Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να στειλεις λινκς και για τα 2?και να κανω και μια ερωτηση.

 

οταν ειχα φλασαρει παλιοτερα μου ειχε βγαλει το τριγωνακι ετρεξα το triangleaway και εφυγε.

 

τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησω τωρα για να μην εχω παλι θεματα με τριγωνακια και τετοια???

 

να πω πως ειμαι με slim prinstine xxlt5v1.0 kai coh-n7000-jb#62.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789397

εγώ δεν περνάω μέσο odin οπότε και δεν έχω τριγωνακι...βάζω τη ρομ στην κάρτα μνήμης και περνάω μέσο recovery.

προσοχή ομως σε οτι κάνεις...

διάβασε σε προηγούμενες σελίδες πια ακριβώς ειναι η διαδικασία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970626

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1789397

εγώ δεν περνάω μέσο odin οπότε και δεν έχω τριγωνακι...βάζω τη ρομ στην κάρτα μνήμης και περνάω μέσο recovery.

προσοχή ομως σε οτι κάνεις...

διάβασε σε προηγούμενες σελίδες πια ακριβώς ειναι η διαδικασία

 

ειχε ξανασυζητηθει τωρα προσφατα?γιατι η αληθεια ειναι πως δεν το θυμαμαι.

αν θυμαται καποιος να μου πει σε ποια σελιδα ειναι μη ψαχνω 2 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

πες μας τι έχεις τώρα στο κινητό να σου πούμε την διαδικασία.

θες να βάλεις ουλτιματε και Κοχ κερνελ ε;

Link to comment
Share on other sites

ειχε ξανασυζητηθει τωρα προσφατα?γιατι η αληθεια ειναι πως δεν το θυμαμαι.

αν θυμαται καποιος να μου πει σε ποια σελιδα ειναι μη ψαχνω 2 ωρες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4290304#post4290304

εγω αυτή την διαδικασία ειχα κάνει τότε...δεν νομίζω να εχει αλλαξει κάτι

περίμενε βέβαια να σου απαντήσει και κανένας ποιο έμπειρος...:rolleyes:

araditsas , chvet ????

 

 

χαχαχα με πρόλαβε ο araditsas :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πες μας τι έχεις τώρα στο κινητό να σου πούμε την διαδικασία.

θες να βάλεις ουλτιματε και Κοχ κερνελ ε;

 

βουλωμενο γραμμα διαβαζεις :)εχω slim prinstine me coh και λεω να βαλω ulrimate.

ton coh πρεπει να τον ξαναπερασω λογικα μετα το install της ρομ σωστα?πιο πολυ το κανω να δω μηπως εχω καμια μεγαλυτερη αυτονομια οπως λεει και ο φιλος σε προηγουμενο ποστ.η διαδικασια φαινεται απλη παντως!

Link to comment
Share on other sites

βουλωμενο γραμμα διαβαζεις :)εχω slim prinstine me coh και λεω να βαλω ulrimate.

ton coh πρεπει να τον ξαναπερασω λογικα μετα το install της ρομ σωστα?πιο πολυ το κανω να δω μηπως εχω καμια μεγαλυτερη αυτονομια οπως λεει και ο φιλος σε προηγουμενο ποστ.η διαδικασια φαινεται απλη παντως!

 

διαφορά Στην αυτονομία μην περιμένεις πανω κάτω μια απο τα ίδια όλες μεγαλο ρολο παίζει η χρήση που κανει ο καθένας εγώ δλδ οτι και να βάλω πρεπει να το φορτωσω ενδιάμεσα στη μέρα.

τον Κοχ μετα απο το φλασαρισμα πρεπει να τον ξανά βάλεις γιατί η Ρομ θα έχει τον φιζ. και όντος η διαδικασία είναι απλή δοκιμαζεις και αν δεν σου κανει ξαναγυρνάς η βάζεις άλλη.

Να πω οτι η ενερτζη είναι πολύ ωραία έχε την στα υπόψιν. και αν θες ταχύτητα στο τηλ μονόδρομος η cm

Link to comment
Share on other sites

διαφορά Στην αυτονομία μην περιμένεις πανω κάτω μια απο τα ίδια όλες μεγαλο ρολο παίζει η χρήση που κανει ο καθένας εγώ δλδ οτι και να βάλω πρεπει να το φορτωσω ενδιάμεσα στη μέρα.

