Jump to content

Polls@myphone.gr :Laptop vs Tablet - Τι θα επιλέγατε για Χριστουγεννιάτικο δώρο;


GeorgeCm
 Κοινοποίηση

Laptop ή tablet; Τι θα διαλέγατε για Χριστουγεννιάτικο δώρο;  

345 members have voted

  1. 1. Laptop ή tablet; Τι θα διαλέγατε για Χριστουγεννιάτικο δώρο;

    • Laptop / netbook σίγουρα, το προτιμώ για δώρο
      109
    • Tablet, το Apple iPad 2
      107
    • Tablet, το Motorola Xoom
      9
    • Tablet, το Samsung Galaxy Tab
      48
    • Tablet, το Blackberry Playbook
      2
    • Tablet, της οικογένειας των Turbo-X (Πλαίσιο)
      4
    • Tablet, το LG Optimus Pad
      4
    • Tablet, το ZTE SmartPad
      0
    • Tablet, άλλο που κυκλοφορεί στην αγορά
      44
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      18


Recommended Posts

ουτε καν.... σε καμια των περιπτωσεων....το κανονικο keyboard δεν μπορει να συγκριθει σε ταχυτητα με το virtual....not now, not ever..... και προσοχη οταν μιλαμε για ''μεσους χρηστες'' οταν δεν μπορουμε να στηριξουμε καπως τα οσα λεμε...οποιος μπορει να αντικαταστησει το pc του με ενα ipad ή καποιο αλλο tablet γενικοτερα προφανως και χρησιμοποιει το pc του για παιχνιδι....μη μας το παιζει ομως και power user!!! ;) (το τελευταιο το λεω γενικοτερα και οχι για σενα)

 

Φίλε μου δεν είμαστε γραμματείς να γράφουμε με τυφλό σύστημα και να χρειαζόμαστε την αφή.

Δόξα τον Θεό υπάρχει και η αυτόματη διόρθωση ειδικά στα android ειναι καταπληκτική. Οπότε αν δεν καλύπτει ο όρος μέσος χρήστης να πούμε αυτός που δεν ειναι η δουλεια του να πληκτρολόγιο κείμενα.

 

Εγω θα έλεγα να αφήσουμε τις φιλοσοφικές συζητήσεις και πριν εκφράσουμε κατηγορηματικά οποιαδηποτε άποψη να δοκιμάσουμε επιτέλους ένα tablet. Ότι κι αν ειναι αυτο δεν λέω υποχρεωτικά iPad.

Θα εκπλαγείτε απο το ποσά πολλα πράγματα μπορείς να κανεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δόξα τον Θεό υπάρχει και η αυτόματη διόρθωση ειδικά στα android ειναι καταπληκτική. Οπότε αν δεν καλύπτει ο όρος μέσος χρήστης να πούμε αυτός που δεν ειναι η δουλεια του να πληκτρολόγιο κείμενα.

Όχι όταν πρέπει να γράφεις Assembly σε PIC microcontrollers ή να ψάχνεις στο Google για part numbers ηλεκτρονικών εξαρτημάτων... Και απ' ό,τι φαίνεται, ακόμα και σε απλό κείμενο κάνει λάθη (βλέπε τα bold στο κείμενό σου)... Ειδικά για τελειομανείς σαν εμένα, που τα θέλω όλα σωστά και τονισμένα, δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα h/w πληκτρολόγιο ενός laptop. ;)

 

Εγω θα έλεγα να αφήσουμε τις φιλοσοφικές συζητήσεις και πριν εκφράσουμε κατηγορηματικά οποιαδηποτε άποψη να δοκιμάσουμε επιτέλους ένα tablet. Ότι κι αν ειναι αυτο δεν λέω υποχρεωτικά iPad. Θα εκπλαγείτε απο το ποσά πολλα πράγματα μπορείς να κανεις.

Κώστα, έχει να κάνει με το τι θέλει ο καθένας. Δεν μπορούμε να γενικεύουμε. Εγώ θέλω laptop λόγω της δουλειάς μου, ενώ για όλα τα άλλα με βολεύει το PC ή το iPhone 4. Δεν βλέπω τον λόγο να έχω iPad, όσο όμορφο κι αν είναι. Απλά δεν έχω χρόνο να παίξω μαζί του (γιατί όλα τα υπόλοιπα καλώς ή κακώς απαιτούν PC ή laptop για μένα). Θαυμαστή συσκευή το iPad, δεν διαφωνώ, αλλά όχι απαραίτητη σε όλους.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...