητό. και κατέληξα να το πάω για σέρβις μετά από προσπαθείς που έκανα βεβαια να το ανοίξω με διαφορους τρόπους ( παντοντας την ενταση και on/off κουμπί αλλα tpt) κάηκε η κεντρική πλακέτα μου είπαν στο service ευτυχώς μου το έφτιαξαν με την εγγύηση ... αλλα από τότε φοβάμαι και δεν του ξαναέκανα tpt αλλα δεν γίνετε με αυτήν την εσωτερική μνήμη να βάλει πολλές εφαρμογές και δεν ξέρω τι να κάνω ! έχετε καμια άλλη ιδέα ? :/

 

και πες ok κανεις root ! όταν έκανα εγώ δεν είδα καμια αλλαγή στο τηλέφωνο... τι κανεις μετά για να έχεις όσο rom θες ? :?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23848296#post23848296

απ οτι διαβάζω είναι αρκετοί στο cyanogen mod που ζητάνε να βγάλουν custom rom για το κινητο

 

καλησπερα παιδια ηθελα να παρω και εγω το εν λογω κινητο αλλα με απασχολουν δυο πραγματα, 1ον να μεταφερω τα αρχεια στην sd επειδη δεν χωρανε ολες οι εφαρμογες και 2ον να μην βαλω cyanogen γιατι ειναι μαπα το ειχα σε joh 845 και το εσπασα απο τα νευρα μου γιατι κολουσε σινεχεια και ειχε προβληματα απο ολους τους divelopers μια δεν χτιπαγε μια κολαγε.:mad:

οποτε για να πετιχω το πρωτο βημα χωρις προβληματα για να μην χασω την εγγύηση για root για να μπορω να βαζω οσα προγραματα θελω στην εξωτερικη μνημη και να βγαλω οσα προγραματα δεν θελω. υπαρχει ρομ εργοστασιακη για παν ενδεχωμενο σε περιπτωση που παει κατι στραβα?

και κατι τελευταιο με flush player τι γινετε πεζει? γιατι java λεει πως εχει.

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Το CyanogenMod μάπα;! Το διαβάσαμε και αυτό...

Μπορεί η υλοποίηση στο Joy 845 να μην είναι καλή αλλά εγώ έχω το CM 7.2 σε τρία κινητά μου και δεν το αλλάζω. Το ίδιο θα σου πουν και αρκετοί άλλοι.

 

Flash Player κατεβάζεις από το Google Play (πρώην Android Market).

 

Όσο για το θέμα του firmware, αυτό θέλω να το ρωτήσω και εγώ. Υπάρχει κάπου το sbf αρχείο της τρέχουσας 2.3.5 έκδοσης; Με το MSU δεν μπορώ να το κατεβάσω επειδή το κινητό τρέχει ήδη 2.3.5 και έτσι το ΜSU θεωρεί ότι η συσκευή έχει την τελευταία έκδοση. Αν κάποιος τρέχει παλιότερη έκδοση στο κινητό του ας μας το πει για να του πούμε πως να κατεβάσει την 2.3.5 και να τη σώσει στο δίσκο του, χωρίς απαραίτητα να τη φλασάρει.

Επίσης, αν κάποιος το έχει βρει ή ανεβάσει κάπου ας το γράψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσενα πεζει και flash player και java στην κανονικη του ρομ εστω και ρουταρισμενη?για ανεβασεμας ενα βιντεακι γιατι εγω που πηγα στα media markt να το δοκιμασω και εβαλα πχ το zoo.gr δεν το ανιξε ζηταγε ενα σκριπτ. για διαφωτισε μας με ενα βιντεο στο youtube που να πεζει και τα δυο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.λοιπόν όσο αφορά τον flash player δεν τον δέχεται από το google play. Γκουγκλαρε flash player for armv6 και θα δεις πως μπαίνει.Το έκανα εγώ αλλά έχω το εξής πρόβλημα ενώ τα κάνω όλα σωστά και πριν επανεκκινησω δουλεύει άψογα

ο φλασ μετά την επανεκκίνηση δεν κρατάει τα permissions...τι κάνω λάθος;;;;;; αααααα και πρέπει να είναι ρουταρισμενο το κινητό για να βάλεις φλας

Edited by stiv78
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.λοιπόν όσο αφορά τον flash player δεν τον δέχεται από το google play. Γκουγκλαρε flash player for armv6 και θα δεις πως μπαίνει.Το έκανα εγώ αλλά έχω το εξής πρόβλημα ενώ τα κάνω όλα σωστά και πριν επανεκκινησω δουλεύει άψογα

ο φλασ μετά την επανεκκίνηση δεν κρατάει τα permissions...τι κάνω λάθος;;;;;; αααααα και πρέπει να είναι ρουταρισμενο το κινητό για να βάλεις φλας

 

και με το java?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως να κρατηθούν τα permission μετά την επανεκκίνηση ώστε να δουλεύει ο flash player?
Link to comment
Share on other sites

:respect:

