Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μια ερωτηση γιατι μαλλον εκανα πατατα... Εχω chrack την τελευταια... ειχε μια ομορφη οικονα φοντο και αρχικη αλλα και κλειδωματος... εκανα την πατατα να βαλω ζωντανη ταπετσαρια και αλλαξε και του κλειδωματος και την αρχικη... που βρισκουμε τωρα τις photo Που ειχε απο την μανα του η rom?

 

Κατέβασε κάτω την σελίδα μετά από το κόκκινο και πράσινο θέμα θαδεις τα wallpaper

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665208

 

Εχω μπερδευτεί ρε παιδιά τι γίνετε με τους κερνελ όπως είπα σε προηγούμενα ποςτ εγώ την πάτησα και αναγκαστικά να ξαναφλασαρω την ρομ τώρα είμαι με cf και δεν ξέρω τι να κάνω να περιμένω την 5 του hydracore να μηνώ με cf;;;;είναι και καλή η μπαταρία λάιτ είχα συνηθίσει την ταχύτητα ρου oc αστα να πάνε δυστυχώς δεν μπορούμε να έχουμε και τα δύο....

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά σήμερα πέρασα από χιντρακορ που είχα νοτεκόρ 14.1 το πρωί μετά το τηλ δούλευε καλά αλά το απόγευμα μου κάνει μια επανεκκίνηση και δεν ξανανηξε έκανα ρειστορ από ναντροιντ δεν το έκανε με τίποτα και μετά από πολύ προσπάθεια δεν μπόρεσα να το σώσω και ξαναφλασαρα την ρομ με φουλ γουαιπ κάτι μου λέει ότι έχει σχέση με αυτό που μας λέει ο φίλος μας.

Τέλος καλό όλα καλά θα μείνω λίγο με cf για μπαταρία και όταν βaρεθώ θα ξαναπερασω την αξιόπιστη notecore 14.1 oc.

 

Καλημέρα και από εμένα.

Ακριβώς τα ίδια και σ' εμένα.Η επανεκκίνηση έγινε στα καλά καθούμενα και είχε κολλήσει στην boot screen.Και δεν ηξερα τι έφταιγε.

Δηλαδή με cf ή με notecore 14.1oc δεν θα έχω το ίδιο πρόβλημα;

Είναι θεμα μόνο του hydracore ή να το ξαναγυρίσω σε stock κατάσταση;

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Ακριβώς τα ίδια και σ' εμένα.Η επανεκκίνηση έγινε στα καλά καθούμενα και είχε κολλήσει στην boot screen.Και δεν ηξερα τι έφταιγε.

Δηλαδή με cf ή με notecore 14.1oc δεν θα έχω το ίδιο πρόβλημα;

Είναι θεμα μόνο του hydracore ή να το ξαναγυρίσω σε stock κατάσταση;

 

Καλημερα.Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι.Δεν εχω βαλει ποτε hydra,note.Ποσταρα αυτο που διαβασα γιατι μου φανηκε σοβαρο με την εννοια οτι μπορει να χασεις τα παντα και να πρεπει να ξαναφλασαρεις απο το μηδεν.

Απο οτι φαινεται ο entropy εχει δικιο σε αυτα που γραφει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χτες την sweet ROM , την τελευταία !

Είναι βούτυρο και με απίστευτα καλή,μπαταρία !!

 

Συμφωνώ εξαιρετική ρομ και πολύ καλή μπαταρία.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χτες την sweet ROM , την τελευταία !

Είναι βούτυρο και με απίστευτα καλή,μπαταρία !!

 

 

 

 

 

 

 

Συμφωνώ εξαιρετική ρομ και πολύ καλή μπαταρία.

Sent from my note

 

Ρε σεις...θα με αφήσετε ένα Σαββατοκύριακο να ηρεμήσω;:p

Είμαι δέκα μέρες με final Chrack και notecore 14.1 και είπα να την αράξω εδώ μέχρι την jb.

Τώρα με βάλατε στην πρίζα πάλι...:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...θα με αφήσετε ένα Σαββατοκύριακο να ηρεμήσω;:p

Είμαι δέκα μέρες με final Chrack και notecore 14.1 και είπα να την αράξω εδώ μέχρι την jb.

Τώρα με βάλατε στην πρίζα πάλι...:D

 

Μείνε όπως είσαι!!!

Φτάνει η ώρα για επίσημα πράγματα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις...θα με αφήσετε ένα Σαββατοκύριακο να ηρεμήσω;:p

Είμαι δέκα μέρες με final Chrack και notecore 14.1 και είπα να την αράξω εδώ μέχρι την jb.

Τώρα με βάλατε στην πρίζα πάλι...:D

 

 

Υπάρχουν με κάποιων τρόπο ρυθμίσεις σε overclocing για καλύτερη μπαταρία ;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Μείνε όπως είσαι!!!

Φτάνει η ώρα για επίσημα πράγματα...

 

Τι εννοείς ?

