Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω η καλυτερη tw rom η burt με διαφορα αλλα με τη χειροτερη μπαταρια μεχρι στιγμης.back to ayslum...

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παραμένουμε στην ICS δηλαδή...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παραμένουμε στην ICS δηλαδή...

 

Kαι γιατί να μην βάλεις Asylum ??? Είναι πολύ καλή ....εκτός και αν κάποιων τον ενδιαφέρουν πολύ αυτά που λείπουν s-note βιντεοκλησεις τότε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η καλυτερη tw rom η burt με διαφορα αλλα με τη χειροτερη μπαταρια μεχρι στιγμης.back to ayslum...

 

Ναι αλλά δεν εχει snote

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν εχει snote

 

Δοκίμασε το note everything και αν δεν σου αρέσει οκ για μένα είναι πολύ οκ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το note everything και αν δεν σου αρέσει οκ για μένα είναι πολύ οκ...

 

το έχω δοκιμάσει, σαν το snote, τουλάχιστον για εμένα δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει, σαν το snote, τουλάχιστον για εμένα δεν ειναι.

Οκ το δέχομαι αλλά και καμιά ρομ της σαμι δεν είναι σαν την cm έτσι απλά... ζυγίζεις υπέρ/κατά και τέλος διαλέγεις CM :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ το δέχομαι αλλά και καμιά ρομ της σαμι δεν είναι σαν την cm έτσι απλά... ζυγίζεις υπέρ/κατά και τέλος διαλέγεις CM :lol::lol:

 

Συμφωνώ ως ένα βαθμό με αυτά που λες και εγώ θεωρώ ότι η cm είναι πολύ καλή,αλλά νομίζω ότι το snote είναι και αυτό κορυφαίο και κάτι που κάνει το κινητό μας ξεχωριστο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδες γυρισα σε asylum....!

σταθεροτητα updates κτλ...!:)

 

μεχρι να βγει επισιμη jelly θα ειμαι εδω!

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδες γυρισα σε asylum....!

σταθεροτητα updates κτλ...!:)

 

μεχρι να βγει επισιμη jelly θα ειμαι εδω!

 

ΑΝ και άλλαξα μπαταριά και χθες ήταν μια χαρά αλά πριν λίγο έκανα ενα ρεισταρτ και από 70% έπεσε στα 14% ????? Τι να πω δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει το έκανε και στου κολιτου μου ακριβός το ίδιο...

 

Μόλις βγήκε νέα slimroms 4.2.1 Beta 2 μπας και .Δοκιμάζω και αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την χθεσινή asylum επειδή έγραφε ότι διόρθωσε μερικώς το netflix και yessssss :D δουλεύει ο flash player για videos πάνω από 240p.Θα ακολουθήσω και εγώ τις καθημερινές asylum μέχρι την έλευση της επίσημης jb αλλά πλέον που λύθηκε αυτό το θέμα και να μην έρθει ποτέ,δε πειράζει,δε θα κρατήσω κακία :lol: στη samsung.Θα περιμένω να δώσει την 4.2.1 :lol: Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και άλλαξα μπαταριά και χθες ήταν μια χαρά αλά πριν λίγο έκανα ενα ρεισταρτ και από 70% έπεσε στα 14% ????? Τι να πω δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει το έκανε και στου κολιτου μου ακριβός το ίδιο...

 

Μόλις βγήκε νέα slimroms 4.2.1 Beta 2 μπας και .Δοκιμάζω και αναφέρω.

 

edit η πρωτη ματια ειναι θετικη ολα καλα τα ιδια θα ελεγα αλλα ΔΕΝ δουλευει το μπλουτουθ....θα δω και μπαταρια και αν δεν θα γυρισω σε ΑΣΥΛΟΥΜ

 

Eβαλα την χθεσινή asylum επειδή έγραφε ότι διόρθωσε μερικώς το netflix και yessssss :D δουλεύει ο flash player για videos πάνω από 240p.Θα ακολουθήσω και εγώ τις καθημερινές asylum μέχρι την έλευση της επίσημης jb αλλά πλέον που λύθηκε αυτό το θέμα και να μην έρθει ποτέ,δε πειράζει,δε θα κρατήσω κακία :lol: στη samsung.Θα περιμένω να δώσει την 4.2.1 :lol:

 

Εβγαλε απντειτ μολις

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την χθεσινή asylum επειδή έγραφε ότι διόρθωσε μερικώς το netflix και yessssss :D δουλεύει ο flash player για videos πάνω από 240p.

sorry για το offtopic, αλλά πως μπορείς να δεις netflix απο Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την χθεσινή asylum επειδή έγραφε ότι διόρθωσε μερικώς το netflix και yessssss :D δουλεύει ο flash player για videos πάνω από 240p.Θα ακολουθήσω και εγώ τις καθημερινές asylum μέχρι την έλευση της επίσημης jb αλλά πλέον που λύθηκε αυτό το θέμα και να μην έρθει ποτέ,δε πειράζει,δε θα κρατήσω κακία :lol: στη samsung.Θα περιμένω να δώσει την 4.2.1 :lol:

 

η εξελιξη της asylum μερα με την μερα ειναι θεαματική!!!!!:)

 

εγω μια βδομαδα την αφησα και εχω χαζέψει και παλι!!!!!

αγνώριστο το κινητο....αλλο level...!

προσωπικά για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω περασει στο κινητο μου!

εγω τωρα που εχω και δευτερη μπαταριά με φορτιστή ουτε πλεον μπαινω στο τοπικ του note2/...:)

 

εχει πολλα να δωσει το πρωτο θηρίο ακομη...:)

 

ΑΝ και άλλαξα μπαταριά και χθες ήταν μια χαρά αλά πριν λίγο έκανα ενα ρεισταρτ και από 70% έπεσε στα 14% ????? Τι να πω δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει το έκανε και στου κολιτου μου ακριβός το ίδιο...

