Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να έχεις ρυθμίσει το port forwarding: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1261439#post1261439

και να διαλέγεις torrents που να έχουν αρκετούς seeders.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως με το που αποσυνδεσα το ρουτερ και το συνδεσα στο μοντεμ βελτιωθηκε καπως..αλλα απλως καπως..ενω πριν αρχιζε με 1kb/s download και μετα απο λιγο σταματουσε τωρα πλεον κανει απο 7 εως 25 kb/sec dowbnload και 15 με 28kb/sec upload..ελαχιστα πραμγατα δηλαδη και παλι δεν μου φαινεται Νορμαλ..και ολα αυτα με 14(67) seeds και 63(544) peers..αληθεια ειναι καλος ο αριθμος των seeds?μηπως αυτο φταιει και θελει περισσοτερα?ποια μετρανε τα νουμερα στην παρενθεση ή αυτα εκτος?sory αλλα ειμαι noob στα torrents..

 

υ.γ Το τειχος προστασιας ειναι απενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως με το που αποσυνδεσα το ρουτερ και το συνδεσα στο μοντεμ βελτιωθηκε καπως..αλλα απλως καπως..ενω πριν αρχιζε με 1kb/s download και μετα απο λιγο σταματουσε τωρα πλεον κανει απο 7 εως 25 kb/sec dowbnload και 15 με 28kb/sec upload..ελαχιστα πραμγατα δηλαδη και παλι δεν μου φαινεται Νορμαλ..και ολα αυτα με 14(67) seeds και 63(544) peers..αληθεια ειναι καλος ο αριθμος των seeds?μηπως αυτο φταιει και θελει περισσοτερα?ποια μετρανε τα νουμερα στην παρενθεση ή αυτα εκτος?sory αλλα ειμαι noob στα torrents..

 

υ.γ Το τειχος προστασιας ειναι απενεργοποιημενο.

 

Για να καταλάβεις τι γίνεται, οι αριθμοί που έδωσες λένε:

 

  • Υπάρχουν συνολικά 67 seeds (χρήστες δηλαδή που έχουν ολοκληρώσει το download του torrent) και από αυτούς εσύ έχεις συνδεθεί στους 14
  • Υπάρχουν συνολικά 544 peers (aka leechers, χρήστες δηλαδή που είναι ακόμα στο 'κατέβασμα' του download) και εσύ είσαι συνδεδεμένος σε 63

 

Do the math.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ομως ρωταω αν αυτα τα νουμερα αντιστοιχουν και ειναι νορμαλ για ταχυτητα download 7 με 25 kb/s μονο..H φταιει κατι αλλο?γιατι στον εναπομειναντα χρονο μου εβγαλε 3 μερες και 16 ωρες αρα θα ηταν ανουσιο να προσπαθησω να το κατεβασω με τετοιες ταχυτητες.. Δηλαδη με ποσους seeds πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος για να πιασω ταχυτητα εστω κοντα στα 200kb/s που πιανω στο rapidsphare..?Γενικα εσεις με τι ταχυτητες κατεβαζετε απο torrents?τουλαχιστον οσοι εχετε 2mb συνδεση οπως εγω..
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από public tracker είναι λογικό (:

 

βασικα ειναι μεσω του torrentz.com ..για πεστε κανα καλο torrents site

που να κατεβαζεις με καλες ταχυτητες

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι μεσω του torrentz.com ..για πεστε κανα καλο torrents site

που να κατεβαζεις με καλες ταχυτητες

mininova.org & filemp3.org με φουλ αλμπουμς και οτι νεοτερο κυκλοφορει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιά βοήθεια!! Βγαίνω βέβαια εκτός θέματος αλλά εδώ θα το δούν πολλοί!! Εχω azureus και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!! Ενα απο τα plugin είναι αυτό που το προγραμματίζεις κάποιες ώρες να μειώνει ταχύτητα το λεγόμενο Speed Shedule!! Λοιπόν έβαλα το speed shedule και το βάζω την συγκεκριμένη ώρα να μειώσει την ταχύτητα,. Μειώνει το download και δεν μειώνει το upload!!

Ξέρει κανείς κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγραφές είναι ανοιχτές. Αν σας βγάζει μήνυμα λάθους σημαίνει οτι έχουν συμπληρωθεί οι θέσεις. Θα ανοίγουν περίπου 200 θέσεις κάθε εβδομάδα σε τυχαίες μέρες και ώρες.

