Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guyz, ξέρει κανείς που αποθηκεύονται τα temp αρχεία του Soulseek;

Θέλω να κάνω format στον σκληρό, αλλά έχω αρκετά κομμάτια μισοκατεβασμένα στο Soulseek και δεν θέλω να τα χάσω! :(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CaeSaR (28 Σεπ. 2004 , 03:52)

 

Guyz, ξέρει κανείς που αποθηκεύονται τα temp αρχεία του Soulseek;

Θέλω να κάνω format στον σκληρό, αλλά έχω αρκετά κομμάτια μισοκατεβασμένα στο Soulseek και δεν θέλω να τα χάσω! :(

 

 

Στο folder που αποθηκεύονται και τα ολοκληρωμένα. Τουλάχιστον σε μένα έτσι είναι. Και απότι είδα στις επιλογές, δεν έχει πουθενά να δηλώνεις folder για τα incomplete.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος verikets (17 Σεπ. 2004 , 17:07)

 

Από τα παρακάτω χρησιμοποιώ το 2ο

 

Hub#1: New Users Hub: GREEKHub1.ath.cx Free For All **NO LIMITS**

Hub#2: Power Users Hub: GREEKHub2.ath.cx Free For All **LIMITS: 5GBs Share Size**

Hub#3: Advanced Users Hub: GREEKHub3.ath.cx Free For All **LIMITS: 50GBs Share Size / 1 Slot per Hub**

Hub#4: Elite Users Hub: GREEKHub4.ath.cx Will be for Registered Users Only **LIMITS: 100GBs Share Size / 2 Slots per Hub**

 

και αυτά:

hellas.no-ip.info:7778

harodas.no-ip.org

 

Έχει ακουστά κανείς τον oDC client? Πρέπει να είναι καλύτερος από τον Dc++. http://www.hellasweb.info/oDCV5.31.html

 

Στο 2ο συνεχώς λέει connection refused by target machine :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (28 Σεπ. 2004 , 07:24)

 

Στο 2ο συνεχώς λέει connection refused by target machine :(

 

Λογικά πρέπει να είναι down,keep tryin'.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Λόγο κάποιων προβλημάτων έβγαλα τα kazaa.2.7Τώρα που πάω να το ξανα εγκαταστήσω οταν πατάω το get kazaa βγάζει συνέχεια the page cannot be displayed. kαι δεν μπορώ να πάρω το kmd.exe καμία ιδέα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να αρπάξω την ευκαιρία k να ευχαριστήσω όλους τους users του μιριόνε που στηρίζουν το hub angelos0. Δυστυχώς από τηλεφωνία ντιέ τα πάω καλά παρολαυτά συνεχεια επισκέπτομαι το topic αυτό για τυχόν προβλήματα.

Πάμε γερά καλά k με ένα φανταστικό team έχουμε βάλει ως στόχο τους 1000 ταυτόχρονους users μέχρι τις 15 Δεκέμβρη.

Για ότι τυχόν προβλήματα απαντήστε εδώ η επισκεφτείτε και διαβάστε τους οδηγούς μας στο http://angelos0.no-ip.info και χρησιμοποιήστε το contact form.

Ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Angelos0 ( 1 Οκτ. 2004 , 16:41)

 

θα ήθελα να αρπάξω την ευκαιρία k να ευχαριστήσω όλους τους users του μιριόνε που στηρίζουν το hub angelos0. Δυστυχώς από τηλεφωνία ντιέ τα πάω καλά παρολαυτά συνεχεια επισκέπτομαι το topic αυτό για τυχόν προβλήματα.

Πάμε γερά καλά k με ένα φανταστικό team έχουμε βάλει ως στόχο τους 1000 ταυτόχρονους users μέχρι τις 15 Δεκέμβρη.

Για ότι τυχόν προβλήματα απαντήστε εδώ η επισκεφτείτε και διαβάστε τους οδηγούς μας στο http://angelos0.no-ip.info και χρησιμοποιήστε το contact form.

Ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη

 

Δυστυχώς για μένα τό όριο στο share είναι απογορευτικό,αλλά αν συνεχίσω έτσι θα το φτάσω σε πολύ μικρό χρόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Angelos0 ( 1 Οκτ. 2004 , 16:41)

 

θα ήθελα να αρπάξω την ευκαιρία k να ευχαριστήσω όλους τους users του μιριόνε που στηρίζουν το hub angelos0. Δυστυχώς από τηλεφωνία ντιέ τα πάω καλά παρολαυτά συνεχεια επισκέπτομαι το topic αυτό για τυχόν προβλήματα.

