Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα προβλημα.Σε στοκ ρομ εκανα ροοτ και κατεβασα rom manager για να φλασαρω το custom recovery.Μου λεει πως εγκατασταθηκε σωστα αλλα οταν παταω reboot to recovery τρωει σκαλωμα και αμα το κλεισω και πατησω τα κουμπια με πεταει στο στοκ recovery.Τι να κανω ? οτι οδηγω βρηκα ειναι για ics stock rom ενω εγω εχω την επισημη γερμανικη 4.1.2

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα.Σε στοκ ρομ εκανα ροοτ και κατεβασα rom manager για να φλασαρω το custom recovery.Μου λεει πως εγκατασταθηκε σωστα αλλα οταν παταω reboot to recovery τρωει σκαλωμα και αμα το κλεισω και πατησω τα κουμπια με πεταει στο στοκ recovery.Τι να κανω ? οτι οδηγω βρηκα ειναι για ics stock rom ενω εγω εχω την επισημη γερμανικη 4.1.2

 

Δοκίμασε να φασαρεις Phiz kernel θα τον βρεις στο X da φλασαρετον με τον γνωστό τρόπο και θα είσαι ρουτ με ρεικοβερι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φασαρεις Phiz kernel θα τον βρεις στο X da φλασαρετον με τον γνωστό τρόπο και θα είσαι ρουτ με ρεικοβερι κανονικά

 

το κινητο ηδη ειναι ροοτ και υποτιθεται εχει και custom recovery .. Το φλασαρω απο πανω με το στοκ recovery διοτι μονο εκει με πεταει.? εχεις καποιο λινκ για οδηγο και για κατεβασμα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ηδη ειναι ροοτ και υποτιθεται εχει και custom recovery .. Το φλασαρω απο πανω με το στοκ recovery διοτι μονο εκει με πεταει.? εχεις καποιο λινκ για οδηγο και για κατεβασμα ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Ναι από στοκ ρεικοβερι γουαιπ κάθε και νταλβιλ κάθε και φλασαρε τον κόρνερ θα τον βρεις κατέβασε λίγο τη σελίδα και έχει download θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Ναι από στοκ ρεικοβερι γουαιπ κάθε και νταλβιλ κάθε και φλασαρε τον κόρνερ θα τον βρεις κατέβασε λίγο τη σελίδα και έχει download θα το δεις

 

Νταξει !! βρηκα και για την LT4 εκδοση.Δεν θα εχω κανα θεμα με bootloop κλπ ετσι ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Νταξει !! βρηκα και για την LT4 εκδοση.Δεν θα εχω κανα θεμα με bootloop κλπ ετσι ?

 

Όχι αν είσαι με jb δεν έχεις θέμα. ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν είσαι με jb δεν έχεις θέμα. ..

 

Ολα πηγαν αψογα !! Σε ευχαριστω πολυ !!!!!

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ολα πηγαν αψογα !! Σε ευχαριστω πολυ !!!!!

 

Να είσαι καλά βάλε καμιά καλή ρομ τώρα να το ευχαριστηθείς

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά βάλε καμιά καλή ρομ τώρα να το ευχαριστηθείς

 

Περασα cm10.1 4.2.2 ...πολυ ωραια ειναι !! η μπαταρια μονο δεν μπορω να πω πως με τρελενει !!Σκεφτομαι να παω σε nightly cm10.2 αλλα δεν βρισκω πουθενα στο xda εναν καταλογο για το λειτουργει και τι δεν λειτουργει σωστα..

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!!Εχω τη στοκ 4.1.2 και βαζω τον κερνελ που λεει στη πρωτη σελιδα για να το κανω ρουτ και δε μου ανοιγει το κινητο!!Μενει στην αρχικη οθονη πους Samsung galxy μπλα μπλα...με ενα κιτρινο τετραγωνακι!!!Μετα αναγκαστικα ξαναβαζω τη στοκ,αλλα εχει ηδη μετρησει 1 ο μετρητης και δε μπορω να το μηδενισω!!!!Επισης,ενω ειναι Ελληνικη η στοκ,δε μ αφηνει ν αλλαξω το csc σε eur!!!Tι να κανω???

Edit:Τελικα δε το εκανα σωστα το ρουτ γι αυτο!!!Εβαλα τον PhilZ-cwm6 - Safe Stock Based Kernel και ολα οκ!!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα !!! θα ηθελα να ρωτησω ,εχω ενθουσιαστει με την 4.3 paranoid android 3.99 ..το θεμα ειναι πως εχω βρει το raw kernel που εχει για 4.3 αλλα δεν ξερω αμα θα κουμπωσει με την ρομ αυτη. Καμια ιδεα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλεις μερικες φωτος να στειλεις να δω λιγο πως ειναι?γιατιλεω να αλλαξω καιργω ρομ και δεν ξερω τι να βαλω.ειναι stable?
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλεις μερικες φωτος να στειλεις να δω λιγο πως ειναι?γιατιλεω να αλλαξω καιργω ρομ και δεν ξερω τι να βαλω.ειναι stable?