 

έτσι λέει στην κεντρική σελίδα.Το θέμα είναι ότι ενώ μπαίνω 5-10 φορές τη μέρα συνέχεια βγάζει registration failed.αλλά πάνω πάνω αλλάζουν κάθε τοσο τα καινουργια μέλη(βλέπε welcome our newest member)αυτοί πως μπαίνουν?δεν μπορώ να διανοηθώ ότι είναι τοσο θεμα τυχης..μηπως με πρόσκληση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με προσκλήσεις.Και δεν είμαι και μέλος για να σου δώσω!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο με προσκλήσεις.Και δεν είμαι και μέλος για να σου δώσω!

 

Από που συμπεραίνεις ότι είναι ακόμα με προσκλήσεις; :confused: Αφού το λέει καθαρά ότι θα ανοίγουν και μόλις συμπληρώνονται οι θέσεις θα κλείνουν και πάλι :confused:

 

----

 

Φίλοι του TorrentSpy,

Αποφασίσαμε από μόνοι μας, και οχι σε οποιαδήποτε δικαστική απόφαση ή συμφωνία, να θέσουμε τέλος στη μηχανή αναζήτησης Torrentspy.com και έτσι κλείσαμε μόνιμα παγκοσμίως στις 24 Μαρτίου, το 2008.

 

Το νομικό κλίμα στις ΗΠΑ για τα πνευματικά δικαιώματα, μυστικότητα των αιτημάτων αναζήτησης, και λινκς με τα αρχεία τορρεντ στα αποτελέσματα αναζήτησης είναι απλά πάρα πολύ εχθρικό.

 

Περάσαμε τα τελευταία δύο χρονια, ξοδεύοντας εκατοντάδες χιλιάδες δολαρίων, υπερασπίζοντας τα δικαιώματα των χρηστών μας και τα δικά μας.

 

Τελικά το δικαστήριο απαίτησε ενέργειες που κατά την άποψή μας ήταν ασυμβίβαστες με την πολιτική μυστικότητας, τους παραδοσιακούς κανόνες δικαστηρίων, και το διεθνές δίκαιό.

 

Επομένως, επειδή αισθανόμαστε ότι δεν μπορούμε να παρέχουμε την αναγκαία προστασία μυστικότητας για τους χρήστες μας - προχωράμε σε μόνιμο κλείσιμο.

 

Ήταν μια όμορφη εμπειρία,

 

Η ομάδα TorrentSpy

 

Ο "μεγάλος αδελφός υπό μορφή όλο και περισσότερο ισχυρής κυβέρνησης και σε έναν όλο και περισσότερο ισχυρό ιδιωτικό τομέα θα μαζέψει ολα τα αρχεία ισχυριζόμενη ό,τι η μυστικότητα πρέπει να δώσει τόπο στην εθνική ασφάλεια, στο νόμο και την τάξη [... ] και τους ομοίους." -

 

Justice William O. Douglas

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Demonoid is BACK (επιτέλους)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Έχω tellas zisto και σε ένα speed test που έχω κάνει μου βγάζει ταχύτητα download περίπου 800 kb/s.

Στο μTorrent 1.7.7 όμως που χρησιμοποιώ έχει limiter στα 90 kb/s κι ας το έχω κάνει port forward από το router .Γιατί;

 

Τι άλλο χρειάζεται να κάνω;:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα..Ξερει κανεις αν παιζει να βρω καπου σε rapidshare ή torrent να κατεβασω μεταγλωτισμενες τις μεξικανικες σειρες που παιζοντουσαν παλιοτερα στην ελλαδα οπως μαριμαρ,μαρια,...???

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διάβασα πολλές σελίδες, προκειμένου να αποφύγω το post, αλλά δεν πήρα απάντηση στην ερώτηση μου...

