Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες πηρα και εγω τη συσκευη μετα απο sgs/sgs2/nexus.

Επειδη δε με βλεπω να βαζω ακομα custom γιατι δεν ειδα καποια που να με τραβηξει plus δεν εχω χρονο να ψαχτω με ενδεχομενα προβληματα που ισως προκυψουν και το σημαντικοτερο, ειδα πως ο αγαπητος Leomar εχει παγωσει το developing της rom του, μηπως εχει κανεις καμια λιστα των stock εφαρμογων που μπορουν να αφαιρεθουν με ασφαλεια απο την original ICS?

Freddaras ειδα πως εσυ εχεις τρελαθει να αφαιρεις πραγματα, μηπως εχεις καμια λιστα;

Θεεεενξ :)

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ωραιος, ευχαριστω πολυ! Μολις το εντοπισα κι εγω τελικα στα Διαφορα, της βιβλου του ΝΟΤΕ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες γυρνάω σε στοκ πάλι δυστυχώς.

Την λάτρεψα την cm9 πραγματικά για μένα ότι καλύτερο αλλά χωρίς βίντεο είναι στην ουσία άχρηστο το note.

Εύχομαι να το διορθώσουν αυτό στην συνέχεια..

Μέχρι τότε στοκ και τιποτα άλλο...

Sent from my note

 

φιλε μου, δοκιμασες με mobo player? κατεβασε το απο το μαρκετ και τελειωσες απο media player. παιζουν ολα μια χαρα, 1080p, mkv, avi.

εγω ειμαι με cm9, ολα λειτουργουν αριστα, περα ενος μικρου bug με το ανοιγμα-κλεισιμο του WiFi διακοπτη.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,μια ερωτηση ρε παιδια ποια cyanogen βαλατε στο τερας γιατι απο οτι διαβαζω στους xda υπαρχουν αρκετα προβληματα στην τελευταια nightly,πχ SOD και καποια αλλα με το wi-fi,ευχαριστω
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, δοκιμασες με mobo player? κατεβασε το απο το μαρκετ και τελειωσες απο media player. παιζουν ολα μια χαρα, 1080p, mkv, avi.

εγω ειμαι με cm9, ολα λειτουργουν αριστα, περα ενος μικρου bug με το ανοιγμα-κλεισιμο του WiFi διακοπτη.

 

Και με mx player μια χαρα παιζουν.

@fredaras με ποιον player δεν σου επαιζαν?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ,μια ερωτηση ρε παιδια ποια cyanogen βαλατε στο τερας γιατι απο οτι διαβαζω στους xda υπαρχουν αρκετα προβληματα στην τελευταια nightly,πχ SOD και καποια αλλα με το wi-fi,ευχαριστω

 

Απο χθες το βραδυ εχω την προτελευταια nightly και δεν αντιμετωπιζω καποιο τετοιο προβλημα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ εχω την προτελευταια nightly και δεν αντιμετωπιζω καποιο τετοιο προβλημα...

 

υπαρχει καποιος ασφαλης τροπος να την περασω στο τλφ προερχομενος απο TheMIDTeam 1.2 Codename LPY ICS 4.0.3 γιατι τελευταια ακουγονται πολλα για να κανουμε το τερατακι μας σκετο τουβλο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ασφαλης τροπος να την περασω στο τλφ προερχομενος απο TheMIDTeam 1.2 Codename LPY ICS 4.0.3 γιατι τελευταια ακουγονται πολλα για να κανουμε το τερατακι μας σκετο τουβλο

 

Install abyssnote 4.2 kernel via recovery (or mobile odin)-reboot into recovery (dont reboot system!)-full wipe-install cm9-install gapps-reboot into recovery-wipe data/factory reset-reboot system.

 

Με αυτο το τροπο την εγκατεστησα και ολα πηγαν καλα...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Install abyssnote 4.2 kernel via recovery (or mobile odin)-reboot into recovery (dont reboot system!)-full wipe-install cm9-install gapps-reboot into recovery-wipe data/factory reset-reboot system.

