Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Ηλια εμεις οταν την κατεβασουμε και την περασουμε στο κινητο μας με τον κλασικο τροπο που ξερουμε ποιον kernel θα εχουμε?? Franco ή cf-root?

 

Franco. Αν θες βάζεις Cf.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε Ηλια εμεις οταν την κατεβασουμε και την περασουμε στο κινητο μας με τον κλασικο τροπο που ξερουμε ποιον kernel θα εχουμε?? Franco ή cf-root?

 

απ οτι βλεπω στο μηνυμα του φιλου Ηλια γραφει Franco R5 Kernel αν δε κανω λαθος.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Franco. Αν θες βάζεις Cf.

 

απ οτι βλεπω στο μηνυμα του φιλου Ηλια γραφει Franco R5 Kernel αν δε κανω λαθος.

 

Σωστα παιδια.

Εβαλα franco 5 μιας και οι περισσοτεροι θελουν αυτον στη συσκευη τους.

Μεχρι τωρα μετα απο 4-5 ωρες δε μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σωστα παιδια.

Εβαλα franco 5 μιας και οι περισσοτεροι θελουν αυτον στη συσκευη τους.

Μεχρι τωρα μετα απο 4-5 ωρες δε μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα.

 

Κι εγώ από χθες τον εχω και είναι πολύ καλός!! Περιμένουμε λοιπόν κι ευχαριστούμε για το μεράκι, τον κόπο και for sharing!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω την παρεα σας ! μολισ εκανα ροοτ τη κινηταρα μας και εβαλα cwm .. οποτε λεω να βαλς και την πρωτη μου ρομ σιγα σιγα :lol: εσεις οι παλιοτεροι τι μου συστηνετε ρε παιδια ? με ενδιαφερει πολυ η εμφανιση και η μπαταρια :p επειδη το κραταω συνεχεια οπως ολοι σας αποτι καταλαβα :p εχετε καιτ να προτεινετε ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω την παρεα σας ! μολισ εκανα ροοτ τη κινηταρα μας και εβαλα cwm .. οποτε λεω να βαλς και την πρωτη μου ρομ σιγα σιγα :lol: εσεις οι παλιοτεροι τι μου συστηνετε ρε παιδια ? με ενδιαφερει πολυ η εμφανιση και η μπαταρια :p επειδη το κραταω συνεχεια οπως ολοι σας αποτι καταλαβα :p εχετε καιτ να προτεινετε ?

 

καλως ηρθες φιλε

περιμενε λιγο και ο Ηλιας ανεβαζει μια που πιστευουμε θα ειναι πολυ καλη

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω την παρεα σας ! μολισ εκανα ροοτ τη κινηταρα μας και εβαλα cwm .. οποτε λεω να βαλς και την πρωτη μου ρομ σιγα σιγα :lol: εσεις οι παλιοτεροι τι μου συστηνετε ρε παιδια ? με ενδιαφερει πολυ η εμφανιση και η μπαταρια :p επειδη το κραταω συνεχεια οπως ολοι σας αποτι καταλαβα :p εχετε καιτ να προτεινετε ?

 

Αν διαβάσεις τα βραδινά ποστ θα καταλάβεις πως οι περισσότεροι περιμένουμε τη ρομ που ανεβάζει o Elthis.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από χθες τον εχω και είναι πολύ καλός!! Περιμένουμε λοιπόν κι ευχαριστούμε για το μεράκι, τον κόπο και for sharing!!

 

Sharing is love!!!;)

 

Παιδια ειναι ακομα 50%...Αρα το πιθανοτερο να τη βρειτε αυριο το πρωι διαθεσιμη.

 

Ηδη εφτιαξα το post και θα το βρειτε στη ''Βιβλο''.Τελευταιο post...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

περιμενω κι εγω λοιπον μαζι σας :lol: ακουσα και για μια αλλη ρομ που περιεχει τα καλουδια του σ3 .. note mania .. ειναι τοσο καλη οσο καουγεται ?:)
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

περιμενω κι εγω λοιπον μαζι σας :lol: ακουσα και για μια αλλη ρομ που περιεχει τα καλουδια του σ3 .. note mania .. ειναι τοσο καλη οσο καουγεται ?:)

 

Φήμες...:)η καλύτερη μέχρις στιγμής είναι η Goat Rom (κι αυτή μέχρι να ανέβει του Ηλία...):D

Link to comment
Share on other sites

περιμενω κι εγω λοιπον μαζι σας :lol: ακουσα και για μια αλλη ρομ που περιεχει τα καλουδια του σ3 .. note mania .. ειναι τοσο καλη οσο καουγεται ?:)

 

Τα καλουδια του sg3 που εχουν γινει port, θα τα βρεις και σε αυτη που ανεβαζω...;)

 

Αν δε θες να περιμενεις δοκιμασε τη Goatrip.

