Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να βρω τις σεζον των Simpsons πουθενα!! Τα ειχα καποτε απο το tvtorrents.ro αλλα εκτος του οτι ειχα ratio 5+ και με banαραν :mad: μαλλον επειδη δεν εκανα login κανα χρονο λογω στρατου, τωρα ο tracker δν υπαρχει!! Εχασα τα επεισοδια λογω crached σκληρου κ δεν μπορω να τα αναπληρωσω :(
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

βρίσκομαι στις Ηνωμένες Πολιτείες για σπουδές όπου είναι παράνομο να κατεβάζεις ταινίες και μουσική από το διαδίκτυο. Καθώς δεν έχω καμία όρεξη να μου χτυπήσει την πόρτα ο σερίφης της κομητείας έχετε καμία ιδέα για το ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να κατεβάζω; Κάτι πήρε το αυτί μου για rapidshare..

 

Υ.Γ.: Αν έχει απαντηθεί αλλού το θέμα ζητώ συγνώμη, αν είναι εύκολο να με παραπέμψετε με κάποιο λινκ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το rapidshare είναι ο ασφαλέστερος τρόπος για να κατεβάζεις, αλλά είναι ο ευκολότερος, περισσότερα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102889
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας παιδια,

εψαξα στο σαιτ,δεν βρηκα κατι σχετικο με το προβλημα μου οποτε...

Λοιπον, εχω το μτορρεντ,κατεβαζα κανονικα,μια μερα μου ειπαν για ενα τορρεντ να το ξαναseedαρω,μου ειπαν πως,προσπαθησα αλλα δεν τα καταφερα..ωστοσο κατι φαινεται οτι εκανα λαθος κ τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτε.Μολις παω να κατεβασω,μετα απο λιγο μου βγαζει χ κ οτι δεν ειναι δυνατη η προσβαση.

Το απεγκατεστησα κ το εγκατεστησα εκ νεου το μ-τορρεντ,αλλα τιποτε.

Κατω εχει ενα τριγωνακι,ειναι πορτοκαλι κ οχι πρασινο.

Εαν κανω ελεγχο με βγαζει σε ενα σαιτ,αλλα εκει δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω για το χρονο σας..

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολυ ενδιαφέρον άρθρο για το file sharing και ειδικά τα torrents:

 

http://torrentfreak.com/illegal-downloads-150x-more-profitable-than-legal-sales-091009/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ποιο p2p πρόγραμμα στο στυλ του Limewire έχει τους περισσότερος χρήστες αυτή την περίοδο; Το Limewire δε βρίσκει πλέον αρκετά αποτελέσματα! Μήπως παίζει θέμα version?
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω πανω απο 2 χρονια να ασχοληθω με το DC++, υπαρχει πλεον καποιο καλο ελληνικο hub, οπως ηταν το angelos0, με πολλους χρηστες κ πολυ υλικο;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

hostolis το ξέρω το DC++ αλλά επειδή το πρόγραμμα το θέλω για φίλο με μικρή εξοικείωση θα ήθελα κάτι πιο εύχρηστο όπως το Limewire. Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τέτοια προγράμματα όμως και δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο που να κάνει τη δουλειά του ακόμη... (εννοείται ότι μιλάω αποκλειστικά για ξένα τραγούδια)

Τέλος πάντων στην ανάγκη θα του εγκαταστίσω το DC++ και θα προσπαθήσω να του εξηγήσω πώς λειτουργεί...

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?Θέλω να συνεχίσω να μοιράζω υλικό από torrent (νόμιμο πάντα) αλλά να αλλάξω directory στο pc μου!Πως γινεται να συνεχίζω να seedαρω αφού το αρχείο torrent δεν εντοπίζει τη διαδρομή?Γίνεται να το κάνω manually?

