Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι περναω στη καρτα και τη φλασαρω κανονικα σαν zip??[/QUOTΚ]

Κανε full Wipe,και μετα περασε την stock rom με το ODIN.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για την ρομ την original.πωσ τη περναω??

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18978158&postcount=1

 

Στο κάτω μέρος ακολούθησε το...

 

Now How I can revert back to Stock ROM/Unroot (In case of replacemet may i need)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει αυτο .και αυτο ρωτησα προηγουμενως που βρισκουμε το kernel τον original για να το βαλω σετο φακελο zImage.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει αυτο .και αυτο ρωτησα προηγουμενως που βρισκουμε το kernel τον original για να το βαλω σετο φακελο zImage.

Aν κοιτάξεις ποιο προσεκτικά το link που σου δίνει ο φίλος athanaso77 θα δεις οτι έχει κ kernel για κατέβασμα και extract;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχω διαβασει αυτο .και αυτο ρωτησα προηγουμενως που βρισκουμε το kernel τον original για να το βαλω σετο φακελο zImage.

 

Πέρασε την stock rom από το link που σου έδωσα με τις αναλυτικότατες οδηγίες που θα βρεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα λιγο χρονο και rootαρα το note, ενω πειραματιστηκα και με το dpi. Η καλυτερη ρυθμιση για τα γουστα μου ειναι το 260, μαζι με Go launcher, go contacts και μερικα ακομα apps το εικαστικο αποτελεσμα (κι η διαθεσιμη πληροφορια στην οθονη) ειναι κορυφαια!
Link to comment
Share on other sites

θυμησε ποιο αρχειο ειναι για τα dpi.πωσ τα αλλαζουμε??στο Go launcher εχεισ κανει φακελουσ μεσα στο μενου των εφαρμογων??εμενα που καθυστερουν λιγο να ανοιξουν οι φακελοι.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

θυμησε ποιο αρχειο ειναι για τα dpi.πωσ τα αλλαζουμε??στο Go launcher εχεισ κανει φακελουσ μεσα στο μενου των εφαρμογων??εμενα που καθυστερουν λιγο να ανοιξουν οι φακελοι.

 

build.prop μεσα στο system (ro.sf.lcd_density=260 η 240 η και λιγοτερο αν θελεις extreme καταστασεις), παρε backup το αρχικο.

Στο Go launcher μονο στην αρχικη οθονη εχω φακελους, εκει οργανωνω ο,τι χρησιμοποιω. Πρακτικα στο drawer δε μπαινω καθολου. Ειναι ενα κλικ πιο αργο απο το Galaxy S II με τον Go launcher στο animation της περιηγησης. Επισης διαλεξε για το drawer το animation effect shutter, ειναι πολυ ωραιο.

ΥΓ Εννοειται πως απο την πρωτη στιγμη εχω ριξει γραμματοσειρα calibri (την ειχα στησει παλιοτερα σε .apk και την ειχα ανεβασει κι εδω) και ξεφορτωθηκα τις σαβουρες της samsung...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτείνω αυτή - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364494

και αυτο το theme - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1344449

H rom του Ιταλού είναι πολύ καλή!!!!!!!!!!

 

Το πρωτο ποστ που εχεις δεν λειτουργει...μπορεις να μου πεις πια ενοείς???

ευχαριστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ποστ που εχεις δεν λειτουργει...μπορεις να μου πεις πια ενοείς???

ευχαριστω...

Για δοκίμασε- http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1368741

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε διαγραφονται τα πραγματα που εχουμε αποθηκευμενα στη sdcard ου τηλεφωνου???επισησ οτι εχουμε φλασσαρει με cmw οπωσ custom bar διαγραφονται??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τοτε διαγραφονται τα πραγματα που εχουμε αποθηκευμενα στη sdcard ου τηλεφωνου???επισησ οτι εχουμε φλασσαρει με cmw οπωσ custom bar διαγραφονται??

