Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για αυτο το πρόγραμμα λέω. Ειναι δυνατό! Αξίζει!

 

 

Μπραβο φιλε Ηλια αν θυμάμαι καλά. Ειναι καλό να βλεπεις customia στην custom :lol:

Aμα μου αφησει μπαταρια ο γιος μου στο note θα την φλασαρω σημερα !! Η rocket του γερμανου ειναι τέλεια αλλα ειναι φορτωμένη με πολλά αχρηστα apps οποτε πιστευω οτι αυτη η rom που ειναι και πιο ελαφριά θα ειναι ακόμα καλύτερη.

 

Ο François Simond ειναι κοντα σε κατι πολυ ΔΥΝΑΤΟ σε ηχο!!!

Δειτε εδω.

 

Καλα θυμασαι...:)

Ουσιαστικα οσα περισσοτερα προσθετεις τοσα περισσοτερα προβλημα να εχει μια rom.

Απλα προσθεσα στην ηδη καλη KL3 καποια στοιχεια που τη κανουν πιο γρηγορη, πιο smooth, με καλυτερη μπαταρια (μπορειτε να δοκιμασετε κερνελ φυσικα), πιο γρηγορο bootαρισμα, και ομορφα γραφικα στοιχεια με το θεμα...

 

Απλα μοιραστηκα μαζι σας τη χαρα μου...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανεις το modern combat 3 στο note? Μου βγαζει πολυ λιγα fps και δεν παιζεται. Το ειχα συνηθησει στο ipad 2 που εκει πεταει. Λετε να ειναι τιποτα που διορθωνεται με καποιο tweak η απλα δε τραβαει το chip γραφικων του note; επισης επειδη ειχα πριν gs2 το note εχει αισθητο lag παντου και ειναι λιγο εκνευριστικο. Εχει διορθωθει με καποια custom rom η overclocking?
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το modern combat 3 στο note? Μου βγαζει πολυ λιγα fps και δεν παιζεται. Το ειχα συνηθησει στο ipad 2 που εκει πεταει. Λετε να ειναι τιποτα που διορθωνεται με καποιο tweak η απλα δε τραβαει το chip γραφικων του note; επισης επειδη ειχα πριν gs2 το note εχει αισθητο lag παντου και ειναι λιγο εκνευριστικο. Εχει διορθωθει με καποια custom rom η overclocking?

 

Εγώ το έχω και τρέχει πολύ καλά.Ότι lug βλέπετε θα διορθωθούν σε επόμενα updates.Η KL3 πχ που έχω είναι σαφώς ανώτερη από την KKA.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει την KK9. Εχεις link να μου δωσεις με την τελευταια rom?

 

Αν μιλας για official ruu θα τις βρισκεις εδω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Χρονια πολλα και καλες γιορτες

Μολις περασα την XXKL3_Deodexed_Lite_Fast Combo

ειναι ελαφρια πολυ γρηγορη και σταθερη, αψογη

ανοιγει πολυ γρηγορα μετα απο επανεκινηση

οι αλλαγες στις οθονες γινονται πολυ πιο γρηγορα (χρησιμοποιω τον ADW για launcher)

Γενικα ολα εκτελουνται πολυ πιο γρηγορα.

Τωρα θα τεσταρω και την διαρκεια της μπαταρια

Ενα μεγαλο ευχαριστω αξιζει στον φιλο Ηλια

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Χρονια πολλα και καλες γιορτες

Μολις περασα την XXKL3_Deodexed_Lite_Fast Combo

ειναι ελαφρια πολυ γρηγορη και σταθερη, αψογη

ανοιγει πολυ γρηγορα μετα απο επανεκινηση

οι αλλαγες στις οθονες γινονται πολυ πιο γρηγορα (χρησιμοποιω τον ADW για launcher)

Γενικα ολα εκτελουνται πολυ πιο γρηγορα.

Τωρα θα τεσταρω και την διαρκεια της μπαταρια

Ενα μεγαλο ευχαριστω αξιζει στον φιλο Ηλια

 

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια σου και χαιρομαι ειληκρινα που εισαι ικανοποιημενος.

Τα περισσοτερα credits γραφω πιο πισω που πρεπει να πανε.Απλα εγω εβαλα καποιες πινελιες...:)

Καλα Χριστουγεννα σε σενα αλλα και σε ολα τα παιδια εδω..:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια σου και χαιρομαι ειληκρινα που εισαι ικανοποιημενος.

