Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, ναι!Τhanks alekaa τωρα θυμηθηκα ποιον Αλεξ λεγατε.

Τhanks και για το link seventh_heaven.:) Ουτε που μου εκοψε να παω στο in να κοιταξω...

Παντως απιστευτα πραγματα...τι να πω;;;:(

Δυστυχως και στην επαρχια που ειμαι φαινομενα τυπου κλικες απο πιτσιρικια που προκαλουν,κλεβουν και χτυπανε κυριως συνομιληκους και κοπελες, εχουν αρχισει να φαινονται...:(

Αλλα οχι και σε τετοιο σημειο ρε γαμωτη μου...Τι διαολο;;Απο το κακο στο χειροτερο πηγαινουμε...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε ρωτα να δεις πια ειναι τα προτυπα τους.. δυστηχως αυτα τα παιδια δεν προκειται ποτε να γινουν σωστα ελπιζω να σαπισουν στην φυλακη και αυτοι και οι γονεις του που δεν τους εμαθαν τροπους διοτι πως να το κανουμε ολα απο την οικογενεια αρχιζουν
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χωραει ο νους μου πως μπορει να συνεβη κατι τετοιο μονο και μονο επειδη τα πιτσιρικια ηταν ρατσιστες...

Πως αντεχαν τοσους μηνες να το κρατανε μυστικο και να ζουν φυσιολογικα???

Η αστυνομια μεχρι τελευταια στιγμη εψαχνε στην Γερμανια για εμποριο οργανων αλλα το εγκλημα ειχε γινει τοσο κοντα...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που ξυπνησα λεω τη μανα μου...τι θα εκανες αν ηταν το παιδι σου αυτο που σκωτωσε τον μικρο Αλεξ?Και μου ειπε οτι θα με εκλεινε να σαπισω στη φυλακη...και οι μανες τους αυτο πρεπει να κανουν αν ειναι σωστες...
http://www.bravo.ru/images/crazy-frog-wallpaper-1280x1024-1-small.jpg
Link to comment
Share on other sites

αντε ρωτα να δεις πια ειναι τα προτυπα τους.. δυστηχως αυτα τα παιδια δεν προκειται ποτε να γινουν σωστα ελπιζω να σαπισουν στην φυλακη και αυτοι και οι γονεις του που δεν τους εμαθαν τροπους διοτι πως να το κανουμε ολα απο την οικογενεια αρχιζουν

Υπερβολικό σε βρίσκω. Να σαπίσουν οι γονείς των παιδιών στην φυλακή;

Ξέρεις οι γονείς τους σε τι κατάσταση θα είναι τώρα; είσαι σίγουρος ότι διαφέρουν πολύ από οποιονδήποτε πατέρα ή μάνα ζει στην διπλανή σου πόρτα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι που ξυπνησα λεω τη μανα μου...τι θα εκανες αν ηταν το παιδι σου αυτο που σκωτωσε τον μικρο Αλεξ?Και μου ειπε οτι θα με εκλεινε να σαπισω στη φυλακη...και οι μανες τους αυτο πρεπει να κανουν αν ειναι σωστες...

Δεν πάνε φυλακή είναι κάτω των 15 χρονών, δεν θεωρούνται ούτε καν έφηβοι.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αναμορφωτηριο δεν πρεπει να πανε???

Και μετα στη φυλακη???

Δεν αμφιβαλλω πως φταει η οικογενεια στη παιδεια των παιδιων αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση οι γονεις των φονιαδων θα ειναι καταρακωμενοι σιγουρα γιατι και αυτοι θα χασουν τα παιδια τους και δεν πιστευω πως τα μεγαλωναν για να εχουν αυτη τη καταληξη...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Αναμορφωτηριο ειναι το λιγοτερο...οτι και να γινει ομως τωρα...

ο μικρουλης ο Αλεξ δεν γυρναει.Ετσι πως εχει ξεφτιληστει το θεμα ρε παιδια ομως καλυτερα να μην κανουμε παιδια...για ολα πια πρεπει να φοβομαστε?

http://www.bravo.ru/images/crazy-frog-wallpaper-1280x1024-1-small.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή αίσχος και αηδία.

Τώρα αν βρεθεί κανείς και τα σαπίσει τα κωλόπαιδα στο ξύλο θα φανεί κακός?

