Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Freddaras, έχεις δίκιο απόλυτα είναι πολύ δυνατός ο φωτισμός έτσι το βλέπω κι εγώ.. Το εγώ στην αυτόματη φωτεινότητα τελευταία που καλοκαιριασε οπότε δεν θα το παρατηρούσα αλλά ναι είναι πολύ ψηλά η φωτεινότητα.. Η ρομ τρέχει εξαιρετικά είναι πολύ καλή!!

 

α γεια σου!

το ειχα σημερα παραλια και λεω...μπαααα σαν πολυ δυνατα δεν παιζει η οθόνη για παγωτο?(χθες με κατσικα μου φαινοταν πιο χαμηλη η φωτεινότητα...)

το δοκιμασα πριν απο λιγο στο σκοταδι και τρελαθηκα..η καλυτερα στραβώθηκα...:lol:

οποιο παιδι ειχε θεμα με το φωτισμο της ice(που ποτε δεν εφτανε τα επιπεδα της GB )ας την δοκιμασει!!

τι να πω για αλλη μια φορα εχω μεινει μακακας...

καθε μερα αυτο το ρημάδι το κινητο γινεται ολο και πιο καλυτερο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α γεια σου!

το ειχα σημερα παραλια και λεω...μπαααα σαν πολυ δυνατα δεν παιζει η οθόνη για παγωτο?(χθες με κατσικα μου φαινοταν πιο χαμηλη η φωτεινότητα...)

το δοκιμασα πριν απο λιγο στο σκοταδι και τρελαθηκα..η καλυτερα στραβώθηκα...:lol:

οποιο παιδι ειχε θεμα με το φωτισμο της ice(που ποτε δεν εφτανε τα επιπεδα της GB )ας την δοκιμασει!!

τι να πω για αλλη μια φορα εχω μεινει μακακας...

καθε μερα αυτο το ρημάδι το κινητο γινεται ολο και πιο καλυτερο!!!:)

 

Ο κερνελ που φοράει η ρομ πως τα πάει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο κερνελ που φοράει η ρομ πως τα πάει???

 

Τα πάει πολύ καλά.. Δεν κολλάει σε ξεκλείδωμα και έπειτα από deep sleep και δείχνει να κάνει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.. Μέχρι τώρα πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν αντεχω αλλο!!! Απο το απογευμα προσπαθβ να βαλω την alliance και δεν μπαινει με τιποτα !!! Ολο reloop μου κανει !! Τι ετσι τι αλλιως τι σε gb ξαναπηγα, τα νευρα μου καταφερα και εσπασα !!! Φλασαρα την αλλη μεσω odin και ειναι μια αηδια και μιση..... αντε να δω αν θα τα καταφερω να την περασω :(

 

 

edit : Eπιτελους μπηκε η ρημαδα!!!!!!!!!!!!!! Για να δουμε τι θα δουμε !!!!!

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν αντεχω αλλο!!! Απο το απογευμα προσπαθβ να βαλω την alliance και δεν μπαινει με τιποτα !!! Ολο reloop μου κανει !! Τι ετσι τι αλλιως τι σε gb ξαναπηγα, τα νευρα μου καταφερα και εσπασα !!! Φλασαρα την αλλη μεσω odin και ειναι μια αηδια και μιση..... αντε να δω αν θα τα καταφερω να την περασω :(

 

 

edit : Eπιτελους μπηκε η ρημαδα!!!!!!!!!!!!!! Για να δουμε τι θα δουμε !!!!!

 

Χρηστο εγω την εριξα πανω απο goat (Lq2) απλα με wipe cache/dalvik και σε 10 λεπτα ειχα ετοιμη τη ρομ χωρις να ξαναστηνω.

Ποτε θα βγει το note 2, κουραστηκαμε με το ιδιο κινητο...:lol:

Περα απο την πλακα, μετα απο αυτη την κινηταρα οτιδηποτε αλλο μοιαζει αστειο. Περασαν πολλα χρονια για να κρατησω για τοσο καιρο την ιδια συσκευη και οπως το βλεπω θα μεινω μεχρι το διαδοχο της...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

περασα και εγω την alliance

πολυ καλη κ γρηγορη

ΑΛΛΑ εχω ενα προβλημα, οτσν συνδεω το κινητο με το pc δεν μου βγαζει τιποτα, ουτε την καρτα μνημης ουτε την μνημη του κινητου.

ετσι δεν μπορω να βαλω τιποτε μεσα γιατι δεν το βλεπει καθολου

καμια λυση???

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εγω την εριξα πανω απο goat (Lq2) απλα με wipe cache/dalvik και σε 10 λεπτα ειχα ετοιμη τη ρομ χωρις να ξαναστηνω.

Ποτε θα βγει το note 2, κουραστηκαμε με το ιδιο κινητο...:lol:

Περα απο την πλακα, μετα απο αυτη την κινηταρα οτιδηποτε αλλο μοιαζει αστειο. Περασαν πολλα χρονια για να κρατησω για τοσο καιρο την ιδια συσκευη και οπως το βλεπω θα μεινω μεχρι το διαδοχο της...

