Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα τις τελευταιες 4 μερες ειμαι με asylum kai thor.κατ αρχας να πω πως ειναι η πρωτη φορα που φλασαρα και εβαλα καποια ρομ μονος μου.ενω στην αρχη ηταν ολα μια χαρα σημερα μετα απο επανεκκινηση δεν μου εβγαλε το μενου να βαλω πιν αλλα μπηκε κατευθειαν στον launcher και ελεγε πως δεν μπορω να κανω κλησεις.μετα αφου το κλειδωσα δεν με εβγαζε στην οθονη ξεκλειδωματος για slide αλλα παλι στον launcher kaiτελος μετα την επανεκκινηση η μπαταρια απο 28% πηγε αυτοματα στο 14.

Και μια τελευταια ερωτηση.το τριγωνακι που μου βγαζει πριν το boot εχει να κανει με κατι?πρεπει να το αφαιρεσω με καποιον τροπο η δε ενοχλει σε τπτ?συγνωμη αν σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nαι κάπου-κάπου συμβαίνουν κάτι τέτοια περίεργα.Για το τριγωνάκι είναι ένδειξη ότι έχεις πειράξει τον bootloader και έχεις βάλει custom rom.Δεν ενοχλεί σε κάτι,παρά μόνο για λόγους εγγύησης.Μπορει να φύγει τρέχοντας το πρόγραμμα triangle away http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114 το οποίο όπως γράφει και ο δημιουργός του εμπεριέχει κάποιο ρίσκο.Αν η συσκευή σου δεν πάει για service ή για πώληση και δεν σε ενοχλεί αισθητικά,δεν έχει κάποια άλλη παρενέργεια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έτρεχα πάντως το triangle away από ics tw rom με cf root κερνελ. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει με άλλου τύπου ρομ και άλλο κερνελ οπότε ας το επιβεβαιώσει κάποιος πριν κάνει κάτι ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.απο τη στιγμη που δεν επηρρεαζει σε κατι αλλο τη συσκευη το τριγωνακι και εμπεριεχει και ρισκο για να βγει δεν με πειραζει αν μεινει.αρκετο αγχος ειχα εξ αρχης με ρουτ ρομς και ολα αυτα!!!

Η συσκευη αλλαξε τελειως χαρακτηρα ειναι πολυ πιο γρηγορη στα παντα οποτε δε νομιζω πως υπαρχει λογος να κανω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

απο χθες το βράδι έχω με την ασυλουμ NX-Kernel v1.1.3 να δοκιμασω.

δεν βλέπω καμια διάφορα με του Θορ τι να πω είναι καλός δεν έχω ουτε ενα κολιμα και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

 

Ερώτηση στην ασυλουπ κανει κάθε μέρα αναβάθμιση γράφει κάπου τι αλλάζει?

έχω την 10 τοτ μήνα και δεν ξέρω για ποιών λογο να βάλω την σημερινή

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://review.cyanogenmod.org/#/q/status:merged+branch:cm-10.1,n,z γράφει τι αλλαγές γίνονται καθημερινά.Και εγώ εδώ και 2 μέρες είμαι με asylum και όλα καλά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

απο χθες το βράδι έχω με την ασυλουμ NX-Kernel v1.1.3 να δοκιμασω.

δεν βλέπω καμια διάφορα με του Θορ τι να πω είναι καλός δεν έχω ουτε ενα κολιμα και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

 

Ερώτηση στην ασυλουπ κανει κάθε μέρα αναβάθμιση γράφει κάπου τι αλλάζει?

έχω την 10 τοτ μήνα και δεν ξέρω για ποιών λογο να βάλω την σημερινή

 

και εγω εδω με ασυλουμ παιδες δεν το κουναω με τιποτα!:)

το κινητο ειναι αψογο έτσι!

και οταν με το καλο το δωσω στον αδερφο μου με asylum θα το δωσω...!:)

και τι σας εχω εδω?

