Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ένα πρόβλημα μετά το άλλο..και δεν ξέρω και πού να ρωτήσω...Το καινούριο πρόβλημα που μου προέκυψε είναι ότις μόλις κάνω connect στο dc++ μου βγάζει ότι έχω too few slots open, curent slotsminimum is 2..ενώ έχω ήδη 3 ανοιχτά...Και μετά από αυτό μου βγάζει unknown address...Έχω σκάσει είμαι μια εβδομάδα και βάλε χωρίς dc...:(

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

gia pite kana kalo site me torrets re pedia giati ola osa iksera pane!ektos apo to torrentreactor alla auto den ine ke toso megalo!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity (24 Δεκ. 2004 , 14:04)

 

gia pite kana kalo site me torrets re pedia giati ola osa iksera pane!ektos apo to torrentreactor alla auto den ine ke toso megalo!

 

 

 

Για δες μερικά...Ελπίζω να λειτουργούν ακόμα :o

 

 

  • www.filelist.org
http://isohunt.com/
http://www.lokitorrent.com/
http://www.suprnova.tk/
bi-torrent.com
lokitorrent.com
torrentreactor.net
torrentreactor.to
torrents.co.uk
fullps2.com
myspleen.net/gotcha.php
Elitetorrents.org
demonoid.com

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαστε παλι και ως συνηθως ζητω βοηθεια,θελω να εγκαταστησω τον eMule τον κατεβαζω κανονικα κανω την εγκατασταση και μετα τιποτε παω να τον ανοιξω και παλι παει για εγκατασταση,μηπως πρεπει να κατεβασω και κατι αλλο οπως mirror η δεν ανοιγει επειδη εχω και το shareaza? η δεν κανω κατι σωστα? τα φωτα σας παρακαλω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΖΖΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΓΩ ΣΤΟ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΚΟΛΙΒΑ ΚΙΑΡΤΟΥΛΑΚΙΑ,ΜΟΝΟ ΤΟ CHIVAS ΑΦΘΟΝΟ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΠΑΓΑΚΙΑ

BLACKOPS/QX9770 ON PHASE/DDR3 4GB 2.0GHZ/300GB VELOCIRAPTOR/DUAL 4870X2/1300W/ CHIFTEC BLACKDRAGON[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

gia sas kai kala xristougena 8a i8ela na me boi8isete an mporite oso pio apla ginete gia na katalabo pos mporo na gino active sto dc++

exo adsl 384 mpika kai sto site tou angelou ala den katalaba pos na gino active ime asxetos

 

efxaristo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις κανενα καλο irc καναλι για mp3? ,apo to dc++ δεν βγαζω άκρη, απο το EΜulε όσα έχω δοκιμάσω είμαι σε αναμονη και με το ΚΑΖΑΑ δεν βρίσκω αυτα ποθ θέλω. Βασικα ψάχνω το sountrack phantom of the opera και δεν υπάρχει πουθενα.Με βλέπω να σκάω 25Ευρω στα δισκοπολεια...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkoumo (26 Δεκ. 2004 , 20:25)

 

Ρε παιδια ξερει κανεις κανενα καλο irc καναλι για mp3? ,apo to dc++ δεν βγαζω άκρη, απο το EΜulε όσα έχω δοκιμάσω είμαι σε αναμονη και με το ΚΑΖΑΑ δεν βρίσκω αυτα ποθ θέλω. Βασικα ψάχνω το sountrack phantom of the opera και δεν υπάρχει πουθενα.Με βλέπω να σκάω 25Ευρω στα δισκοπολεια...

 

 

Για mp3 στο grnet και γράψε #mp3s

 

 

Το soundtrack το βρήκα στο dc++ στο hub του angelou

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λυπάμαι αλλά αν δεν μπορείτε να γίνεται active ακολουθώντας τις οδηγίες που έχει στο site του ο Άγγελος, απλά παρατήστε το άθλημα. Τα παλικάρια οπυ έγραψαν το FAQ, το έγραψαν τόσο καλά και τόσο αναλύτικα που δεν γίνεται να τα εξηγήσουμε εμείς καλύτερα.

Ακολούθησαν τον (παραφρασμένο από εμένα) κανόνα που λεει: «Όταν γράφεις ένα FAQ, να το γράφεις με τέτοιο τρόπο λες και απευθύνεσαι σε ηλίθιους.». Τόσο αναλυτικό είναι.

