Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σίγουρα έχει θεματάκια πολλά στο market αλλά αυτό μαρέσει πολύ όπως είναι από μαμά.

Οκ αν πεις καλές εντυπώσεις το βράδυ θα την περάσω και γω με το καλό σήμερα ή αύριο.

 

 

Ουσιαστικά κατέβασες την rom, μπήκες recovery, έκανες τα wipes, την φλάσαρες και τέλος, έτσι; Δεν έχει κάνα περίεργο βήμα που μου διαφεύγει.

ναι κανεις τα γουαιπ αλλά μετα περνάς και τα γκαπς.

η Ρομ είναι καλη έχει διαφορα στο σμουθ Χανανε λίγο οι cm τώρα είναι οκ.σε ολα παει σφαιρα βαλτην αξιζει...

και αν και πιστεύω τώρα με την αλλαγή θα βγάζει καθημερινές αναβαθμίσεις...

ειμαι με paranoid android εδω και 2 μηνες και θεωρω οτι ειναι οτι πιο καλο εβαλα μεχρι τωρα.

Tablet mode

Ota updates

κτλ κτλ

 

εχει τόσες να δοκιμασεις.....

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το καλυτερο: factory reset, wipe cache/dalvik (αν ερχεσαι απο tw rom και format system/preload), περνας rom. Reboot αφου εχει αλλαξει ο kernel απο την ωρα που εβαλες την rom, βαζεις τα gapps, φλασαρεις τον kernel που επιθυμεις, reboot και ξανα wipe dalvik/cache.

Σας συστηνω nx kernel. Μπορεις να κανεις τα παντα απο τις ρυθμισεις του.

Εχω την 1.3.0 ουτε sod, ουτε freeze, ουτε data loss στο φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανεις τα γουαιπ αλλά μετα περνάς και τα γκαπς.

η Ρομ είναι καλη έχει διαφορα στο σμουθ Χανανε λίγο οι cm τώρα είναι οκ.σε ολα παει σφαιρα βαλτην αξιζει...

και αν και πιστεύω τώρα με την αλλαγή θα βγάζει καθημερινές αναβαθμίσεις..

 

Χαιρομαι πολυ φιλε μου. Και απο μπαταρια πως ειναι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι πολυ φιλε μου. Και απο μπαταρια πως ειναι;;

 

έχει ελαφρός καλύτερη μπαταρία.

ο nx κερνελ τι λέει σε σχέση με τον νεο cm κερνελ; έχει δοκιμασεις κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη TW κατά τη γνώμη σας;

 

Επίσης υπάρχει τρόπος να βάλουμε το S-Note σε CM;

 

Για την πρώτη υπάρχουν αρκετές που "παίζουν" στα ίδια. για το δεύτερο η απάντηση όχι, αλλά έχω βάλει το Note Everything που βρήκα από το play το οποίο το θεωρώ πολύ καλύτερο του S-Note και πιο γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη υπάρχουν αρκετές που "παίζουν" στα ίδια. για το δεύτερο η απάντηση όχι, αλλά έχω βάλει το Note Everything που βρήκα από το play το οποίο το θεωρώ πολύ καλύτερο του S-Note και πιο γρήγορο

 

Ναι αλλα δυστυχως δεν εχει το κομματι με το gesture για να απαθανατιζεις εκεινη την ωρα αυτο που υπαρχει στην οθονη ωστε να το επεξεργαστεις αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δυστυχως δεν εχει το κομματι με το gesture για να απαθανατιζεις εκεινη την ωρα αυτο που υπαρχει στην οθονη ωστε να το επεξεργαστεις αμεσως

 

Μικρο το κακό

Η ασυλουμ εχει την καλύτερη ταχυτητα-σμουθ- και μπαταρία απο όλες τις ρομ που εχω δοκιμάσει jb ( tw- cm)

1ωρα ΚΑΙ 40 λεπτα με μονο 3 λεπτα τηλέφωνο και η μπαταρία 98% εχθές μου έβγαλε 3 ώρες οθόνη ενω μέχρι πριν έβγαζα 2μιση ώρες. αυτο να ξέρετε είναι και αναλόγως την μπαταρία που έχει ο καθένας πόσο καλή είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κακό

Η ασυλουμ εχει την καλύτερη ταχυτητα-σμουθ- και μπαταρία απο όλες τις ρομ που εχω δοκιμάσει jb ( tw- cm)

1ωρα ΚΑΙ 40 λεπτα με μονο 3 λεπτα τηλέφωνο και η μπαταρία 98% εχθές μου έβγαλε 3 ώρες οθόνη ενω μέχρι πριν έβγαζα 2μιση ώρες. αυτο να ξέρετε είναι και αναλόγως την μπαταρία που έχει ο καθένας πόσο καλή είναι...

