Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μιυ ευχαριστω αψογα κ τα δυο :)

fred σε ευχαριστώ πολύ..

 

τι λετε ρε παιδια για αυτο είμαστε εδω για να βοηθάει ο ενας τον αλλο!:)

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια για αυτο είμαστε εδω για να βοηθάει ο ενας τον αλλο!:)

 

Δοκίμασε και το eweather hd. Είναι ακόμα πιο ακριβές και σου έχει μέχρι και πότε θα περάσει σύννεφο πάνω από το κεφάλι σου (τρόπος του λέγειν).

 

Στοιχεία παίρνει από foreca έχω την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Τα ευχαριστα νεα ειναι ότι μας έρχεται ubuntu :-)

 

ΤΙ είναι αυτο ?? Πετάς μια κουβέντα πρωί πρωί και φεύγεις πες δυο λόγια....

Link to comment
Share on other sites

Aυτά ειναι.Eνα dual boot ubuntu με android δε θα με χάλαγε.Σκέφτομαι την αγορά της μεγάλης mugen battery http://www.mugen-power-batteries.com/samsung/samsung-galaxy-note/mugen-power-4500mah-extended-battery-for-samsung-galaxy-note-with-battery-door.html?p=5

Tην έχει δοκιμάσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Mugen=εγγυηση. Λενε οτι βγαζει 5-6+ ωρες προβολη. Περιπου διπλασια απο τη μαμισια απλα ειναι τεραστια και υπερβολικα ακριβη
Link to comment
Share on other sites

Aυτά ειναι.Eνα dual boot ubuntu με android δε θα με χάλαγε.Σκέφτομαι την αγορά της μεγάλης mugen battery http://www.mugen-power-batteries.com/samsung/samsung-galaxy-note/mugen-power-4500mah-extended-battery-for-samsung-galaxy-note-with-battery-door.html?p=5

Tην έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Λίγο ακριβή δεν είναι; Δηλαδή εννοώ πολύ ακριβή. Εγώ ακριβώς την ίδια από το ebay την έχω πάρει με ελάχιστο ποσό. Εάν πας στο ebay και ψάξεις σίγουρα θα βρεις σε ξεφτίλα τιμή και να σου πω με άφησε πολύ ευχαριστημένο.

Την έχω δοκιμάσει κρατάει μια χαρά το διπλάσιο από της μάνα της, απλά αυτή την στιγμή επειδή έχω αγοράσει βεντούζα για το αυτοκίνητο και δουλεύω πολύ το sygic εάν βάλω την μεγάλη μπαταρία, δεν μπορεί να εφαρμόσει στην βάση και αναγκαστικά έχω την μητρική μπαταρία. Πάντως αξίζει όντως.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ακριβώς και εγώ το σκέφτομαι.Βρίσκω στο e-bay τις κλασσικές κινέζικες 5000mah με λιγότερα από 10€ .Τώρα πάντως που το έχω dual boot την έχω καταβρεί με το κινητό και άνετα το κρατώ μέχρι αρχές 2014 που θα έχει σταθεροποιηθεί η τιμή του note 3 και γιαυτό σκέφτομαι και την αγορά μιας καλής μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό ακριβώς και εγώ το σκέφτομαι.Βρίσκω στο e-bay τις κλασσικές κινέζικες 5000mah με λιγότερα από 10€ .Τώρα πάντως που το έχω dual boot την έχω καταβρεί με το κινητό και άνετα το κρατώ μέχρι αρχές 2014 που θα έχει σταθεροποιηθεί η τιμή του note 3 και γιαυτό σκέφτομαι και την αγορά μιας καλής μπαταρίας

 

δες αυτή:

http://goo.gl/Oz0FI

Δεν είναι ιδια με την δικιά μου, αλλά εδώ μέσα το tmart.com έχει πάρα πολύ καλές τιμές και έχουν τα πάντα ότι θέλουμε για Galaxy note, από μπαταρίες μέχρι βάση για ποδήλατο!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτή ειναι για το αμερικάνικο note.Για το i9220 ειναι αυτή http://www.tmart.com/5000mAh-Extended-Battery-with-Battery-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note_p140020.html
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από το γερμανικό φόρουμ την team union xxlsz που είναιφφανταστική.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ για τον τελευταίο φιζ κερνελ;; γιατί είμαι εκτός και δυσκολεύομαι στο ψάξιμο ευχαριστώ. Το βράδυ Θα ποσταρο εντυπώσεις μέχρι τώρα όλα καλά.

Κατέβασα ένα αρχείο που βρήκα και το έβαλα αλλά έχει αυτόν τον τίτλο και δεν ξέρω τι είναι...

PhilZ-cwm6-XXLSZ-OXA-4.63-fixed2.zip

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

O τελευταίος philz lsz kernel http://www.mediafire.com/?6bxp34p353tf8ob

O fixed2 που κατέβασες ειναι στο λινκ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38446791&postcount=2449 και από ότι λέει ειναι τεστ κερνελ για το bootloop και από ότι διαβάζω πολλοί λένε ότι πλέον διορθώθηκε το πρόβλημα που κόλλαγε στο λογότυπο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από το γερμανικό φόρουμ την team union xxlsz που είναιφφανταστική.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ για τον τελευταίο φιζ κερνελ;; γιατί είμαι εκτός και δυσκολεύομαι στο ψάξιμο ευχαριστώ. Το βράδυ Θα ποσταρο εντυπώσεις μέχρι τώρα όλα καλά.