Τα περισσοτερα credits γραφω πιο πισω που πρεπει να πανε.Απλα εγω εβαλα καποιες πινελιες...:)

Καλα Χριστουγεννα σε σενα αλλα και σε ολα τα παιδια εδω..:)

 

H rom είναι multi-csc; Έχει το EUR;

 

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχουν τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί με το market στην KL3;

 

Περιλαμβάνει κάποιον από τους γνωστούς custom made kernels; Ποιον προτείνεις;

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω απο KK9 πήγα τελικα σε ROCKET ROM - v11 και ειδα τρελη διαφορα παντου! απο το απλο σκρολαρισμα στο gui και σερφαρισμα που τωρα πλεον παει κοματια σαν το παλιο μου GS2,μεχρι τα games που εβαλα και ειναι σα να βγαζουν διπλασια FPS. Τι στο καλο ειχε κανει η samsung στις roms της, ελεος! Το μόνο προβλημα που εχω ειναι μεχρι στιγμης το modern combat 3, που ενω με την official KK9 επαιζε μεν αλα σερνοταν, τωρα με αυτη την custom, μετα το εισαγωγικο video με πεταει εξω στον launcher με καποιο σφαλμα που δεν προλαβαινω να δω γιατι εξαφανίζεται. Ξερει κανεις τι μπορει να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

H rom είναι multi-csc; Έχει το EUR;

 

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχουν τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί με το market στην KL3;

 

Περιλαμβάνει κάποιον από τους γνωστούς custom made kernels; Ποιον προτείνεις;

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά Γιάννη.

Η ROM είναι ακριβώς αυτή: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1393979, απείραχτη.Ειναι multi-csc και εχει EUR.

Αλλαγές έχουν γίνει σε build.prop, unit, και πραγματικά φαίνεται η διαφορά στο scrolling και στο smoothness άλλα και στο booting.Επίσης η αφαίρεση αρκετών γενικά άχρηστων .apk, είναι απαραίτητη κατά την άποψη μου.

Δυστυχώς με την ασυμβατότητα μερικών εφαρμογών στο μάρκετ με την KL3 δεν έχει βρεθεί λύση, αλλά είναι το μόνο πρόβλημα.Κατά τ άλλα είναι ένα σκαλί πάνω από την KK.

Kernel είχα stock μέχρι χθες βράδυ όπου είπα να δοκιμάσω abyssnote.Για να λέμε την αλήθεια ακόμα είναι αρχή για custom kernel.Είναι περισσότερο για όσους θέλουν να κάνουν overclock και benchmark.

Άλλα σίγουρα μέρα με τη μέρα γίνονται προόδους από τα παιδιά στους xda.

 

 

edit:Οι αλλαγες στο biuld ειναι αυτες:

#Battery Save
wifi.supplicant_scan_interval=90
pm.sleep_mode=1
ro.ril.disable.power.collapse=0

# Sakaschi Tweaks
ro.media.dec.jpeg.memcap=8000000
ro.media.enc.hprof.vid.bps=8000000
debug.performance.tuning=1
video.accelerate.hw=1
ro.media.enc.jpeg.quality=100

#This option controls the way the OS renders the UI! 
#hw=0 Uses the CPU to render the UI and hw=1 Uses the GPU to render the UI
debug.sf.hw=1

#Change time it takes for "black screen" during calls to go away after removing device from face (proximity sensors)
mot.proximity.delay=25
ro.lge.proximity.delay=25

# Force launcher into memory
ro.HOME_APP_ADJ=1

# Decrease dialing out delay
ro.telephony.call_ring.delay=0

# Fix some application issues
ro.kernel.android.checkjni=0

# Miscellaneous flags
ro.config.hw_menu_unlockscreen=false
persist.sys.use_dithering=0
persist.sys.purgeable_assets=1
dalvik.vm.dexopt-flags=m=y
ro.mot.eri.losalert.delay=1000

#more memory
persist.sys.purgeable_assets=1

 

Επισης εχει αλλαχτει η τιμη εδω:

#@SS1 2011-08-05 add property to set max_events_per_sec for wacom device
#windowsmgr.max_events_per_sec=150

σε '150'

 

Επισης εχουν προσθεθει αυτα τα αρχεια στο system απο ics για οποιον θελει να τσεκαρει.

