Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Τωρα που εχω την team union θα πρεπει να περασω πρςτα την stock 4.0.4 και μετα να την περασω?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχω την team union θα πρεπει να περασω πρςτα την stock 4.0.4 και μετα να την περασω?

 

Όχι δεν είναι απαραίτητο..βάλε ένα safe kernel αν δεν έχεις ήδη..Αφού τον περάσεις κάνε reboot recovery..κάνεις ένα full wipe. Το κλείνεις και μπαίνεις download mode..περνάς τη ρομ μέσω Odin και είσαι έτοιμος..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απαραίτητο..βάλε ένα safe kernel αν δεν έχεις ήδη..Αφού τον περάσεις κάνε reboot recovery..κάνεις ένα full wipe. Το κλείνεις και μπαίνεις download mode..περνάς τη ρομ μέσω Odin και είσαι έτοιμος..

kernel εχω τον phliz 3.99 ειναι safe σωστα?

Link to comment
Share on other sites

kernel εχω τον phliz 3.99 ειναι safe σωστα?

 

Ειναι safe. Πηγαινε στο philz settings και πατα clear before flashing new rom και κανει ολα τα wipe. Mετα φλασαρεις απο στοκ recovery τον philz LSC και εχεις root. Εγω περιμενω να τη κατεβασω απο torrent την deodex rooted version για να μην ανεβαζω μετρητη φλασαρισματος

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ πάνω από την lsm.Για root αυτή την φορά δεν έβαλα philz kernel αλλά φλάσαρα από το stock recovery το supersu http://d-h.st/22V και λειτούργησε κανονικά.Εβαλα και busybox από το play και όλα καλά προς το παρόν
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοήθειά σας

έχω περασμένη την 4.0.3 albaxxlq3 full by Elthis με kernel CL646962 ποια 4.2.2 μπορω να περασω ? πρεπει να αλλαξω κερνελ πρωτα ? και πως να κανω την εγκατασταση μεσω Odin? στο CMW λεει οτι εχω kernel CF-ROOT 5.6

 

Δυστυχως δεν καταλαβαινω καλα αγγλικα και εχω χαθει μεσα στους xda. εχετε κανενα λινκ που να εξηγει τι να κανω?

 

 

Προσπαθω εδω και 3 ημερες δεν υπαρχει κανεις να μου εξηγησει με λινκσ τι να κανω?? θα το μπρικαρω στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ πάνω από την lsm.Για root αυτή την φορά δεν έβαλα philz kernel αλλά φλάσαρα από το stock recovery το supersu http://d-h.st/22V και λειτούργησε κανονικά.Εβαλα και busybox από το play και όλα καλά προς το παρόν

 

εχεις δηλαδη ροοτ κανονικα φιλε με αυτο τον τροπο?

πες το ναι και την βαζω τωρα!:)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δηλαδη ροοτ κανονικα φιλε με αυτο τον τροπο?

πες το ναι και την βαζω τωρα!:)

παιδια πρεπει να ξερετε πως δεν ειναι ελληνικη :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να ξερετε πως δεν ειναι ελληνικη :(

 

εχει ελληνικα στα παντα ομως..:)

Link to comment
Share on other sites

Tην έβαλα και εγώ πάνω από την lsm.Για root αυτή την φορά δεν έβαλα philz kernel αλλά φλάσαρα από το stock recovery το supersu http://d-h.st/22V και λειτούργησε κανονικά.Εβαλα και busybox από το play και όλα καλά προς το παρόν

 

μαλιστα φιλε μου αυτο που ηθελα!

στοκ καραστοκ και ροοτ!:):) επιασε και σε μενα!

ολα jet τελεια!:):)

επαναφερω και επανερχομαι με εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αψογα.Με αυτόν τον τρόπο ούτε ο μετρητής ανεβαίνει και όλα καλά.Και γίνεται εύκολα unroot για την αχρείαστη να`ναι εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Αψογα.Με αυτόν τον τρόπο ούτε ο μετρητής ανεβαίνει και όλα καλά.Και γίνεται εύκολα unroot για την αχρείαστη να`ναι εγγύηση

 

πως γινεται unroot σε περιπτωση που χρειαστεί?

