Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα την τελευταία asylum. Είναι αρκετά γρήγορη με το στόμα κόρνερ αλλά έβαλα Thor. 0.34 και πάει σφαίρα από μπαταρία όμως όπως και πριν χάλια. Τελικά μόνο η slimwiz με Phil 3.99 ήταν πολύ γρήγορη με καλή μπαταρια

Ξέρει κανείς ποιο μόντεμ είναι καλύτερο για ελληνικά δίκτυα και cosmote? Το τελευταίο XXLSC?

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα

ολα καλα με την asylum. γρηγορη και σταθερη σε ολα..

εχω ενα προβλημα ομως.. στο ΜΟΝΑΔΙΚΟ πραγμα που με κολλαει και μετα θελει επανεκκινηση ειναι στις κλησεις, δηλαδη οταν παω να παρω τηλεφωνο ή με παρουν και απαντησω, ξαφνικα τρωει κολλημα και μετα δεν γινεται τιποτε αλλα μονο με επανεκκινηση.

Αυτο το κανει ανα 5-6 κλησεις που δεχτω η παρω.

 

επισης κατι ακομη, αυτην την ρομ την δοκιμασε κανεις?? φαινεται πολυ ομορφη.... [Rom][CM10.1][4.2.1]"AmniX"-Xperia Note GT-N7000[15/1/13][Online]

 

ευχαριστω πολυ και περιμενω αν υπαρχει καποια λυση για τα καλληματα στην asylum με τις κλησεις...

 

αυτο το κανει σε ολες τις εκδοσεις της asylum που εχω περασει, ακομη και στην τελευταια..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ακριβός αυτό είναι σταθερή δεύτερη μέρα τώρα το κακό είναι οτι τραβάει μπαταρία και αυτή όπως όλες έλεγα μπας και ξεχοριζε αλλά μπα. Δεν υπάρχουν διαφορές είναι μικρές δεν αξίζει να ξαναστησεις το τηλ απο την αρχή .

 

Την εβαλα και ειναι βουτυρο. Εχει παραπανω customization, ειναι πιο γρηγορη απο asylum αλλα στεγνωνει και λιγο πιο ευκολα την μπαταρια. Μου αρεσει πολυ ομως γιατι σε μια ημερα και δεν ειχε το παραμικρο ιχνος ψιλοκολληματος η του κλασσικου lag 4-5 δευτερολεπτων μεχρι να επανελθει. Θα την κρατησω και αλλο και αν συνεχισει ετσι την βλεπω για μονιμη.

 

 

 

 

 

παιδια καλημερα

ολα καλα με την asylum. γρηγορη και σταθερη σε ολα..

εχω ενα προβλημα ομως.. στο ΜΟΝΑΔΙΚΟ πραγμα που με κολλαει και μετα θελει επανεκκινηση ειναι στις κλησεις, δηλαδη οταν παω να παρω τηλεφωνο ή με παρουν και απαντησω, ξαφνικα τρωει κολλημα και μετα δεν γινεται τιποτε αλλα μονο με επανεκκινηση.

Αυτο το κανει ανα 5-6 κλησεις που δεχτω η παρω.

 

επισης κατι ακομη, αυτην την ρομ την δοκιμασε κανεις?? φαινεται πολυ ομορφη.... [Rom][CM10.1][4.2.1]"AmniX"-Xperia Note GT-N7000[15/1/13][Online]

 

ευχαριστω πολυ και περιμενω αν υπαρχει καποια λυση για τα καλληματα στην asylum με τις κλησεις...

 

αυτο το κανει σε ολες τις εκδοσεις της asylum που εχω περασει, ακομη και στην τελευταια..

 

Για την AmniX, ειναι οντως ομορφη αλλα σε μενα λαγκαρε αρκετα οποτε την ειχα ξεφορτωθει με συνοπτικες διαδικασιες. Ισως δεν μου ειχε κατσει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την AmniX, ειναι οντως ομορφη αλλα σε μενα λαγκαρε αρκετα οποτε την ειχα ξεφορτωθει με συνοπτικες διαδικασιες. Ισως δεν μου ειχε κατσει καλα.

 

παλιοτερη εκδοση ειχες βαλει φιλε μου η την σημερινη????

