Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε πολλά χάλια δλδ τι να πω ;;; Ό Θεός μαζί μας ... Άντε να βγει το ΝΟΤΕ 3 να δούμε....Εγώ έχω βάλει τα λεφτά στην άκρη από τώρα χαχαχα

Υπάρχει καμία άλλη εταιρία που να είναι αντάξια;; Που να έχει έτσι ρομ και φλασαρισματα κτλ;; Δεν ξέρω;

 

Αν θες φλασαρισματα, άρχισε να κοιτάς και προς Sony μεριά πλέον :). Η Samsung με τους exynos δεν ξέρω τι ρόλο θα παίξει. Οι απορίες θα λυθούν λογικά με το s4 οπότε θα ξέρουμε και για note.

Link to comment
Share on other sites

H sweet που βασίζεται στην lsz με έχει εκπλήξει ευχάριστα με την αυτονομία της.Πιστεύω ότι ένα βασικό πρόβλημα για το battery drain ειναι και ο media scanner που τρέχει συνεχώς.Με το autostarts αφαίρεσα κάποιες εγγραφές από το media scanner started και απο το during startup το "χώρος αποθήκευσης μέσων" και δείχνει να ειναι πολύ καλύτερα.Πλέον δείχνει να λειτουργεί μόνο όταν χρειάζεται
Link to comment
Share on other sites

During startup το χώρος αποθήκευσης μέσων,media scanner started το μουσική google play και απο το media mounted (κατά την εκκίνηση η κάρτα γίνεται mount) έχει αρκετά όπως λήψεις,internet,viber,whatsapp,allshareplay,φακός κτλ

Το σημαντικό ειναι ότι μετά απο αλλαγή μπαταρίας και πλήρες μπουτάρισμα του λειτουργικού στις ρυθμισεις της μπαταρίας,έπειτα από λίγη ώρα δε βλέπω το "μέσα","διακομιστής μέσων" κτλ αν δε τα χρησιμοποιήσω,ενώ πριν εμφανίζονταν κανονικά πάνω-πάνω.To πρόγραμμα root media scanner δεν μου φάνηκε ότι κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις αν γίνεται δουλειά,πρέπει να δεις στη μπαταρία αν τα μέσα έχουν υπερβολική χρήση χωρίς να έχεις κάνει κάτι εσύ όπως κατέβασμα αρχείων ή αναπαραγωγή αρχείων.

Έχουμε πολλά χάλια δλδ τι να πω ;;; Ό Θεός μαζί μας ... Άντε να βγει το ΝΟΤΕ 3 να δούμε....Εγώ έχω βάλει τα λεφτά στην άκρη από τώρα χαχαχα

Υπάρχει καμία άλλη εταιρία που να είναι αντάξια;; Που να έχει έτσι ρομ και φλασαρισματα κτλ;; Δεν ξέρω;

Αυτο ειναι το θέμα ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο που να τα συνδυάζει όλα.Ηδη το note 2 έχει ξεφύγει σε αυτονομία και λογικά το 3 θα ειναι ακόμη καλύτερο.Καλη η sony,η htc κτλ και τα mega και ultra pixels στην κάμερα αλλά περίμενα να δω καινοτομίες που δεν είδα.π.χ. Eβγαλαν κάτι καλύτερο από τα smart stay,rotation και multiwindow της samsung; Αυτονομία 10+ ώρες οθόνη? Συν του ότι του η htc έχει και τον κλειδωμένο bootloader και η τιμή της 64αρας έκδοσης σε όσους δε φτάνουν τα 32 (που δε θα ειναι καθαρά 32) θα ειναι καμμια 100αρα πάνω ενώ μια sd (δε χρειάζεται πάνω από class10 για αποθήκευση αρχείων) ειναι γύρω στο 50αρι

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι έκανες λάθος .... Έχει κανονικά τα πάντα όλα.

Για την χρέωση καλντέρα να.πάρεις τηλ την κόσμους και να.Τους πεις.να σου απενεργοποιήσουν τα δεδομένα νομίζω εται θα σωθείς,δεν ξέρω..

 

Βγήκε Νέος φιζ 4.63 ας διαβάσει κάποιος που ξέρει να.μας πει να τον βάλουμε;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Ξαναπερασα την ρομ,το πρόβλημα παραμένει.

