Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να περάσω το TriangleAway.είναι apk

το βάζω στην συσκευή και απλά το τρέχω?

δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς γίνεται απο το site στο xda...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22462960&postcount=1

αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει....

 

το βαζεις το εγκαθιστας και συνεχιζεις ΜΟΝΟ οταν σου γραψει πως η συσκευη σου ειναι η n7000.σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση μη συνεχισεις γιατι το κινητο σου θα μπρικαρει.βεβαια στο δικο μας κινητο δεν εχει παρατηρηθει κατι τετοιο.παντως η διαδικασια ειναι σχετικα απλη.μπαταρια να εχεις πριν ξεκινησεις τη διαδικασια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το βαζεις το εγκαθιστας και συνεχιζεις ΜΟΝΟ οταν σου γραψει πως η συσκευη σου ειναι η n7000.σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση μη συνεχισεις γιατι το κινητο σου θα μπρικαρει.βεβαια στο δικο μας κινητο δεν εχει παρατηρηθει κατι τετοιο.παντως η διαδικασια ειναι σχετικα απλη.μπαταρια να εχεις πριν ξεκινησεις τη διαδικασια!

 

το βάζω στη μνήμη του τηλεφώνου χύμα ή σε κάποιο φάκελο?το κανω εγκατάσταση και μετά?(αγχώνομαι μη γίνει κανένα κουλό):X:cry:

θέλει πολύ ώρα η διαδικασία?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το βάζω στη μνήμη του τηλεφώνου χύμα ή σε κάποιο φάκελο?το κανω εγκατάσταση και μετά?(αγχώνομαι μη γίνει κανένα κουλό):X:cry:

θέλει πολύ ώρα η διαδικασία?

 

και εγω στην ιδια φαση ημουν.μην αγχωνεσαι κατεβασε το αππ εγκατεστησε το και μετα θα γινουν ολα μονα τους.απο οτι θυμαμαι δεν παιρνει πολυ ωρα και κανει και μια επανεκκινηση οταν τελειωσει.για το τελλευταιο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος.αλλα σου λεω για την μπαταρια γιατι εγω δεν ειχα πολυ και πηγε να τελειωσει στη διαδικασια χωρις να ξερω με τι συνεπειες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ιδια φαση ημουν.μην αγχωνεσαι κατεβασε το αππ εγκατεστησε το και μετα θα γινουν ολα μονα τους.απο οτι θυμαμαι δεν παιρνει πολυ ωρα και κανει και μια επανεκκινηση οταν τελειωσει.για το τελλευταιο δεν ειμαι και πολυ σιγουρος.αλλα σου λεω για την μπαταρια γιατι εγω δεν ειχα πολυ και πηγε να τελειωσει στη διαδικασια χωρις να ξερω με τι συνεπειες.

 

Επειδη και εμενα ολο αυτο το θεμα με το "τριγωνο" με εχει τρομαξει ...πως θα καταλαβω πως πρεπει να κανω την διαδικασια ? οταν το ανοιγω και μου βγαζει το μνμ "galaxy note n7000 " κλπ δεν μου εμφανιζει κατι..ειμαι κομπλε ?:blink:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εμενα ολο αυτο το θεμα με το "τριγωνο" με εχει τρομαξει ...πως θα καταλαβω πως πρεπει να κανω την διαδικασια ? οταν το ανοιγω και μου βγαζει το μνμ "galaxy note n7000 " κλπ δεν μου εμφανιζει κατι..ειμαι κομπλε ?:blink:

 

εμενα γραφει samsung galaxy note και εχει το κίτρινο τρίγωνο...προχωράω....:cry::worry::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα γραφει samsung galaxy note και εχει το κίτρινο τρίγωνο...προχωράω....:cry::worry::blink:

 

 

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

εμενα γραφει samsung galaxy note και εχει το κίτρινο τρίγωνο...προχωράω....:cry::worry::blink:

 

σε μενα θυμαμαι ειχε γραψει ν7000 αλλα το εχω κανει και αρκετα παλια.παντως δε νομιζω πως εχει διαφορα.απλα συνεχιζεις?θελετε να το κανω μια φορα να θυμιθω ακριβως τη διαδικασια και να σας τη γραψω?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα θυμαμαι ειχε γραψει ν7000 αλλα το εχω κανει και αρκετα παλια.παντως δε νομιζω πως εχει διαφορα.απλα συνεχιζεις?θελετε να το κανω μια φορα να θυμιθω ακριβως τη διαδικασια και να σας τη γραψω?