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Για την AmniX, ειναι οντως ομορφη αλλα σε μενα λαγκαρε αρκετα οποτε την ειχα ξεφορτωθει με συνοπτικες διαδικασιες. Ισως δεν μου ειχε κατσει καλα.

 

παλιοτερη εκδοση ειχες βαλει φιλε μου η την σημερινη????

ευχαριστω

 

την ειχα βαλει και εγω παλαιοτερα.ηταν βασισμενη σε ΤW γιαυτο και ειχε αρκετα lags.

μολις εβαλα την σημερινη Αnnix που ειναι βασισμενη σε cm10.1 και βλεπουμε.

πολυ ομορφη μεχρι στιγμης αλλα ο Launcher χωλαινει λιγακι σε σχεση με Nova.

θα της δωσω λιγο χρονο ομως :cool:

 

 

EDIT: οουυουυυυυυυ ....φτασαμε στον ακατανομαστo αριθμο σελιδων....ουυυυυουυυυυ... 666!! :P :P

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: οουυουυυυυυυ ....φτασαμε στον ακατανομαστo αριθμο σελιδων....ουυυυυουυυυυ... 666!! :P :P

 

αντε να γραψουμε γρηγορα γρηγορα να φυγει αυτος ο αριθμος :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αντε να γραψουμε γρηγορα γρηγορα να φυγει αυτος ο αριθμος :):)

 

ναι να φύγει και απο εμεμα...

Link to comment
Share on other sites

η Annix Cm10.1 μεχρι στιγμης μαρεσει πολυ καθως με wallpapers και theme xperia το κινητο το κανει πολυ ομορφο (προσωπικο γουστο παραθετω :cool: )

ο xperia launcher δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα με nova + xperia icons + xperia theme ειναι σε επιπεδα asylum . :D

Απο μπαταρια θα δειξει.προς το παρον την κραταω και ειδωμεν.

 

Υ.Γ. εννοειται με thor kernel επανω ;) ( 0.34-1 mr1 )

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. εννοειται με thor kernel επανω ;) ( 0.34-1 mr1 )

 

στειλτον αν μπορεις τον κερνελ η δωσε ενα λινκ για κατεβασμα :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αντε να γραψουμε γρηγορα γρηγορα να φυγει αυτος ο αριθμος :):)

 

Οπως ειπε και πιο πανω ο φιλος, την ειχα παλιοτερα που ηταν βασισμενη σε tw. Με cm θα ειναι σιγουρα διαφορετικα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό τι είναι πάλι;;;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100228

θέλει κερνελ cm 9 για εγκατάσταση δλδ τι να βάλω για να την δοκιμασω;

ας πει καποιως που ξέρει αγγλικά τα δικαμου έιναι χάλια

Link to comment
Share on other sites

στειλτον αν μπορεις τον κερνελ η δωσε ενα λινκ για κατεβασμα :)

 

http://forum.tegraowners.com/viewtopic.php?f=35&t=807

Register και κατεβάζεις κάθε φορά τον.τελευταίο

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες την ασυλουμ δεν την αλλάζω με τίποτα..

Με τα τελευταία updates έχει γίνει το κάτι άλλο.

Το μόνο θέμα μου είναι αυτό με την κάμερα και στο ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει photos και videos στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Αλήθεια υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Μπορεί να γίνει κάτι;

Σε όλα τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες την ασυλουμ δεν την αλλάζω με τίποτα..

Με τα τελευταία updates έχει γίνει το κάτι άλλο.

Το μόνο θέμα μου είναι αυτό με την κάμερα και στο ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει photos και videos στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Αλήθεια υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Μπορεί να γίνει κάτι;

Σε όλα τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος..

Sent from my note

 

Έχεις αφήσει κανένα μήνυμα στο XDA μήπως σου πουν πως μπορεί να γίνει το σώσιμο στην εξωτερική μνήμη ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αφήσει κανένα μήνυμα στο XDA μήπως σου πουν πως μπορεί να γίνει το σώσιμο στην εξωτερική μνήμη ?

Όχι δεν έχω λογαριασμό εκεί πέρα..

Θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία...

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει κάτι;

Μία λύση θα ήταν να χρησιμοποιείς άλλο πρόγραμμα.

Επίσης θα μπορούσες με το Tasker μεταφέρεις αυτόματα τα αρχεία στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες την ασυλουμ δεν την αλλάζω με τίποτα..