 

Επισης να προσθεω οτι ο ADW Launcher απλα, ΠΕΤΑΕΙ!!!Ουτε ενα lug πλεον...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγω απο KK9 πήγα τελικα σε ROCKET ROM - v11 και ειδα τρελη διαφορα παντου! απο το απλο σκρολαρισμα στο gui και σερφαρισμα που τωρα πλεον παει κοματια σαν το παλιο μου GS2,μεχρι τα games που εβαλα και ειναι σα να βγαζουν διπλασια FPS. Τι στο καλο ειχε κανει η samsung στις roms της, ελεος! Το μόνο προβλημα που εχω ειναι μεχρι στιγμης το modern combat 3, που ενω με την official KK9 επαιζε μεν αλα σερνοταν, τωρα με αυτη την custom, μετα το εισαγωγικο video με πεταει εξω στον launcher με καποιο σφαλμα που δεν προλαβαινω να δω γιατι εξαφανίζεται. Ξερει κανεις τι μπορει να φταίει?

 

Πραγματι, κι εγω μετα απο δοκιμες πρακτικα ολων των διαθεσιμων roms και των 2 βασικοτερων kernels, κατεληξα σε rocket v11 ξανα + το Android IceCreamSandwich-V1 by mowmo for Galaxy Note(KJ4-KKA), που εδιωξε τα transition effects της "stock" rocket και τα εικονιδια που δε μου αρεσαν.

Η βελτιωση, σε ολους τους τομεις, συγκριτικα με την ΚΚ9 ειναι αισθητη. Απομενει να δω τη συμπεριφορα της σε βαθος χρονου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεληξα σε rocket v11 ξανα + το Android IceCreamSandwich-V1 by mowmo for Galaxy Note(KJ4-KKA), που εδιωξε τα transition effects της "stock" rocket και τα εικονιδια που δε μου αρεσαν.

 

Βαγγέλη με αυτό το συνδυασμό... Όταν κάνεις μια κλήση δεν σου βγάζει FC ο dialer;

 

Επίσης όπως θα είδες δεν δουλεύει το enhanced power menu και με παρατεταμένο πάτημα στο power button απλά κάνει επανεκκίνηση.

 

Γενικώς, δεν κάθεται καλά το συγκεκριμένο θέμα στην Rocket v11.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη με αυτό το συνδυασμό... Όταν κάνεις μια κλήση δεν σου βγάζει FC ο dialer;

 

Επίσης όπως θα είδες δεν δουλεύει το enhanced power menu και με παρατεταμένο πάτημα στο power button απλά κάνει επανεκκίνηση.

 

Γενικώς, δεν κάθεται καλά το συγκεκριμένο θέμα στην Rocket v11.

 

Γιαννη δυστυχως το ιδιο ακριβως κανει τελικα και με αυτο το συνδυασμο που εδωσα, αλλα και η darkyrom (1.1 και 1.2 που δοκιμασα).

Ακομα και η deodexed του φιλου Ηλια παραπανω, με τον -ξεχασμενο- kernel απο την darkyrom τα ιδια κανει (FC στο dialer, αμεσως μολις ολοκληρωθει μια κληση και σποραδικα FC του Touchwiz UI της sammy). Το παρατεταμενο πατημα του power button σωστα κανει επανεκκινηση, οποτε θελει shutdown (με πατημα του power για δεκα δευτερα η να βγαλεις τη μπαταρια).

 

Σωστα παιζει μονο, κατα πως φαινεται, η rocket v11 χωρις κανενα modification, αλλα και παλι εκει ισως παμε σε ασυμβατοτητες στο μαρκετ, αγνωστη αυτονομια, animations και εικονιδια που δε μου αρεσουν και δε συμμαζευεται.

Εφυγα (ηδη) για stock rom και επαναφορα απο nandroid backup και τα πειραματα θα συνεχιστουν αλλη ωρα - δεν εχει ερθει η στιγμη για custom-ιες ακομα, αυτο ειδα απο τις ωρες που σπαταλησα χθες και σημερα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δυστυχως το ιδιο ακριβως κανει τελικα και με αυτο το συνδυασμο, αλλα και η darkyrom (1.1 και 1.2 που δοκιμασα).