 

Τι να πεις :( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η σχολικη θυματοποιηση ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα ζητηματα στις συγχρονες κοινωνιες και τα σχολεια.Ομως ουδεις,η εστω ελαχιστοι,απο τους εκπαιδευτικους δεν ασχολουνται.Γιατι παντοτε σε μια μικρη κοινωνια και σε ενα σχολειο(που αποτελει μικρογραφια της κοινωνιας)υπαρχουν σαφεις ενδειξεις για ολα αυτα.Αλλα καποιοι προτιμουν να σφυριζουν αδιαφορα και κοιτανε μονο πως θα διεκπεραιωσουν τα καθηκοντα τους...τινα πω...Λυπαμαι πραγματικα για τον μικρο Αλεξ...πιστευω οτι οι γονεις καποιων απο τα παιδια θα γνωριζαν,οποτε εχουμε ισως και συγκαλυψη....

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακομη ας ειμαστε επιφυλακτικοι, δεν μπορουμε να ειμαστε ακομα σιγουροι για το τι εγινε. Φυσικα κ ειμαι σοκαρισμενος αλλα υπαρχουν κ πολλα ερωτηματικα.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλα ερωτημα που μπορει και να μην λυθουν ποτε...

Τα γνωστα...ΑΓΝΩΣΤΑ

Παιδια θα δουμε ολα σιγα-σιγα θα αρχισουν να ξεδιπλωνονται...

Που ξερουμε?Μακαρι να λεει ψεματα το παιδακι και να ζει ο μικρος

http://www.bravo.ru/images/crazy-frog-wallpaper-1280x1024-1-small.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλα ερωτημα που μπορει και να μην λυθουν ποτε...

Τα γνωστα...ΑΓΝΩΣΤΑ

Παιδια θα δουμε ολα σιγα-σιγα θα αρχισουν να ξεδιπλωνονται...

Που ξερουμε?Μακαρι να λεει ψεματα το παιδακι και να ζει ο μικρος

Μακάρι να ήταν έτσι αλλά μάλλον δεν είναι.

Έχουν ομολογήσει τα 2 από τα 5 παιδιά ότι ξυλοκόπησαν και έθαψαν τον μικρό Αlex.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό σε βρίσκω. Να σαπίσουν οι γονείς των παιδιών στην φυλακή;

Ξέρεις οι γονείς τους σε τι κατάσταση θα είναι τώρα; είσαι σίγουρος ότι διαφέρουν πολύ από οποιονδήποτε πατέρα ή μάνα ζει στην διπλανή σου πόρτα;

Αυτούς όμως έχουν ως πρότυπα τα παιδιά. Θεωρείς ότι ένα παιδί 12 ετών που μπλέκει σε συμμορίες, πλακώνει στο ξύλο 'θύματα' με σιδηρογροθιές, ΄σκοτώνει συνομίληκο του και αντί να παραδεχτεί αμέσως το λάθος του, καίει και θάβει το πτώμα με τέτοιο κυνισμό λες και είναι έμπειρος επαγγελματίας δολοφόνος, τα κάνει αυτά επειδή έτσι του κατέβηκε, επειδή δαιμονίστηκε; :lol: Προφανώς τέτοιες επιρροές έχει από την οικογένειά του, αδιάφορους και ίσως σε κάποιες περιπτώσεις βίαιους γονείς που δεν μπορούν να μαζέψουν τα παιδιά τους και να τα μεγαλώσουν σωστά με αρχές αλλά τα αφήνουν, ας μου επιτραπεί η έκφραση, αδέσποτα να οδεύουν προς τη καταστροφή διαμορφώνοντας έτσι ένα κοινωνικό κατακάθι. Αυτοί οι άνθρωποι όπως και τα παιδιά τους πρέπει να τιμωρούνται με φυλάκιση ή έστω να τους αφαιρείται η επιμέλεια των παιδιών τους, αφού δεν μπορούν να τα μεγαλώσουν σωστά.

 

Το πρωί άκουσα έναν τύπο στη Βέροια να λέει πως παιδία 12-14 ετών μπαινοβγαίνουν καθημερινά στα bar και γυρίζουν σπίτι τους στις 4 το πρωί. Ο συγκεκριμένος κύριος κατηγορούσε την πολιτεία για έλλειψη αστυνόμευσης. Εγώ λέω ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ;;; :kill: :chair:

 

Από τότε που εξάφανίστηκε ο μικρός και άνοιξε η Νικολούλη και Το Χαμόγελο του Παιδιού την υπόθεση στη πόλη επικρατούσε μια ένοχη σιωπή. Δεν μιλάμε για Αθήνα, εκεί είναι μια κλειστή κοινωνία, είναι δυνατόν κανείς να μην είχε δει τίποτα; :mad: Ακόμα και ο διευθυντής του σχολείου δεν παραδέχεται ότι υπήρχε πρόβλημα με συμμορίες! Και στάνταρ κάποιος ενήλικος τα βοήθησε τα κωλόπαιδα. Μιλάμε για την πλήρη συγκάλυψη εγκλήματος...:X :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό σε βρίσκω. Να σαπίσουν οι γονείς των παιδιών στην φυλακή;