 

Επισης αφου σε ενδιαφερει και το θεμα μη παραλειψεις καποια στιγμη να δοκιμασεις και το Kalagas mix theme του φιλου Γιαννη απο εδω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται θα περιμενω πρωτα τη δικια σου :) οπως και να εχει στηριζουμε τα παδια μας! μολις τελιωσω αυριο απο δουλεια απευθειας για φλασαρισμα! ! :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Εχω εντυπωσιαστει με τη Goat Rom, τη δοκιμαζω για καμια δυο μερες και μετα περναω σε εκεινη του elthis (ή οποιο νεο update μας δωσει :)

Μια ερωτηση για οσους εχουν Goa, το theme maker που εχει σας λειτουργει; Δε μου δειχνει καποιο διαθεσιμο. Φανταζομαι πως αν βγαλει, θα περναει μεσω cwm?

 

Καλώς τον Πέτρο :happy: Όχι δεν έχει βγάλει ακόμα theme, όταν βγάλει το πιθανότερο είναι να στο κατεβάζει και να το περνάει από cwm :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι με κρισκελο αλλα ειδα οτι δεν εχει swype:blink::blink::blink:

ποιο καλο παιδάκι θα μου το "στείλει"????

αντεεε δυο αρχεία ειναι μονο....:p

καλη χρυση η κρισκελο αλλα χωρις swype τρελαίνομαι...!!!!!!!!!!!!!!:)

 

EDIT.... ΤΟ ΕΠΑΝΕΦΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙΤΑΝΙΟΥΜ ΟΛΑ ΟΚ!!!!!!!!!!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Οποιος δεν εχει κατι καλυτερο να κανει σημερα (παραλια,καφεδακι,ουζακια κτλ) και τα δαχτυλα του ειναι ανησυχα, στο τελευταιο post της ''Βιβλου'' θα βρει τη Cassies_rom_XXLQ2_By_Elthis...:)

 

Καποιοι ΑΛΛΟΙ δουλευουν!!!!:angry:

 

θα παρακαλουσα το οτιδηποτε για τη ROM να το αναφερουμε εδω και οχι στο thread της Βιβλου, ετσι ωστε να μενει καθαρο και να βρισκουμε αυτα που θελουμε...:)

Και μιας που το ανεφερα, επειδη η ''Βιβλος'' εχει δεχτει κοντα στα 7000 χτυπηματα (!!!) σημαινει οτι πολλα παιδια εκτος απο εμας που μιλαμε καθημερινα εδω τη παρακολοθουν.

Οτιδηποτε χρησιμο βρισκεται και πιστευετε οτι πρεπει να προστεθει, στειλτε μου ενα pm ετσι ωστε να τη κρατησουμε ζωντανη και ανανεωμενη.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Οποιος δεν εχει κατι καλυτερο να κανει σημερα (παραλια,καφεδακι,ουζακια κτλ) και τα δαχτυλα του ειναι ανησυχα, στο τελευταιο post της ''Βιβλου'' θα βρει τη Cassies_rom_XXLQ2_By_Elthis...:)

 

Καποιοι ΑΛΛΟΙ δουλευουν!!!!:angry:

 

θα παρακαλουσα το οτιδηποτε για τη ROM να το αναφερουμε εδω και οχι στο thread της Βιβλου, ετσι ωστε να μενει καθαρο και να βρισκουμε αυτα που θελουμε...:)

Και μιας που το ανεφερα, επειδη η ''Βιβλος'' εχει δεχτει κοντα στα 7000 χτυπηματα (!!!) σημαινει οτι πολλα παιδια εκτος απο εμας που μιλαμε καθημερινα εδω τη παρακολοθουν.

Οτιδηποτε χρησιμο βρισκεται και πιστευετε οτι πρεπει να προστεθει, στειλτε μου ενα pm ετσι ωστε να τη κρατησουμε ζωντανη και ανανεωμενη.

 

ευγε !

κατεβαζω αμεσα !!!!

ερωτηση λες στην βιβλο

ζ)Κατι τελευταιο, οχι εξακριβωμενο...Μερικοι devs ειπανε οτι προτινεται να ''φοραμε'' τον νεο bootloader που ηρθε με την επισημη ZSLPF.O bootloader αλλαζει σπανια σε επισημα updates. Πληροφοριες εγκαταστασης εδω.

Εγω τον ''φοραω'' (επαναλαμβανω οτι δε γνωριζω αν ισχυει η οχι)

 

κατεβαζουμε ολο το N7000ZSLPF_N7000OZSLPF_OZS.zip

το αποσυμπιεζουμε και φλασαρουμε μεσω pc odin μονο τον bootloader ?