Sent front my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πάρα πολυ καλή ρομ φαίνεται να ειναι και η τελευταία kingdroid. Απο το πρωι μεχρι τώρα δεν είδα το παραμικρό και δουλεύει ρολόι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Η kingdroid 8 είναι LRKείναι ποιο καινούργια από LRQ κρακ που εχω για να ακούμε εντυπώσεις από άτομα που την έχουν βάλει....

 

Κάποιες φορές διαβάζω ότι είναι Deodexed ή dexed τι είναι αυτα ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Η kingdroid 8 είναι LRKείναι ποιο καινούργια από LRQ κρακ που εχω για να ακούμε εντυπώσεις από άτομα που την έχουν βάλει....

 

Κάποιες φορές διαβάζω ότι είναι Deodexed ή dexed τι είναι αυτα ;;;;

 

Επειδή αν θυμάμαι καλά δεν τα πας καλά με τα αγγλικά για να σου παραθέσω σύνδεσμο για διάβασμα σου λέω πολύ απλά, οι στοκ ρομς έχουν στο system/apps την κάθε εφαρμογή με το apk και ένα odex file για την κάθε εφαρμογή. Στις Deodexed roms έχει αφαιρεθεί το odex file της καθε εφαρμογης και έτσι μπορούν να παραμετροποιηθουν πολύ πιο εύκολα...:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αν θυμάμαι καλά δεν τα πας καλά με τα αγγλικά για να σου παραθέσω σύνδεσμο για διάβασμα σου λέω πολύ απλά, οι στοκ ρομς έχουν στο system/apps την κάθε εφαρμογή με το apk και ένα odex file για την κάθε εφαρμογή. Στις Deodexed roms έχει αφαιρεθεί το odex file της καθε εφαρμογης και έτσι μπορούν να παραμετροποιηθουν πολύ πιο εύκολα...:)

 

+++ είσαι και ο πρώτος όταν ερθω λουτράκι θα κερασω καφέ.......ευχαριστώ

 

 

 

EDIT Διαβάζω για κερνελ notecore 14.2 oc τι είναι αυτός ρε παιδιά μπας και είναι καλύτερος από τον 14.1 ;;;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ειναι σε καποιο παιδακι ευκολο να μου ανεβασει την στοκ εφαρμογη που επιλεγεις με πιο πληκτρολόγιο θελεις να γραφεις?

εκανα χαζομαρα και πρεπει να την έσβησα..:p

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε καποιο παιδακι ευκολο να μου ανεβασει την στοκ εφαρμογη που επιλεγεις με πιο πληκτρολόγιο θελεις να γραφεις?

εκανα χαζομαρα και πρεπει να την έσβησα..:p

 

Αν ηξερα πως την λένε θα στην ανέβαζαν εγώ αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Αν ηξερα πως την λένε θα στην ανέβαζαν εγώ αλλά....

 

δεν μου λες φιλε sweet rom δεν εχεις?

σε ρωταω για να δοκιμασεις κατι..

Link to comment
Share on other sites

+++ είσαι και ο πρώτος όταν ερθω λουτράκι θα κερασω καφέ.......ευχαριστώ

 

 

 

EDIT Διαβάζω για κερνελ notecore 14.2 oc τι είναι αυτός ρε παιδιά μπας και είναι καλύτερος από τον 14.1 ;;;;

 

Δοκιμάζω τη hydracore v5 beta5. Εντυπωσιασμενος για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λες φιλε sweet rom δεν εχεις?

σε ρωταω για να δοκιμασεις κατι..

 

Όχι κρακ με cf εχω και ψάχνω κερνελ για καλή μπαταρία αλλά και με καλές ταχύτητες χαχαχα να μην μπορούμε να τα έχουμε όλα ρε γ@μότο

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τη hydracore v5 beta5. Εντυπωσιασμενος για την ώρα...

Στάνταρ.oc. Από μπαταρία ;;; πες μας κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι κρακ με cf εχω και ψάχνω κερνελ για καλή μπαταρία αλλά και με καλές ταχύτητες χαχαχα να μην μπορούμε να τα έχουμε όλα ρε γ@μότο

 

:lol::lol::lol:

κατσε βρε με cf μια χαρα ειναι το κινητο!

:)

εγω εχω πολυ καλη μπαταρια με cf και δεν θελω να το πειραξω!

παντως μου κανει τρομερη εντυπωση οτι με hydra ακομη και ο οπερα ανταποκρινεται καλυτερα! (που εχει θεματα στο κινητο μας!)

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ.oc. Από μπαταρία ;;; πες μας κάτι...

 

OC. Για μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα. Είναι η πιο smooth hydracore για την ώρα. Θα δώσει κι άλλη beta αύριο, μην ασχοληθείτε με αυτή...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματάκι...στα ξαφνικά μου εμφανίζει διπλά αρχεία στο φάκελο με τα τραγούδια και στις φωτογραφίες...βέβαια δεν μπορεί να το ανοίξει...εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό??

αχχχ μου θυμίζει εποχές hd2...:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...