Ξέρεις οι γονείς τους σε τι κατάσταση θα είναι τώρα; είσαι σίγουρος ότι διαφέρουν πολύ από οποιονδήποτε πατέρα ή μάνα ζει στην διπλανή σου πόρτα;

ξερω διοτι αν τους ειχαν μαθει εστω τροπους και λοιπα δεν θα τα εκανα αυτα.. ετσι και αλλιως χωρισμενοι γονεις ηταν τι να πεις δηλαδη?.. το θεμα ειανι οτι αμα ειμουν ο πατερας τους θα τους εριχνα ενα ξυλο θα τους ειχα κανει μαυρους θα τους εσπαγα τα παντα οτι ειχαν και δεν ειχαν ακομη και τα ρουχα και θα τους εδιωχνα απο το σπιτι με βαρια καρδια αλλα θα το εκανα δεν θα το αντεχα να ειχα ενα δολοφονο μεσα στο ΣΠΙΤΙ μου

Link to comment
Share on other sites

 

Από τότε που εξάφανίστηκε ο μικρός και άνοιξε η Νικολούλη και Το Χαμόγελο του Παιδιού την υπόθεση στη πόλη επικρατούσε μια ένοχη σιωπή. Δεν μιλάμε για Αθήνα, εκεί είναι μια κλειστή κοινωνία, είναι δυνατόν κανείς να μην είχε δει τίποτα; :mad: Ακόμα και ο διευθυντής του σχολείου δεν παραδέχεται ότι υπήρχε πρόβλημα με συμμορίες! Και στάνταρ κάποιος ενήλικος τα βοήθησε τα κωλόπαιδα. Μιλάμε για την πλήρη συγκάλυψη εγκλήματος...:X :whistle:

+φωνω και παυξανω..

παντος ειναι απιστευτο και τρομακτικο οτι συνεβει..δηλαδη σε καμια 10ετια τι θα γινετε??δεν θελω να πηγαινει το μυαλο μου εκει περα..εχουμε γεμισει αλητες..

 

απορω αυτα τα παιδακια με τι .... κοιμοντουσαν μετα απο αυτο που εκαναν...:X

 

καλα,που το εθαψαν το παιδακι,αυτο δεν μπορω να το χαρακτηρισω καν....:!:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδάκια αυτά υποθέτω ότι θα είχαν 1 ή 2 αρχηγούς της παρέας των οποίων οι γονείς θα ήταν ή ρατσιστές ή δεν θα είχαν και τόσο πολύ χρόνο για την ηθική επιμόρφωση των παιδιών τους ή μεθύστακες που τα χτυπούσαν.

Επηρρεασμένα λοιπόν από το κλίμα στο σπίτι τους, από την τηλεόραση με τις ωραίες σκηνές στις ταινίες και τα δελτία ειδήσεων, από τον 50cent και τον Eminem , πιάσαν το καημένο το παιδάκι και το σαπίσαν στο ξύλο μέχρι θανάτου.

 

Ποιος ευθύνεται, τα παιδάκια; Ε όχι βέβαια. Οι δολοφόνοι είναι οι ίδιοι τόσα χρόνια και για αυτούς μιλάν οι κατσιμιχαίοι στο τραγούδι τους " Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον".

 

Κάνανε τα παιδάκια δολοφόνους οι αλήτες.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλά χαλαρώστε λίγο όλοι!

Πολύ εύκολα κρίνετε, χωρίς ξέρετε τι ακριβώς έγινε.

Αμέσως ο άλλος να τους χώσει όλους φυλακή, ο άλλος να ρίξει το φταίξιμο στους γονείς κοκ. Όλοι ψυχολόγοι κ δικαστές γίνατε.

EOF

Nick
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή αίσχος και αηδία.

Τώρα αν βρεθεί κανείς και τα σαπίσει τα κωλόπαιδα στο ξύλο θα φανεί κακός?