παντε RECOVERY και καντε Install το παρακατω αρχειο!

https://www.dropbox.com/s/727r39j6rcu8muk/STRATEGISTs%20AOSP%20Modded%20Camera.zip

και η καμερα σας θα εχει επιτελους την επιλογη να αποθηκευει στην εξωτερικη καρτα μνημης!:)

οποτε παει το λύσαμε και αυτο!:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.πολύ καλό το αρχείο σου.Συν το s4 θέμα του giokspy σε συνδυασμό τον default kernel σε cm10.1 based rom ειναι ο μόνος τρόπος για να μην πετάξεις το κινητό σε κανένα τοίχο :p
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.πολύ καλό το αρχείο σου.Συν το s4 θέμα του giokspy σε συνδυασμό τον default kernel σε cm10.1 based rom ειναι ο μόνος τρόπος για να μην πετάξεις το κινητό σε κανένα τοίχο :p

bbb το κινητο πλεον πεταει εγω ειμαι καλυμμένος...!

θα το κρατησω ακομη λιγους μηνες και στο τελος θα χτυπήσω το note 2 σε πολυ καλη τιμη!

εχω φτιαξει πλεον την asylum ετσι που δεν μου λειπει μια στοκ/custom ρομ με τιποτα πλεον...!:)

 

στα γρηγορα μερικα κολπακια...!:)

1)με το ζιπ αρχειο που εδωσα πιο πανω λύνεται το θεμα της καμερας!

2)με το memo μια χαρα κραταω τις σημειώσεις μου με το στύλο..ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ στοκ προγραμμα της sammy...!

αψογο για μενα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngarside.memo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZ2Fyc2lkZS5tZW1vIl0.

3)Με το gnotes επισης κραταω σημειώσεις κτλ και αν θελεις κανεις χρηση του pen και με αυτο το προγραμμα..! σημερα το εβαλα πρωτη φορα και ειμαι πολυ ευχαριστημένος...

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.gnotes&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5kYXl1cC5nbm90ZXMiXQ..

4)Greenify *ROOT τα λογια περιτα πλεον!

ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ και FACEBOOK και google maps Και οτι θες!

απλα η εφαρμογη αυτη οταν κλεισεις το προγραμμα και κλεισεις την οθονη θα στην κλεισει στο παρασκήνιο μια και καλη!το προγραμμα αυτο ειναι θησαυρός πραγματικά!

5)θεματα οπως ειπες και εσυ υπαρχουν απειρα στο μαρκετ που ομορφαίνουν το κινητο!(για cm10 παντα μιλαω...)

6)δευτερη μπαταρια και εισαι οκ με το θεμα μπαταριας..:p

7)spirit radio και καθαρισες και με το θεμα του ραδιου...:) (πολυ σημαντικο για μενα παω για τρεξιμο σχεδον καθε μερα και το ραδιο το θελω...)

8)υπαρχουν άπειρα ημερολογια πολυ καλα στο μαρκετ για να κανετε την δουλεια σας..μην κολλάτε στο στοκ!

9)MP3 InCall Recorder & Voice

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grinzone.incallrecorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmluem9uZS5pbmNhbGxyZWNvcmRlciJd

ηχογράφηση κλησεων σε cm10 δουλεύει αρκετα καλα!:)

το μονο θεμα ειναι οι βιντεο-κλησεις..δεν υπαρχει αλλος λογος για μενα να "βασανίζεται" καποιος σε ρομ της sammy πλεον!

