Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη μου την σπάει η ελληνικη γλώσσα στο μενου,μπορω κάπως να το φτιαξ να έχει αγγλικό μενού και να μην έχει προβλημα με τα ελληνικα μμηνηματα τους 160χαρακτηρες?

 

Με την stock εφαρμογή και το stock πληκτρολόγιο όχι. Με άλλα δεν ξέρω, ίσως να γίνεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει ένας φίλος να κάνει root και να βάλει custom rom στο κινητό του.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω με τα HTC, έχετε κάποια stable rom να προτείνετε; Έχει τώρα 4.0.4 και htc sense 3.6 και θέλει κάτι νεότερο. Επίσης κάποιον link για οδηγό root γιατί φαντάζομαι ότι θέλει και root.

 

Ευχαριστώ :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος να κάνει root και να βάλει custom rom στο κινητό του.

Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω με τα HTC, έχετε κάποια stable rom να προτείνετε; Έχει τώρα 4.0.4 και htc sense 3.6 και θέλει κάτι νεότερο. Επίσης κάποιον link για οδηγό root γιατί φαντάζομαι ότι θέλει και root.

 

Ευχαριστώ :)

 

υπαρχουν 2 επιλογες

 

η κοιτας εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1661631

η εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1631861

 

για rom δες αυτην εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531054

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδεύτηκα είναι η αλήθεια λίγο με τα lock-unlock, s-on, s-off κλπ αλλά το κατάφερα.

Σ' ευχαριστώ :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδεύτηκα είναι η αλήθεια λίγο με τα lock-unlock, s-on, s-off κλπ αλλά το κατάφερα.

Σ' ευχαριστώ :)

 

τελικα ποιο απο τα 2 ακολουθησες?

εβαλες τη νεα rom?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποιο απο τα 2 ακολουθησες?

εβαλες τη νεα rom?

 

Έκανα unlock, έβαλα 4EXT recovery, Root και ενώ σκεφτόμουν να το αφήσω s-on τελικά το έκανα Juopunutbear s-off. Αυτό το τελευταίο με παίδεψε λίγο γιατί θέλει linux και το trick με το wire αλλά τελικά πέτυχε μια χαρά.

 

Μετά έβαλα την Viper που έχεις στο link. Αν δεν του αρέσει θα flashάρουμε άλλη.

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Έκανα unlock, έβαλα 4EXT recovery, Root και ενώ σκεφτόμουν να το αφήσω s-on τελικά το έκανα Juopunutbear s-off. Αυτό το τελευταίο με παίδεψε λίγο γιατί θέλει linux και το trick με το wire αλλά τελικά πέτυχε μια χαρά.

 

Μετά έβαλα την Viper που έχεις στο link. Αν δεν του αρέσει θα flashάρουμε άλλη.

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

 

βασικα μιας και ειχες κανει unlock τον bootloader και αποφασισες να κανεις S-OFF θα μπορουσα να σου στειλω τη windowns version του tool:) με πμ

η θα μποπουσες να το κανεις request στο αντιστοιχο thread

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα παιδια. θα ηθελα τη βοηθεια σας.

εχω το sensations XE ενος φιλου που ξαφνικα σταματησε να λειτουργει. το ανοιγεις και κανει συνεχεια restart με το που κανει τον ηχο και δείχνει το logo.

 

Καμμια ιδεα εχει κανεις?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. θα ηθελα τη βοηθεια σας.

εχω το sensations XE ενος φιλου που ξαφνικα σταματησε να λειτουργει. το ανοιγεις και κανει συνεχεια restart με το που κανει τον ηχο και δείχνει το logo.

 

Καμμια ιδεα εχει κανεις?

 

ευχαριστω

 

Δοκίμασε hard reset αλλά να ξέρεις ότι θα διαγραφούν τα πάντα από το τηλέφωνο..

Performing a factory reset using hardware buttons

 

If you can’t turn HTC One on or access settings, you can still perform a factory reset by using the hardware buttons on HTC One.

Important: The Fast boot option in Settings > Power must not be selected.