τον Κοχ μετα απο το φλασαρισμα πρεπει να τον ξανά βάλεις γιατί η Ρομ θα έχει τον φιζ. και όντος η διαδικασία είναι απλή δοκιμαζεις και αν δεν σου κανει ξαναγυρνάς η βάζεις άλλη.

Να πω οτι η ενερτζη είναι πολύ ωραία έχε την στα υπόψιν. και αν θες ταχύτητα στο τηλ μονόδρομος η cm

 

cm ειχα δοκιμασει την asuloum οντως πολυ γρηγορη αλλα δεν με βοηθησε καθολου στην καθημερινη χρηση.

απο εκει και περα θα δοκιμαση την ενερτζυ που ουτως η αλλως δεν την εχω βαλει ποτε και αν δεν μου κανει γυριζω ultimate που την εχω ξαναδοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

cm ειχα δοκιμασει την asuloum οντως πολυ γρηγορη αλλα δεν με βοηθησε καθολου στην καθημερινη χρηση.

απο εκει και περα θα δοκιμαση την ενερτζυ που ουτως η αλλως δεν την εχω βαλει ποτε και αν δεν μου κανει γυριζω ultimate που την εχω ξαναδοκιμασει!

 

Σωστόόόόόόςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις λινκ για την ενερτζυ και τον τελευταιο κοχ?μην κατεβασω οτι ναναι. :)

 

Energy Bean 3.0 -XXLT5

c.o.h.'s HelloWorld [v1.3.7b][19.MAY.13]

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ο coh προσφερει gpu oc? Γιατι με βλεπω να βαζω ultimate Που τοσο πολυ μιλατε, αλλα δυσκολα αφηνω το gpu oc απο nx kernel....

Οκ προσφερει.... Αυριο θα την βαλω να δω τι παιζει και απο tw μερια.....

Link to comment
Share on other sites

Ο coh προσφερει gpu oc? Γιατι με βλεπω να βαζω ultimate Που τοσο πολυ μιλατε, αλλα δυσκολα αφηνω το gpu oc απο nx kernel....

Οκ προσφερει.... Αυριο θα την βαλω να δω τι παιζει και απο tw μερια.....

 

next kernel = cm ROM = ταχύτητα..... διάλεξε

οι tw όμως είναι πολι πιό σμουθ και έχουν και τα καλουδια τους....

θα έλεγα να δοκιμασεις ενερτζι που είναι και στην τελευταία βαση γιατί η ουλτιματε είναι μια πίσω..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

araditsa με τον philz-cwm6 XXLSC-XJB-3.99 λογικά μπορώ να περάσω energy χωρίς να κάνω κατι άλλο ε?

με έψησες να την δοκιμάσω...:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

araditsa με τον philz-cwm6 XXLSC-XJB-3.99 λογικά μπορώ να περάσω energy χωρίς να κάνω κατι άλλο ε?

με έψησες να την δοκιμάσω...:lol::p

 

ναι είναι σειφ κάνε τα γουάιπ και τα φορμάτ και δες την να πω οτι στην αρχή είχα κάνα δύο κολλήματα αλλά εστωσε αμέσως με τον Κοχ κερνελ... και τώρα τρεις μέρες που την έχω πετάει σε όλα

στον Κοχ. έχω βάλει γκοβερρνο πειγασος

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι σειφ κάνε τα γουάιπ και τα φορμάτ και δες την να πω οτι στην αρχή είχα κάνα δύο κολλήματα αλλά εστωσε αμέσως με τον Κοχ κερνελ... και τώρα τρεις μέρες που την έχω πετάει σε όλα

στον Κοχ. έχω βάλει γκοβερρνο πειγασος

την κατέβασα και αύριο λεω να την δοκιμάσω...σήμερα σέρνομαι...:yawn:

πρόλαβα ομως και δοκίμασα Next Launcher 3D v1.28...απιστευτοοοοο...μου άρεσε παρα πολύ...κάτσε να δούμε βέβαια σε πόσα λεπτάκια θα μου ρουφάει την μπαταρία...

τι είναι το γκοβερρνο πειγασος ????

