Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό θα βάλω Παναμά να ησυχάσω! ;) Μου κάνει και κάτι κουλά το Note τελευταίως...

 

Βάλε την άμεσα:). Εγώ έχω να αλλάξω ΡΟΜ μια εβδομάδα (!) μετα τον ΠΑΝΑΜΑ. Ηρέμησα... και περιμενω το ΝΟΤΕ 2... :lol:

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη βάλει κανείς τον HydraCore 3.1 - έχει πρόβλημα το BT... κατά τα άλλα φοβερή διαχείριση μπαταρίας... 4-5 λεπτά σε tapatak και δεν έχει πέσει % μπαταρίας!

 

Changelog

v3.1b HydraCore

- Fixed bluetooth for TW roms

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ρώτησα τι είναι το fast dormancy μου είπαν και το απενεργοποίηση να πω λοιπών ότι πριν όντας ενεργοποιημένο τέτοια ώρα με την ίδια χρησει είχα 80% μπαταρία ενώ σήμερα που το απενεργοποίηση τώρα εχω 90%.

Να λοιπών κάτι λεπτομέριες που κάνουν τη διαφορά.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ρώτησα τι είναι το fast dormancy μου είπαν και το απενεργοποίηση να πω λοιπών ότι πριν όντας ενεργοποιημένο τέτοια ώρα με την ίδια χρησει είχα 80% μπαταρία ενώ σήμερα που το απενεργοποίηση τώρα εχω 90%.

Δεν καταλαβα Χριστό! :lol:

Απ'τις γενικες γραμμες βγαζω πως με απενεργοποιημενο το fast dormacy εχεις με την ιδια χρηση πεσει στα 90% αντι στα 80% ..ετσι?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα Χριστό! :lol:

Απ'τις γενικες γραμμες βγαζω πως με απενεργοποιημενο το fast dormacy εχεις με την ιδια χρηση πεσει στα 90% αντι στα 80% ..ετσι?

 

Όλα τα κατάλαβες είδες...

Ναι αυτό ακριβός τώρα με χρήση μια ώρα στο ίντερνετ έβαλα και τον 3.1 και είμαι 80% βλέπω να λύθηκε το προβληματακια που είχα με κατανάλωση. Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;

 

Για ποιών λόγο το έχεις κάνει αυτό θα σου ξετίναξει την μπαταρια και μπορεί να σου ανεβάσει και θερμοκρασίες. Δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα αλλά δεν νομίζω να είναι και ποιο γρήγορο έτσι δεν είναι βλέπεις καμία διαφορά;;;;; γιατί δεν περνάς έναν οβερκλοκιν κερνελ και να τρέχει γραμικα στα 1600;;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιών λόγο το έχεις κάνει αυτό θα σου ξετίναξει την μπαταρια και μπορεί να σου ανεβάσει και θερμοκρασίες. Δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα αλλά δεν νομίζω να είναι και ποιο γρήγορο έτσι δεν είναι βλέπεις καμία διαφορά;;;;; γιατί δεν περνάς έναν οβερκλοκιν κερνελ και να τρέχει γραμικα στα 1600;;

 

Αυτό είναι το θέμα ρε σι ότι βλέπω διαφορα σε όλα. Ιδικά όταν ανοίγω τηλέφωνο,μηνύματα,επαφές.τα ανοίγει σφαίρα...ότι μου ρουφάει μπαταρία μου ρουφάει αλλά θέμα θερμοκρασίας δεν έχω ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μια νέα ρομ, ιταλική. Την πέρασε κανείς ;.

αν αναφερεσαι σε στοκ, δεν βλεπω κατι για Ιταλια.. αυτο βλεπω και το εχω ηδη βαλει να κανει download.

N7000JPLR8----4.0.4/12.08.21-N7000OJPLR8---Download--United Arab Emirates

τελικα το LR8 υποθετω πως ειναι πιο καινούργια απτην LR3 του Panama και λογικα ισχυει αυτο

που ειχε πει ενα παιδι πως απλα αργησε πολυ να παει στον Παναμα η LR3:lol: (τουλαχιστον ηταν προσεγμενη LR3!)

 

Επισης κατεβαζω και τη asylum-aokp-jb-build-02.zip για να την δοκιμασω.. διαβασα λιγο στο thread της και βλεπω πολυ καλα λογια.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην πρώτη μέρα με asylum aokp build02, JB4.1.1. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Χρειάστηκε να κάνω ένα restart το μεσημέρι καθώς ο nova έκανε κάτι σκαλωματα. Ειναι μικρα τα γραμματα, αλλα προφανως εχει 213 dpi..Ταιριάζει πολύ με το nexus7 μου :-)

 

camera, bt, gps, παίζουν όλα. Κάτι πρέπει να παίζει με την external sd,δεν κανει mount σωστα στο media scanner.

Το μονο που μου λειπει ειναι ενα call recording.

Link to comment
Share on other sites

GT-N7000 Italy (H3G) 2012 September Android 4.0.4 N7000XXLRL

 

Aυτή και αν δεν είναι σφαίρα...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

GT-N7000 Italy (H3G) 2012 September Android 4.0.4 N7000XXLRL

 

Aυτή και αν δεν είναι σφαίρα...

 

Αυτή ποια είναι πάλι;

Η καινούργια η ιταλική που λέτε;

Μπερδεύτηκα λίγο τώρα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ποια είναι πάλι;

Η καινούργια η ιταλική που λέτε;

Μπερδεύτηκα λίγο τώρα.