 

Press and hold the VOLUME DOWN button, and then press and hold the POWER button.

Wait for the screen with the three Android images to appear, and then release the POWER and VOLUME DOWN buttons.

Press VOLUME DOWN to select FACTORY RESET, and then press the POWER button.

 

Από εδώ: http://www.htc.com/www/support/htc-one/howto/365398.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε οτι εχει μουλαρωσει. κανει το ιδιο πραγμα συνεχεια.δεν πιανει ουτε reset ουτε τιποτα. καμμια αλλη λύση πιο δραστική???
Link to comment
Share on other sites

κανω reset και μολις ολοκληρωθει το μονο που κανει ειναι το να ξεκινησει να ανοιξει το τηλεφωνο αλλα μολις ακουγεται ο ηχος και βλεπωτο logo κανει restart. ολη μερα να το αφησεις θα κανει συνεχεια επανεκινησεις. σκεφτομουν μηπως υπαρχει τροπος να διαγραφουν τα παντα απο μεσα και να περαστει εκ νεου ολο το λογισμικο ή οτιδήποτε μπορεί να γίνει για να λειτουργησει. δεν με νοιαζει να χαθουν τα παντα απο μεσα. Εκτος βεβαια αν ειναι θεμα hardware και οχι software.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε περισσότερες πληροφορίες, έχεις stock rom ή custom? Έχεις κάνει unlock, s-off ή έχεις πειράξει το τηλέφωνο με κάποιο τρόπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταποκριση.

το τηλεφωνο ειναι οπως αγοραστηκε. δεν το εχει πειραξει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να κοιταξεις εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1672425

 

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις το καταλληλο ruu.exe για τη συσκευη σου

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα νεα rom με RUU αλλα τιποτα. ανω την πηρε κανονικα μπουταρει και μολις δω το logo παλι restart και παλι και παλι........ολη μερα restart. Ειναι πιθανον να εχει προβλημα hardware και να μην ανοιγει? Αν είναι να το πεταξω :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα νεα rom με RUU αλλα τιποτα. ανω την πηρε κανονικα μπουταρει και μολις δω το logo παλι restart και παλι και παλι........ολη μερα restart. Ειναι πιθανον να εχει προβλημα hardware και να μην ανοιγει? Αν είναι να το πεταξω :mad::mad::mad:

 

Δες μήπως ισχύει ακόμα η εγγύηση αλλιώς πολύ φοβάμαι ότι... πέθανε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επεσε στα χερια μου ενα sensation με custom rom, (elegancia), αλλα επειδη μου κολλάει και κανει επανεκκινησεις μονο του, θελω να του βαλω την official .... τι πρεπει να κανω?....ευχαριστω
:up:
Link to comment
Share on other sites

παιδια επεσε στα χερια μου ενα sensation με custom rom, (elegancia), αλλα επειδη μου κολλάει και κανει επανεκκινησεις μονο του, θελω να του βαλω την official .... τι πρεπει να κανω?....ευχαριστω

 