Όλα ξεκίνησαν όταν πέρασα την επίσημη μεσω οντιν στη συνέχεια γύρισα στην τημ με ρεστορ και τελευταία με την sweet όπου δεν υπαρχουν Ελληνικά. Στις επιλογές εχει μονο Εγγλέζικα και κατι κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Γράψε στον dialer *#1234# και τσέκαρε το CSC.Αν γράφει unknοwn αυτό ειναι το πρόβλημα σου.Πάρε το csc από την lsm και πέρασε μόνο αυτό από το odin στο πεδίο csc και λογικά θα εισαι οκ.Σε μένα έτσι λύθηκε.Φυσικά με το που περάσεις το csc θα κάνει επαναφορά ρυθμίσεων
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασα την ρομ,το πρόβλημα παραμένει.

Όλα ξεκίνησαν όταν πέρασα την επίσημη μεσω οντιν στη συνέχεια γύρισα στην τημ με ρεστορ και τελευταία με την sweet όπου δεν υπαρχουν Ελληνικά. Στις επιλογές εχει μονο Εγγλέζικα και κατι κινέζικα

 

τα wipe τα κάνεις; Όταν ανοίγει μετά από το φλασαρισμα διαλέγεις την γλώσσα που θες; Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι κανείς λάθος βρες τι και θα είσαι οκ ...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις αν γίνεται δουλειά,πρέπει να δεις στη μπαταρία αν τα μέσα έχουν υπερβολική χρήση χωρίς να έχεις κάνει κάτι εσύ όπως κατέβασμα αρχείων ή αναπαραγωγή αρχείων.

 

Βασικα δεν εχω δει να ξεφευγει ποτε η χρηση.μον8 οταν χρησιμοποιω poweramp που μενει αρκετη ωρα σε χρηση ακομα και αν κλεισει

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν μπορώ ούτε με sollid explorer Αλλά. Ούτε με es να.σβήσω αρχεία από το.system/app το πρώτο ούτε μου τα ανοίγει..... αναγκάστηκα έσβησα κάποια λίγα από τιτανιουμ αλλά γιατί;

 

Την μπαταρία την τρώει πιο γρήγορα και από μένα τα παϊδάκια

Link to comment
Share on other sites

τα wipe τα κάνεις; Όταν ανοίγει μετά από το φλασαρισμα διαλέγεις την γλώσσα που θες; Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι κανείς λάθος βρες τι και θα είσαι οκ ...

 

Τα wipe τα κανω. Οταν ανοιγει μου δινει μονο εγγλεζικα και κινεζικα. Σιγουρα κατι εγινε λαθος ,αλλα που; Μαλλον στο οντιν με την επισημη.

Καποιος φιλος ειπε για ICM. Τι ειναι και που θα τη βρω;

Χρειαζομαι λιγο βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Γράψε στον dialer *#1234# και τσέκαρε το CSC.Αν γράφει unknοwn αυτό ειναι το πρόβλημα σου.Πάρε το csc από την lsm και πέρασε μόνο αυτό από το odin στο πεδίο csc και λογικά θα εισαι οκ.Σε μένα έτσι λύθηκε.Φυσικά με το που περάσεις το csc θα κάνει επαναφορά ρυθμίσεων

 

Αν αναφερεσε στο προβλημα μου στο csc μου γραφει: Ν700ΟZSLM5.

Οποτε κατι αλλο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει lsz.Δε ξέρω αν υπάρχει κάπου το csc της lsz για να το περάσεις.Εχεις περάσει από το odin του pc την επίσημη lsz;Και εγώ μετά την εγκατάσταση custom jb rom όπως team,ultimate,angry είχα πρόβλημα στο γεγονός ότι δε μπορούσα να γράψω ελληνικά με το πληκτρολόγιο της samsung.Ενώ οι υπόλοιποι έγραφαν κανονικά.Ετσι έβαλα το csc στην lsm και το πρόβλημα λύθηκε.Με την εγκατάσταση της lsz από το odin το csc από lsm έγινε lsz

Aς γράψουν και οι άλλοι φίλοι με την lsz τι csc έχουν γιατι κατά 99% εκεί οφείλεται το πρόβλημά σου