Πάμε γερά καλά k με ένα φανταστικό team έχουμε βάλει ως στόχο τους 1000 ταυτόχρονους users μέχρι τις 15 Δεκέμβρη.

Για ότι τυχόν προβλήματα απαντήστε εδώ η επισκεφτείτε και διαβάστε τους οδηγούς μας στο http://angelos0.no-ip.info και χρησιμοποιήστε το contact form.

Ευχαριστώ και πάλι για την υποστήριξη

 

An sinexisei etsi me tin poli kali taxitita kai posotita twn ellhnikwn stuff pou prosferei stous xristes tou siga siga pisteuw tha einai monodromos gia tous ellines users.Vevea kai apo xena stuff den paei pisw,exei arketa aplws ta ellinika pou exei einai auto pou kanei to hub na ksexorizei.Exw paratirisei kai ena allo pragma..oti mono apo xristes tou sigekrimenou hub pianw anotates speed..se kanena allo hub den exw piasei tetoies taxitites.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι Άγγελε έχω παρατηρήσει ότι το netlimiter πάει σύννεφο, κυρίως από του χρήστες από την Ελλάδα.. Δήλαδη είναι μεγάλη κοροιδία να σου δίνει ο άλλος 500-700b/s....
Link to comment
Share on other sites

bayern δυστυχως δεν οφειλεται μονο στο limiter η ταχυτητα αυτη αλλα και στις παρακμιακες συνδεσεις εδω στην ελλαδα.Ακομα και dsl να εχεις αν σου κανουν πανω απο 2 upload η ταχυτητα πεφτει δραματικα.Ποσο μαλλον που μερικοι νεοι users βαζοντας dsl νομιζουν οτι ελυσαν το προβλημα του bandwidth και δινουν 5 και 6 slots με αποτελεσμα ουτε αυτοι να μπορουν να κατεβασουν αλλα ουτε και εμεις να μπορουμε να παρουμε απο αυτους.

 

Αγγελε εχει γινει πολυ καλη δουλεια και οσοι ειναι τακτικοι χρηστες το βλεπουν αυτο μερα με την μερα.Εγω τουλαχιστον βλεπω τεραστια διαφορα στις υπηρεσιες του hub σε σχεση με 6 μηνες πριν και τα παιδια του team ειναι πολυ καλοι.Αν μπορειτε ομως να κανετε τιποτα με αυτους που κανουν fake την συνδεση τους.Γιατι μου εχει τυχει απειρες φορες απο 28.8Κ να κατεβαζω με 30+ΚΒ :p ;)

ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ

http://us.f2.yahoofs.com/bc/4075d3b4_c4a2/bc/pics/nnsoul.gif?bfiToLBBKsr7ReJc

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kallitheotis ( 2 Οκτ. 2004 , 10:34)

 

bayern δυστυχως δεν οφειλεται μονο στο limiter η ταχυτητα αυτη αλλα και στις παρακμιακες συνδεσεις εδω στην ελλαδα.Ακομα και dsl να εχεις αν σου κανουν πανω απο 2 upload η ταχυτητα πεφτει δραματικα.Ποσο μαλλον που μερικοι νεοι users βαζοντας dsl νομιζουν οτι ελυσαν το προβλημα του bandwidth και δινουν 5 και 6 slots με αποτελεσμα ουτε αυτοι να μπορουν να κατεβασουν αλλα ουτε και εμεις να μπορουμε να παρουμε απο αυτους.

 

Επειδή ξέρω το λέω. ;)

Όταν ο άλλος έχει όλα τα σλοτς ελέυθερα και σου δίνει με τόσο, μάλλον νετλιμιτερ είναι. Και upload σε άλλο π2π να κανε, παραπάνω θα σου δινε.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει να γινω active στο dc+ : λοιπον παταω την εντολη ipconfig και μου βγαζει τις 3 ip ->1η 10.0.0.1 2η 255.255.255.0 3η 10.0.0.138

παω στο μενου του speedtouch 530 και στο napt>new entry και βαζω στο iside ip to 10.0.0.1 και iside ports kai outside βαζω το 1412.

κανω κατι λαθος μεχρι εδω? οποτε παω στο dc settings παταω active βαζω την ip μου απο το http://www.whatismyip.com/ και το port 1412 αλλα δεν γινεται τιποτα στο dc με βλεπω active (φευγει ο τοιχος απο το nick) αλλα οταν κανω search δεν μου βγαζει αποτελεσμα. μπορει να βοηθησει καποιος?????

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδιά τι κάνετε? Εχω καιρό να μπω στο forum. Διαβασματα βλέπετε είμαι London UCL κάμω MS'C COMPUTER SCIENCE και γενικά μας έχουν πεθάνει.