1) Στη motorola για το ωραιότατο κινητάκι

2) Στην εταιρεία μου που μου το έδωσε τσάμπα

3) Για την super θήκη: http://www.ebay.co.uk/itm/Handytasche-Schutzhulle-Motorola-Fire-XT-XT530-XT531-XT532-Tasche-Gurteltasche-/120832590192?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BCllen&hash=item1c222f0170#ht_2091wt_1139

4) Σ' εμένα που το επέλεξα! :yahoo:

Η αλήθεια είναι εκεί τριγύρω στο ψέμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα τι γινεται ρε παιδια με την βιντεοκληση;;;διαβασα ολο το τοπικ και δεν καταλαβα,παιζει η δεν παιζει με την 3g καρτα umts του οτε;;;εστω και αν χρεωνεσαι και με ποια εφαρμογη τρεχει αφου το skype δεν συνεργαζεται;;μονο με το tango???ερωτηση δευτερη με ποια εφαρμογη παιζει το gps;; με τους χαρτες πχ του πλαισιου παιζει;;;τριτον βρεθηκε καμμια εφαρμογη που να βελτιωνει την εικονα βιντεο;;;αυτα αν μπορει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω.

 

τι γινεται ρε παιδια καμμια απαντηση;;; δεν βρισκω μεσα στο μενου την βιντεοκληση.τι πρεπει να κανω;;κατα τα αλλα το τηλεφωνακι ειναι αψογο.

 

σε καποια αρθρα που ειδα στο ιντερνετ ελεγε πως οταν το γυρισεις στο 3g σου βγαζει και το βιντεο καλς αν εχεις 2.3.5 αναβαθμηση εγω το γυρισα στο *μονον 3g* και δεν εβγαλε το εικονιδιο ξερει κανεις τιποτε καμμια βοηθεια;;;;ευχαριστω.

 

φορτωσα και το τανγκο σημερα αλλα παλι παπαλα μονο η ρολεξ εχει τανγκο δεν ειδα ουτε πως μπορεις να ενεργοποιησεις την καμερα ουτε βιντεοκληση εκανα. τι παιζει ρε παιδια καμμια βοηθεια;;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας ηθελα να ρωτησω πως βαζουμε σε δονηση το κινητο γιατι το εχω κανει πολλες φορες και δεν δονητε μονο χτυπαει οποιος ξερει ας μου πει :(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας ηθελα να ρωτησω πως βαζουμε σε δονηση το κινητο γιατι το εχω κανει πολλες φορες και δεν δονητε μονο χτυπαει οποιος ξερει ας μου πει :(

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ -> ΗΧΟΣ -> ΔΟΝΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αυτο το κινητο εχθες και σημερα μετα την πρωτη φορτιση μολις το ανοιξα , ειχε πανω στην οθονη μια οριζοντια μαυρη γραμμη! το εχει παθει κανενας αυτο? θα το παω εννοειται στο μαγαζι που το πηρα .

Φιλαράκι μόλις αγόρασα το κινητό και εγώ και έχω και γω 1 οριζόντια μάυρη γραμμή πάνω στην οθόνη. Έκανες κάτι να φτιάξει η το πήγες πίσω???

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω από την αρχή Βαθμονόμηση Ε-compass ???? Μήπως φταίει αυτό???

Edited by GEOKART
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μόλις αγόρασα το κινητό και εγώ και έχω και γω 1 οριζόντια μάυρη γραμμή πάνω στην οθόνη. Έκανες κάτι να φτιάξει η το πήγες πίσω???

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω από την αρχή Βαθμονόμηση Ε-compass ???? Μήπως φταίει αυτό???

 

Τελικά πήγα και μου το άλλαξαν μάλλον ελατωματικό ήταν. Το έκανα και root και όλα μια χαρά ...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το θέμα του firmware, αυτό θέλω να το ρωτήσω και εγώ. Υπάρχει κάπου το sbf αρχείο της τρέχουσας 2.3.5 έκδοσης; Με το MSU δεν μπορώ να το κατεβάσω επειδή το κινητό τρέχει ήδη 2.3.5 και έτσι το ΜSU θεωρεί ότι η συσκευή έχει την τελευταία έκδοση. Αν κάποιος τρέχει παλιότερη έκδοση στο κινητό του ας μας το πει για να του πούμε πως να κατεβάσει την 2.3.5 και να τη σώσει στο δίσκο του, χωρίς απαραίτητα να τη φλασάρει.

Επίσης, αν κάποιος το έχει βρει ή ανεβάσει κάπου ας το γράψει εδώ.

 

Κι εγώ ψάχνω για την επισημη "ελληνικη" ROM. Οι μόνες που κυκλοφορούν είναι συγκεντρωμένες σε αυτό το thread του xda, αλλα απο αναφορές χρηστών δεν υπάρχουν ελληνικά.

Αν δεν βρεθεί κάποιος τρόπος για ένα rom dump, η μόνη λύση είναι αυτή που αναφέρεις: κάποιος με ελληνικό ΧΤ530, να διαβάσει αυτό το νήμα.....