 

Νομίζω ότι εκεί που βρίσκαμε συσκευές να αλλάζουμε σχετικά συχνά (ίσως πολύ συχνα) μετά το note δεν υπάρχει κάτι να μας τραβήξει οπότε περιμένουμε ΜΌΝΟ τον διάδοχο !! Μας έχει τρελάνει αυτή η συσκευή κανονικά :D

 

Παιδια καλησπερα

περασα και εγω την alliance

πολυ καλη κ γρηγορη

ΑΛΛΑ εχω ενα προβλημα, οτσν συνδεω το κινητο με το pc δεν μου βγαζει τιποτα, ουτε την καρτα μνημης ουτε την μνημη του κινητου.

ετσι δεν μπορω να βαλω τιποτε μεσα γιατι δεν το βλεπει καθολου

καμια λυση???

ευχαριστω

 

Θα πας ρυθμίσεις, περισσότερα, βοηθητικά προγράμματα USB και εκεί θα επιλέξεις σύνδεση με υπολογιστή.. Μετά θα σου πει τώρα συνδέστε καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και είσαι κύριος! Mac έχεις??

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εκεί που βρίσκαμε συσκευές να αλλάζουμε σχετικά συχνά (ίσως πολύ συχνα) μετά το note δεν υπάρχει κάτι να μας τραβήξει οπότε περιμένουμε ΜΌΝΟ τον διάδοχο !! Μας έχει τρελάνει αυτή η συσκευή κανονικά :D

 

Απο την αλλαγη σε... εβδομαδιαια βαση, φτασαμε να κραταμε το note για μηνες. Ναι, αυτο δειχνει οτι η τελεια συσκευη για τα γουστα μας βρεθηκε ;)

On topic τωρα, η alliance ενα κλικ πιο γρηγορη απο την goat, αλλα μερικες ευκολιες (οπως η ευκολια προσαρμογης της οθονης κλειδωματος) λειπουν εδω...

Χμμμ, για να δουμε και την αυτονομια με αυτο τον kernel...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, περισσότερα, βοηθητικά προγράμματα USB και εκεί θα επιλέξεις σύνδεση με υπολογιστή.. Μετά θα σου πει τώρα συνδέστε καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και είσαι κύριος! Mac έχεις??

 

ευχαριστω

εγινε, αλλα αυτο θα πρεπει να κανω καθε φορα που θα θελω να το συνδεσω???

οχι windows 7 εχω

και παλι ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εγω την εριξα πανω απο goat (Lq2) απλα με wipe cache/dalvik και σε 10 λεπτα ειχα ετοιμη τη ρομ χωρις να ξαναστηνω.

Ποτε θα βγει το note 2, κουραστηκαμε με το ιδιο κινητο...:lol:

Περα απο την πλακα, μετα απο αυτη την κινηταρα οτιδηποτε αλλο μοιαζει αστειο. Περασαν πολλα χρονια για να κρατησω για τοσο καιρο την ιδια συσκευη και οπως το βλεπω θα μεινω μεχρι το διαδοχο της...

 

Νομίζω ότι εκεί που βρίσκαμε συσκευές να αλλάζουμε σχετικά συχνά (ίσως πολύ συχνα) μετά το note δεν υπάρχει κάτι να μας τραβήξει οπότε περιμένουμε ΜΌΝΟ τον διάδοχο !! Μας έχει τρελάνει αυτή η συσκευή κανονικά :D

 

Απο την αλλαγη σε... εβδομαδιαια βαση, φτασαμε να κραταμε το note για μηνες. Ναι, αυτο δειχνει οτι η τελεια συσκευη για τα γουστα μας βρεθηκε ;)

 

 

 

Βαγγελη και Ευθημη πιστευω οτι οι περισοτεροι εδω μεσα δεν αλλαζουν το note με τιποτα. Ειναι πραγματικα μοναδικη συσκευη που ο μονος λογος να την αλλαξεις ειναι απλα ο αντικαταστατης του. Και αλλαζα κινητα καθε εβδομαδα σχεδον και με το νοτε βρηκα το λιμανι μου οπως και εσεις.:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

εγινε, αλλα αυτο θα πρεπει να κανω καθε φορα που θα θελω να το συνδεσω???

