Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν δουλεύουν στην CyanogenMod πάνω στην 4.4 για το Note μας? Στο xda βρήκα αρκετά links για 4.4 με το λογότυπο της cyanogenmod, αλλά στο επίσημο site τους δεν βλέπω καμία 11.Χ υπό κατασκευή.

 

Διάβασε εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε εδω

 

thanks.. το καλό είναι πως στην δική μας συσκευή δεν έχει δίπλα της το "(will not be updated beyond 10.2)" . Άρα υποθέτω πως θα λάβουμε και εμείς 4.4.1 . Καλά κατάλαβα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

thanks.. το καλό είναι πως στην δική μας συσκευή δεν έχει δίπλα της το "(will not be updated beyond 10.2)" . Άρα υποθέτω πως θα λάβουμε και εμείς 4.4.1 . Καλά κατάλαβα?

 

Κι εγώ αυτό κατάλαβα. Λογικά είναι θέμα χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να περασει Κιτ Κατ στο Note του ? Παλευα μια ωρα με philz kernel αλλα τιποτα..Ολο "Instalation Aborted" μου εβγαζε... Τι πρεπει να κανω για να την περασω ??

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καταφερει καποιος να περασει Κιτ Κατ στο Note του ? Παλευα μια ωρα με philz kernel αλλα τιποτα..Ολο "Instalation Aborted" μου εβγαζε... Τι πρεπει να κανω για να την περασω ??

 

Άλλαξε recovery

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε recovery

 

Κατεβασα και την cwm 6.0.4.3 αλλα στο στοκ recovery πηγα να το περασω αλλα στα μισα κολλαγε και εκανε επανεκινηση. Τι αλλο μπορω να κανω ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πέρασα cyanogenmod 4.3.1 και δεν είδα τίποτα απο αυτά που λέτε για αυξημένη ταχύτητα.

όπως πήγαινε στη stock 4.1.2 πήγαινε και στη CM 4.3.1. κερδίζεις κάποιες ρυθμίσεις αλλά χάνεις s-pen, ραδιόφωνο και η μπαταρία αρκετά χειρότερη.

γύρισα πίσω stock.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα κιτ κατ ...αλλα ξαναπαω στην μαμα ρομ ..Πολυ ομορφη η 4.4 αλλα με τρομαχτικα bugs...δεν αναγνωριζει sd ..χανεται το ροοτ και παλευω εδω και μιση ωρα να το ξαναβαλω αλλα τπτ... ο ηχος παιζει δεν παιζει...εχει πολυ δουλεια ακομα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα κιτ κατ ...αλλα ξαναπαω στην μαμα ρομ ..Πολυ ομορφη η 4.4 αλλα με τρομαχτικα bugs...δεν αναγνωριζει sd ..χανεται το ροοτ και παλευω εδω και μιση ωρα να το ξαναβαλω αλλα τπτ... ο ηχος παιζει δεν παιζει...εχει πολυ δουλεια ακομα...

 

κατσε με 4.3.1 για την ωρα ειναι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

κατσε με 4.3.1 για την ωρα ειναι μια χαρα!!!

 

Ε κατι τετοιο θα γινει..απλα και η 4.3.1 δεν εχει αυτο το "κατι" της κιτ κατ..

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ε κατι τετοιο θα γινει..απλα και η 4.3.1 δεν εχει αυτο το "κατι" της κιτ κατ..

 

σε λιγο καιρο που θα γινει σταθερη και η κιτ κατ ολοι εκει θα παμε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο που θα γινει σταθερη και η κιτ κατ ολοι εκει θα παμε!!! :)

 

αχαχαχ περιμενω πως και πως...λιγο την δουλεψα και απλα νομιζα πως ειχα αλλο κινητο στα χερια μου

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχ περιμενω πως και πως...λιγο την δουλεψα και απλα νομιζα πως ειχα αλλο κινητο στα χερια μου

 

πραγματικα παντως ημουν απο τους ανθρωπους που στο 8μηνο αντε χρονο αλλαζα κινητο.εχω φτασει να εχω το note 2 χρονια και βλεπω πως ακομα εχει να δωσει πραγματα.δεν το πιστευα ποτε να συμβει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα παντως ημουν απο τους ανθρωπους που στο 8μηνο αντε χρονο αλλαζα κινητο.εχω φτασει να εχω το note 2 χρονια και βλεπω πως ακομα εχει να δωσει πραγματα.δεν το πιστευα ποτε να συμβει κατι τετοιο.

 

Ηταν και η φουρνια των καλων "υλικων" πιστευω..οπως και το S plus και το S2...οποτε και απο θεμα αντοχων αλλα και software εχει πολυ ζουμι ακομα... :D

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους περασα κιτ κατ ...αλλα ξαναπαω στην μαμα ρομ ..Πολυ ομορφη η 4.4 αλλα με τρομαχτικα bugs...δεν αναγνωριζει sd ..χανεται το ροοτ και παλευω εδω και μιση ωρα να το ξαναβαλω αλλα τπτ... ο ηχος παιζει δεν παιζει...εχει πολυ δουλεια ακομα...

