Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι, παιδιά δεν κράτησα screenshot, αλλά δεν είναι της φαντασίας μου.είδα 5 ώρες και 36 λεπτά οθόνη, και μετά από λίγο έσβησε.

ANKER έχω εγώ.είχα πάρει 2 των 2500.

η μια μου δίνει + 1 ώρα οθόνης σε όλες σχεδόν τις ρομ σε σχέση με τη μαμά και η άλλη περίπου την ίδια αυτονομία με τη μαμά.(οπότε είναι και λίγο θέμα τύχης τι θα σου τύχει)

σκέφτομαι να παραγγείλω και κάνα 2 των 2700.

o φίλος που έχει τέτοια αν θέλει ας μας πει εντυπώσεις μετά από μερικούς κύκλουςφόρτισης.

πάντως είναι και θέμα συνεργασίας ρομ, κέρνελ.

η ίδια ρομ με speedmode,goku, αλλα καικάτι άλλους κέρνελ δεν έδωσε τα ίδια εντυπωσιακά αποτελέσματα

α και για καιρό χρησιμοποιώ ginie widjet σε nova louncher

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

5+ ώρες είχες , αλλά είχες wifi ή 3g ανοιχτά; Συγχρονισμούς κλπ κλπ ; Γιατί το νούμερο αυτό είναι απίστευτο και ποτέ δεν το έχω δει :(

 

Με Anker μέχρι στιγμής..χωρίς όμως κάνω κάποιους κύκλους φόρτισης...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα λινκ για να κατεβασω την αλβα????

το ενα που εχει ειναι στα ρωσσικα και δεν βρισκω ακρη και το αλλα απο rapid κατεβενει πολυ πολυ πολυ αργα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Wifi μόνιμα ανοικτό στήσιμο συσκευής, πολύ Tapatalk, σερφαρισμα, και titanium, καθόλου συνχρονισμους.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το ρώσικο. Πάει σφαίρα. Απλά γράφεις έναν κωδικό με νούμερα που έχει...και μετά σου κάνει reload την σελίδα και θα δεις σε μπλε αυτό που κατεβάζεις.. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το ρώσικο. Πάει σφαίρα. Απλά γράφεις έναν κωδικό με νούμερα που έχει...και μετά σου κάνει reload την σελίδα και θα δεις σε μπλε αυτό που κατεβάζεις..

 

γραφω το κωδικο παταω απο κατω ενα πρασινο κουμπι και μετα με παει σε μια αλλη σελιδα και εκει το χαος :)

δεν εχει να πατησω κατι αλλο για να αρχισει να κατεβενει αλλα ουτε και οταν περιμενω γινεται κατι

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπεις ένα http:// κάτι τέτοιο ;

 

βλεπω αυτο και μολις το πατησω μετα με παει σε αλλη σελιδα

 

Чтобы скачать файл, нажмите на ссылку:

http://narod.ru/disk/56192532001.614e9d7d5adb969479668dbc71df654f/AlBa_XXLRG_Full_Aroma_v2.zip.html

 

 

δεν πηγα γμτ να μαθω ρωσσικα :)

τελος παντων θα περιμενω να κατεβει απο το rapid

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ε πάτα εκεί πάνω ...που γράφει zip.html

 

εκει παταω φιλε μου και μου βγαζει στην πρωτη φωτο που ανεβασα

 

ευχαριστω παντως

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλον browser..

 

Για δοκίμασε ξανά εδώ..

 

http://narod.ru/disk/56192532001.614e9d7d5adb969479668dbc71df654f/AlBa_XXLRG_Full_Aroma_v2.zip.html

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ρε πατριδα τι μας κανεις... :)

Ειχαμε τον Ηλια να μας αναβει φωτιες :) και τωρα εχουμε εσενα... :):)

 

αξιζει η αλβα2?? να βαλω αυτην η την KD 4.4??

 

βαλε αλβα2 με cf root εδωσα το λινκ πιο πανω!:)

τρομερος συνδυασμός και νομιζω οτι εχει διαφορα και στην μπαταρια!

εχεις δικιο το ρωσικο λινκ και μενα μου κανει κολπα...