Κατέβασα ένα αρχείο που βρήκα και το έβαλα αλλά έχει αυτόν τον τίτλο και δεν ξέρω τι είναι...

PhilZ-cwm6-XXLSZ-OXA-4.63-fixed2.zip

 

καλησπερα φιλε μου

παλι αλλαξες ??? :):)

πρεπει να εισαι μελος για να την κατεβασεις??

δωσε ενα λινκ να την δοκιμασω και εγω...

ευχαριστω πολυ

 

edit: το βρηκα και την κατεβαζω

ποσταρε μονο εντυπωσεις αν μπορεις

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από το γερμανικό φόρουμ την team union xxlsz που είναιφφανταστική.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ για τον τελευταίο φιζ κερνελ;; γιατί είμαι εκτός και δυσκολεύομαι στο ψάξιμο ευχαριστώ. Το βράδυ Θα ποσταρο εντυπώσεις μέχρι τώρα όλα καλά.

Κατέβασα ένα αρχείο που βρήκα και το έβαλα αλλά έχει αυτόν τον τίτλο και δεν ξέρω τι είναι...

PhilZ-cwm6-XXLSZ-OXA-4.63-fixed2.zip

 

Πόσα ΜΒ είναι η team Union ? Είναι full ή Light

Link to comment
Share on other sites

Πόσα ΜΒ είναι η team Union ? Είναι full ή Light

 

842 mb ειναι.

ειναι full

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πόσα ΜΒ είναι η team Union ? Είναι full ή Light

 

Η τον φαίνεται να είναι ότι καλύτερο έχω δει σε χχlsz έχει αρομα ινσταλες και μπορείς να την βάλεις στα μέτρα σου..... Είμαι σίγουρα πιο γρήγορη απόκριση 2+3 που έχω δοκιμάσει το κακό είναι ότι δεν γράφει ελληνικά με τους κομπλεξικός παλιό Γερμανούς αλλά έχουμε εναλλακτικά πληκτρολόγια που είναι και καλύτερα...

 

Για κερνελ δεδομένων να αφήσω τον δοκιμαστική έκδοση η να βάλω το λινκ που μου δώσατε;;; τι προτείνετε;;

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικά έλεγξε με *#1234# μήπως σου έσβησε το csc.Για κέρνελ από ότι λένε ο philz fixed2 ειναι πολύ καλός.Εγώ έχω τον dual boot philz lsz που επίσης έχει το bootloop fix

edit

Δε θα το έλεγα.Εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38398053&postcount=423 δείχνει εικόνα με 4:47 τόσο δεν έχω πιάσει ούτε με κλειστή οθόνη που λέει ο λόγος

Τελικά με burt rom ειναι εφικτές οι 4 ώρες και 40 λεπτά.H χρήση ήταν 12 λεπτά κλήσεις,το pv star+ έπαιζε youtube ειτε με multiwindow,είτε στο παρασκήνιο συνεχώς εκτός των 12' λεπτών κλήσεων και internet μέσω browser,tapatalk.Επίσης η ρομ τρέχει από την internal sd.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα από το γερμανικό φόρουμ την team union xxlsz που είναιφφανταστική.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ για τον τελευταίο φιζ κερνελ;; γιατί είμαι εκτός και δυσκολεύομαι στο ψάξιμο ευχαριστώ. Το βράδυ Θα ποσταρο εντυπώσεις μέχρι τώρα όλα καλά.

Κατέβασα ένα αρχείο που βρήκα και το έβαλα αλλά έχει αυτόν τον τίτλο και δεν ξέρω τι είναι...

PhilZ-cwm6-XXLSZ-OXA-4.63-fixed2.zip

 

καλημερα

τι λεει απο μπαταρια φιλε μου??

ειναι καλη?? ποιο καλη απο asylum??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τι λεει απο μπαταρια φιλε μου??

ειναι καλη?? ποιο καλη απο asylum??

 

Ναι έχει καλύτερη μπαταρία σίγουρακαι εείναι η πιο γρήγορη jb που έχω δοκιμάσει κατά την διάρκεια χρήσεις του τηλ τρώει πανω κάτω την είδα μπαταρία αλλά σε ντιπ σλιπ 1% την ώρα φοβερό.

Βέβαια βλέπω ότι με την μπουρτ ρομ έχουν τρελούς χρόνους και μπριζονομαι άσχημα.

 

Για πες δύο λόγια για την burt πώς είναι....

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει καλύτερη μπαταρία σίγουρακαι εείναι η πιο γρήγορη jb που έχω δοκιμάσει κατά την διάρκεια χρήσεις του τηλ τρώει πανω κάτω την είδα μπαταρία αλλά σε ντιπ σλιπ 1% την ώρα φοβερό.

Βέβαια βλέπω ότι με την μπουρτ ρομ έχουν τρελούς χρόνους και μπριζονομαι άσχημα.

 

Για πες δύο λόγια για την burt πώς είναι....

 

οκ φιλε, λεω να την δοκιμασω και να αφησω (αν και ευχαριστημενος πολυ) την asylum

ισως αργοτερα δοκιμασω και την αλλη που λες

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...