 

Μόλις βγήκε νέα slimroms 4.2.1 Beta 2 μπας και .Δοκιμάζω και αναφέρω.

 

φιλε δεν εχω τετοιο θεμα με την μπαταρια...τι να πω ....

βαζω το update και επανερχομαι....:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

με το τελευταιο update της asylum οι εφαρμογες ανοιγουν πυραυλος.. δεν ξερω αλλα ο ανθρωπος κανει θαυματα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

sorry για το offtopic, αλλά πως μπορείς να δεις netflix απο Ελλάδα?

Δε ξέρω αν μπορείς να δεις και δεν το έχω ψάξει αν γίνεται.Απλά με το που έφτιαξε το netflix,έφτιαξε και το πρόβλημα με τον flash player που σε βίντεο πάνω από 240p έπαιζε μόνο ήχος.Προσωπικά για μένα ειναι πολύ σπαστικό να είσαι σε μια σελίδα και για ένα απλό youtube 360p ή vimeo βίντεο να σε πετάει στη mobile μορφή και κάποιες φορές να τρως άκυρο γιατί το συγκεκριμένο βίντεο ο κατοχος δεν το έχει κάνει διαθέσιμο για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

με το τελευταιο update της asylum οι εφαρμογες ανοιγουν πυραυλος.. δεν ξερω αλλα ο ανθρωπος κανει θαυματα

 

αστο πατρίδα και εγω εχω χαζεψει....

 

ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...

ανοιγω ανοιγω ανοιγω εφαρμογες και παει πυραυλος....!!!!!;)

 

φαντασου στην επίσημη jelly τι εχει να γινει!;)

γενικα πρωτη φορα εχω κινητο πανω απο ενα χρονο και η καθε μερα ειναι και μια έκπληξη!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

αστο πατρίδα και εγω εχω χαζεψει....

 

ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...

ανοιγω ανοιγω ανοιγω εφαρμογες και παει πυραυλος....!!!!!;)

 

φαντασου στην επίσημη jelly τι εχει να γινει!;)

γενικα πρωτη φορα εχω κινητο πανω απο ενα χρονο και η καθε μερα ειναι και μια έκπληξη!!!!:)

 

και εγω εχω παθει την πλακα μου. δεν το εχω ξαναδει ετσι ποτε το κινητο. αλλο πραγμα.... :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αστο πατρίδα και εγω εχω χαζεψει....

 

ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...

ανοιγω ανοιγω ανοιγω εφαρμογες και παει πυραυλος....!!!!!;)

 

φαντασου στην επίσημη jelly τι εχει να γινει!;)

γενικα πρωτη φορα εχω κινητο πανω απο ενα χρονο και η καθε μερα ειναι και μια έκπληξη!!!!:)

 

και εγω εχω παθει την πλακα μου. δεν το εχω ξαναδει ετσι ποτε το κινητο. αλλο πραγμα.... :):)

:yahoo::clap::w00t: back to asylum και για μένα..

Link to comment
Share on other sites

αστο πατρίδα και εγω εχω χαζεψει....

 

ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...

ανοιγω ανοιγω ανοιγω εφαρμογες και παει πυραυλος....!!!!!;)

 

φαντασου στην επίσημη jelly τι εχει να γινει!;)

γενικα πρωτη φορα εχω κινητο πανω απο ενα χρονο και η καθε μερα ειναι και μια έκπληξη!!!!:)

Aυτό που λες για έκπληξη κάθε μέρα,το ζω 3 χρόνια με το θρυλικό πλέον hd2.Το μόνο που μου λείπει πλέον από το note ειναι το dual boot.Θα ήθελα πραγματικά να έχω την δυνατότητα να μπουτάρω ανάμεσα στην asylum και σε μια tw jb rom

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παθει την πλακα μου. δεν το εχω ξαναδει ετσι ποτε το κινητο. αλλο πραγμα.... :):)

 

παρτε μια γεύση τι συμβαινει στο θηρίο πλεον οσοι ειστε σε ice...!:)

(τα σπασίματα στο βιντεο ειναι απο την εγγραφή και οχι απο το κινητο!!!!)

https://www.dropbox.com/s/5z7jmlaotnt4jm2/video_%CE%99%CE%B1%CE%BD_06_2013_0.mp4

κοιταξτε ποσες εφαρμογες ανοιγω-ειδικα στο 4 και 8 που τις κλεινω ολες-και το κινητο δεν ΜΑΣΑΕΙ μια..!:)

 

Aυτό που λες για έκπληξη κάθε μέρα,το ζω 3 χρόνια με το θρυλικό πλέον hd2.Το μόνο που μου λείπει πλέον από το note ειναι το dual boot.Θα ήθελα πραγματικά να έχω την δυνατότητα να μπουτάρω ανάμεσα στην asylum και σε μια tw jb rom

 

σε πιστευω!

απλα η εξελιξη στο note ειναι απλα ουαου!!!!!!!!!!!!!!:)

το ειχα αγορασει με GB και τωρα με cm10.1 δεν το αναγνωριζω...:)

και ολα αυτα χωρις επισημη εκδοση jelly ακομη απο την sammy...

 

τι να πω respect.....κινηταρα...απο τις λιγες....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα πριν από λίγο, για όσους δεν το γνωρίζουν. N7000XXLSP

 

http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p12-9232-0184237--n7000xxlsp.html

 

βλέπω να βγενουνε νέες ρομ και να έρχονται μπερδέματα πολλά...

Αν δεν έχουν φτιάξει μπαταρία.... Με βλέπω με Νοτε2 σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...