δοκιμασε με firefox πατα το λινκ και λογικα θα κατεβει το αρχειο μονο του!

στο κινητο παντως που ηθελα να το κατεβασω δεν κατεβαινε το αρχειο με κανενα broswer..

Link to comment
Share on other sites

βαλε αλβα2 με cf root εδωσα το λινκ πιο πανω!:)

 

ο cf root πως περνιεται?? με mobile odin η κατευθειαν απο recovery??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

βαλε αλβα2 με cf root εδωσα το λινκ πιο πανω!:)

τρομερος συνδυασμός και νομιζω οτι εχει διαφορα και στην μπαταρια!

εχεις δικιο το ρωσικο λινκ και μενα μου κανει κολπα...

δοκιμασε με firefox πατα το λινκ και λογικα θα κατεβει το αρχειο μονο του!

στο κινητο παντως που ηθελα να το κατεβασω δεν κατεβαινε το αρχειο με κανενα broswer..

 

Εγώ έβαλα του Maxicet χθες αλλά μου κόλλαγε πολύ o Nova και την πέταξα...

Από το πρωί είμαι με Fusion, καλά πάει αλλά αφού εσύ ενθουσιάστηκες με Alba δεν έχω παρά να ακολουθήσω...την έχω στο pc. Φλασάρω μόλις σχολάσω και επανέρχομαι...:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα του Maxicet χθες αλλά μου κόλλαγε πολύ o Nova και την πέταξα...

Από το πρωί είμαι με Fusion, καλά πάει αλλά αφού εσύ ενθουσιάστηκες με Alba δεν έχω παρά να ακολουθήσω...την έχω στο pc. Φλασάρω μόλις σχολάσω και επανέρχομαι...:D

 

η fusion τι ειναι παλι?:lol:

με την αλβα ενθουσιάστηκα γιατι χωρις πολλα "κολπα" κτλ παει σφαιρα!

αλλα νομιζω οτι ο κερνελ που εβαλα σημερα εκανε την διαφορα...:)

για την ωρα στην 4.0.4 πιστευω οτι οσο πιο κοντα εισαι σε "στοκ" τοσο το καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

η fusion τι ειναι παλι?:lol:

με την αλβα ενθουσιάστηκα γιατι χωρις πολλα "κολπα" κτλ παει σφαιρα!

αλλα νομιζω οτι ο κερνελ που εβαλα σημερα εκανε την διαφορα...:)

για την ωρα στην 4.0.4 πιστευω οτι οσο πιο κοντα εισαι σε "στοκ" τοσο το καλυτερο..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1766480

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η 4.0.4 είναι ένα κλικ πιο γρήγορη (σαν βάση) και όσο πιο στοκ είσαι, τόσο το καλύτερο...άσε που νομίζω πως είναι νωρίς και βιάστηκαν να περάσουν tweaks που δεν τα δοκίμασαν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.0.4 είδατε αισθητή διαφορά στην μπαταρία? Έτσι μου είπε ένας φίλος και θέλω στην άποψή σας ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω root το κινητο και θελω να βαλω την 4.0.4 μπορει καποιος να μου πει τον τροπο? ευχαριστω. με odin μπορεσα και το εκανα root με τα τρια αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαστορια,εμενα γιατι δεν μου βγαζει κατι για αναβαθμιση? είμαι σε 4.0.3 ,εχω δοκιμάσει μόνο ota ομως!!!!Και κατι αλλο αν ξέρετε,αν περασω τελικα 4.0.4, πρεπει να τα περάσω όλα από την αρχή????
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω root το κινητο και θελω να βαλω την 4.0.4 μπορει καποιος να μου πει τον τροπο? ευχαριστω. με odin μπορεσα και το εκανα root με τα τρια αρχεια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3933283#post3933283

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια προχτες φορεσα την Alba Aroma V2 και δεν εμεινα ευχαριστημενος πουθενα..Φορεσα χτες την Kingdroid Notemania V4.4.0 με Speedmod και Nova Launcher και το κινητο παει σφαιρα κ σε μπαταρια απο χτες το απογευμα ειμαι 48% με πολυ wifi, κλησεις, sygic και στησιμο συσκευης.[ATTACH]26030[/ATTACH]
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...