 

Με την επαναφορά χάνεις τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει. Το περιεχόμενο στην sdcard δεν χάνεται εκτός και αν κάνεις format sdcard.

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω την δικη μου καρτα αλλα του κινητου τη μνηνη την εξωτερικη..τη διαγραφει??επισης γινεται να βαλω οποιαδηποτε official εχω βρει και ασ μην εχει τον ιδιο kernel???μετα θα αναβαθμισει μονο του στο τελευταιο??? Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα λιγο χρονο και rootαρα το note, ενω πειραματιστηκα και με το dpi. Η καλυτερη ρυθμιση για τα γουστα μου ειναι το 260, μαζι με Go launcher, go contacts και μερικα ακομα apps το εικαστικο αποτελεσμα (κι η διαθεσιμη πληροφορια στην οθονη) ειναι κορυφαια!

 

Βαγγελη η αλλαγή dpi απο οτι είδα επιβάλει να έχεις κάποιον launcher κ.τ.λ. γιατι ακόμα και ο dialer φαίνεται μικρός και στην άκρη της οθονης.Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot απο τον δικο σου dialer και home screen??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

για να κρατησουμε το imei κραταμε ολο το φακελο esf??

 

Ναι,ετσι ωστε σε περιπτωση που χρειαστει να κανεις ευκολα αντικασταση του φακελου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πιο καινουριο firm πιο είναι το kk9 η το kka???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

επειδη προερχομαι απο λεοντα και η φιλοσοφια ειναι διαφορετικη.εδω τι γινεται ???οταν αλλαζουμε ρομ αλλαζει και το imei???και γιατι??και αν βαλουμε παλι την επισημη δεν επανερχεται??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη προερχομαι απο λεοντα και η φιλοσοφια ειναι διαφορετικη.εδω τι γινεται ???οταν αλλαζουμε ρομ αλλαζει και το imei???και γιατι??και αν βαλουμε παλι την επισημη δεν επανερχεται??

 

Το ΙΜΕΙ δεν αλλάζει σε καμία συσκευή ανεξαρτήτως λειτουργικού, ότι rom και να του περάσεις.

 

Παιδια το πιο καινουριο firm πιο είναι το kk9 η το kka???

 

Και τα δύο το ίδιο καινούργια είναι, απλά έχουν βγει για διαφορετικά region.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μολις πηρα το κινητό...Εκανε update και περασε το kk9...Ολα καλα μεχρι εδω...

Τωρα θελω να το κάνω ρουτ αλλά να εχω και cwm...

μπορει καποιος να μου δωσει οδηγείες...

Ακούω για εναν τροπο που δεν βγαζει κιτρινο τριγωνο...Αυτός ο τροπος εχει το cwm???Αν οχι πως το περναω αν επιλεξω αυτόν τον τροπο???

θα παρακαλουσα λιγο για την βοηθειά σας....

Ευχαριστω πολύ...

 

υ/σ επισης να πω πως δεν είναι ελληνικό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μολις πηρα το κινητό...Εκανε update και περασε το kk9...Ολα καλα μεχρι εδω...

Τωρα θελω να το κάνω ρουτ αλλά να εχω και cwm...

μπορει καποιος να μου δωσει οδηγείες...

Ακούω για εναν τροπο που δεν βγαζει κιτρινο τριγωνο...Αυτός ο τροπος εχει το cwm???Αν οχι πως το περναω αν επιλεξω αυτόν τον τροπο???

θα παρακαλουσα λιγο για την βοηθειά σας....

Ευχαριστω πολύ...

 

υ/σ επισης να πω πως δεν είναι ελληνικό...

 

Ο τροπος root ειναι αυτος, που υπαρχει και στη 1η σελιδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μα αφου αναφερετε οτι αλλαζει το imei. τοτε γιατι να κανω backup το φακελο esf?? για ποιο λογο?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...