Ακομα και η deodexed του φιλου Ηλια παραπανω, με τον -ξεχασμενο- kernel απο την darkyrom τα ιδια κανει (FC στο dialer, αμεσως μολις ολοκληρωθει μια κληση και σποραδικα FC του Touchwiz UI της sammy).

 

Σωστα παιζει μονο, κατα πως φαινεται, η rocket v11 χωρις κανενα modification, αλλα και παλι εκει ισως παμε σε ασυμβατοτητες στο μαρκετ, αγνωστη αυτονομια, animations και εικονιδια που δε μου αρεσουν και δε συμμαζευεται.

Εφυγα (ηδη) για stock rom και επαναφορα απο nandroid backup και τα πειραματα θα συνεχιστουν αλλη ωρα...

 

Εννοεις τη παραπανω rom που εχω postαρει με το συγκεκριμενο θεμα???

Γιατι με το black theme + ics transitions που εχω βαλει δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα!

Επισης εβαλα και

AbyssNote kernel 2.5 κερνελ και πραγματικα πεταει το Note...:D

 

Κριμα που δε τη δοκιμασες...:(...θα ηθελα γνωμη απο σενα ειδικα...:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τη παραπανω rom που εχω postαρει με το συγκεκριμενο θεμα???

Γιατι με το black theme + ics transitions που εχω βαλει δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα!

Επισης εβαλα και

AbyssNote kernel 2.5 κερνελ και πραγματικα πεταει το Note...:D

 

Κριμα που δε τη δοκιμασες...:(...θα ηθελα γνωμη απο σενα ειδικα...:D

 

Για την ακριβεια ημουν με FM kernel και τη rom, χωρις κανενα θεμα η αλλο modification (και φυσικα εννοειται μετα απο απανωτα, wipe cache/dalvik/ data και δε συμμαζευεται), αλλα... δεν.

Αυτο που αποκομμισα ειναι πως το εδαφος δεν ειναι -ακομα- προσφορο για να μεινεις στην καθημερινοτητα με καποια custom rom. Υπαρχουν ποικιλα conflicts και το... cost-benefit analysis (χαμενος χρονος vs κερδος απο ταχυτητα κλπ) γερνει υπερ της παραμονης, για την ωρα, σε stock.

 

Οφειλω να ομολογησω οτι αισθητικα μου αρεσε περισσοτερο απο ολες η Darkyrom (καλα τα... ανακατεματα με ICS theme, αλλα οι μισες αλλαγες, με μικρα εικονιδια επαφων και τηλεφωνου απο ICS και stock UI απο την αλλη δεν ειναι σοβαρα), οποτε μαλλον θα ξαναδοκιμασω μολις βγει η v2 απο darky.

ΥΓ Ηλια συγχαρητηρια για την προσπαθεια, αξιζε τον κοπο ;)

ΥΓ 2 Εγω περιμενω γνωμη απο Γιαννη (athanaso), αλλα και αλλα παιδια που δεν ποσταρουν αρκετα. Υπαρχει αρκετη συσσωρευμενη εμπειρια εδω

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια ημουν με FM kernel και τη rom, χωρις κανενα θεμα η αλλο modification (και φυσικα εννοειται μετα απο απανωτα, wipe cache/dalvik/ data και δε συμμαζευεται), αλλα... δεν.

Αυτο που αποκομμισα ειναι πως το εδαφος δεν ειναι -ακομα- προσφορο για να μεινεις στην καθημερινοτητα με καποια custom rom. Υπαρχουν ποικιλα conflicts και το... cost-benefit analysis (χαμενος χρονος vs κερδος απο ταχυτητα κλπ) γερνει υπερ της παραμονης, για την ωρα, σε stock.

 

Οφειλω να ομολογησω οτι αισθητικα μου αρεσε περισσοτερο απο ολες η Darkyrom (καλα τα... ανακατεματα με ICS theme, αλλα οι μισες αλλαγες, με μικρα εικονιδια επαφων και τηλεφωνου απο ICS και stock UI απο την αλλη δεν ειναι σοβαρα), οποτε μαλλον θα ξαναδοκιμασω μολις βγει η v2 απο darky.

