Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο εδώ μπορείτε να κατεβάσετε chracks v8 (4.0.4).

http://kikis-home.de/chrack/lrg/Chrack_XXLRG_DBT_aroma_v8.zip

Εγκαθιστω κι επανέρχομαι με εντυπώσεις...

 

Πρώτη εντύπωση, είναι πιο γρήγορη από Alba, Fusion και Maxicet που είχα δοκιμάσει. Ακόμα και την επαναφορά απo titanium την έκανε πολύ πιο γρήγορα...:)

Επανέρχομαι αργότερα για νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτη εντύπωση, είναι πιο γρήγορη από Alba, Fusion και Maxicet που είχα δοκιμάσει. Ακόμα και την επαναφορά απo titanium την έκανε πολύ πιο γρήγορα...:)

Επανέρχομαι αργότερα για νεότερα...

 

Περιμένουμε και άλλες εντυπώσεις..

Τσεκαρε λίγο και το θέμα της θερμοκρασίας

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορς να ρουταρω το note μου ενω κανω την διαδικαδια οπως λεει στην βιβλο. εχω την 4.0.4. οταν παταω το cwm στο recovery mode επιστρεφει στην προιγουμενη οθονη. κανω κατι λαθος??

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει δοκιμασει και κιντροιντ με σπειντμοντε αλλα και αλμπα 2 να μασ πει ποια ειναι καλητερη απο σμουθ αλλα και απο μπαταρια εγω με κινγκ ξεχναγα να το φορτισω...

 

Λοιπόν εδώ και περίπου 90 λεπτά ψάχνω ακριβώς αυτό το θέμα αριστερά και δεξιά σε όσα φόρουμ μπόρεσα να βρω προτιμήσεις από διαφορετικά άτομα ! Στο συμπέρασμα που κατέληξα είναι πως ο κάθε ένας είχε βασικά την άποψη πως αυτή η ROM που έχει είναι η καλύτερη :) Θα μείνω σε 1-2 μήνύματα που βρήκα στο xda από κάποια άτομα πως έχουν δοκιμάσει 5-6 rom και πιστεύουν πως η καλύτερη που βρήκε ήταν η alba2 και σε ταχύτητα και σε μπαταρία !

 

Κάτι άσχετο τα κολληματάκια που σου είπα στο τηλ πως είχα χτες όταν πρωτοέβαλα την king δεν μου τα ξανάκανε, ίσως είναι αυτό που γράφει και στην βίβλο, περιμένετε 1-2 ημέρες να κάτσει σωστά η ROM και μετά βγάλτε αποφάσεις και όντως σήμερα πετάει η Kingdroid δεν έχω κανένα πρόβλημα !

 

Αν με προλάβεις πάντως και βάλεις εσύ πρώτος την Alba γράψε μας εντυπώσεις να μας πεις !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ και περίπου 90 λεπτά ψάχνω ακριβώς αυτό το θέμα αριστερά και δεξιά σε όσα φόρουμ μπόρεσα να βρω προτιμήσεις από διαφορετικά άτομα ! Στο συμπέρασμα που κατέληξα είναι πως ο κάθε ένας είχε βασικά την άποψη πως αυτή η ROM που έχει είναι η καλύτερη :) Θα μείνω σε 1-2 μήνύματα που βρήκα στο xda από κάποια άτομα πως έχουν δοκιμάσει 5-6 rom και πιστεύουν πως η καλύτερη που βρήκε ήταν η alba2 και σε ταχύτητα και σε μπαταρία !

 

Κάτι άσχετο τα κολληματάκια που σου είπα στο τηλ πως είχα χτες όταν πρωτοέβαλα την king δεν μου τα ξανάκανε, ίσως είναι αυτό που γράφει και στην βίβλο, περιμένετε 1-2 ημέρες να κάτσει σωστά η ROM και μετά βγάλτε αποφάσεις και όντως σήμερα πετάει η Kingdroid δεν έχω κανένα πρόβλημα !

 

Αν με προλάβεις πάντως και βάλεις εσύ πρώτος την Alba γράψε μας εντυπώσεις να μας πεις !

