Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολες οι εταιρίες έχουν φτιάξει smartphones που όταν τα χρησιμοποιείς δε βγάζουν την μέρα και αυτό ειναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.Εγώ πάντως με την sweet ειμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία.Απο χθες το βράδυ για δοκιμή έχω αποσυνδεθεί απο το wifi και ειμαι συνδεδεμένος σε 3g.Ε λοιπόν μετά από 13 ώρες με χρήση οθόνης 3 ωρες για browsing και αναπαραγωγή ταινίας (1.30 ωρα) που είχα στην sd ειμαι στο 44%.Πρώτη φορά έχω τέτοια αυτονομία. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολες οι εταιρίες έχουν φτιάξει smartphones που όταν τα χρησιμοποιείς δε βγάζουν την μέρα και αυτό ειναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση.Εγώ πάντως με την sweet ειμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία.Απο χθες το βράδυ για δοκιμή έχω αποσυνδεθεί απο το wifi και ειμαι συνδεδεμένος σε 3g.Ε λοιπόν μετά από 13 ώρες με χρήση οθόνης 3 ωρες για browsing και αναπαραγωγή ταινίας (1.30 ωρα) που είχα στην sd ειμαι στο 44%.Πρώτη φορά έχω τέτοια αυτονομία.

 

Εσύ μην το κουνάς καθόλου από εκεί. Σου έκατσε απίστευτα η ρομ. Εγώ με την ίδια, τέτοιους χρόνους ούτε κατά διάνοια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σφαίρα πάει η asylum. Δεν το περίμενα, και ειδικά όταν βγήκε η επίσημη είπα τελείωσαν οι cm για μένα. Το κινητό έχει ακόμα πιο γρήγορη απόκριση μου φαίνεται, ειδικά στο multitasking η όταν είστε σε μια εφαρμογή και πιέσετε το home button για να σας βγάλει στη κεντρική αρχική οθόνη. Για να δούμε πως τα πάει στο ίντερνετ αν και νομίζω και εκεί θα εκπλαγω.

 

Edit : Τολμώ να πω πως είναι πιο γρήγορη σε όλα. Να ναι καλά ο φίλος που μας την υπενθύμισε.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σφαίρα πάει η asylum. Δεν το περίμενα, και ειδικά όταν βγήκε η επίσημη είπα τελείωσαν οι cm για μένα. Το κινητό έχει ακόμα πιο γρήγορη απόκριση μου φαίνεται, ειδικά στο multitasking η όταν είστε σε μια εφαρμογή και πιέσετε το home button για να σας βγάλει στη κεντρική αρχική οθόνη. Για να δούμε πως τα πάει στο ίντερνετ αν και νομίζω και εκεί θα εκπλαγω.

 

Edit : Τολμώ να πω πως είναι πιο γρήγορη σε όλα. Να ναι καλά ο φίλος που μας την υπενθύμισε.

Και από μμπαταρία όταν έχετε εικόνα πείτε μας.. Είμαι με το χέρι στην σκανδάλη

Τώρα βέβαια βάζω και δοκιμάζω και αυτήν σημερινή ultimate

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

οσοι φορατε την τελευταια asylum μηπως μετα απο επανεκκινηση σας ανοιγει μονο του το Bluetooth ???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Και από μμπαταρία όταν έχετε εικόνα πείτε μας.. Είμαι με το χέρι στην σκανδάλη

Τώρα βέβαια βάζω και δοκιμάζω και αυτήν σημερινή ultimate

 

Μια χαρά δουλεύουν όλα... Λέει ότι και έχει πειράξει για μένα πλατεία μακάρι θα φανεί αύριο

Κατά ταλα όλα θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σφαίρα πάει η asylum. Δεν το περίμενα, και ειδικά όταν βγήκε η επίσημη είπα τελείωσαν οι cm για μένα. Το κινητό έχει ακόμα πιο γρήγορη απόκριση μου φαίνεται, ειδικά στο multitasking η όταν είστε σε μια εφαρμογή και πιέσετε το home button για να σας βγάλει στη κεντρική αρχική οθόνη. Για να δούμε πως τα πάει στο ίντερνετ αν και νομίζω και εκεί θα εκπλαγω.