 

Με αυτο το τροπο την εγκατεστησα και ολα πηγαν καλα...:)

 

Σωστα και εγω με αυτον τον τροπο θα την περναγα αλλα κοιτα απαντηση σε μια ερωτηση μου ,,,,,,,,,,,,,,To tell you the truth, I'm simply not sure. It all depends if you did any wipes, resets or flashes from ANY LPY-based CWMR. If you haven't, these are the alternatives.

 

You could try to flash one of the pre-rooted stock Roms like this:

 

http://forum.xda-developers.com/show...84&postcount=3

 

Or you could flash DarkyRom Ressurection using PC Odin.

 

But probably the best way would be for you to wait a bit until Entropy512 posts his DAFUQ kernel in tar format - he said he might do it this evening - flash it through PC Odin, boot into recovery and flash Assylum.Συγνωμη για τα greeklish

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ με CM9 παιδιά και βλέπω να μένω μόνιμα εδώ.. Παίζει εξαιρετικά. Αν κάποια στιγμή βγει καμιά σοβαρη custom το συζητάμε. Μέχρι τότε pure Android..
Link to comment
Share on other sites

Σωστα και εγω με αυτον τον τροπο θα την περναγα αλλα κοιτα απαντηση σε μια ερωτηση μου ,,,,,,,,,,,,,,To tell you the truth, I'm simply not sure. It all depends if you did any wipes, resets or flashes from ANY LPY-based CWMR. If you haven't, these are the alternatives.

 

You could try to flash one of the pre-rooted stock Roms like this:

 

http://forum.xda-developers.com/show...84&postcount=3

 

Or you could flash DarkyRom Ressurection using PC Odin.

 

But probably the best way would be for you to wait a bit until Entropy512 posts his DAFUQ kernel in tar format - he said he might do it this evening - flash it through PC Odin, boot into recovery and flash Assylum.Συγνωμη για τα greeklish

 

Κι εγω to tell you the truth αυτα ειναι...οτι να ναι...:p

Με αυτο το σκεπτικο θα πρεπει να βαλεις μια stock ics και να μεινεις εκει μεχρι το επομενο update αφου δε πρεπει να περασεις τπτ απο LPY recovery.

Το προβλημα οπως εχει αναφερθει ειναι στα wipes/format σε αυτο το recovery και οχι αν περασεις πχ abyssnote kernel με απλο install.

Πριν λιγο διαβασα οτι καποιος με cm9 brickαρε τη συσκευη του.Αρα και η cm9 εχει προβλημα;

 

Προσωπικα παιρνω τα ρισκα μου παντα με αυτα τα θεματα.Εχει αρχισει ενα παρτυ και ολα τα threads μιλουν μονο για αυτο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, δοκιμασες με mobo player? κατεβασε το απο το μαρκετ και τελειωσες απο media player. παιζουν ολα μια χαρα, 1080p, mkv, avi.

εγω ειμαι με cm9, ολα λειτουργουν αριστα, περα ενος μικρου bug με το ανοιγμα-κλεισιμο του WiFi διακοπτη.

Και με mx player μια χαρα παιζουν.

@fredaras με ποιον player δεν σου επαιζαν?

 

ρε παιδια τι μου λετε τωρα!

εσκασα 2 μερες!

με κανενα μα ΚΑΝΕΝΑ player δεν μπορεσα να παιξω mkv (ειδικα εδω χαος)τα βιντεο που τραβουσα με την καμερα κτλ κτλ κτλ..ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ....

και οχι μονο εγω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ....

τωρα αφου εσεις το καταφέρατε τι να πω...μενω αφωνος...:)

τετοιο θεμα παντως δεν ειχα ουτε στον πρωτο γαλαξια!