Sent from my note

 

Η τελευταία ιταλική. Την κατέβασα αλλά μου κόλλησε τελευταία στιγμή στο κατέβασμα και πάλι απο την αρχή.

Freddy μήπως σου είναι εύκολο να μου ανεβάσεις κάπου το contacts.apk της παναμέζικης γιατί πήγα να το αλλάξω να βάλω του SG3 και τα έκανα κ@λο, τις έχασα τελείως τις επαφές...ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέρμα οι oc kernels για εμένα. Το κινητό πάλι κόλλησε έκανε reset και έμεινε στο Logo της Samsung. Kαι για να το λύσω το θέμα έπρεπε να φλασάρω νέα ρομ (την ιταλική) να κάνω factory reset από το cwm και μετά ξανά από την αρχή το στήσιμο. Θα βάζω τους standards kernels :(

 

Αν μου το ξαναπάθει μια είναι η λύση. Πώληση και αγορά Note2 με το καλό όταν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ιταλική. Την κατέβασα αλλά μου κόλλησε τελευταία στιγμή στο κατέβασμα και πάλι απο την αρχή.

Freddy μήπως σου είναι εύκολο να μου ανεβάσεις κάπου το contacts.apk της παναμέζικης γιατί πήγα να το αλλάξω να βάλω του SG3 και τα έκανα κ@λο, τις έχασα τελείως τις επαφές...ευχαριστώ!:)

 

Δώσε μου λίγο χρόνο και στο ανεβάζω..

 

Λοιπόν τέρμα οι oc kernels για εμένα. Το κινητό πάλι κόλλησε έκανε reset και έμεινε στο Logo της Samsung. Kαι για να το λύσω το θέμα έπρεπε να φλασάρω νέα ρομ (την ιταλική) να κάνω factory reset από το cwm και μετά ξανά από την αρχή το στήσιμο. Θα βάζω τους standards kernels :(

 

Αν μου το ξαναπάθει μια είναι η λύση. Πώληση και αγορά Note2 με το καλό όταν βγει.

Για αυτό πάντα καλό είναι να κάνουμε ένα γενικότερο Back up της ρομ πριν πειραματιστουμε για να μην έχουμε τέτοια.

Δεν φταίει το κινητό σε αυτά εμείς φταίμε :)

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..

Ηδη κατεβαζω και γω την Ιταλικη να την δω, γτ ο παναμας δεν καθησε και πολυ καλα, αν και

εκανα 2 φορες ολα τα wipes κτλ..Τεσπα, εμεις να ειμαστε καλα.

 

Τωρα που εχω περασει εφαρμογες κτλ, αμα φλασαρω απο πανω την Ιταλικη, το κινητο θα εξακολουθει να τις τρεχει τις εφαρμογες?

ή καλυτερα να κανω παλι wipes ? (ειμαι σε safe hydracore kernell)

 

Αλλιως κανω backup με το Titanium ? (μια φορα προσπαθησα να επαναφερω κατι sms αλλα τζιφος :!:.)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..

Ηδη κατεβαζω και γω την Ιταλικη να την δω, γτ ο παναμας δεν καθησε και πολυ καλα, αν και

εκανα 2 φορες ολα τα wipes κτλ..Τεσπα, εμεις να ειμαστε καλα.

 

Τωρα που εχω περασει εφαρμογες κτλ, αμα φλασαρω απο πανω την Ιταλικη, το κινητο θα εξακολουθει να τις τρεχει τις εφαρμογες?

ή καλυτερα να κανω παλι wipes ? (ειμαι σε safe hydracore kernell)

 

Αλλιως κανω backup με το Titanium ? (μια φορα προσπαθησα να επαναφερω κατι sms αλλα τζιφος :!:.)

 

Πέρνα την από πάνω και άμα σου παρουσιάσει προβλήματα την περνάς με τα wipes. Έχε υπόψιν σου πως θα χάσεις το ρουτ και θα πρέπει να ξαναρουτάρεις.

Μπακαπ με το titanium πάρε αφού θα αλλάξεις ρομ. Για τα μηνύματα πάρε μπακαπ με το SMS Backup μου επαναφέρει γύρω στα 4000 μηνύματα και κλήσεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την από πάνω και άμα σου παρουσιάσει προβλήματα την περνάς με τα wipes. Έχε υπόψιν σου πως θα χάσεις το ρουτ και θα πρέπει να ξαναρουτάρεις.

Μπακαπ με το titanium πάρε αφού θα αλλάξεις ρομ. Για τα μηνύματα πάρε μπακαπ με το SMS Backup μου επαναφέρει γύρω στα 4000 μηνύματα και κλήσεις!:)

 

μα αν δεν κατσει καλα η ρομ θα μπορει να παρει backup?

Εχει τυχει αλλες ρομ να μην μπορον καν να ξεκινησουν και να αναγκαζομαι να φλασαρω ξανα prerooted gb για να κανω wipes..

 

ps. ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση ;)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

μα αν δεν κατσει καλα η ρομ θα μπορει να παρει backup?

Εχει τυχει αλλες ρομ να μην μπορον καν να ξεκινησουν και να αναγκαζομαι να φλασαρω ξανα prerooted gb για να κανω wipes..

 

ps. ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση ;)

 

Λάθος σύνταξη...εννοώ πάρε μπακαπ πριν αλλάξεις ρομ (αφού έχεις σκοπό να την αλλάξεις!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pandrits σου ανέβασα εδώ ένα αρχείο με ότι Phone κτλ βρήκα μέσα στο system/app..

Ελπίζω να βοήθησα γιατί είμαι από το κινητό και όχι στο pc.

http://db.tt/m3TOHNe6

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...