Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να στείλω ένα μεγαλούτσικο αρχείο (100ΜΒ) σε ένα φίλο μου; Το msn δεν πιστεύω πως είναι το κατάλληλο..

 

sendspace.com

 

μεχρι 300mb

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασέ το σε rapidshare και στείλε του το link!

 

sendspace.com

 

μεχρι 300mb

 

Ευχαριστώ!

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστεί το Bittorrent και λειτουργούσε χωρίς προβλήματα για 1 μήνα. Ωστόσο πρόσφατα μετά από κάποιο μικρό διάστημα ενεργοποίησης του προγράμματος και του file sharing, το PC κάνει απότομα restart.

Εγκατέστησα το μtorrent εναλλακτικά, αλλά το πρόβλημα παραμένει και με το νέο πρόγραμμα.

 

Υπάρχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο πρόσφατα μετά από κάποιο μικρό διάστημα ενεργοποίησης του προγράμματος και του file sharing

 

Τι εννοείς με το παραπάνω;

Όσο για το restart, μάλλον είναι BSoD (μπλε οθόνη του θανάτου :p ). Απενεργοποίησε το αυτόματο restart (δεξί κλικ στο My computer->Advanced-> Startup and recovery settings-> και ξετσέκαρε το automatically restart κάτω απο το system failure), σημείωσε κάπου το error που αναφέρει και πόσταρε εδώ όταν το ξανακάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το παραπάνω;

Όσο για το restart, μάλλον είναι BSoD (μπλε οθόνη του θανάτου :p ). Απενεργοποίησε το αυτόματο restart (δεξί κλικ στο My computer->Advanced-> Startup and recovery settings-> και ξετσέκαρε το automatically restart κάτω απο το system failure), σημείωσε κάπου το error που αναφέρει και πόσταρε εδώ όταν το ξανακάνει.

 

Το έκανα, απλά μαυρίζει η οθόνη και κολλάει το σύστημα. Από που διαβάζω το error? Από την προβολή των συμβάντων συστήματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα ηλιθιο προβλημα με το μtorrent. Οταν ειναι ανοιχτο κ κατεβαζω, δεν λειτουργει κανενα αλλο προγραμμα στο internet. Ουτε ο explorer, ουτε ο messenger ουτε τπτ... Αυτο ομως κατεβαζει κανονικα. Οταν το κλεισω, ολα οκ...! Ξερετε τι φταιει;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, απλά μαυρίζει η οθόνη και κολλάει το σύστημα. Από που διαβάζω το error? Από την προβολή των συμβάντων συστήματος?

Μαυρίζει η οθόνη; :confused: σαν να μπαίνει σε standby η οθόνη σου; Ή είναι αναμμένη και απλά είναι μαύρα τα πάντα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα ηλιθιο προβλημα με το μtorrent. Οταν ειναι ανοιχτο κ κατεβαζω, δεν λειτουργει κανενα αλλο προγραμμα στο internet. Ουτε ο explorer, ουτε ο messenger ουτε τπτ... Αυτο ομως κατεβαζει κανονικα. Οταν το κλεισω, ολα οκ...! Ξερετε τι φταιει;

 

σου τρώει όλο το bandwidth. ψάξε αν ο router σου έχει δυνατότητες quality of service (QOS) και ενεργοποίησε το.

Link to comment
Share on other sites

σου τρώει όλο το bandwidth. ψάξε αν ο router σου έχει δυνατότητες quality of service (QOS) και ενεργοποίησε το.

 

afou omws tou vazw orio gia to download..:X

px tou vazw max 10 kb/s katw, k pali den leitourgei tpt..

afto den ginotan paliotera

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μείωσε τις συνδέσεις που ανοίγει το utorrent. Πολλοί routers δεν αντέχουν τόσο μεγάλο αριθμό συνδέσεων.
Link to comment
Share on other sites

Μείωσε τις συνδέσεις που ανοίγει το utorrent. Πολλοί routers δεν αντέχουν τόσο μεγάλο αριθμό συνδέσεων.