Λοιπόν, καταρχήν είμαι άσχετος με τα torrents. Προσπαθώ να μπω σε αυτόν τον κόσμο, αλλά δεν νομίζω ότι τα έχω καταφέρει απόλυτα. Το αρχείο torrent που κατεβάζω θα πρέπει οπωσδήποτε να είναι στο directory που κατεβαίνουν τα αρχεία ή αυτό δεν είναι απαραίτητο. Η ταίνία, για παραδείγμα, κατεβαίνει. Δεν έχω πρόβλημα. Αλλά για να κάνω seed, πρέπει να είναι στο ίδιο φάκελο, για να με δει ο leecher;

Έστω για παράδειγμα ότι σώζω το torrent στο H/torrents και το αρχειο της ταινίας στο H/downloads. H ταινία κάποια στιγμή κατεβαίνει. Ο leecher μπορεί να την κατεβάσει αν εγώ δεν της αλλάξω directory;

Και άλλη μία ερώτηση... Το αρχείο torrent χρειάζεται να το έχω στο σκληρό μου για να με βρει ο leecher, ή επίσης δεν είναι απαραίτητο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

paidia exw to e3is provlima... exw ftiaksei logariasmo sto bluewhitegt.com

 

mexri prin 1 mina katevaza kanonika... twra omws paratirisa oti sto ratio leei pws thelei Mininum 0.400. egw omws exw ratio 0.308 kai etsi oti torrent kai na valw sto utorrent gia katevasma to bgazei kokkino kai den pianei oute seeds alla oute peers..

 

pws tha ginei na anevasw to ratio mou gia na mporw na katevazw efoson den exw oute download alla oute upload speed??

 

apoti kserw gia na anevei to ratio prepei na kanw upload.. alla pws tha kanw afou den pianei taxitita to upload???

 

thanks.. paidia...

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia exw to e3is provlima... exw ftiaksei logariasmo sto bluewhitegt.com

 

mexri prin 1 mina katevaza kanonika... twra omws paratirisa oti sto ratio leei pws thelei Mininum 0.400. egw omws exw ratio 0.308 kai etsi oti torrent kai na valw sto utorrent gia katevasma to bgazei kokkino kai den pianei oute seeds alla oute peers..

 

pws tha ginei na anevasw to ratio mou gia na mporw na katevazw efoson den exw oute download alla oute upload speed??

 

apoti kserw gia na anevei to ratio prepei na kanw upload.. alla pws tha kanw afou den pianei taxitita to upload???

 

thanks.. paidia...

 

Όταν κατεβάζεις κάτι μην το βγάζεις από την λίστα αστο να το μοιράζεσαι έτσι μόνο ανεβαίνει το ratio ή ο ποιο σίγουρος τρόπος είναι να κατεβάσεις κάτι που το θέλει πολύς κόσμος και να το αφίσεις καμιά βδομάδα. Εγώ από ένα επεισόδιο παρά πέντε έιχα φτιίαξει το ratio μου

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζεις κάτι μην το βγάζεις από την λίστα αστο να το μοιράζεσαι έτσι μόνο ανεβαίνει το ratio ή ο ποιο σίγουρος τρόπος είναι να κατεβάσεις κάτι που το θέλει πολύς κόσμος και να το αφίσεις καμιά βδομάδα. Εγώ από ένα επεισόδιο παρά πέντε έιχα φτιίαξει το ratio μου

 

dikio exeis alla to thema einai oti den pianw katholou download alla oute upload speed.. etsi pws tha moirastw afou den exw upload?? ayto einai to provlima mou...:(

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω firefox και εγκατεστημενο το add-on "flashgot" το οποιο σε συνεργασια με τον free download manager κατεβαζει αρχεια απο rapidshare και οχι μονο.το προβλημα μου ειναι το εξης:μαρκαρω πχ 20 λινκς που ειναι μια ταινια σε κομματια στην ιδια σελιδα.ξεκιναει και τα κατεβαζει αλλα σχεδον παντα μετα απο καποιο λινκ κατεβαζει μικρα αρχειακια 3-4kb απο ολο το αρχειο του λινκ που μπορει να ειναι καποια mb.ξερετε γιατι?ειναι εκνευριστικο γιατι το βαζω να κατεβασει ολο το βραδυ και το πρωι βλεπω οτι απο τα 20 πχ λινκς εχει κατεβασει τα 10 και τα αλλα οχι.ευχαριστω

EDIT!!!εσβησα τον free download manager και κατεβασα τον ΟRΒΙΤ download manager και βρηκα την υγεια μου!!!τελειος!δωρεαν και κατεβαζει τα λινκς ολοκληρα χωρις προβληματα!εχω κατεβασει 40 γιγα μεχρι τωρα πολλα λινκς συνεχομενα και τα πιανει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να στείλω ένα μεγαλούτσικο αρχείο (100ΜΒ) σε ένα φίλο μου; Το msn δεν πιστεύω πως είναι το κατάλληλο..
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...