 

Ειναι αρκετα stable ...εχει απιθανες λειτουργιες (Halo,pie κλπ)αλλα κατι μικροπραγματακια οπως το οτι δεν υπαρχει πουθενα ρυθμιση για scheduler kai Governor με εκαναν να ξαναγυρισω σε 4.2.2

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα stable ...εχει απιθανες λειτουργιες (Halo,pie κλπ)αλλα κατι μικροπραγματακια οπως το οτι δεν υπαρχει πουθενα ρυθμιση για scheduler kai Governor με εκαναν να ξαναγυρισω σε 4.2.2

 

Λοιπον εγω ειμαι με sweet rom 4.1.2 αλλα επειδη ψαχνομαι γενικοτερα δεν ξερω τι να βαλω.η paranoidandroid aosp δεν ειναι αν δεν κανω λαθος?ποτε δεν με βολεψαν τετοιες ρομ.αν εχειε καποια με βαση tw που δοκιμασες προσφατα θα με ενδιεφερε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ειμαι με sweet rom 4.1.2 αλλα επειδη ψαχνομαι γενικοτερα δεν ξερω τι να βαλω.η paranoidandroid aosp δεν ειναι αν δεν κανω λαθος?ποτε δεν με βολεψαν τετοιες ρομ.αν εχειε καποια με βαση tw που δοκιμασες προσφατα θα με ενδιεφερε!

 

Εγω εχω ενθουσιαστει με τις Cyanogen roms..δεν ξερω σε πολλους τις θεωρουν απλες αλλα εμενα μου αρεσουν πολυ.Βρηκα και ενα ωραιο κερνελ που εβαλα παραλληλα και το κινητο εχει ερθει στα γουστα μου...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω ειμαι με sweet rom 4.1.2 αλλα επειδη ψαχνομαι γενικοτερα δεν ξερω τι να βαλω.η paranoidandroid aosp δεν ειναι αν δεν κανω λαθος?ποτε δεν με βολεψαν τετοιες ρομ.αν εχειε καποια με βαση tw που δοκιμασες προσφατα θα με ενδιεφερε!

 

Δοκιμάστε την τειμ γούνινο με σπειντμοντ κερνελ ήταν ότι καλύτερο είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε σένα φίλε araditsas ναι, σ' εμένα δεν έκατσε και τόσο καλά...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας την Nightly 10.2 απο την Cyanogen ? Ειναι σε σημειο καθημερινης χρησης ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια please...

πέρασα ρομ με επιτυχια

αλλα μου κράτησε τους φακέλους στη μνήμη απο την προηγούμενη ρομ

πήγα να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και εχει κολλήσει στην αρχική οθόνη galaxy note

έβγαλα μπαταρία να μπω σε recovery αλλα δεν μπαινει....:(:(:(

help?????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια please...

πέρασα ρομ με επιτυχια

αλλα μου κράτησε τους φακέλους στη μνήμη απο την προηγούμενη ρομ

πήγα να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις και εχει κολλήσει στην αρχική οθόνη galaxy note

έβγαλα μπαταρία να μπω σε recovery αλλα δεν μπαινει....:(:(:(

help?????

 

Απο custom rom πηγες σε αλλη και στο εκανε αυτο ? δεν μπαινει με τιποτα στο recovery ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Απο custom rom πηγες σε αλλη και στο εκανε αυτο ? δεν μπαινει με τιποτα στο recovery ?

μπαινει σε Download Mode αλλα δεν μπορώ να το συνδέσω μεσω Odin...δεν το αναγνωρίζει στο Pc...

ναι ειχα costum rom και πάτησα εργοστασιακές ρυθμίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαινει σε Download Mode αλλα δεν μπορώ να το συνδέσω μεσω Odin...δεν το αναγνωρίζει στο Pc...

ναι ειχα costum rom και πάτησα εργοστασιακές ρυθμίσεις...

 

 

Και εμενα μου το εχει κανει να μην το αναγνωριζει ..Αν δοκιμαζες αλλη θυρα usb ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

θέλω να περάσω το TriangleAway.είναι apk

το βάζω στην συσκευή και απλά το τρέχω?

δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς γίνεται απο το site στο xda...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22462960&postcount=1

αν μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...