 

tip:I use bittorrent client...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει?Θέλω να συνεχίσω να μοιράζω υλικό από torrent (νόμιμο πάντα) αλλά να αλλάξω directory στο pc μου!Πως γινεται να συνεχίζω να seedαρω αφού το αρχείο torrent δεν εντοπίζει τη διαδρομή?Γίνεται να το κάνω manually?

 

tip:I use bittorrent client...

 

Ενας τροπος ειναι να ξανακατεβασεις το αρχειο .torrent και οταν σε ρωτησει που θα αποθηκευσει τα αρχεια που θα κατεβασει τοτε να του υποδειξεις την νεα διαδρομη στον δισκο σου.Θα κανεις και ενα force re-check και λογικα θα ειναι ενταξει.

Επισης κοιτα και το http://www.bittorrent.com/btusers/guides/bittorrent-user-manual/chapter-03-advanced-guides/migrating-another-location

Link to comment
Share on other sites

Ενας τροπος ειναι να ξανακατεβασεις το αρχειο .torrent και οταν σε ρωτησει που θα αποθηκευσει τα αρχεια που θα κατεβασει τοτε να του υποδειξεις την νεα διαδρομη στον δισκο σου.Θα κανεις και ενα force re-check και λογικα θα ειναι ενταξει.

Επισης κοιτα και το http://www.bittorrent.com/btusers/guides/bittorrent-user-manual/chapter-03-advanced-guides/migrating-another-location

 

Thanx man!Αν κ προβλέπω με βάση τα όσα διάβασα κ στο λινκ να φάω πολύ ώρα με το re-cheking!Μάλλον θέλει κατευθείαν κατέβασμα στους αντίστοιχους φακέλους κ να τελειώνουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τι έγινε ρε παιδια? εχουν κλεισει τα πιο πολλα για torrent ή rapidshare? Κανα καινούργιο παιζει?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με port forward δε μπορω με τιποτα να ανοιξω θυρα εχω παει πολλες φορες στο κλασσικο site αλλα δεν ανοιγει με τιποτα μεχρι και ενα προγραμματακι εβαλα που το κανει αυτοματα το simple port forward αλλα και παλι δε μου εκανε τιποτα μια βοηθεια please γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα συγκεκριμενα θελω να ανοιξω θυρα για το mtorrent αν αυτο βοηθαει
Link to comment
Share on other sites

εννοω το portforward.com εχω το tomhson tg585v7 ειχα κατεβασει και ενα προγραμματακι που λεει οτι το κανει αυτοματα αλλα ουτε αυτο εκανε κατι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ έχω ανοικτά τορρέντς του γαμάτο από πριν πέσει. Ξαφνικά από εχθές ή προχθές, τα βλέπω active, πολύ μπροστά, site δεν υπάρχει αλλά ανεβοκατεβάζει κανονικά. :p Μπήκα και στη σελίδα και βλέπω από Φλεβάρη μήνα θα είναι ονλινε πάλι..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχω κανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις στο dc++0.75. βρισκω καποια ελληνικα hubs συνδεομαι αλλα οταν κανω search για κατι δε μου βρισκει τιποτα. τι εχω κανει λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι έχει κάνει port forward τις απαραίτητες θύρες και ότι αυτές είναι ανοικτές σε τυχόν firewall που έχεις ενεργά, και ότι έχεις δώσει τη σωστή IP σου στο DC++.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιώσου ότι έχει κάνει port forward τις απαραίτητες θύρες και ότι αυτές είναι ανοικτές σε τυχόν firewall που έχεις ενεργά, και ότι έχεις δώσει τη σωστή IP σου στο DC++.

πως ακριβως γινονται αυτες οι ρυθμισεις? ειναι ευκολο να με κατατοπησεις? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει κάποιος το νέο domain του greek-tracker? Άλλαξε και από το thegt.net δεν με βάζει.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κατι προσωρινο θα ειναι.. και εγω δν μπορω να μπω. Ενημερωνουν μεσω μαιλ για τετοιες αλλαγες. Κατι αλλο θα εγινε! Υπομονη :)
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...