Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε αλλα το σαιτ της samsung δεν εχει καποιο λινκ να κατεβασω τα αρχεια αυτα.

 

 

Kατέβασε την 4.04 από εδώ http://www.hotfile.com/dl/...G_DBT.zip.html (πιστεύω να γνωρίζεις την διαδικασία μέσω του PC-ODIN).

Για να κάνεις root είναι πανεύκολο, αλλά νομίζω ότι χρειάζεσαι την external sd card. (Δύο αρχεία φλασάρεις μόνο).

τη ρομ τη βαζεις στο pda του οντιν

Edited by piros61
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω απο χθες να κατεβασω το titanium backup και μου γραφει οτι δεν υπαρχει επαρκης διαθεσημος αποθηκευτικος χωρος. Γιατι; και χωρο εχω παρα πολυ και αν δοκημασω να κατεβασω κανα αλλο μια χαρα κατεβενει. Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1766480

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η 4.0.4 είναι ένα κλικ πιο γρήγορη (σαν βάση) και όσο πιο στοκ είσαι, τόσο το καλύτερο...άσε που νομίζω πως είναι νωρίς και βιάστηκαν να περάσουν tweaks που δεν τα δοκίμασαν...

 

+1000...

αυτο βλεπω και εγω..:)

την αραζω λιγο με αλβα2 και βλεπουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό σε μια official rom είναι τα toggles στη μπάρα ειδοποιήσεων. Μα καλά ποιανού χαζού ήταν αυτή η ιδέα , να βάλουν τόσα μόνον ;. Τόσες αναβαθμίσεις έχουν γίνει και τα toggles παραμένουν ίδια . Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις για την Crash V6. Πολύ smooth, η μπαταρία κρατάει πολύ, του έκανα και battery calibration και θα δείξει. Υπήρχε μια σηματνική καθυστέρηση στο άνοιγμα των προγραμμάτων και γενικά σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ φορτωμένο το σύστημα. Του έτρεξα το quadrant και μου έβγαλε σκορ 3050, πολύ μικρό κατα την γνώμη μου.

Είπα να δοκιμάσω να αλλάξω κέρνελ και έβαλα τον μόλις καινούριο GL Notecore 3.1, πολύ καλύτερη αίσθηση και το quadrant έβγαλε σκορ 4450!!!

Φαντάζομαι πως με τον Notecore 3.1 η ρομ του elthis θα πετάει.

Περιμένω να βγεί ο kingdroid με την καινούρια 4.0.4 να δούμε τι θα ψάρια θα πιάνει. (Ετοιμάζεται!!!)

Edited by vkostas
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το κινητο κατι πατησα στο superSU και τωρα δεν ειμαι ρουτ εχω κιντροιντ με σπειντ τι πρεπει να κανω;; για να γινω παλι ρουτ;

Κανα νεο για κενουργια κιντροιντ να τρελαθουμε εχουμε;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.0.4 είδατε αισθητή διαφορά στην μπαταρία? Έτσι μου είπε ένας φίλος και θέλω στην άποψή σας ;)

 

Προσωπικα Ευθυμη ειμαι με alba 2 που ειναι πολυ κοντα σε stock. Εκτος απο

πολυ smooth, ναι εχω διαφορα στην μπαταρια, μεγαλη θα ελεγα. Τουλαχιστον

απο την Kingdroid 4.4 με βαση 4.03.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα Ευθυμη ειμαι με alba 2 που ειναι πολυ κοντα σε stock. Εκτος απο

πολυ smooth, ναι εχω διαφορα στην μπαταρια, μεγαλη θα ελεγα. Τουλαχιστον

απο την Kingdroid 4.4 με βαση 4.03.

 

Ναι γιατί εγώ στο s3 με 4.0.4 είδα μεγάλη διαφορά από το note (υπέρ του s3 και δεν το περίμενα) οπότε περιμένω κάτι αντίστοιχο και παραπάνω από note με 4.0.4 με τέτοια μπαταρία που έχει.. Άντε ωραία!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα Ευθυμη ειμαι με alba 2 που ειναι πολυ κοντα σε stock. Εκτος απο

πολυ smooth, ναι εχω διαφορα στην μπαταρια, μεγαλη θα ελεγα. Τουλαχιστον

απο την Kingdroid 4.4 με βαση 4.03.