Ύστατη λύση: φωνάξτε κανένα φίλο σας που ξέρει ή καταλαβαίνει, να σας το σετάρει. Έστω και με remote admin με κάποιο άτομο της εμπιστοσύνης σας που πληροί και τους παραπάνω όρους.

 

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

pedia giati den mporo na katebaso tipota apo to emule olo se anamoni lei kai tipota exo adsl 384 kai ama pai na katebasi to katebazi poli arga me 1

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα σε όλους και καλα κατεβάσματα.........

Θέλω κάτι να ρωτήσω γενικά με το κατεβασμα των Μρ3 (μεσω dc++ και όχι μονο). Ειναι παρανομο? (μάλλον ναι), υπάρχει περιπτωσει να συλλάβουν κάποιο απλό χρήστη εδω στην Ελλάδα? Μπορω να το χρησιμοποιώ άφοβα? Γνωρίζοντας το ΙΡ μου δεν μπορουν να με τσακώσουν αφου βλέπουν ότι στον δίσκο μου έχω τα κερατά μου?, και τέλος αν μας κινυγάνε, ποιοί είναι αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkoumo (27 Δεκ. 2004 , 12:56)

 

Xρονια πολλα σε όλους και καλα κατεβάσματα.........

Θέλω κάτι να ρωτήσω γενικά με το κατεβασμα των Μρ3 (μεσω dc++ και όχι μονο). Ειναι παρανομο? (μάλλον ναι), υπάρχει περιπτωσει να συλλάβουν κάποιο απλό χρήστη εδω στην Ελλάδα? Μπορω να το χρησιμοποιώ άφοβα? Γνωρίζοντας το ΙΡ μου δεν μπορουν να με τσακώσουν αφου βλέπουν ότι στον δίσκο μου έχω τα κερατά μου?, και τέλος αν μας κινυγάνε, ποιοί είναι αυτοί?

 

Καλησπέρα φίλε και χρόνια πολλά.

 

Στην Αμερική και σε μεγάλες χώρες του εξωτερικού,γίνονται πολλές μυνήσεις,και υπάρχει ο φόβος του μη σε πιάσουν.Στην Ελλάδα το φαινόμενο αυτό δεν παρατηρείται ευτυχώς.

Συνήθως οι εταιρίες που κυνηγούν τους χρήστες π2π προγραμμάτων συνεργάζονται με δισκογραφικές(π.χ RIAA)

 

Και τέλος ναι είναι ολίγον τι παράνομο

:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkoumo (27 Δεκ. 2004 , 12:56)

 

Xρονια πολλα σε όλους και καλα κατεβάσματα.........

Θέλω κάτι να ρωτήσω γενικά με το κατεβασμα των Μρ3 (μεσω dc++ και όχι μονο). Ειναι παρανομο? (μάλλον ναι), υπάρχει περιπτωσει να συλλάβουν κάποιο απλό χρήστη εδω στην Ελλάδα? Μπορω να το χρησιμοποιώ άφοβα? Γνωρίζοντας το ΙΡ μου δεν μπορουν να με τσακώσουν αφου βλέπουν ότι στον δίσκο μου έχω τα κερατά μου?, και τέλος αν μας κινυγάνε, ποιοί είναι αυτοί?

 

 

Χρονια πολλά :)

 

Φυσικά και είναι παράνομο αλλά για τώρα στην Ελλάδα δεν έχεις να φοβάσε και πολύ.

 

Αυτό γίνετε ποιο πολύ στην Αμερική και ποιάνουν αυτούς που έχουν τεράστιες συλλογές απο mp3 και τα μοιράζουν μέσω των p2p.

 

Αν όμως φοβάσε τόσο πολύ είτε μην μοιράζεις τα mp3 που κατεβάζεις (αλλά αυτό θα έχει ως συνέπεια, αν το κάνουν όλοι, να σταματήσουν τα p2p να μοιράζουν τόσο μεγάλο όγκο απο mp3, ή να μοιράζεις αρχεία που να μην είναι copyright.

 

Αυτούς που έχεις να φοβάσε είναι η riaa, mpaa-ifpi

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί στο dc++ (στο χαμπ του άγγελου λογικά)η τελετή λήξης και έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και με τι όνομα ;

Έχω κατεβάσει με σχολιασμό BBC αλλά γνωρίζω οτί κυκλοφόρησαν και σε ελληνικά dvd.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (27 Δεκ. 2004 , 16:47)

 

Γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί στο dc++ (στο χαμπ του άγγελου λογικά)η τελετή λήξης και έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και με τι όνομα ;

Έχω κατεβάσει με σχολιασμό BBC αλλά γνωρίζω οτί κυκλοφόρησαν και σε ελληνικά dvd.