οχι windows 7 εχω

και παλι ευχαριστω

 

Στα 7 νομίζω το κανεις μια φορά και μετά δεν χρειαζεται άλλο.. Δεν είμαι και πολύ σίγουρος όμως :(

Link to comment
Share on other sites

Στα 7 νομίζω το κανεις μια φορά και μετά δεν χρειαζεται άλλο.. Δεν είμαι και πολύ σίγουρος όμως :(

 

ναι οντως μια φορα μονο και μετα δεν χρειαζεται. καθε φορα που το συνδεεις ανοιγει αμεσως

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει ένα mod για την Alliance rom μπορεί να περάσει από recovery από το παρακάτω link

http://www.mediafire.com/?g8b1mrb8mkgwegh

Ουσιαστικά αλλάζει το εικονίδιο της μπαταρίας σε κεραυνο με ποσοστό, και κάνει μαύρο το background στις ρυθμίσεις με εικονίδια από το s3 για κάθε ενότητα ρυθμίσεων (πχ κλήση, ήχος, οθόνη κτλ)

Να σας πω να προσέξετε ότι ο kernel που φορά έχει περίεργο interface στο recovery οπότε ενώ είναι αφής δεν έχει φτιάξει καλά τα πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης να ανταποκρινονται στα πατήματα.. Οπότε κάντε το με τα πλαϊνά πλήκτρα ήχου και power όπως σε άλλους kernels. Εκανα wipe dalvik & dalvik cache και μετά πέρασα το mod

Εγώ kernel δε άλλαξαν αφού αυτός που φοράει είναι δικός του και δείχνει πολύ καλός οπότε ας τον παρακολουθήσω κάνα δύο μερούλες..

 

εδω το ποστ στο xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1701619&page=5

 

καλο,αλλα το backround στο task manager δεν μου αρεσει καθολου ξερεις πως αλλαζει? θυμηστε,μου πως αλλαζω το boot? Με βλεπω να γυρναω στην goa μερικα οπως οι επιλογες στην οθονη κλειδωματος μου λειπουν ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω με Goa και speedmod ειμαι υπερευχαριστημενος σε ολα σχεδον...Για να μη πω για μπαταρια...που τελειωσε η φορτιση στις 6 το απογευμα του Σαββατου...Κ τωρα ειναι στο 44% με πολυ χρηση...
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

To ότι αυτήν την στιγμή υπάρχουν 2-3 ρομ που δίνουν σε όλα τα επίπεδα την χαμένη αίγλη στο note από την μετάβαση στο ics μόνο θετικό είναι για όλους μας...

Και εγώ με goa είμαι με speadmod και την εχω καταβρεί...Θα δοκιμάσω μια αυριο και αν δεν μου κάθετε καλα στο ματι η στην απόδοση καλα να είναι το backup...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η alliance είναι πολύ καλύτερη σε ταχύτητα., την κατσίκα την είχα βγάλει εδώ και δύο μέρες γιατί δεν ήμουν ικανοποιημένος και είναι περάσει κρισκελο .
Link to comment
Share on other sites

Η alliance είναι πολύ καλύτερη σε ταχύτητα., την κατσίκα την είχα βγάλει εδώ και δύο μέρες γιατί δεν ήμουν ικανοποιημένος και είναι περάσει κρισκελο .

 

Συμφωνω σε ολα!

η alliance και για μενα ειναι οτι καλυτερο!!!

και μονο που εχει αυτο το "κολπο" με την φωτεινότητα τελος για μενα....

:)

περα απο αυτο η ρομ απλα τα ....σπαει...τα σπαει ομως.....

Link to comment
Share on other sites

Στην alliance το ραδιο δεν δουλευει!! Φλασαρα speedmode και δουλευει!!

 

Έχεις δίκιο! Το ίδιο και σε εμένα, δεν το είχα δει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ειμαι σε cassies με speedmode...να παω goa(t) ή alliance ?

Ηλια θα ετοιμασεις πακετακι με alliance? να περιμενουμε?

thanks

 

και κατι που ειχα ρωτησει για ενα note φιλου 16αρι , οπως το πηρε χωρις να βαλει τιποτα πανω εχει ελευθερα 8.3 Gb ειναι φυσιολογικο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα!

η alliance και για μενα ειναι οτι καλυτερο!!!

και μονο που εχει αυτο το "κολπο" με την φωτεινότητα τελος για μενα....

:)

περα απο αυτο η ρομ απλα τα ....σπαει...τα σπαει ομως.....

ποιο ειναι το κολπο ρε παιδια???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κολπο ρε παιδια???

 

Λάθος έκφραση δικιά μου..

Δεν υπάρχει κόλπο απλά αν πας την φωτεινότητα στο φουλ θα δεις ότι είναι πολύ δυνατή σε σχέση με τις υπόλοιπες ice.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Με τις custom rom υπάρχει θέμα ασφάλειας των κωδικών του εμειλ και των λοιπών?

 

Γιατί να υπάρχει θέμα? Η εκάστοτε εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις σε custom είναι ακριβώς η ίδια και λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο όπως και σε κατάσταση stock... Τι ακριβώς σε προβληματίζει?

Link to comment
Share on other sites

Με τις custom rom υπάρχει θέμα ασφάλειας των κωδικών του εμειλ και των λοιπών?

 

αν υπηρχε θεμα θα ειχα καταστραφεί πιστεψε με:lol::lol::lol:

περα απο οτι πλακα στα 2 χρονια που ειμαι στο android και με απειρες custom roms απο την εποχη του πρωτου γαλαξια δεν εχω κανενα μα κανενα μα κανενα θεμα!

και εχω στειλει απειρα μαιλ εχω κανει συναλλαγές αγορες απο το ιντερνετ κτλ κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...