 

καλημερα η alba 2 ειναι με 4.0.4? link ? kernel?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και η καινούρια Chrak's

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665208

 

Tην κατέβασα ήδη :p

 

Αν δεν κρατιέσαι από εδώ..

 

http://kikis-home.de/chrack/lrg/Chrack_XXLRG_DBT_aroma_v8.zip

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί εγώ στο s3 με 4.0.4 είδα μεγάλη διαφορά από το note (υπέρ του s3 και δεν το περίμενα) οπότε περιμένω κάτι αντίστοιχο και παραπάνω από note με 4.0.4 με τέτοια μπαταρία που έχει.. Άντε ωραία!!

 

Διακρίνω δικαιολογίες για επιστροφή στο Note???:)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το κινητο κατι πατησα στο superSU και τωρα δεν ειμαι ρουτ εχω κιντροιντ με σπειντ τι πρεπει να κανω;; για να γινω παλι ρουτ;

Κανα νεο για κενουργια κιντροιντ να τρελαθουμε εχουμε;

 

Ξερει κανεις να μου πει τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το κινητο κατι πατησα στο superSU και τωρα δεν ειμαι ρουτ εχω κιντροιντ με σπειντ τι πρεπει να κανω;; για να γινω παλι ρουτ;

Κανα νεο για κενουργια κιντροιντ να τρελαθουμε εχουμε;

 

Ξαναπερασε πάλι τον κερνελ να δούμε τι θα γίνει..

Tην κατέβασα ήδη :p

 

Αν δεν κρατιέσαι από εδώ..

 

http://kikis-home.de/chrack/lrg/Chrack_XXLRG_DBT_aroma_v8.zip

 

Την έβαλες για να μας πεις εντυπώσεις;

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω δικαιολογίες για επιστροφή στο Note???:)

 

Χαχαχα!! Με ενδιαφέρει πάντα η συσκευή αλλά με έχει βολέψει πολύ το s3 :p Πάντα μας λείπει η κοινότητα του note :(

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασε πάλι τον κερνελ να δούμε τι θα γίνει..

 

Περασα αμπις προσπαθησα να ξανακανω ρουτ δεν γινοταν μετα περασα αλλον κερνελ τον νοτκορ και παλι τιποτα

Να φανταστο οτι η λυση ειναι να περασω οφισιαλ ρομ και.μετα ξανα ολα απο την αρχη;;

Αν ναι δοστε μου ενα λινκ απο που να κατεβασο οφισιαλ ice 4.03.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασε πάλι τον κερνελ να δούμε τι θα γίνει..

 

Περασα αμπις προσπαθησα να ξανακανω ρουτ δεν γινοταν μετα περασα αλλον κερνελ τον νοτκορ και παλι τιποτα

Να φανταστο οτι η λυση ειναι να περασω οφισιαλ ρομ και.μετα ξανα ολα απο την αρχη;;

Αν ναι δοστε μου ενα λινκ απο που να κατεβασο οφισιαλ ice 4.03.

 

τι ακριβως πειραξες δεν θυμασαι?

περιεργο μου φαινεται να εχασες ετσι ξαφνικα το ροοτ..

εμενα το θεμα μου ειναι αλλο!

ενω σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημένος απο την αλβα2 μου φαινεται οτι οι θερμοκρασιες που βαραει το κινητο ειναι απιστευτες!!:rolleyes:

βεβαια σημερα εχουμε 36 βαθμους εδω(και ειναι ακομη 1 η ωρα) αλλα δεν θυμαμαι το κινητο να εβραζε με kingdroid...

Πριν απο λιγο επινα τον φραπε μου και απλα σερφαριζα με το tapatalk και το κινητο αρχισε να καίει μεχρι και στην πλατη!(ειδα οτι εφτασα 48 βαθμους)...

δεν θυμαμαι ποτε πριν να ειχα τετοιο θεμα...

τωρα το εβαλα να φορτισει και εχει φτασει τους 55 βαθμους!!!!!!!