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την κατέβασα και αύριο λεω να την δοκιμάσω...σήμερα σέρνομαι...:yawn:

πρόλαβα ομως και δοκίμασα Next Launcher 3D v1.28...απιστευτοοοοο...μου άρεσε παρα πολύ...κάτσε να δούμε βέβαια σε πόσα λεπτάκια θα μου ρουφάει την μπαταρία...

 

καμία διάφορα στην μπαταρια αν έχεις τιτανιουμ κάνε τον και εφαρμογή συστηματός να είναι ακόμα πιο σταθερός εγώ δεν αλαζω τον ΝΟΒΑ άλλα αν αν άλλαζα αυτόν θα έβαζα. έχει βγει ν 1.32 γιατί εχεις την παλιά?

Link to comment
Share on other sites

καμία διάφορα στην μπαταρια αν έχεις τιτανιουμ κάνε τον και εφαρμογή συστηματός να είναι ακόμα πιο σταθερός εγώ δεν αλαζω τον ΝΟΒΑ άλλα αν αν άλλαζα αυτόν θα έβαζα. έχει βγει ν 1.32 γιατί εχεις την παλιά?

η 1.32 δεν υπάρχει ακόμη με λουκουμάκι...:happy:

πως το κάνω με το τιτανιουμ εφαρμογή συστήματος????

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η 1.32 δεν υπάρχει ακόμη με λουκουμάκι...:happy:

πως το κάνω με το τιτανιουμ εφαρμογή συστήματος????

 

πατάς στην αρχή αντίγραφα ασφαλείας βρίσκεις την εφαρμογή πατάς πάνω παρατεταμένα και είναιη τελευταία επιλογή νομίζω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα 24ωρο με την energy μπορώ να πω οτι η ρομ ειναι πολύ καλή,σταθερή και όμορφη...εχει λιγότερα καλούδια απο την ultimate αλλά εχει οσα χρειάζομαι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα 24ωρο με την energy μπορώ να πω οτι η ρομ ειναι πολύ καλή,σταθερή και όμορφη...εχει λιγότερα καλούδια απο την ultimate αλλά εχει οσα χρειάζομαι...

Εχω την ultimate που ειχες βαλει κι εσυ και τωρα το φορτωνω τουλαχιστον 3 φορες την ημερα οχι ομως με τον κερνελ του φιλζ αλλα με τον coh

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ultimate που ειχες βαλει κι εσυ και τωρα το φορτωνω τουλαχιστον 3 φορες την ημερα οχι ομως με τον κερνελ του φιλζ αλλα με τον coh

 

τι θέλεις να πεις με το ''και τωρα το φορτωνω τουλαχιστον 3 φορες την ημερα''????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την CM10 asylum είμαι κομπλέ! Σφαίρα, χωρίς κομπιάσματα και δεν νοιώθω ότι μου λείπει τίποτα (εκτός από το s-memo που θα ήθελα να το έχω).

Από μπαταρία σε φυσιολογικά επίπεδα. Σε stand by δεν καταναλώνει τίποτα ενώ οθόνη μου βγάζει 3-3:30 ώρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την CM10 asylum είμαι κομπλέ! Σφαίρα, χωρίς κομπιάσματα και δεν νοιώθω ότι μου λείπει τίποτα (εκτός από το s-memo που θα ήθελα να το έχω).

Από μπαταρία σε φυσιολογικά επίπεδα. Σε stand by δεν καταναλώνει τίποτα ενώ οθόνη μου βγάζει 3-3:30 ώρες

 

και διάβασα για την αυριανή αναβάθμιση κάτι καλό περιμένουμε.. αλλά δεν με βοηθούν ε τα αγγλικά μου αν μπορείς ρίξε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

και διάβασα για την αυριανή αναβάθμιση κάτι καλό περιμένουμε.. αλλά δεν με βοηθούν ε τα αγγλικά μου αν μπορείς ρίξε μια ματιά

 

Βγήκε και αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2295448

 

Όσο για το άλλο που ρωτάς, ούτε ο ίδιος ο Asylum ξέρει για το τι μπορούμε να περιμένουμε από αυτές τις νέες αλλαγές που θα προσπαθήσει να δοκιμάσει αύριο απ' ότι γράφει. Οπότε ας περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...