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μόλις την κατεβασα και σε λίγο θα την περασω αφού σηκωθώ και κάνω καφέ ;)

Επανέρχομαι με εντυπώσεις λοιπόν σε λιγάκι.. Ηλία καλή δουλειά, καλό κουράγιο κι ευχαριστούμε!!

 

Λοιπόν... Οι εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές κι αν έχει σταθερή απόδοση με βολεύει άπειρα! Είναι πιο γρήγορη από την Goat και γενικά αυτό το είδα και στο restore εφαρμογών, μηνυμάτων κτλ.. Όλα τα εκτελούσε πιο γρήγορα πράγμα που οφείλεται λογικά στην νέα base. Μάλιστα λέω δεν κάνω κι ένα quadrant και πρώτη φορά είδα σε ics 4513 (ήταν μόνιμα κάτω από 4000 στις άλλες roms) το οποίο μάλλον κάτι δείχνει κι ας μην τα παίρνουμε τόσο σοβαρά υποψη μας τα benchies.. Καλοσχεδιασμενη, με τα toggles της όλα μια χαρά, close to stock look, όλα υπέροχα!!! Μάλλον τον ξεχνάω τον Γερμαναρα.. Εξάλλου το Cassie σαν όνομα είναι τραγικά πιο πολλά υποσχόμενο από του... κατσίκα!! :D:D

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μόλις την κατεβασα και σε λίγο θα την περασω αφού σηκωθώ και κάνω καφέ ;)

Επανέρχομαι με εντυπώσεις λοιπόν σε λιγάκι.. Ηλία καλή δουλειά, καλό κουράγιο κι ευχαριστούμε!!

 

 

καλημερα παιδια

τι εγινε efthimis31 την περασες??

 

να ρωτησω, το τελευταιο radio ποιο ειναι?? ειναι το ΧΧLR1 ?? μπαινει στου Ηλια??

 

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

τι εγινε efthimis31 την περασες??

 

να ρωτησω, το τελευταιο radio ποιο ειναι?? ειναι το ΧΧLR1 ?? μπαινει στου Ηλια??

 

ευχαριστω

 

Το τελευταίο radio είναι αυτό που έχει η ROM....;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έμεινα ευχαριστημενος από elthis αυτή τη φορά. Πίσω στην όμορφη κατσίκα

 

Σε τι είχες πρόβλημα; Τι δε σε ικανοποίησε;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε τι είχες πρόβλημα;

 

Δεν έχει τις επιλογές της κατσικας. Ειδικά τo goa lockscreen. Επίσης για κάποιο λόγο δεν λειτουργούν τα widgets (ημερολόγιο, μήνας).

Γενικώς με την κατσίκα ένιωθα ασφάλεια... Μπορεί να ναι η ιδέα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τις επιλογές της κατσικας. Ειδικά τo goa lockscreen. Επίσης για κάποιο λόγο δεν λειτουργούν τα widgets (ημερολόγιο, μήνας).

Γενικώς με την κατσίκα ένιωθα ασφάλεια... Μπορεί να ναι η ιδέα μου

 

Το έχουμε πει και το ξαναλεω.Τη παραμετροποίηση της goatrip δε την έχει καμιά.Αυτό είναι ξεκάθαρο.

Επίσης για τα widgets, είδες τα apps που λείπουν;;; πολλα widgets είναι μέσα και τα περνάς εσύ αν θες...

Επίσης είναι γνωστό ότι σε κάποιους launchers όπως ο tw launcher sg3 δε λειτουργούν όλα τα widgets.

 

Και δε καταλαβαίνω αυτό που λες με την ασφάλεια..ικανοποίηση οκ, αλλά ασφάλεια;;;

Εγώ ανεβασα τη ROM απλά για όποιον βαριέται και θέλει να παίξει.Έχω περί ότι η goatrip είμαι ότι καλύτερο αλλά θα ήθελα να τη δω με τη νέα base.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τις επιλογές της κατσικας. Ειδικά τo goa lockscreen. Επίσης για κάποιο λόγο δεν λειτουργούν τα widgets (ημερολόγιο, μήνας).

Γενικώς με την κατσίκα ένιωθα ασφάλεια... Μπορεί να ναι η ιδέα μου

 

Ναι όντως επιλογές κλειδώματος, battery icons δεν έχει (όπως και όλες οι άλλες εκτός goatrip) αλλά τρέχει καλύτερα, μάλιστα είναι εμφανές και στο μάτι όχι μόνο ψυχολογικό..

 

Εικονίδιο μπαταρίας μπορούμε να αλλάξουμε κάπως?? Κάθεται λιγάκι στραβά το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...