 

παιδες ενα λινκ για alba 2 και ποιο Kernel φορατε? thanks!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το Alba 2 το κατεβάζεις από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1579301

Κάποιος που το έχει βάλει (εγώ όχι ακόμη) μου είπε πως έχει cf root kernel

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και άλλες εντυπώσεις..

Τσεκαρε λίγο και το θέμα της θερμοκρασίας

Sent from my note

 

Πολυ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής κι εδώ. Η πιο γρηγορη rom που έχω δει μέχρι σήμερα. Θέλω να δώ την αυτονομία της...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Όταν είχα πρωτοφλασάρει τον CFRoot δεν δούλευε το wifi. Τώρα με το wifi υπάρχει πάλι θέμα ή όχι ;. Τον είχα φλασάρει μέσω CWM. Να τον φλασάρω μέσω mobile odin ;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Όταν είχα πρωτοφλασάρει τον CFRoot δεν δούλευε το wifi. Τώρα με το wifi υπάρχει πάλι θέμα ή όχι ;. Τον είχα φλασάρει μέσω CWM. Να τον φλασάρω μέσω mobile odin ;

Στο xda έχω δει ότι πρέπει να εγκαταστήσεις αυτό και να κάνεις update.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το ξέρω. Απλά ρωτάω το εξής. Στις custom roms χρειάζεται να το κάνω και αυτό με τον CF-Root kernel ή όλα θα δουλεύουν κανονικά ;. Και αν απλά χρειάζομαι τον CF-Root kernel για CWM και τίποτα άλλο, πρέπει να αναβαθμίσω το busybox ούτως ή άλλως ;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτιση εχω ice 4.0.4 εκανα ρουτ προσπαθω να βαλο το abys δεν τον περνη προσπαθω τον franko kernel 10 που ειχα διαβασει παλι δεν μπενει πως θα βαλω ασφαλη κερνελ για βα αλαξω ρομ;;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω κ 3-4 μερες ειμαι με kingdroid speenote. Δεν εχω καππιο προβλημα ισα ισα πολυ ευχαρηστημενος κ απο μπαταρια κ χωρις κολληματα
Link to comment
Share on other sites

Nαι τώρα την κατεβάζω. Την είχα στο laptop στο γραφείο. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχω wifi και το supersu δεν αναβαθμίζεται (έκανα και την εγκατάσταση του busybox)...Κρίμα πάλι από την αρχή.... Αν περάσω stock kernel .... πάνω στην chrack ;

 

Πήγα να περάσω την Alba και από τα νεύρα μου έκανα wipe χωρίς abyssnote...όλα καλά όμως ;) Ι still have phone!!. Τώρα την κάνω εγκατάσταση!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

παιδες ενα λινκ για alba 2 και ποιο Kernel φορατε? thanks!

 

Με Notecore 3b που ειμαι εγω, η μπαταρια ειναι εξαιρετικη.

Θα δοκιμασω και εγω την Chracks αλλα μιας και δεν

περιμενω μεγαλες διαφορες σε smooth οπου δω οτι ειναι

καλυτερη η μπαταρια θα παραμεινω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλε και o Criskelo...θα μπλέξουμε τα μπούτια μας τώρα...:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1609252

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβγαλε και o Criskelo...θα μπλέξουμε τα μπούτια μας τώρα...:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1609252

 

αστα να πανε...:lol::lol:

χαχαχαχα αιντε......ορματε παιδες...:p

η chracκ πολυ καλη επισης..:)

ωραιο θεμα κτλ γρηγορη αλλα και η αλβα2 ηταν σουπερ.:)

νομιζω οτι και οι 2 ρομς ειναι εξαιρετικές!

οποια και αν επιλεξεις εισαι καλυμμένος..

απλα η αλβα ειναι πιο "στοκ" feel η κρακ ειναι πιο "παγωτενια"..:lol:

κρισκελο δεν δοκιμασα ακομη αλλα φανταζομαι θα ειναι σουπερ επισης!

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε...:lol::lol:

χαχαχαχα αιντε......ορματε παιδες...:p

η chracκ πολυ καλη επισης..:)

ωραιο θεμα κτλ γρηγορη αλλα και η αλβα2 ηταν σουπερ.:)

νομιζω οτι και οι 2 ρομς ειναι εξαιρετικές!