ΥΓ Ηλια συγχαρητηρια για την προσπαθεια, αξιζε τον κοπο ;)

ΥΓ 2 Εγω περιμενω γνωμη απο Γιαννη (athanaso), αλλα και αλλα παιδια που δεν ποσταρουν αρκετα. Υπαρχει αρκετη συσσωρευμενη εμπειρια εδω

 

Βασικα Η παραπανω rom που φτιαξαμε με τα παιδια ειναι stock.Οι αλλαγες που εχουν γινει ειναι μικρες,αλλα συμαντικες.Θα παρατηρησει ευκολα καποιος πιο γρηγορη αποκριση στο τηλεφωνο σε οτι και αν κανει.Τιποτα λιγοτερο,τιποτα περισσοτερο.

Επισης το black theme δεν ειναι full.Απλα τα εικονιδια στο notification bar αλλαζουν,ο dialer και λιγα ακομα.Αισθητικα προσωπικα το προτιμω απο τα φανταχτερα multicolors εικονιδια,που αν θες βεβαια μπορεις να τα κρατησεις χωρις να περασεις το theme.

Απο ics ουσιαστικα εχει μονο το transition (που πιστευω ειναι οτι καλυτερο), και καποιες γραμμες μονο στο system για το smoothness και ταχυτητα.

Πλεον δεν υπαρχει απολυτως κανενα προβλημα σε οποιον luancher και να βαλεις εκτος του tw...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,χρόνια πολλά και καλά σε όλους σας, υγεία και οτι ποθείτε για εσάς και τις οικογένειες σας:D

Ηλία RESPECT φίλε !!!!!

Μπαταρία- είμαι στης 21 ώρες με μέτρια χρήση στο 30%

Παρα μα πάρα πολύ smooth σαν φυστικοβούτυρο:)

στο system panel βλέπω με έκπληξη να λέει 390-400m ελεύθερα lol

To SHADOWGUN τρέχει σαν π....α.

Τώρα θα δοκιμάσω και abyss 2.5.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη δυστυχως το ιδιο ακριβως κανει τελικα και με αυτο το συνδυασμο που εδωσα, αλλα και η darkyrom (1.1 και 1.2 που δοκιμασα).

Ακομα και η deodexed του φιλου Ηλια παραπανω, με τον -ξεχασμενο- kernel απο την darkyrom τα ιδια κανει (FC στο dialer, αμεσως μολις ολοκληρωθει μια κληση και σποραδικα FC του Touchwiz UI της sammy). Το παρατεταμενο πατημα του power button σωστα κανει επανεκκινηση, οποτε θελει shutdown (με πατημα του power για δεκα δευτερα η να βγαλεις τη μπαταρια).

 

Σωστα παιζει μονο, κατα πως φαινεται, η rocket v11 χωρις κανενα modification, αλλα και παλι εκει ισως παμε σε ασυμβατοτητες στο μαρκετ, αγνωστη αυτονομια, animations και εικονιδια που δε μου αρεσουν και δε συμμαζευεται.

Εφυγα (ηδη) για stock rom και επαναφορα απο nandroid backup και τα πειραματα θα συνεχιστουν αλλη ωρα - δεν εχει ερθει η στιγμη για custom-ιες ακομα, αυτο ειδα απο τις ωρες που σπαταλησα χθες και σημερα...

 

Βαγγέλη το [Theme] Android IceCreamSandwich-V1 by mowmo for Galaxy Note(KJ4-KKA) παίζει σωστά σε όλες τις rom, ακόμα και στην XXKL3 της ομάδας του elthis αρκεί να επαναφέρεις τον stock dialer. Θα βρεις το link ακριβώς από κάτω από εκεί που κατέβασες το theme. Απλά να τονίσω ότι όποια rom και να περάσεις, θα την αφήσεις να μπουτάρει κανονικά, θα κάνεις και μια επανεκκίνηση και μετά θα φλασάρεις το theme (όχι όλα μαζί).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχει τιποτε για τις χαμενες κλησεις κ τα μνμ ???

εγκατεστησα αυτο bled-0.2-lkm-update.zip απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1389394 αλλα τιποτε..

στο youtube δειχνει οτι αναβοσβηνουν τα κατω πληκτρα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το [Theme] Android IceCreamSandwich-V1 by mowmo for Galaxy Note(KJ4-KKA) παίζει σωστά σε όλες τις rom, ακόμα και στην XXKL3 της ομάδας του elthis αρκεί να επαναφέρεις τον stock dialer. Θα βρεις το link ακριβώς από κάτω από εκεί που κατέβασες το theme. Απλά να τονίσω ότι όποια rom και να περάσεις, θα την αφήσεις να μπουτάρει κανονικά, θα κάνεις και μια επανεκκίνηση και μετά θα φλασάρεις το theme (όχι όλα μαζί).