Αν κρίνω απο την εως τωρα συμμετοχή πάντως, μου φαίνεται πολύ δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα.θελω να αγορασω το motorola xt fire.το χει στη wind σε πολυ καλη τιμη.Ξερετε αν κανει βιντεοκλησεις με skype και γενικα αν εχει βγαλει προβληματα?Γιατι ειχα motorola xt5 και συνεχεια το πηγαινα για service.Ειμαι μεταξυ αυτου και του Alcatel ot 995.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το motorola fire xt, το εχω 2,5 μηνες η μπαταρια του κραταει με το ζόρι μια μερα, με νορμαλ ομιλια κ σμσ χωρις χρηση wifi,gps κτλ.. βλεπω πως χρηση τηλεφωνου μου βγαζει 55% .. στην κατασταση μπαταριας,

θελω να δω εαν ειναι θεμα εφαρμογης,κινητου ή μπαταριας.

 

υπαρχει καποιο προγραμμα φρεε να τσεκαρω τι την γονατίζει ;

 

ευχαριστω.

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου θέματος, το φόρτισα χτες στης 18:00 σήμερα εχει ανάψει το λαμπάκι του φλας, όταν είναι αδεία η μπαταριά..

στην κατάσταση μπαταρίας έχω χρήση της 1 δ ... τι εννοεί 1 δευτερόλεπτο ; προβολή 85% android 15%

Edited by ganagnost02
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το motorola fire xt, το εχω 2,5 μηνες η μπαταρια του κραταει με το ζόρι μια μερα, με νορμαλ ομιλια κ σμσ χωρις χρηση wifi,gps κτλ.. βλεπω πως χρηση τηλεφωνου μου βγαζει 55% .. στην κατασταση μπαταριας,

θελω να δω εαν ειναι θεμα εφαρμογης,κινητου ή μπαταριας.

 

υπαρχει καποιο προγραμμα φρεε να τσεκαρω τι την γονατίζει ;

 

ευχαριστω.

 

Σε συνεχεία του χθεσινού μου θέματος, το φόρτισα χτες στης 18:00 σήμερα εχει ανάψει το λαμπάκι του φλας, όταν είναι αδεία η μπαταριά..

στην κατάσταση μπαταρίας έχω χρήση της 1 δ ... τι εννοεί 1 δευτερόλεπτο ; προβολή 85% android 15%

ποια εκδοση android φοραει?εαν φοραει την 2.3.4 ειναι παλια και αυτη ειχε θεμα με την μπαταρια το οποιο λυθηκεμε την 2.3.5

και η οποια ηταν η μονη αναβαθμιση της μοτορολα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να αγορασω το motorola xt fire.το χει στη wind σε πολυ καλη τιμη.Ξερετε αν κανει βιντεοκλησεις με skype και γενικα αν εχει βγαλει προβληματα?Γιατι ειχα motorola xt5 και συνεχεια το πηγαινα για service.Ειμαι μεταξυ αυτου και του Alcatel ot 995.
Βιντεοκλησεις με skype οχι μονο με tango viber fring κλπ, προβληματα δεν εχει βγαλει τουλαχιστον στο δικο μου.ειναι πολυ καλο και γρηγορο σχετικα τηλεφωνο μπαταρια οπως ολα τα android, παντως σε καθε περιπτωση οι μνημες 512 ειναι λιγες πλεον για αυτα τα τηλεφωνα αν και πολλες εφαρμογες μεταφερονται στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω το motorola fire xt, το εχω 2,5 μηνες η μπαταρια του κραταει με το ζόρι μια μερα, με νορμαλ ομιλια κ σμσ χωρις χρηση wifi,gps κτλ.. βλεπω πως χρηση τηλεφωνου μου βγαζει 55% .. στην κατασταση μπαταριας,

καλημερα.ειμαι και εγω κάτοχος του κινητου.η μπαταρια μου βασταγε μια μιση μερα το πολύ.έκανα ρουτ, εσβησα αχρηστα προγράμματα και βελτιωθηκε κάπως.πιστεύω πως τη μεγαλύτερη διαφορά την εκανε η απενεργοποίηση μιας ρύθμισης στο>>ρυθμισεις δικτυου.. να παραμένει πάντα συνδεδεμένο σε δίκτυο.τώρα η μπαταρία μου βαστάει τέσσερεις μέρες χωρις πολύ χρήση και γύρω στις τρείς με κάποια τηλεφωνα του τύπου 30''.με παιχνιδια κλπ αλλαζει το πράγμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά.Προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή κσι ενώ έχω 60 mb ελεύθερο χώρο μου βγάζει μνμ ότι δεν χωράει.η εφαρμογή είναι 12 mb καμιά ιδέα τι φταίει;

 

 

Κανείς βρε παιδιά καμιά ιδέα.Έχουν σπάσει τα νεύρα μου:mad:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...