 

Τι να πεις :( :mad:

 

 

egw pantws me megali mou xara tha ta ekana touloumi sto xylo ta kwlopaida!

kai ayta alla kai opoion allo palioalitara exei blextei se ayti tin istoria!:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

kai ego file,an ta eblepa ekeini tin stigmi tha ta eixa kanei ola,tha ta eixa sapisei ta kolopaida.krima gia ton alex,stenaxorika dn to perimenei kaneis oti tha to eixan kanei 12 xrona paidia,poy na to fantastei o antropinos noys oti to eixan katharisei.kai re paidia nomizete oi goneis dn to kseran?ego sas leo to kseran,giati to paidi gyrnontas tin nixta sto spiti,dn tha itan anisixo,dn tha eixe pathei sok?antropo skotosan oxi mirmigki,fantazomai oti 12 xrona tha ta eixan pathei sok sto spiti.einai dynaton oi goneis toys na min antilifhthikan tin symperifora ton paidion?episis ti ratsistes re paidia epeidi to paidi itan apo rosia eprepe na to katharisoyn?dn mporo na to pistepso...tin lipamai kai tin mana toy alex re paidia na kserei pos pige to paidi tis etsi kai pos tyrannithike,afiste..se anamorfotirio prepei na pane ayta mexri ta 18 kai meta isobia na sapisoyn..

pantos kai ayta katastrepsan tin zoi toys,stamatisan tin zoi toys sta 12.giati kai eleythera na einai kapote dn nomizo pos tha nai kala.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι νομιζω οτι πισω απο τα 12 χρονα κρυβεται καποιος αλλο ενηλικος που το παροτρεινε να μην ανοιξουν το στομα τους ,με το ανταλαγμα οτι δεν θα εχουν κ αυτα την ιδια καταληξη??:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δυτικο-πολιτισμικο προτυπο ζωης ερχεται σιγα σιγα στην πατριδα μας. Τελευταιο χρονο ζω σε μια ηρεμη σχετικα επαρχιακη πολη της Μ.Βρετανιας. Τετοια γινονται σχεδον καθημερινα ανα την επικρατεια. Δυστυχως το κακο ειναι οτι δεν υπαρχει διεξοδος απο το προβλημα διοτι θεσμοι ηθη και αξιες χανονται προσαρμοζοντας τη ζωη μας στο πιο "ηλιθιο" προτυπο.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι γιατι νομιζω οτι πισω απο τα 12 χρονα κρυβεται καποιος αλλο ενηλικος που το παροτρεινε να μην ανοιξουν το στομα τους ,με το ανταλαγμα οτι δεν θα εχουν κ αυτα την ιδια καταληξη??:whistle:

γιατι πολυ απλα 12χρονα ηταν θα το ανοιγαν το στομα τους απο τον φοβο και μονο ο μεγαλος μπορει να εκανε την δουλεια μετα αλλα για το ξυλο και ολα αυτα που επακολουθησαν τα παιδια φταινε 100% και μεγα λαθος απο την αστυνομια που τους αφησε να φυγουνν:down: :down: :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

γιατι πολυ απλα 12χρονα ηταν θα το ανοιγαν το στομα τους απο τον φοβο και μονο ο μεγαλος μπορει να εκανε την δουλεια μετα αλλα για το ξυλο και ολα αυτα που επακολουθησαν τα παιδια φταινε 100% και μεγα λαθος απο την αστυνομια που τους αφησε να φυγουνν:down: :down: :down: :down:

Συμφωνώ απόλυτα πως δεν έπρεπε να τα αφήσουν να φύγουν. Ποιός μου λέει εμένα πως τώρα οι γονείς τους για να τα προστατέψουν δεν θα τα ''δασκαλέψουν'' κατάλληλα ως προς το τι να πουν στην αστυνομία; Μα καλά, δεν σκέφτονται καθόλου οι εισαγγελείς εκεί πέρα; Αν δεν μπορούσαν λόγω ηλικίας να τα προφυλακίσουν έστω με ειδικούς ψυχολόγους να τα κρατήσουν απομονωμένα στα γραφεία της ασφάλειας... :rocket: :whip: :shoot: :chair: :kill: :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα πως δεν έπρεπε να τα αφήσουν να φύγουν. Ποιός μου λέει εμένα πως τώρα οι γονείς τους για να τα προστατέψουν δεν θα τα ''δασκαλέψουν'' κατάλληλα ως προς το τι να πουν στην αστυνομία; Μα καλά, δεν σκέφτονται καθόλου οι εισαγγελείς εκεί πέρα; Αν δεν μπορούσαν λόγω ηλικίας να τα προφυλακίσουν έστω με ειδικούς ψυχολόγους να τα κρατήσουν απομονωμένα στα γραφεία της ασφάλειας... :rocket: :whip: :shoot: :chair: :kill: :hunter:

εκει πανω ειναι κλειστα ολα σιωπηλα φαντασου να μην ελεγε τιποτα η μανα του ουτε που θα το ξεραμε αυτο απο οτι φενεται ολοι εκει πανω υποστηριξαν σιωπηλα αυτο το πραγμα....:down: :down: :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...