το κινητο εχει αλλο αερα με cm10.1...πεταει! :)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα.Το μόνο που συνεχίζει να με ενοχλεί ειναι η υπερθέρμανση στο σημείο της κάμερας και στο εμπρος (οθόνη) και στο πισω μέρος του κινητού.Απλά το παραβλέπω στο πίσω μέρος λογω της μεγάλης μπαταριας αλλά εμπρος με ενοχλει αρκετά π.χ. σε παίξιμο παιχνιδιών μετα από κάποια ώρα.Γιαυτό το λόγο και μόνο δε θα το κρατήσω το κινητό και σκοπεύω να το "σκοτώσω" στα 100-120€ πριν το καλοκαίρι.Eπισης αν κρίνουμε απο το s4,το note 2 θα ειναι το τελευταίο note με fm radio. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα.Το μόνο που συνεχίζει να με ενοχλεί ειναι η υπερθέρμανση στο σημείο της κάμερας και στο εμπρος (οθόνη) και στο πισω μέρος του κινητού.Απλά το παραβλέπω στο πίσω μέρος λογω της μεγάλης μπαταριας αλλά εμπρος με ενοχλει αρκετά π.χ. σε παίξιμο παιχνιδιών μετα από κάποια ώρα.Γιαυτό το λόγο και μόνο δε θα το κρατήσω το κινητό και σκοπεύω να το "σκοτώσω" στα 100-120€.Eπισης αν κρίνουμε απο το s4,το note 2 θα ειναι το τελευταίο note με fm radio.

 

δεν με εχει "ζεσταθεί" το κινητο ουτε μια φορα..!

παιχνιδια δεν παιζω ισως για αυτο!

με εχει ξενερωσει απιστευτα το θεμα του ραδιου οπως λες!

δεν το περιμενα αυτο απο την samsung με τιποτα..

ηταν για μενα παντα μια εταιρια που στα εδινε απλόχερα ολα!

αρχζω ξενερώνω με αυτα τα "άπλα" (για μερικους απλα) ..

για εμενα ειναι το ραδιο (ΚΑΙ ΑΥΤΟ) πολυ σημαντικό..οποτε μαλλον θα κρατησω το Note 2 για πολυ καιροοοο!:)

(εδω πλεον ειμαι 1.5 χρονο με το 1 :) )

Link to comment
Share on other sites

στο πρόγραμμα για ηχογραφισει εχεις πηραξει κάτι στις ρυθμίσεις ή το έχεις αφήσει ως έχει?
Link to comment
Share on other sites

στο πρόγραμμα για ηχογραφισει εχεις πηραξει κάτι στις ρυθμίσεις ή το έχεις αφήσει ως έχει?

 

τιποτα το αφησα οπως ειναι...

δεν ειναι τελειο αλλα ειναι το μοναδικο που καταφερα να ηχογραφησω κληση σε cm...

δοκιμασε το και πες μου...

(εχει φύσημα αλλα βγαζεις ακρη...)

Link to comment
Share on other sites

bbb το κινητο πλεον πεταει εγω ειμαι καλυμμένος...!

θα το κρατησω ακομη λιγους μηνες και στο τελος θα χτυπήσω το note 2 σε πολυ καλη τιμη!

εχω φτιαξει πλεον την asylum ετσι που δεν μου λειπει μια στοκ/custom ρομ με τιποτα πλεον...!:)

 

στα γρηγορα μερικα κολπακια...!:)

1)με το ζιπ αρχειο που εδωσα πιο πανω λύνεται το θεμα της καμερας!

2)με το memo μια χαρα κραταω τις σημειώσεις μου με το στύλο..ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ στοκ προγραμμα της sammy...!

αψογο για μενα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngarside.memo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uZ2Fyc2lkZS5tZW1vIl0.

3)Με το gnotes επισης κραταω σημειώσεις κτλ και αν θελεις κανεις χρηση του pen και με αυτο το προγραμμα..! σημερα το εβαλα πρωτη φορα και ειμαι πολυ ευχαριστημένος...

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dayup.gnotes&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5kYXl1cC5nbm90ZXMiXQ..

4)Greenify *ROOT τα λογια περιτα πλεον!

ΒΑΛΕ ΟΤΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ και FACEBOOK και google maps Και οτι θες!

απλα η εφαρμογη αυτη οταν κλεισεις το προγραμμα και κλεισεις την οθονη θα στην κλεισει στο παρασκήνιο μια και καλη!το προγραμμα αυτο ειναι θησαυρός πραγματικά!

5)θεματα οπως ειπες και εσυ υπαρχουν απειρα στο μαρκετ που ομορφαίνουν το κινητο!(για cm10 παντα μιλαω...)