 

Αν ακολουθησεις οδηγιες εχει ελαχιστα bugs. Τo root δουλευει μια χαρα αν φλασαρεις το supersu. Διαβαζοντας προσεκτικά τα αντιστοιχα topic λεει πως λυνονται τα διαφορα θεματα. Η omni παντως δεν ειναι λαι οτι καλυτερο. Αντε να βγει καμια slimkat της προκοπης και για το note

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθησεις οδηγιες εχει ελαχιστα bugs. Τo root δουλευει μια χαρα αν φλασαρεις το supersu. Διαβαζοντας προσεκτικά τα αντιστοιχα topic λεει πως λυνονται τα διαφορα θεματα. Η omni παντως δεν ειναι λαι οτι καλυτερο. Αντε να βγει καμια slimkat της προκοπης και για το note

 

Βασικα αυτο που μ'αρεσει στην Ομνι ειναι η προσοχη και η προσπαθεια που ριχνουν.Βλεπω τα changelog και καθε μερα βελτιωνουν και κατι.Το μονο που με ξενερωνει ειναι η καμερα με την αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη που δεν το εχουν αγγιξει καν.Αλλα κατα τα αλλα θα την ξαναπερασω συντομα !! Βασικα καμια cyanogen 11 πρεπει να βγει !!!! :lol:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα σχεδια για official cm11. Ειχε ξεκινησει unofficial αλλα μετα την παρατησαν και ασχοληθηκαν με omni. Εβγαλε και row kernel για 4.4 αλλα ειναι μαπα. Κριμα που ο thor σταματησε την υποστηριξη στο note 1.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας link με τη τελευταία μανισια 2.3.6 για το κινητό αυτό; αν έχει και αυτήν που είχαν τα ελληνικά κινητά ακόμα καλύτερα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα εχει δει κανεις αυτο εδω..? http://au.ibtimes.com/articles/505410/20130912/android-4-kitkat-os-13-samsung-galaxy.htm

 

Εδώ αναφέρει για 4.2.2 και ούτε καν αυτό είδαμε. Μακάρι, αλλά δύσκολο.. Αν γίνει αναθεωρώ ότι έχω πει για την υποστήριξη της samsung.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε στο τηλέφωνο ειδοποίηση για αναβάθμιση της CyanogenMode και λέει ότι είναι η cm-n7000-28760a496f-to-d43c004b40-signed.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Εδώ αναφέρει για 4.2.2 και ούτε καν αυτό είδαμε. Μακάρι, αλλά δύσκολο.. Αν γίνει αναθεωρώ ότι έχω πει για την υποστήριξη της samsung.

 

"Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας" Η samsung έχει εγκαταλείψει το Note εδώ και πολύ καιρό. Δεν την συμφέρει! Όλους εδώ μας θέλει υποψήφιους για το 3. Το θέμα με την μπαταρία είναι απαράδεκτο. Είναι καθαρά θέμα δικό της. Δεν θα δώσει λύση...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

"Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας" Η samsung έχει εγκαταλείψει το Note εδώ και πολύ καιρό. Δεν την συμφέρει! Όλους εδώ μας θέλει υποψήφιους για το 3. Το θέμα με την μπαταρία είναι απαράδεκτο. Είναι καθαρά θέμα δικό της. Δεν θα δώσει λύση...

 

Έτσι ακριβώς είναι...

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε στο τηλέφωνο ειδοποίηση για αναβάθμιση της CyanogenMode και λέει ότι είναι η cm-n7000-28760a496f-to-d43c004b40-signed.

Γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Τι ρομ είχες πριν σου έρθει η ειδοποίηση? Μπας και είχες cyanogen(cm) και πολύ λογικά όταν έβγαλε αναβάθμιση σε ειδοποίησε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τη CyanogenMod 4.3.1 , εδώ γράφω ενυπώσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314570&page=542 και θέλω να γυρίσω στη μαμα ρόμ.Μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα ώστε να τη περάσω?Έψαξα και διάβασα αλλά βρήκα στα αγγλικα μονο με τα οποία μπερδεύομαι!Υπόψιν απο μαμά ρομ μόνο αυτήν έβαλα, δεν έχω κάνει κάτι άλλο.

 

Έχω κατεβάσει το Odin3-v1.85 και λέω να κατεβάσω την official απο εδω http://www.sammobile.com/firmwares/2/.Τι άλλο πρέπει να κάνω για να γίνει μια καθαρή εγκατάσταση?'Εχω και κίτρινο τριγωνάκι, ξέρω είναι ένα ρίσκο αλλα λέω να το πάρω.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...