Με τα τελευταία updates έχει γίνει το κάτι άλλο.

Το μόνο θέμα μου είναι αυτό με την κάμερα και στο ότι δεν μπορεί να αποθηκεύσει photos και videos στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Αλήθεια υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Μπορεί να γίνει κάτι;

Σε όλα τα άλλα το κινητό είναι πύραυλος..

Sent from my note

 

πατριδα συμφωνω απολυτα, τρομερη ρομ

αν δεν με κολουσε στις κλησεις τοτε θα ηταν τελεια

οταν περνω η δεχομαι (μετα τις 5-6 που θα κανω) κολαει και τοτε θελει επανεκκινηση

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

πατριδα συμφωνω απολυτα, τρομερη ρομ

αν δεν με κολουσε στις κλησεις τοτε θα ηταν τελεια

οταν περνω η δεχομαι (μετα τις 5-6 που θα κανω) κολαει και τοτε θελει επανεκκινηση

 

Περίεργο που σου τις κολλάει. Εμένα ποτέ δεν το έχει κάνει αυτό. Μήπως δεν έκατσε σωστά εξ' αρχής ? Δεν κάνεις ένα full wipe και τα σχετικά και να την ξαναπεράσεις από την αρχή ? Επίσης κοίτα εάν έχεις ακολουθήσει βήμα προς βήμα την εγκατάσταση γιατί είναι λίγο διαφορετικός ο τρόπος από τις JB

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχει δοκιμάσει κανείς κλήση Skype με Bluetooth???

Ενω τα παντα ολα λειτουργουν μεσω BT ,μολις το σηκωσει ο αλλος, σταματαει να μεταδιδει τον ηχο στο ακουστικο και ενεργοποιειται το ηχειο του κινητου :/

Προς το παρον ειμαι με την Ultimate XXLSC 4.1.2 v5.1 , με την οποια ειμαι υπερ ευχαριστημενος..

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει κερνελ για 10.1 έχει και oc έχει δοκιμάσει κανείς;;; η αν έχετε διαβάσει κατι;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789397

Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει κερνελ για 10.1 έχει και oc έχει δοκιμάσει κανείς;;; η αν έχετε διαβάσει κατι;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789397

 

Κοίτα από όσα έχω διαβάσει είναι καλός κερνελ..έχει custom governors για να διαλέξεις αυτόν που θέλεις και σε βολεύει όσο αναφορά την διαχείριση της CPU και πολλά tweaks που βελτιώνουν την εμπειρία χρήσης..

Link to comment
Share on other sites

πατριδα συμφωνω απολυτα, τρομερη ρομ

αν δεν με κολουσε στις κλησεις τοτε θα ηταν τελεια

οταν περνω η δεχομαι (μετα τις 5-6 που θα κανω) κολαει και τοτε θελει επανεκκινηση

 

οχι οχι δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα ολα δουλευουν ρολοι!:)

προφανως κατι δεν σου καθησε σωστα στην εγκατασταση...

βαλτην απο την αρχη και ξαναδοκιμασε!:)

 

Μία λύση θα ήταν να χρησιμοποιείς άλλο πρόγραμμα.

Επίσης θα μπορούσες με το Tasker μεταφέρεις αυτόματα τα αρχεία στην sd.

 

το tasker βλεπω ειναι ακριβούτσικο στο market!

τεσπα θα το ψαξω το θεμα και θα επανελθω..:)

Link to comment
Share on other sites

το tasker βλεπω ειναι ακριβούτσικο στο market!

τεσπα θα το ψαξω το θεμα και θα επανελθω..:)

Το είπα με την λογική ότι το έχεις ήδη. Δεν αξίζει να το αγοράσεις μόνο γι αυτό, αλλά γενικά αν μάθεις να το χρησιμοποιείς είναι πολύ δυνατό πρόγραμμα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !! παιδια με whiz slim rom ξερετε πως να επαναφερω το κκανονικο dpi του Note ? δοκιμασa ROmtoolbox να τo παρω στο 320 αλλα τωρα η οθονη δν χωραει σωστα τα εικονιδια .. καμια ιδεα ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αλλαξεις το build.prop σε 320 αλλα μπορεις να βαλεις τον tw της burt που ειναι γισ 320dpi. Με root explorer secLauncer2 και permission rw.r.r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...