6)δευτερη μπαταρια και εισαι οκ με το θεμα μπαταριας..:p

7)spirit radio και καθαρισες και με το θεμα του ραδιου...:) (πολυ σημαντικο για μενα παω για τρεξιμο σχεδον καθε μερα και το ραδιο το θελω...)

8)υπαρχουν άπειρα ημερολογια πολυ καλα στο μαρκετ για να κανετε την δουλεια σας..μην κολλάτε στο στοκ!

9)MP3 InCall Recorder & Voice

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grinzone.incallrecorder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmluem9uZS5pbmNhbGxyZWNvcmRlciJd

ηχογράφηση κλησεων σε cm10 δουλεύει αρκετα καλα!:)

το μονο θεμα ειναι οι βιντεο-κλησεις..δεν υπαρχει αλλος λογος για μενα να "βασανίζεται" καποιος σε ρομ της sammy πλεον!

το κινητο εχει αλλο αερα με cm10.1...πεταει! :)[/Q

 

Βασικα το θεμα για μενα ειναι πως δεν εχει βγει καποιο μεμο widget που να γραφεις αμεσα χειρογραφα πανω στην οθονη,

προσωπικα μονο αυτο με εχει ξενερωσει απο εκει και περα πως κανουμε update στην asylum???

Link to comment
Share on other sites

Δες το floating draw.είναι οτι πιο γρήγορο έχω βρει γιαυτη την δουλεια.μπορεί να τρέχει μονιμα και με ενα κλικ οπου και αν είσαι γραφεις άμεσα και σωζεις σε png
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Stunner 2 ειναι φοβερη πολυ καλη και με πολες παραμετροποιησεις

 

Εβαλες το fix του browser? Εγω παντως εβγσλα τον NX και εβαλα thor

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της superbean που βασίζεται στην τελευταία tw jb rom.Αδεια όπως ειναι μέχρι στιγμής,πάει σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το fix του browser? Εγω παντως εβγσλα τον NX και εβαλα thor

 

ΧΑΧΑΧΑ αφου την εβαλα και δευτερη φορα με φουλ γουαιπ γιατι νομιζα οτι δεν εκατσε καλα μετα έψαξα xda και ναι το έβαλα χαχα 4 ωρες εκανα φλασαρισματα και επαναφορα εφαρμογων αλλα βλεπω να αξίζει τον κόπο ...φαίνεται πολυ καλή ,εβαλα και γκοβερνο σμαρτασσ2 οπως λεει εσυ τι εχεις? γιατι εβγαλες ΝΧ εγω τους βλεπω ίδιους.

 

Εγώ μόλις τελείωσα την εγκατάσταση της superbean που βασίζεται στην τελευταία tw jb rom.Αδεια όπως ειναι μέχρι στιγμής,πάει σφαίρα

Περιμένω εντυπώσεις απο μπαταρία ειναι το μόνο που μας λείπει.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Mπαταρία μην περιμένεις θαύματα.Ζεις με αυτό το "κουσούρι" και χαίρεσαι το κινητό σου.Εχω βάλει μόνο τα προγράμματα που χρησιμοποιώ καθημερινά και όχι αυτά που δουλεύω μια στο τόσο και πάει άψογα.Την συγκρίνω χαλαρά με cm
Link to comment
Share on other sites

Ο ΝΧ έτρωγε κάτι κολληματα. Ειναι αρκετα γρηγορος αλλα τελικα ο thor ειναι καλυτερος και ιδιαιτερα με τη ληψη βίντεο που ο nx μου κσνει σπασιματα αλλα και με τη θερμοκρασία εχει ακομα ενα μοκρο θεματακι παρολο που ο dev γράφει οτι διορθωθηκε. Ωραια και παραμετροποιησημη η stunner αλλα εχει ακομα καποια θεματακια. Γι αυτο και ειχα γυρισει στην asylum απο την προηγούμενη( οπως για παραδειγμα τα διπλα αρχεια στην extsd)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...