τελος παντων αφου σας δουλευει εσας σωστα η ρομ μην το κουνατε...ειναι εξαιρετικη..

εγω γυρισα σε στοκ...

ειμαι ενα κλικ πισω αλλα ολα δουλεύουν ρολοι..στο τελος της ημερας αυτο μετράει....χωρις πλακα...;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν απο ics μπορω με το odin να κανω κανονικα downgrade σε gingerbread χωρις να υπαρχει προβλημα χρησιμοποιώντας ειτε αρχειο με ενα ειτε με 3 φακελους με ή χωρις repartition;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν απο ics μπορω με το odin να κανω κανονικα downgrade σε gingerbread χωρις να υπαρχει προβλημα χρησιμοποιώντας ειτε αρχειο με ενα ειτε με 3 φακελους με ή χωρις repartition;

 

Αν μιλάς για stock, απλά κατέβασε μια GB έκδοση και πέρας τη μέσω pc Odin.Δε θα υπάρξει πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι υπόλοιπες μετά από καμιά μέρα στην συσκευή άρχιζαν να κολλάνε και να lagg-άρουν εντελώς αναίτια... έκανα restart αλλά μετά από λίγο τα ίδια, ενώ στην αρχή έδειχναν εξαιρετικές... αυτό παρατήρησε αν συμβαίνει και πες μας αν θες κάποια στιγμή :)

2η μερα και λειτουργει απροβληματιστα η rocket rom με 6318 στο Antutu χωρις να την πειραξω .;)

Link to comment
Share on other sites

2η μερα και λειτουργει απροβληματιστα η rocket rom με 6318 στο Antutu χωρις να την πειραξω .;)

 

Καλημέρα, ευχαριστώ για το feedback! Μπορεί να την περάσω! Να σε ρωτήσω αν μπορείς πες μου ποιον launcher χρησιμοποιείς... επίσης δεν βλέπεις κάποιο κόλημμα σε εναλλαγή εφαρμογών κτλ ε? Να δοκιμάσω και το App2zip να δω πως δουλεύει!!! Επίσης με deep sleep είχες πρόβλημα? λεει στο νήμα του ότι μπορεί να υπάρξει θέμα... οπότε η μπαταρία του??

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

2η μερα και λειτουργει απροβληματιστα η rocket rom με 6318 στο Antutu χωρις να την πειραξω .;)

 

Μία από τα ίδια. Το μόνο που δεν λειτουργεί σωστά είναι η αγορά από το market. Είναι μακράν η πιο σταθερή ics που έχω δοκιμάσει!!!:)

Από τις 06:00 με wifi, internet radio, όλους τους συγχρονισμούς ανοικτούς και κανα δεκαπεντάλεπτο κλήσεις η μπαταρία είναι στο 50%...not bad, not bad...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχω το note me custom gingrerbread αλλα δεν μου βγάζει αναβάθμιση τι μπορώ να κάνω δεν είμαι root μπορώ να το κάνω μέσω Odin?συγνώμη αν έχει απαντηθεί
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχω το note me custom gingrerbread αλλα δεν μου βγάζει αναβάθμιση τι μπορώ να κάνω δεν είμαι root μπορώ να το κάνω μέσω Odin?συγνώμη αν έχει απαντηθεί

 

καλησπέρα.

Ναι, μπορείς να το περάσεις μέσω pc Odin.