οποια και αν επιλεξεις εισαι καλυμμένος..

απλα η αλβα ειναι πιο "στοκ" feel η κρακ ειναι πιο "παγωτενια"..:lol:

κρισκελο δεν δοκιμασα ακομη αλλα φανταζομαι θα ειναι σουπερ επισης!

 

Μια ματια που εριξα παντως στο θεμα της Criskelo στους xda διαβασα οτι ειχε κατι θεματακια

παντως. Δεν νομιζω να την δοκιμασω παντως μιας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με alba 2

οποτε απλα περιμενω να ανεβει η chrack στους xda που τοσα καλα σχολια εχω διαβασει απο

παιδια που την δοκιμασαν. :)

 

Aν καποιος εχει τσεκαρει αυτονομια στην Chrack ειδικα συγκριτικα

με alba 2 , ας ριξει και προς τα εδω ενα hint:D

Link to comment
Share on other sites

Μια ματια που εριξα παντως στο θεμα της Criskelo στους xda διαβασα οτι ειχε κατι θεματακια

παντως. Δεν νομιζω να την δοκιμασω παντως μιας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος με alba 2

οποτε απλα περιμενω να ανεβει η chrack στους xda που τοσα καλα σχολια εχω διαβασει απο

παιδια που την δοκιμασαν. :)

 

Aν καποιος εχει τσεκαρει αυτονομια στην Chrack ειδικα συγκριτικα

με alba 2 , ας ριξει και προς τα εδω ενα hint:D

 

για την chrack θα σου πω αυριο..την δοκιμαζω τωρα!

με notecore ειναι πυραυλος για την ωρα..

αυτονομια θα δουμε!

εξαιρετικη ειναι και η αλβα2 ομως.

πραγματικα οποια και να βαλεις εισαι καλυμμένος για μενα:)

δες λιγο τον notecore αν θες! νομιζω οτι η τελευταια εκδοση ειναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Τι flashing frenziness σας έχει πιάσει λυσιάξατε με τα φλασαρίσματα :-) καθίστε να χαρείτε λίγο το μαραφέτι...
Link to comment
Share on other sites

Τι flashing frenziness σας έχει πιάσει λυσιάξατε με τα φλασαρίσματα :-) καθίστε να χαρείτε λίγο το μαραφέτι...

 

τωρα που "γυρνάει":lol::lol::p

περα απο την πλακα νομιζω οτι οι custom ειναι πολλα level καλύτερες απο τις στοκ.

αξιζουν και με το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προχθές είχα την Kingdroid με speedmod και πριν μισή ώρα έβαλα την Alba 2 με notecore

Οι πρώτες μου εντυπώσεις επειδή σίγουρα έχει αρχίσει ένα ψάξιμο στο ποια είναι καλύτερη από τις δυο θα πω με κλειστά μάτια η δεύτερη, έχει όχι μόνο απλή διαφορά, αλλά τεράστια σε ταχύτητα τουλάχιστον λες και έχω κινητό τετραπύρηνο για μπαταρία θα σας πω σε 1-2 ημέρες

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προχθές είχα την Kingdroid με speedmod και πριν μισή ώρα έβαλα την Alba 2 με notecore

Οι πρώτες μου εντυπώσεις επειδή σίγουρα έχει αρχίσει ένα ψάξιμο στο ποια είναι καλύτερη από τις δυο θα πω με κλειστά μάτια η δεύτερη, έχει όχι μόνο απλή διαφορά, αλλά τεράστια σε ταχύτητα τουλάχιστον λες και έχω κινητό τετραπύρηνο για μπαταρία θα σας πω σε 1-2 ημέρες

 

Καλό βράδυ

 

Είναι λογικό. Η alba 2 βασίζεται στην 4.0.4..

Και μόνο αυτό φτάνει.

Πιστεύω ότι η kingdroid στην νέα βάση θα κάνει παπάδες

Είναι όμως και ο κερνελ που κάνει την διαφορά.

Ο τελευταίος notecore όντως σου δίνει την εντύπωση ότι έχεις τετραπυρηνο κινητό.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...