 

Edit : Τολμώ να πω πως είναι πιο γρήγορη σε όλα. Να ναι καλά ο φίλος που μας την υπενθύμισε.

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύουν όλα σωστά; για βγάλε λίγο το στυλό;

Δεν τον αναγνωρίζει σε μένα με τίποτα.

Επίσης και η κάμερα μου κάνει κολπάκια.

Σε όλα τα αλλά συμφωνώ πάει σφαίρα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δουλεύουν όλα σωστά; για βγάλε λίγο το στυλό;

Δεν τον αναγνωρίζει σε μένα με τίποτα.

Επίσης και η κάμερα μου κάνει κολπάκια.

Σε όλα τα αλλά συμφωνώ πάει σφαίρα.

Sent from my note

 

Πολύ ωραία τουλάχιστον στις jb δουλεύουν όλα.. Αυτός μόνο το να κάνει κάθε Μέρα αναβάθμιση ξέρει και από ουσία αντέχει να αξίζει μια την βδομάδα στις άλλες αλλάζει wallpaper

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι εμπειρία μου με την τελευταια asylum!

επαθα πλακα!

το κινητο παει σφαιρα!

αν η τελευταια στοκ jelly παει σφαιρα εδω πλεον παμε σε αλλο level!

η αίσθηση στο δαχτυλο για μενα ειναι ανώτερη!

ο browser ειναι πιο ομαλος ταχύτατος κτλ επαθα σοκ!

γενικα αλλη αισθηση αλλο κινητο και παλι:lol::lol:

η μπαταρια φαινεται καλυτερη..αλλα ειναι νωρις για συμπεράσματα εδω!

στο σημερινο ομως update ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΣΤΥΛΟΣ..

δεν τον αναγνωρίζει το κινητο!

θα το διορθώσουν φανταζομαι αυριο αλλα ειναι μεγαλο μειον...για την ωρα!

τελος παιδια ενα μυστικό που πραγματικα θα παει το κινητο σε αλλο level.

κατεβαστε απο το μαρκετ την παρακατω εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el

επαθα πλακα !

ΚΛΕΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΤΕ!

εχω δοκιμασει task killers ενα σωρό πρωτη φορα βλεπω τετοιο αποτελεσμα!

πχ ανοιγεις τα google maps...και αν το επιλεξεις μεσα απο το προγραμμα οταν κλεισεις την εφαρμογη μετα απο λιγο την κλείνει εντελως!

εντελως ομως..! γιατι και αλλη φορα το δοκιμασαμε αυτο με αλλα προγραμματα αλλα οταν ανοιγες ενα task manager η εφαρμογη εξακολουθούσε να τρεχει απο πισω!

τωρα STOP τελος!

εφτασα σε σημειο σημερα να εχω πανω απο 350 ram ελευθερη με καμια 170 εφαρμογες στο κινητο google maps Και ολα τα σχετικά!

αξιζει πραγματικα!

 

Πολύ ωραία τουλάχιστον στις jb δουλεύουν όλα.. Αυτός μόνο το να κάνει κάθε Μέρα αναβάθμιση ξέρει και από ουσία αντέχει να αξίζει μια την βδομάδα στις άλλες αλλάζει wallpaper

 

κοιτα ειναι καλη ρομ αλλα αυτο τωρα να μην δουλευει ο στυλος ειναι λιγο χοντρο!:(

θα το φτιαξουν φανταζομαι αλλα οπως και να ναι!

σε γενικες γραμμες ομως η CM10 εχει φτασει σε τρομερο level!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για την asylum.Πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξει κάποιος dual boot cm10.1 με custom lsz.Μόνο έτσι θα έχουμε τα πάντα όλα στο κινητό.Για να δουλέψει το s-pen πρέπει να περαστεί ο κώδικας από την cm team.Μέχρι τότε το πενάκι κάνει και για άλλες χρήσεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38390739&postcount=4050 :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για την asylum.Πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξει κάποιος dual boot cm10.1 με custom lsz.Μόνο έτσι θα έχουμε τα πάντα όλα στο κινητό.Για να δουλέψει το s-pen πρέπει να περαστεί ο κώδικας από την cm team.Μέχρι τότε το πενάκι κάνει και για άλλες χρήσεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38390739&postcount=4050 :lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol:

περα απο την πλακα ελπιζω η sammy να παρει ενα μαθημα απο τα παιδια της cm10..!