Περίμενε όμως λίγο αν θες γιατί βγήκε νέα έκδοση επίσημη στη ταϊβάν και ελπίζουμε καλύτερη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω κουραστεί να φλασάρω αυτές τις μέρες αφού μου λέει η γυναίκα "Καλά τι κάνεις όλη μέρα???!!!!" κι εγώ περήφανος απαντώ "Φλασάρω παγωτά" :lol::lol:

Λοιπόν μόλις πέρασα την rocket rom και είμαστε ρουκέτα κανονική, όλα παίζουν μια χαρά και δεν βλέπω κολλήματα και lags... σε όλες τις άλλες βέβαια, το ξαναλέω, περιέργως άρχιζαν τα θέματα μετά από καμιά μέρα που τις είχα πάνω αλλά και τα άλλα παιδιά λένε ότι παίζει μια χαρά... οπότε δοκιμάζω κι εγώ και προσθέτω εμπειρίες... πάντως δείχνει καλά και έχει και το θέμα του Γιάννη που το ευχαριστιέμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κουραστεί να φλασάρω αυτές τις μέρες αφού μου λέει η γυναίκα "Καλά τι κάνεις όλη μέρα???!!!!" κι εγώ περήφανος απαντώ "Φλασάρω παγωτά" :lol::lol:

Λοιπόν μόλις πέρασα την rocket rom και είμαστε ρουκέτα κανονική, όλα παίζουν μια χαρά και δεν βλέπω κολλήματα και lags... σε όλες τις άλλες βέβαια, το ξαναλέω, περιέργως άρχιζαν τα θέματα μετά από καμιά μέρα που τις είχα πάνω αλλά και τα άλλα παιδιά λένε ότι παίζει μια χαρά... οπότε δοκιμάζω κι εγώ και προσθέτω εμπειρίες... πάντως δείχνει καλά και έχει και το θέμα του Γιάννη που το ευχαριστιέμαι!!

 

και εγω αυτην κατεβαζω και περιμενω να δω τι θα λεει. Αντε σιγα σιγα να μείνουμε μόνιμα με τον παγωτο.

Και εγω τα ιδια προβληματα εχω με την γυναίκα !! :lol::lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτην κατεβαζω και περιμενω να δω τι θα λεει. Αντε σιγα σιγα να μείνουμε μόνιμα με τον παγωτο.

Και εγω τα ιδια προβληματα εχω με την γυναίκα !! :lol::lol:

 

Έτσι φίλε μου! Εγώ όμως έκανα κίνηση ματ όταν της πήρα το desire s και πλέον καταλαβαίνει την αρρώστια μας :lol:

 

Η ρομ δείχνει να τα πηγαίνει αρκετά καλά, επαναφορά εφαρμογών έγινε κανονικά (από παγωτό πάλι όμως...) και δείχνει να μην έχει πρόβλημα με εναλλαγές εφαρμογών. Μπαταρία μια χαρά φαίνεται αλλά σίγουρα είναι νωρίς να κρίνω

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλοι καλησπερα... Εχω πεθανει στη δουλεια ( καλο απο την μια ) αλλα εχω χαθει τελειως... Ειμαι με επεισημη rom ICS της Γερμανιας και root... Μπορω να περασω απο πανω την Rocket οπως καναμε στις rom GB??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου καλοι καλησπερα... Εχω πεθανει στη δουλεια ( καλο απο την μια ) αλλα εχω χαθει τελειως... Ειμαι με επεισημη rom ICS της Γερμανιας και root... Μπορω να περασω απο πανω την Rocket οπως καναμε στις rom GB??

 

Δεν πειράζει δουλειά να υπάρχει και ας δουλεύουμε πολύ!

Επειδή παρουσιάστηκε ένα θέμα με τον συγκεκριμένο kernel και όσον αφορά στα wipes των μεγάλων αρχείων από recovery το καλύτερο και πιο γρήγορο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις abyss kernel από mobile odin, μετά πας recovery -- full wipe , προσέχεις να μην κάνεις reboot system (γιατί ακόμα έχει πάνω τον abyss) και στην συνέχεια φλασάρεις την νέα rom και κάνεις reboot και είσαι έτοιμος!!! Λένε ότι η rocket rom είναι ίσως η καλύτερη από custom έως τώρα... εγώ μόλις την πέρασα, οι άλλες δεν έλεγαν κάτι ιδιαίτερο, παρουσίαζαν lags και κολλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...