Μια βοήθεια αν κάποιος ξέρει. Εδώ έχουμε τρέλες ταχύτητες όταν λέω τρελές επειδή μένω σε εστία έχω σύνδεση πανεπιστημίου και κατεβάζω απο http και ftp με 8mb/sec το έχω δει και παραπάνω!! Το πρόβλημα όμως είναι πως μάλλον υπάρχει firewall και δεν μπορώ να μπω σε κανένα peer2peer ουτε καν bittorent οπότε για να δω καμιά ταινιούλα αναγκαστικά ψάχνω για ftp πράγμα κουραστικό.

Μηπώς κανείς ξέρει κάνα κόλπο ή γενικά αν μπορώ να κάνω κάτι, κάποιος που έχει σπουδάσει σε Uk University?

Thanks guys

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sokonik ( 5 Οκτ. 2004 , 19:24)

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να γινω active στο dc+ : λοιπον παταω την εντολη ipconfig και μου βγαζει τις 3 ip ->1η 10.0.0.1 2η 255.255.255.0 3η 10.0.0.138

παω στο μενου του speedtouch 530 και στο napt>new entry και βαζω στο iside ip to 10.0.0.1 και iside ports kai outside βαζω το 1412.

κανω κατι λαθος μεχρι εδω? οποτε παω στο dc settings παταω active βαζω την ip μου απο το http://www.whatismyip.com/ και το port 1412 αλλα δεν γινεται τιποτα στο dc με βλεπω active (φευγει ο τοιχος απο το nick) αλλα οταν κανω search δεν μου βγαζει αποτελεσμα. μπορει να βοηθησει καποιος?????

 

 

αντι την 10.0.0.1 βαλε την 10.0.0.138 ;)

 

 

 

 

 

Για τον φιλο στο UCL δοκιμασε καποιο προγραμμα οπως το HTTP Tunnel....

Link to comment
Share on other sites

αγγελε μηπως εννοεις αυτο

 

αν ναι παλι δεν μου δουλευει μπαινω κανονικα σαν active αλλα στο search δεν μου βγαζει αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

sokonik, για δοκίμασε να κάνεις ένα ένα τα παρακάτω βηματάκια:

 

1. Άνοιξε το command prompt και γράψε την εντόλη ipconfig. Αυτό που θα σου βγάλει στην πρώτη γραμμή δίπλα απο το Ip Address είναι η εσωτερική σου ip. (Άν είδα καλά σου έβγαλε 10.0.0.1 όποτε και αυτό είναι)

 

2. Μπές στο web configurator του router σου (με το 10.0.0.138 αν δεν κάνω λάθος) και πήγαινε στο NAPT section και πάτα New για να κάνεις add a new entry όπως λέει.

 

3. Στο Napt Properties που θα σου βγάλει κοίτα να κάνεις add σε tcp και udp την port 1412. Συνοπτικά στα κουτάκια θα πρέπει να έχεις:

Inside ip:Την ip που σου έδωσε το Ipconfig στο βήμα 1

Outside ip:0.0.0.0

Inside port:1412

Outside port:1412

Κάνεις apply και τέλος και απο έδω....μην ξεχάσεις....και σε tcp και σε udp.

 

4. Πας είτε στο main window του hub και γράφεις την εντολή +myip ή πάς στο http://www.whatismyip.com και απο εκεί την κάνεις copy paste στα settings του dc++ και στο port βάζεις 1412.

 

5. Θεώρω δεδομένο άν έχεις SP1 ότι έχεις κλείσει το Firewall των Windows και αν έχεις SP2 ότι έχεις αφήσει το dc++ να έχει access στο internet. Επίσης σιγουρέψου ότι κάποιο άλλο firewall δεν σου μπλοκάρει το dc++

 

Αυτά... αν και πάλι δεν μπορείς να κατεβάσεις κάπου αλλού είναι το πρόβλημα και πρέπει να το ψάξουμε αναλυτικότερα...

Κάνε όμως σε παρακαλώ τα βήματα ένα ένα απο την αρχή και μην παραβλέψεις κάποιο....

 

Έγινα τόσο αναλυτικός (και ίσως κουταστικός) γιατί ίσως αυτό χρειαστεί σε κάποιους... ;)

 

Thanks, ba_eas.

Link to comment
Share on other sites

ba_eas να'σαι καλα τελικα ηταν αυτο (το 138) απλα μπερδευτηκε και ο αγγελος τωρα ολα ειναι οκ! :-)))))

 

ευχαριστω και τον αγγελο επισης! ;-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...