Link to comment
Share on other sites

Eμένα γράφει lsz.Δε ξέρω αν υπάρχει κάπου το csc της lsz για να το περάσεις.Εχεις περάσει από το odin του pc την επίσημη lsz;Και εγώ μετά την εγκατάσταση custom jb rom όπως team,ultimate,angry είχα πρόβλημα στο γεγονός ότι δε μπορούσα να γράψω ελληνικά με το πληκτρολόγιο της samsung.Ενώ οι υπόλοιποι έγραφαν κανονικά.Ετσι έβαλα το csc στην lsm και το πρόβλημα λύθηκε.Με την εγκατάσταση της lsz από το odin το csc από lsm έγινε lsz

Aς γράψουν και οι άλλοι φίλοι με την lsz τι csc έχουν γιατι κατά 99% εκεί οφείλεται το πρόβλημά σου[/QUO

Δεν έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο,το μενού δεν υποστηρίζει Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραμείνει στην Asylum και έχετε καιρό να κάνετε αναβάθμιση, βάλτε την 22/02 ή την σημερινή 23/02. Δεν ξέρω τι αλλαγές έκαναν τα άτομα που δουλεύουν CM κάτι άλλαξαν και στην kernel απ' ότι διάβασα και έχει φτάσει πλέον 116ΜΒ η ROM συν ότι είναι όσο πιο πολύ γρήγορη και σταθερή θα μπορούμε ποτέ να είναι. Αξίζει αυτή η αναβάθμιση πραγματικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραμείνει στην Asylum και έχετε καιρό να κάνετε αναβάθμιση, βάλτε την 22/02 ή την σημερινή 23/02. Δεν ξέρω τι αλλαγές έκαναν τα άτομα που δουλεύουν CM κάτι άλλαξαν και στην kernel απ' ότι διάβασα και έχει φτάσει πλέον 116ΜΒ η ROM συν ότι είναι όσο πιο πολύ γρήγορη και σταθερή θα μπορούμε ποτέ να είναι. Αξίζει αυτή η αναβάθμιση πραγματικά.

 

Με πρόλαβες.

Αυτό διάβαζα σήμερα.Όλοι λένε τα καλύτερα για το σημερινό update.

Λέω να την δοκιμάσω το μεσημέρι.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες.

Αυτό διάβαζα σήμερα ιδιαίτερα ολοι λένε τα καλύτερα για το σημερινό update.

Λέω να την δοκιμάσω το μεσημέρι.

Sent from my note

 

Καλημέρα.. Μας μπριζωσες παλι......... Αν κ η stunner είναι τέλεια θα την δοκιμάσω σήμερα την asylum

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μας μπριζωσες παλι......... Αν κ η stunner είναι τέλεια θα την δοκιμάσω σήμερα την asylum

 

Και εγώ με την sweet είμαι κομπλέ αλλά πάει το χέρι από μόνο του:D

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την sweet είμαι κομπλέ αλλά πάει το χέρι από μόνο του:D

Sent from my note

 

όντος είναι πολύ καλή αλλά αχ αυτή η μπαταρία χειρότερη και από cm

Link to comment
Share on other sites

όντος είναι πολύ καλή αλλά αχ αυτή η μπαταρία χειρότερη και από cm

 

Call record υπάρχει σε cm10; γνωρίζει κάνεις;

Η μπαταρία σε sweet μου φαίνεται λίγο καλύτερη από την στοκ.. μικρή διαφορά βέβαια.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Call record υπάρχει σε cm10; γνωρίζει κάνεις;

Η μπαταρία σε sweet μου φαίνεται λίγο καλύτερη από την στοκ.. μικρή διαφορά βέβαια.

Sent from my note

 

Όχι δεν υπάρχει μόνο από αυτές τις εφαρμογές που ακούς την δική σου φωνή μόνο και ελάχιστα του άλλου..η μπαταρία είναι πολύ χάλια...Πολύ όμως ... δλδ.τρελό φάουλ από σαμσουνγκ κόκκινη κάρτα...Απαράδεκτο δεν μπορώ να πιστέψω ότι έφτιαξε ένα κινητό που δεν βγάζει την.μέρα με μια φόρτωση . οκ έχει τα πάντα έχει ταχύτητα αλλά.....θα προτιμούσα μια ισορροπία. Οι ελπίδες μου είναι Κανά μαγικό με καμιά κουστομ αλλά δυσκολεύομαι να το πιστέψω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...