τεσπα θα το ξαναδω

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πατησα στο supersu ρυθμησεις ολοκληροτικος αποκλησμος προσβασιμοτητας το ξερω οτι πατησα μ@@ κια επιλογη χαχχαα αλλα τωρα τι μπορω να κανω; παταγα διαφορα και εκανα δοκιμες γιατι δεν μπορουσα ξαφνικα να εγκαταστησω το titanium μου εγραφε οτι δεν επαρκει ο χωρος πραγμα που δεν υσχιει. Δεν ξερω λεω να τα κανω ολλα απο την αρχη αλα δεν ξερω να περασω οφισιαλ με odin και μετα ολα με την σηρα απο την αρχη? Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

 

τι ακριβως πειραξες δεν θυμασαι?

περιεργο μου φαινεται να εχασες ετσι ξαφνικα το ροοτ..

εμενα το θεμα μου ειναι αλλο!

ενω σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημένος απο την αλβα2 μου φαινεται οτι οι θερμοκρασιες που βαραει το κινητο ειναι απιστευτες!!:rolleyes:

βεβαια σημερα εχουμε 36 βαθμους εδω(και ειναι ακομη 1 η ωρα) αλλα δεν θυμαμαι το κινητο να εβραζε με kingdroid...

Πριν απο λιγο επινα τον φραπε μου και απλα σερφαριζα με το tapatalk και το κινητο αρχισε να καίει μεχρι και στην πλατη!(ειδα οτι εφτασα 48 βαθμους)...

δεν θυμαμαι ποτε πριν να ειχα τετοιο θεμα...

τωρα το εβαλα να φορτισει και εχει φτασει τους 55 βαθμους!!!!!!!

τεσπα θα το ξαναδω

 

Κάτι δεν πάει καλά. Μήπως κάποια εφαρμογή σου κολλάει τον επεξεργαστή; (δεν είναι ακόμα συμβατή με 4.0.4;)

Εμένα ρε φίλε δεν έχει ανέβει πάνω από 48 και μάλιστα εχθές στη δουλειά το είχα στον πίνακα ενός μηχανήματος (η θερμοκρασία που δουλεύει είναι 120 βαθμοί) και το τηλέφωνο έφτασε μέχρι τους 42. Στην φόρτιση στο σπίτι μου έφτασε 48 και στην παραλία το απόγευμα στους 41!

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει δοκιμασει και κιντροιντ με σπειντμοντε αλλα και αλμπα 2 να μασ πει ποια ειναι καλητερη απο σμουθ αλλα και απο μπαταρια εγω με κινγκ ξεχναγα να το φορτισω...
Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ μπορείτε να κατεβάσετε chracks v8 (4.0.4).

http://kikis-home.de/chrack/lrg/Chrack_XXLRG_DBT_aroma_v8.zip

Εγκαθιστω κι επανέρχομαι με εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

δοστε μου ενα λινκ για οφισιαλ ρομ κατεβασα απο http://www.samfirmware.com την 4.0.4 αλα ενο στην βιβλο λεει να αποσιμπιεσεισ το .ta εμενα κατεβικε σε .zip και οταν το αποσιμπιεσα μεσα ειχε

1)N7000XXLRG_N7000DBTLRG_N7000XXLRB_HOME.tar.md5

2)SS_DL.dll

και ανοιξα απο περιεργεια το odin να δω αν τα βλεπει και δεν τα βλεπει

υ.γ ολοι εχεται παει για μπανειο και εγω εχω τρελαθει με το κερατο... παω και εγω για μπανιο και θα εχω και το κινητο το νουμου μπασ και μου απαντησετε..

Link to comment
Share on other sites

δοστε μου ενα λινκ για οφισιαλ ρομ κατεβασα απο http://www.samfirmware.com την 4.0.4 αλα ενο στην βιβλο λεει να αποσιμπιεσεισ το .ta εμενα κατεβικε σε .zip και οταν το αποσιμπιεσα μεσα ειχε

1)N7000XXLRG_N7000DBTLRG_N7000XXLRB_HOME.tar.md5

2)SS_DL.dll

και ανοιξα απο περιεργεια το odin να δω αν τα βλεπει και δεν τα βλεπει

υ.γ ολοι εχεται παει για μπανειο και εγω εχω τρελαθει με το κερατο... παω και εγω για μπανιο και θα εχω και το κινητο το νουμου μπασ και μου απαντησετε..

 

Σωστα ειναι, θα τσεκαρεις το PDA και θα τραβηξεις "ανοιξεις" μονο το πρωτο, το dll δεν χρειαζεται να το βαλεις πουθενα...

Σωστα το εκανες δεν χρειαζεται να αποσιμπιεσεις το tar,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...