 

 

[Off topic]

Έχοντας δει και τα 2 καλλύτερα να παραμείνεις στου Νbc.

Καμμία σχέση το ένα με το άλλο, και απο ποιότητα εικόνας (HD του Νbc) και απο σκηνές!

[/Off topic]

:o

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία.

Επειδή έχω περίπου 2 μήνες να χρησιμοποιήσω το DC++ και έχω χάσει ορισμένα καλά hub που έιχα βρει μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικα? Επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο Angelos(δεν ξέρω αν έχω το σωστό hub ακομα..) όυτε στο site του ..

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι νέος με το dc++ και κατάφερα μετά από κόπο να μπω στα διαφορα hub και να κατεβάζω. ΕΚΤΟΣ όμως από το περιβόητο hub angelo το οποίο κατά την σύνδεση (στην αρχή ήθελε 5gb αρχεία και με πέταγε έξω, με το ζόρι όμως κάτι βρηκα) πάλι με πετάει έξα επειδη έχω λέει slowsot kai moy πετάει μια τιμή 1.Εχω isdn , ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΘΕΛΕΙ , ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ DSL? δηλαδη όλα τα άλλα hubs μπαίνεις και με απλή PSTN και εμείς ακόμα δεν σκασαμε απο το αυγό και απαιτούμε DSL syndesh?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkoumo (28 Δεκ. 2004 , 09:17)

 

Eιμαι νέος με το dc++ και κατάφερα μετά από κόπο να μπω στα διαφορα hub και να κατεβάζω. ΕΚΤΟΣ όμως από το περιβόητο hub angelo το οποίο κατά την σύνδεση (στην αρχή ήθελε 5gb αρχεία και με πέταγε έξω, με το ζόρι όμως κάτι βρηκα) πάλι με πετάει έξα επειδη έχω λέει slowsot kai moy πετάει μια τιμή 1.Εχω isdn , ΤΙ ΣΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΘΕΛΕΙ , ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ DSL? δηλαδη όλα τα άλλα hubs μπαίνεις και με απλή PSTN και εμείς ακόμα δεν σκασαμε απο το αυγό και απαιτούμε DSL syndesh?

 

Φίλε από τι κατάλαβα θέλει να ανοίξεις slots,πας στα setings,επιλέγεις sharing,και εκεί που έχει upload slots βάλε 2 ή 3

 

Νομίζω πως αυτό χρειάζεται και μετά δοκίμασε να μπεις

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ προσωπικά την έκατσα καθώς ένα site που είχε τα πάντα απο torrents μουσική, tv shows applications κλπ έκλεισε. Τώρα music απο πού??
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

na rotiso mia ke epita apo kero leo na ksanapao se kana edonkey! kserei kanenas kana site me e2dk links giati osa iksera apo ti blepo den iparxun pia?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Το suprnova.org ετοιμάζει μια νέα έκπληξη, που θα λέγεται Exeem.

 

Θα είναι ένα πρόγραμμα για κατέβασμα αρχείων μέσω του BitTorrent, με δυνατότητα αναζήτησης torrents, αξιολόγησης και σχολιασμού τους. Σε 2 βδομάδες εκτός απροόπτου θα είναι διαθέσιμη η πρώτη public beta. Περισσότερες λεπτομέρειες τις επόμενες μέρες. ;)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (31 Δεκ. 2004 , 04:21)

 

Το suprnova.org ετοιμάζει μια νέα έκπληξη, που θα λέγεται Exeem.

 

Θα είναι ένα πρόγραμμα για κατέβασμα αρχείων μέσω του BitTorrent, με δυνατότητα αναζήτησης torrents, αξιολόγησης και σχολιασμού τους. Σε 2 βδομάδες εκτός απροόπτου θα είναι διαθέσιμη η πρώτη public beta. Περισσότερες λεπτομέρειες τις επόμενες μέρες. ;)

 

 

Εικόνες και πληροφορίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=694757#post694757

 

Πολύ kazaa το έχουν κάνει μου φαίνετε! :rolleyes:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...