 

Τελικά εσυ είσαι ευχαριστημένος από τις custom roms που κυκλοφορούν;

Εμένα για κάποιο λόγο μου φάνηκε ότι δε μπορούν να στοιχειοθετησουν τους λόγους για να παραμείνει κάποια από αυτές στη συσκευή μου σε καθημερινή βάση. Ποια η γνώμη σου απο αυτά που έχεις δει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και με τη KL3 based rom του elthis αλλά και με την Rocket έχω δει βελτιώσεις στα σημεία όσον αφορά την απόκριση της συσκευής αλλά και στη ομαλότητα/smoothness των διαφόρων launcher, ένα σημείο που η stock ΚΚ9 έπασχε εξαρχής. Οι διάφοροι kernel παρουσιάζουν μικροπροβληματάκια χωρίς να έχω δει αξιοσημείωτες βελτιώσεις σε σχέση με τον stock.

 

Εν ολίγοις, τα πλεονεκτήματα που παρουσιάζουν οι custom δουλειές που κυκλοφορούν θα έλεγα ότι είναι αρκετά "διακριτικά" αλλά δεν παύουν να κάνουν τη διαφορά σε σχέση με την "μπουκωμένη" κατά τη γνώμη μου ΚΚ9.

 

Φυσικά πρόκειται για προσωπική άποψη χωρίς να πιστεύω ότι αντιπροσωπεύω την πλειοψηφία μιας και όσοι έχουμε την ευχή (ή κατάρα) να αλλάζουμε συχνά συσκευές και rom, έχουμε (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) οδηγηθεί στην ατέρμονη προσπάθεια για το ιδανικό και η ικανοποίηση ή δεν έρχεται ποτέ, ή έρχεται και κρατάει για πολύ λίγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά πρόκειται για προσωπική άποψη χωρίς να πιστεύω ότι αντιπροσωπεύω την πλειοψηφία μιας και όσοι έχουμε την ευχή (ή κατάρα) να αλλάζουμε συχνά συσκευές και rom, έχουμε (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) οδηγηθεί στην ατέρμονη προσπάθεια για το ιδανικό και η ικανοποίηση ή δεν έρχεται ποτέ, ή έρχεται και κρατάει για πολύ λίγο.

 

Κρατάω την τελευταία σου παράγραφο που είναι η πιο εύστοχη όλων ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς με την ασυμβατότητα μερικών εφαρμογών στο μάρκετ με την KL3 δεν έχει βρεθεί λύση, αλλά είναι το μόνο πρόβλημα.

 

Έχεις βρει κάποιο τρόπο να κάνεις update το youtube στο market;

 

Σχετικά με το θέμα αυτό του market, υποτίθεται ότι στην επόμενη Darky rom που θα είναι βασισμένη στη KL3 έχει λυθεί το εν λόγω πρόβλημα. Έχετε το νου σας... ;)

 

Κατά τα άλλα επειδή είναι fan των light rom και επειδή δείχνει να τα πηγαίνει αρκετά καλά και με τον abyssnote kernel με το αισχρό (!) splash screen, την κρατάω και τη δοκιμάζω. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει κάποιο τρόπο να κάνεις update το youtube στο market;

 

Σχετικά με το θέμα αυτό του market, υποτίθεται ότι στην επόμενη Darky rom που θα είναι βασισμένη στη KL3 έχει λυθεί το εν λόγω πρόβλημα. Έχετε το νου σας... ;)

 

Κατά τα άλλα επειδή είναι fan των light rom και επειδή δείχνει να τα πηγαίνει αρκετά καλά και με τον abyssnote kernel με το αισχρό (!) splash screen, την κρατάω και τη δοκιμάζω. :rolleyes:

 

Η μόνη λύση μέχρι στιγμης είναι να διαγραφεί το YouTube.apk από το system, και στη συνέχεια, μετά από ένα reboot, κατεβαίνει κανονικά από το market.

Είδα ότι και στην επόμενη rocket θα λυθεί το θέμα..

 

Πραγματικα αισχρο το splashcreen...:p

 

edit: O LeoMar θα παρει τελικα Note τον Ιανουαριο κι ετσι ενας δυνατος dev θα ειναι κοντα μας...:D

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...