 

εγω είμαι έτοιμος....ολα κομπλε!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έβγαλε ποτε το τριγωνο...απλα άκουγα διάφορα και είχα την φοβία πως έχω πρόβλημα αλά τελικά όλα οκ

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έβγαλε ποτε το τριγωνο...απλα άκουγα διάφορα και είχα την φοβία πως έχω πρόβλημα αλά τελικά όλα οκ

 

καο counter ειναι στο 0??

Link to comment
Share on other sites

Μια δυο φορες που πέρασα την ΜΑΜΑ ρομ δεν μου έβγαλε ουτε τρίγωνο ουτε στο download mode μου είχε τίποτα ύποπτο...βασικά διάβασα πως αμα αρχίσει το πείραγμα σε 4.1.2 δεν υπάρχει κίνδυνος

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τελικά αν θα πάρουμε και μεις την 4.3 και επειδή το βλέπω χλωμό θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποια rom βασισμένη στη 4.3 χωρίς ιδιαίτερα πολλά προβλήματα!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τελικά αν θα πάρουμε και μεις την 4.3 και επειδή το βλέπω χλωμό θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποια rom βασισμένη στη 4.3 χωρίς ιδιαίτερα πολλά προβλήματα!

 

πολύ χλωμό να πάρουμε οποιαδήποτε άλλη αναβάθμιση... Τώρα ελπίζουμε να βγεί καμιά 4.4 bug free για το κινητό μας...

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη 4.3?

 

Δοκιμαζω αυτο τον καιρο την CM10.2 Nigthly ...αμα εξαιρεσεις πως καθε μερα βγαινει update δεν εχω δει καποιο προβλημα..παει πολυ καλα και με πολυ καλη μπαταρια.Και η paranoid android 3.99 ειναι πολυ καλη !!!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι asop δεν με βολεψαν ποτε παντως.χανεις ολες τις λειτουργιες απο το πενακι.διαφορετικη ρομ ειναι η xperiazed,καπως ετσι...της sony.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω αυτο τον καιρο την CM10.2 Nigthly ...αμα εξαιρεσεις πως καθε μερα βγαινει update δεν εχω δει καποιο προβλημα..παει πολυ καλα και με πολυ καλη μπαταρια.Και η paranoid android 3.99 ειναι πολυ καλη !!!

 

Κάποιο link φίλε μου? Μπήκα στους xda αλλά δε βρήκα το τηλέφωνο μας..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link φίλε μου? Μπήκα στους xda αλλά δε βρήκα το τηλέφωνο μας..

 

http://download.cyanogenmod.org/?device=n7000 Απο εδω κατεβαζεις την ρομ

 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps Κατεβασε τα Gapps για την cm10.2

 

Να σου θυμησω το μονο αρνητικο της ρομ οτι καθε 24 ωρες θα εχει και update( βασικα εμενα μου αρεσει :p ) απλα το βαζεις να κατεβαζει την νεα εκδοση και μετα ακολουθεις τις οδηγιες !!! :D

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!Κάτσε όμως γιατί δε ξέρω απο ρουτάρισμα και τέτοια και θέλω διάβασμα!Θέλει ρουτάρισμα κτλπ , έτσι δεν ειναι?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου!Κάτσε όμως γιατί δε ξέρω απο ρουτάρισμα και τέτοια και θέλω διάβασμα!Θέλει ρουτάρισμα κτλπ , έτσι δεν ειναι?

 

Θελει rootαρισμενο κινητο και custom recovery.Αναλογα τι εκδοση φορας (4.0.4 η' 4.1.2) αμα ψαξεις τις σελιδες του φορμουμ η' και με μια αναζητηση στο google θα βρεις να κανεις την δουλεια σου..αλλα θελει λιγη προσοχη για να "ζησει" το κινητο !!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο και με την μαμά ρομ μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση..κάνω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως είναι ρουταρισμένο το τηλέφωνο και με την μαμά ρομ μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση..κάνω?

 

Φιλε μου κανε απλα θα χασαεις το ρουτ.απο το kies σου εχει την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κανε απλα θα χασαεις το ρουτ.απο το kies σου εχει την αναβαθμιση?

 

ναι...αν κάνω αναβάθμιση δεν μπορώ να κάνω ροοτ πάλι???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι...αν κάνω αναβάθμιση δεν μπορώ να κάνω ροοτ πάλι???

 

Μπορείς αλλά γιατί ασχολείστε με τις οφισιαλ όταν εύκολα βάζεις οποία κουστομ θες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...