 

Αυτο ηταν. Ευχαριστω πολυ παιδια

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαυρίζει η οθόνη; :confused: σαν να μπαίνει σε standby η οθόνη σου; Ή είναι αναμμένη και απλά είναι μαύρα τα πάντα;

 

Σαν να μπαίνει σε standby.

Link to comment
Share on other sites

Nαι εξακολουθούν να λειτουργούν.

Χμ, το router σου το έχεις σε usb? Μήπως τρώει κανα κόλλημα απο τις πολλές συνδέσεις και ο driver του router κρασάρει και το pc μαζί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να με βοηθησει?Εχω εγκαταστησει το Limewire και οταν παω να κανω αναζητηση μου βγαζει μνμ οτι συνδεεται στο ιντερνετ.Αυτο ομως διαρκει παρα πολυ χωρις να συνδεεται.Ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Χμ, το router σου το έχεις σε usb? Μήπως τρώει κανα κόλλημα απο τις πολλές συνδέσεις και ο driver του router κρασάρει και το pc μαζί;

 

Aυτό μου φαίνεται λογική εξήγηση. Ναι είναι σε usb. Πάντως δοκίμασα και με ένα μόνο torrent και πάλι κόλλησε.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές:

α)Συνδέεις με ethernet το router.Αν δεν έχεις κάρτα δικτύου στο pc, πάρε μία, είναι πάμφθηνες...Αν το router είναι μόνο usb, τότε

γ)update τον driver του router και μετά

β)μείωσε τον αριθμό των συνδέσεων του torrent clients σου. Πόσες έχεις τώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιλογές:

α)Συνδέεις με ethernet το router.Αν δεν έχεις κάρτα δικτύου στο pc, πάρε μία, είναι πάμφθηνες...Αν το router είναι μόνο usb, τότε

γ)update τον driver του router και μετά

β)μείωσε τον αριθμό των συνδέσεων του torrent clients σου. Πόσες έχεις τώρα;

 

Kατ' αρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον στο πρόβλημα μου.

Έχω ένα μετριότατο usb dls-modem, δωρεάν προσφορά της otenet (Sagem 800). Ίσως τελικά αγοράσω κάποιο καλύτερο.

 

Υπάρχουν διάφορες επιλογές στο μtorrent όπως:

 

Global number of connections

Maximum mumber of connected peers per torrent

Number of upload slots

Maximum number of active torrents

Maximum number of active downloads.

 

Ποιά μειώνω?

Link to comment
Share on other sites

Το Global βάλ'το στα 200 και το Maximum mumber of connected peers per torrent στα 80.

Αν δεν παρατηρείς πρόβλημα, ανέβαζέ τα σιγά σιγά μέχρι να βρείς το μέγιστο που αντέχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kατ' αρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον στο πρόβλημα μου.

Έχω ένα μετριότατο usb dls-modem, δωρεάν προσφορά της otenet (Sagem 800). Ίσως τελικά αγοράσω κάποιο καλύτερο.

 

Υπάρχουν διάφορες επιλογές στο μtorrent όπως:

 

Global number of connections

Maximum mumber of connected peers per torrent

Number of upload slots

Maximum number of active torrents

Maximum number of active downloads.

 

Ποιά μειώνω?

 

Tελικά μετά από ψάξιμο το πρόβλημα μάλλον εντοπίζεται στο Zonealarm.

Tο έκανα uninstall και εγκατέστησα το Comodo Firewall. Έκτοτε δεν μου έχει κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω βαλει internet on the go απο την COSMOTE το προβλημα ειναι οτι το torrent που κατεβαζω το βελακι διπλα ειναι μονιμα κοκκινο και δεν ξερω τη να κανω μιας και δεν ειναι ενα κλασικο router για να ανοιξω πορτες. Χρησιμοποιω το μtorrent.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...