κοιτα το ποστ #416

αυτο πρεπει να κανεις:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας. Πέρασα κάποια νέα τραγούδια στο φάκελο "Music" του κινητού μου. Μόλις, πάω στη βιβλιοθήκη της εφαρμογής "Μουσική" και βλέπω όλα μου τα τραγούδια παρατηρώ ότι έχει μπει η ίδια φωτογραφία ενός τραγουδιστή σε ΟΛΑ τα τραγούδια μου. Ξέρετε πώς μπορώ να αφαιρέσω ή να επεξεργαστώ τη φωτογραφία του κάθε τραγουδιού ή τραγουδιστή ;
Hello !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από καιρό με την rom ViperS 3.1.4 πέρασα χθες στην ViperS 5.1.0 . Και στήνοντας ξανά το κινητό θυμήθηκα ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το λύσω, ούτε να βρω πληροφορίες για το πως να το λύσω... Έχω voip τηλεφωνικό κέντρο και θέλω να κάνω και να λαμβάνω κλήσεις μέσω αυτού όταν είμαι στο σπίτι. Και προφανώς να συνδέομαι με wifi. Η ενσωματωμένη λειτουργία της ROM για internet calling λειτουργεί μια χαρά. Θέλω όμως ή το softphone Zoiper (ο μόνος τρόπος για IAX εσωτερικά) ή το CSipSimple (περισσότερες επιλογές) . Και τα δύο έχουν κλάσεις ανώτερη ποιότητα ήχου από τον ενσωματωμένο client. Με αυτά τα δύο όμως όταν ξεκινήσει η κλήση είναι όλα μια χαρά. Μόλις όμως πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου και σβήσει η οθόνη, χάνω τελείως τον ήχο. Μόλις το απομακρύνω και ανάψει η οθόνη, ξεκινάει πάλι να δουλεύει κανονικά. Όλες οι επιλογές που έχει η ROM για να μένει ανοιχτό το wifi μόνιμα είναι ενεργοποιημένες. Από μια σύντομη έρευνα, δείχνει να είναι γνωστό ήδη από το 2010-2011 το πρόβλημα και από ότι βλέπω συνεχίζεται το ίδιο. Το πρόβλημα το έχω με οποιαδήποτε rom, ακόμα και την εργοστασιακή. Το ίδιο επίσης συμβαίνει και στο HD2. Πως μπορώ να το λύσω;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό με την rom ViperS 3.1.4 πέρασα χθες στην ViperS 5.1.0 . Και στήνοντας ξανά το κινητό θυμήθηκα ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το λύσω, ούτε να βρω πληροφορίες για το πως να το λύσω... Έχω voip τηλεφωνικό κέντρο και θέλω να κάνω και να λαμβάνω κλήσεις μέσω αυτού όταν είμαι στο σπίτι. Και προφανώς να συνδέομαι με wifi. Η ενσωματωμένη λειτουργία της ROM για internet calling λειτουργεί μια χαρά. Θέλω όμως ή το softphone Zoiper (ο μόνος τρόπος για IAX εσωτερικά) ή το CSipSimple (περισσότερες επιλογές) . Και τα δύο έχουν κλάσεις ανώτερη ποιότητα ήχου από τον ενσωματωμένο client. Με αυτά τα δύο όμως όταν ξεκινήσει η κλήση είναι όλα μια χαρά. Μόλις όμως πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου και σβήσει η οθόνη, χάνω τελείως τον ήχο. Μόλις το απομακρύνω και ανάψει η οθόνη, ξεκινάει πάλι να δουλεύει κανονικά. Όλες οι επιλογές που έχει η ROM για να μένει ανοιχτό το wifi μόνιμα είναι ενεργοποιημένες. Από μια σύντομη έρευνα, δείχνει να είναι γνωστό ήδη από το 2010-2011 το πρόβλημα και από ότι βλέπω συνεχίζεται το ίδιο. Το πρόβλημα το έχω με οποιαδήποτε rom, ακόμα και την εργοστασιακή. Το ίδιο επίσης συμβαίνει και στο HD2. Πως μπορώ να το λύσω;

 

τσεκαρε στο xda

μολις ελαβες απαντηση εκει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε στο xda

μολις ελαβες απαντηση εκει

 

Μόλις το είδα! Μου είπαν να ρυθμίσω να μην κλείνει ποτέ το wifi και να ενεργοποιήσω και τις μέγιστες επιδόσεις. Από την δεύτερη φορά που μπούταρε μετά το flash της rom είχα ενεργοποιήσει αυτές τις επιλογές.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα! Μου είπαν να ρυθμίσω να μην κλείνει ποτέ το wifi και να ενεργοποιήσω και τις μέγιστες επιδόσεις. Από την δεύτερη φορά που μπούταρε μετά το flash της rom είχα ενεργοποιήσει αυτές τις επιλογές.

 

δεν ξερω κατι να σου πω γιατι δεν χρησιμοποιω ποτε voip(ουτε καν ξερω τι ειναι αυτο:O):(

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...