το κινητο μπορει να φτασει σε τρελα level..αν το θελουν..

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

περα απο την πλακα ελπιζω η sammy να παρει ενα μαθημα απο τα παιδια της cm10..!

το κινητο μπορει να φτασει σε τρελα level..αν το θελουν..

 

Είχες δίκιο. Δεν δουλεύει, αλλά ούτως ή άλλως με cm το ξεχνάω γιατί δεν πολυεχει λίγο ύπαρξης.

 

Παιδιά το swype που βάλανε στο Swift key είναι τρομερό.

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο. Δεν δουλεύει, αλλά ούτως ή άλλως με cm το ξεχνάω γιατί δεν πολυεχει λίγο ύπαρξης.

 

Παιδιά το swype που βάλανε στο Swift key είναι τρομερό.

 

xmmm εμενα μου αρεσει να κραταω σημειώσεις με το στυλό...:)

σε cm10 το κανω με το memo απο το market!

οποτε περιμενω update που θα λυνει το θεμα!

το Swift key ειναι εξαιρετικο αλλα το swype για μενα ειναι ανωτερο...

Link to comment
Share on other sites

xmmm εμενα μου αρεσει να κραταω σημειώσεις με το στυλό...:)

σε cm10 το κανω με το memo απο το market!

οποτε περιμενω update που θα λυνει το θεμα!

το Swift key ειναι εξαιρετικο αλλα το swype για μενα ειναι ανωτερο...

 

Δεν θα διαφωνήσω. Στο swype με εκνευρίζει που για να αλλάξει γλώσσα πρέπει να έχεις πατημένο το κουμπί για να σου βγάλει την επιλογή. Οπότε για να γράψεις ένα κείμενο που χρειάζεσαι και αγγλικές λέξεις είναι πόνος. Γενικά ναι είναι καλύτερο για τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία beta εκδοση του swiftkey λειτουργει και swipe. Ιδσνικο θα ηταν το smartkeyboarb μρβswipe

 

Και η τελευταία έκδοση swiftkey έχει σουιπ την βάλανε στην κανονική έχω την προηγούμενη και είναι σίγουρα το καλύτερο πληκτρολόγιο. .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εβαλε κανεις την σημερινη asylum??

την περασα εγω αλλα μετα κολλαει εκει που λεει ανααθμιση android....

αν το κλεισω και το ξανανοιξω ανοιγει αλλα εχει μαυρη οθονη... (δεν δουλευει ο launcher)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα wipe data να δεις αν ανοιξει.

 

εκανα πολλες φορες αλλα ανοιγει με μαυρη οθονη χωρις να δειχνει τιποτε

οταν την ξαναπερναω φτανει εκει που λεει αναβαθμιση android και μενει εκει..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω. Στο swype με εκνευρίζει που για να αλλάξει γλώσσα πρέπει να έχεις πατημένο το κουμπί για να σου βγάλει την επιλογή. Οπότε για να γράψεις ένα κείμενο που χρειάζεσαι και αγγλικές λέξεις είναι πόνος. Γενικά ναι είναι Δες λίγο το βίντεο εδώ και θα καταλάβεις τι :)καλύτερο για τώρα.

Στο Swype χρειάζεται μόνο μια φορά να πατήσεις την επιλογή που λες για να αλλάξει γλώσσα.Μετά απλά σερνεις το δάχτυλο σου από το πρώτο κουμπί αριστερά με το βελάκι μέχρι το space.

Δες λίγο το βίντεο εδώ και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

http://db.tt/nlnASKYs

 

εκανα πολλες φορες αλλα ανοιγει με μαυρη οθονη χωρις να δειχνει τιποτε

οταν την ξαναπερναω φτανει εκει που λεει αναβαθμιση android και μενει εκει..

 

πατρίδα σήμερα το πρωί την έβαλα και μπήκε κανονικά.

Πρώτη φορά την βάζεις;

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...