εχεις καποιο λινκ να το εχουμε και αυτο σε περιπτωση που συμβει κατι?

εχεις δικιο ουτε ο μετρητης ανεβαίνει ουτε τριγωνακι εχουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα custom Rom οπότε την κατεβάζω και θα την περάσω με Odin..

 

νναι μπαινει υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται unroot σε περιπτωση που χρειαστεί?

εχεις καποιο λινκ να το εχουμε και αυτο σε περιπτωση που συμβει κατι?

εχεις δικιο ουτε ο μετρητης ανεβαίνει ουτε τριγωνακι εχουμε

Σβήνεις το superuser.apk και από το /system/xbin το su και απεγκατάσταση τo busybox και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Σε ρεικοβερι μπενει;;; αν ναι σωθηκες.

 

ναι ναι μπαινει υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η official που ψάχναμε, βγήκε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2153877 :D

 

Παιδιά για τους βιαστικούς που θέλουν να την περάσουν εδώ και τώρα, μην προσπεράστε αυτό που γράφει με κόκκινα μεγάλα γράμματα

 

==> it is recommended to flash new JellyBean-bootloader AFTER flashing the ROM. This bootloader might be important for not getting any botloops again when removing battery etc.

Just download from here and flash in Recovery: http://forum.xda-developers.com/show...7&postcount=58

If you do not care that issue, flash without doing that - but you got warned!

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι μπαινει υπαρχει λυση;

 

Φιλέ βαριεμε να γράφω θέλω να βοηθήσω αλλά απο το κινητω άστα...

Αν θες στείλε μου ενα σταθερό τηλεφωνο να σε παρω στειλτο με προσωπικό μνμ

 

Παιδιά να βαλετε την στουνερ είναι πολύ καλά.

Χαχαψαχα πάω για sweet. Rom το βράδι λέει λέει θα την ανεβάσει χαχαχ. Φωτιά έχουμε πάρει και που είσαι ακομα

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ βαριεμε να γράφω θέλω να βοηθήσω αλλά απο το κινητω άστα...

Αν θες στείλε μου ενα σταθερό τηλεφωνο να σε παρω στειλτο με προσωπικό μνμ

 

Παιδιά να βαλετε την στουνερ είναι πολύ καλά.

Χαχαψαχα πάω για sweet. Rom το βράδι λέει λέει θα την ανεβάσει χαχαχ. Φωτιά έχουμε πάρει και που είσαι ακομα

 

Ναι σωστά έχει πάρει φωτιά το τόπικ. ο Sweet θα την ανεβάσει με την νέα official βάση.

Πάντως ο Thai βλέπω έχει ανεβάσει εκτός από την full official και μια slim από την οποία έχει βγάλει πολύ πράγμα από μέσα

Link to comment
Share on other sites

παιδια η νεα βαση ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη απο την προηγουμενη μπετα!

το ιντερνετ παει Σ Φ Α Ι Ρ Α ενω πριν ειχα καποια σκαλωματακια!

το κινητο γενικα ανταποκρίνεται τοσο γρηγορα ολα πανε τοσο σφαιρα εχω παθει πλακα!:)

αν σκεφτεις οτι ξεκινήσαμε με GB και καταλήγουμε ισαξιοι με το SGIII πλεον ειναι απίστευτο!

το εχω πει και παλιοτερα καποιος που ειχε το κινητο με GB και το δει τωρα με JELLY θα παθει σοκ!:):)

 

παιδια το παλικάρι εδω που ειναι με ice χωρις ροοτ μπορει να κανει επαναφορα ρυθμισεων ετσι δεν ειναι?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4557858#post4557858

το προβλημα με το ροοτ αφορουσε μονο αν κανεις full wipe απο recovery σωστα δεν θυμαμαι?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...