 

Οποτε προχωραω στο περασμα και στησιμο απο την αρχη γιατι εχω μεινει στην 24.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

 

Να σε ρωτήσω, έχεις πρόβλημα με την ανάγνωση της κάρτας μνήμης όταν συνδέεις το κιν στο πισί; Στην αναγνωρίζει κανονικά; Νομίζω κάτι τέτοιο αναφέρουν μερικοί χρήστες.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε προχωραω στο περασμα και στησιμο απο την αρχη γιατι εχω μεινει στην 24.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

 

 

Να σε ρωτήσω, έχεις πρόβλημα με την ανάγνωση της κάρτας μνήμης όταν συνδέεις το κιν στο πισί; Στην αναγνωρίζει κανονικά; Νομίζω κάτι τέτοιο αναφέρουν μερικοί χρήστες.

δεν έχω δοκιμάσει και τώρα δεν είμαι σε PC

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα 24ωρο με την energy μπορώ να πω οτι η ρομ ειναι πολύ καλή,σταθερή και όμορφη...εχει λιγότερα καλούδια απο την ultimate αλλά εχει οσα χρειάζομαι...

 

Κωστα καλησπερα εβγαλα τον coh kernel που ειχα και ειχα θεμα με την μπαταρια και δοκιμασα να λειτουργησω την ultimate που ειχες με τον speedmod που ειχε τα αποτελεσματα σε σχεση με τον coh ηταν η ημερα με την νυχτα.Και γενικα απο τα μελη του φορουμ θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλοι η χρονοι αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλησπερα εβγαλα τον coh kernel που ειχα και ειχα θεμα με την μπαταρια και δοκιμασα να λειτουργησω την ultimate που ειχες με τον speedmod που ειχε τα αποτελεσματα σε σχεση με τον coh ηταν η ημερα με την νυχτα.Και γενικα απο τα μελη του φορουμ θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλοι η χρονοι αυτοι

 

αυτους τους χρόνους βγάζουν όλες οι jb με πολύ μικρές διαφορές... είναι μια χαρά μην περιμένεις παραπάνω.

οι cm βγαζανε λιγοτερη οθονη ενω τωρα με ασυλουμ βγαζει 3ωρες και εχεις και τρελες ταχυτητες ωραία θεματα τα παντα εκτος βηντεοκλησεων και snote

Link to comment
Share on other sites

αυτους τους χρόνους βγάζουν όλες οι jb με πολύ μικρές διαφορές... είναι μια χαρά μην περιμένεις παραπάνω.

οι cm βγαζανε λιγοτερη οθονη ενω τωρα με ασυλουμ βγαζει 3ωρες και εχεις και τρελες ταχυτητες ωραία θεματα τα παντα εκτος βηντεοκλησεων και snote

 

Ο, τι λειπει και απο την cyanogen 10 ουτως ή αλλως. :)

Μικρο το κακο οπως ειπες. Την καμερα την δοκιμασες; Πως σου φαινεται; Θα αφησω να περασουν 3-4 εκδοσεις (καθε μερα και νεα) μπας και διορθωθουν bugs που μπορει να προκυψουν.

Οποτε τσεκαρεις αυτο με την καρτα μνημης και το πισι γραψε εδω ή στειλε μου πμ αν θες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.Ο, τι λειπει και απο την cyanogen 10 ουτως ή αλλως. :)

Μικρο το κακο οπως ειπες. Την καμερα την δοκιμασες; Πως σου φαινεται; Θα αφησω να περασουν 3-4 εκδοσεις (καθε μερα και νεα) μπας και διορθωθουν bugs που μπορει να προκυψουν.

Οποτε τσεκαρεις αυτο με την καρτα μνημης και το πισι γραψε εδω ή στειλε μου πμ αν θες.:)

 

η κάμερα είναι οκ και με πολλές ρυθμίσεις και αποθήκευση σε SD.

bugs δεν εχω δει ουτε ενα.

ναι το πρωί θα σου πώ για το PC αν και θα έλεγα να δοκιμασεις το airdroid απο marker.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλησπερα εβγαλα τον coh kernel που ειχα και ειχα θεμα με την μπαταρια και δοκιμασα να λειτουργησω την ultimate που ειχες με τον speedmod που ειχε τα αποτελεσματα σε σχεση με τον coh ηταν η ημερα με την νυχτα.Και γενικα απο τα μελη του φορουμ θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλοι η χρονοι αυτοι

 

Δημήτρη οτι σου είπε ο araditsas πιο πανω...μια χαρά ειναι οι χρόνοι σου..μη περιμείνεις κατι καλύτερο.σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο και η χρήση και τι εχεισ ανοιχτό...εμένα πάντως εδω και λίγες μέρες που είμαι με την energy δεν ξέρω αλλα κατι συμβαίνει...κάποιο πρόγραμμα (δεν ξερω πιο ακόμη)μου ρουφάει την μπαταρία στο φτερό...συν οτι οταν παω να φορτίσω το τηλέφωνο φτάνει 50 βαθμους θερμοκρασία...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη οτι σου είπε ο araditsas πιο πανω...μια χαρά ειναι οι χρόνοι σου..μη περιμείνεις κατι καλύτερο.σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο και η χρήση και τι εχεισ ανοιχτό...εμένα πάντως εδω και λίγες μέρες που είμαι με την energy δεν ξέρω αλλα κατι συμβαίνει...κάποιο πρόγραμμα (δεν ξερω πιο ακόμη)μου ρουφάει την μπαταρία στο φτερό...συν οτι οταν παω να φορτίσω το τηλέφωνο φτάνει 50 βαθμους θερμοκρασία...

 

η θερμοκρασία είναι φυσιολογική με τις ζεστές μέρες. ψάξε στο xba ενα πρόγραμμα νομιζω betterbatterystats για να δεις πια εφαρμογή τρέχει...

ΑΣΕ το βρήκα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα είναι οκ και με πολλές ρυθμίσεις και αποθήκευση σε SD.

bugs δεν εχω δει ουτε ενα.

ναι το πρωί θα σου πώ για το PC αν και θα έλεγα να δοκιμασεις το airdroid απο marker.

 

Φυσικά και χρησιμοποιώ το airdroid αλλά την μεταφορά μεγάλων και πολλών αρχείων από και προς τη συσκευή δεν μπορεί να την καλύψει καμία τέτοια εφαρμογή πιστεύω. Άσε που προτιμώ να φορτίζει το κινητό όταν περνάω αρχεία 2-3GB παρά να ξεφορτίζει όταν συνδέεται ασύρματα με το wifi.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη οτι σου είπε ο araditsas πιο πανω...μια χαρά ειναι οι χρόνοι σου..μη περιμείνεις κατι καλύτερο.σίγουρα παίζει μεγάλο ρολο και η χρήση και τι εχεισ ανοιχτό...εμένα πάντως εδω και λίγες μέρες που είμαι με την energy δεν ξέρω αλλα κατι συμβαίνει...κάποιο πρόγραμμα (δεν ξερω πιο ακόμη)μου ρουφάει την μπαταρία στο φτερό...συν οτι οταν παω να φορτίσω το τηλέφωνο φτάνει 50 βαθμους θερμοκρασία...

 

Μηπως φταιει ο κερνελ σου γιατι εγω απορουσα τοτε οταν ελεγες οτι η ultimate ειναι καλη σε μπαταρια το εχεις ψαξει ?Σε ρωταω γιατι με το που αλαξα κερνελ ολα ειναι μια χαρα με την μπαταρια σε σχεση με τον coh

Link to comment
Share on other sites

Ο, τι λειπει και απο την cyanogen 10 ουτως ή αλλως. :)

Μικρο το κακο οπως ειπες. Την καμερα την δοκιμασες; Πως σου φαινεται; Θα αφησω να περασουν 3-4 εκδοσεις (καθε μερα και νεα) μπας και διορθωθουν bugs που μπορει να προκυψουν.

Οποτε τσεκαρεις αυτο με την καρτα μνημης και το πισι γραψε εδω ή στειλε μου πμ αν θες.:)

 

Mε ASYLUM διαβαζει κανονικα την εξωτερικη καρτα 16g.

Link to comment
Share on other sites

Mε ASYLUM διαβαζει κανονικα την εξωτερικη καρτα 16g.

 

Ευχαριστω πολυ αγαπητε. Ουτε εγω εχω προβλημα με την asylum αλλα διαβασα κατι τετοιο στις καινουριες εκδοσεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αγαπητε. Ουτε εγω εχω προβλημα με την asylum αλλα διαβασα κατι τετοιο στις καινουριες εκδοσεις..

 

έχω την 27/5 δεν βάζω κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

έχω την 27/5 δεν βάζω κάθε μέρα.

 

Θα περάσω την τελευταία και θα γράψω εντυπώσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...