Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tvtorrent.info ή tvtorrents.com?

Aν ειναι το δευτερο,αυτο το μηνυμα σημαινει πως δεν εχεις αρκετα credits,κοινως δεν εχεις κανει αρκετο seed.Κοιτα στα αριστερα της κεντρικης σελιδας του σαιτ,καπου πρεπει να λεει ποσα credits εχεις.Για να στο βγαζει αυτο,μαλλον εισαι σε αρνητικο συντελεστη.Αν οντως ειναι ετσι,θα πρεπει να κανεις seed καποιο αρχειο μεχρι να μαζεψεις αρκετα credits για να κατεβασεις.

Προβλημα δεν εχει το site,γιατι αυτην την στιγμη κανω download την 2η σαιζον του shield.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?

Μόλις έβαλα στο σπίτι την νέα μου ADSL 512 απο τη Forthnet (ADSL-in-a-box) και σαν παιδί κι εγώ θέλω να αρχίσω να κατεβάζω. Έχω εγκατεστημένο το utorrent (δεν γνωρίζω όμως όλες τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω) και πχ αυτή την στιγμή κατεβάζω ένα αρχείο με μόλις 5Kb. Θα μπορούσε παρακαλώ κανείς να με βοηθήσει η να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να κατεβάζω με ταχύτητα της προκοπής?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

είναι ένα πρόγραμμα που ρυθμίζει την ταχύτητα down/up load...Λειτουργεί και σαν firewall αλλα μην φανταστείς πολλά...

εδώ το λινκ για όποιον θέλει http://www.netlimiter.com/download.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?

Μόλις έβαλα στο σπίτι την νέα μου ADSL 512 απο τη Forthnet (ADSL-in-a-box) και σαν παιδί κι εγώ θέλω να αρχίσω να κατεβάζω. Έχω εγκατεστημένο το utorrent (δεν γνωρίζω όμως όλες τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω) και πχ αυτή την στιγμή κατεβάζω ένα αρχείο με μόλις 5Kb. Θα μπορούσε παρακαλώ κανείς να με βοηθήσει η να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να κατεβάζω με ταχύτητα της προκοπής?

 

Τελικά χτές το βράδυ κάτι μπόρεσα να πειράξω και η ταχύτητα που έχω τώρα είναι max 15-20kb. Δεν νομίζω να είναι καλή ταχύτητα για 512 ε? Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο portforwarding? Γιατί έχω το Crypto F200 και στην λίστα υπάρχει μόνο το F300 και 320.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χτές το βράδυ κάτι μπόρεσα να πειράξω και η ταχύτητα που έχω τώρα είναι max 15-20kb. Δεν νομίζω να είναι καλή ταχύτητα για 512 ε? Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο portforwarding? Γιατί έχω το Crypto F200 και στην λίστα υπάρχει μόνο το F300 και 320.

 

Το F200 έχω κι εγώ. Είναι modem, όχι router, γι'αυτό δεν υπάρχει στη λίστα...

 

Με Adsl 384 το έχω ρυθμίσει: Upload rate - 9 και Upload Slots - 3.

 

Λογικά θα παίζει σημαντικό ρόλο για την ταχύτητα και το upload που κάνουν οι άλλοι users... :worry:

Link to comment
Share on other sites

@GreekCharmed, όποιο port έχεις ορίσει στο utorrent (Options>Preferences>Network>Port used for incoming connections), αυτό θα κάνεις portforwarding και στο router/modem σου. Κοίτα για οδηγίες στο http://www.portforward.com

 

Εχε υπόψη ότι με μία γραμμή 384 καλό θα είναι να βάλεις το upload όριο γύρω στο 10 με 11. Εκεί περίπου θα έχεις την καλύτερη ταχύτητα download.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή κατεβάζεις απο public tracker, μια και θεωρώ απίθανο να έχεις γίνει ήδη μέλος σε private, αν πρόκειται για παλίό torrent μην περιμένεις τις μέγιστες δυνατές ταχύτητες.

 

Γενικά στα torrent απο public trackers, και όσο πιο παλιό είναι το torrent, οι ταχύτητες ορισμένες φορές δεν θα είναι ιδανικές.Πολλές παράμετροι επιρρεάζουν την ταχύτητα στα torrent.

.
Link to comment
Share on other sites

Oπότε πρέπει να βρω και αυτό το static ip address που ζητάει το portforward.com? ε ρε τι τραβάω...και είπα θα είναι εύκολο...

EDIT: Μισό λεπτό....εφόσον είναι modem και όχι router πρέπει να κάνω το port forwarding και όλα τα συναφή? Μην κάνω καμιά πατατιά και μετά τραβάω τις καστανόξανθες κοτσίδες μου.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Oπότε πρέπει να βρω και αυτό το static ip address που ζητάει το portforward.com? ε ρε τι τραβάω...και είπα θα είναι εύκολο...

EDIT: Μισό λεπτό....εφόσον είναι modem και όχι router πρέπει να κάνω το port forwarding και όλα τα συναφή? Μην κάνω καμιά πατατιά και μετά τραβάω τις καστανόξανθες κοτσίδες μου.

 

Στο μTorrent, πήγαινε Options--> Speed Guide--> Test if port is forwarded properly.

 

Ίσως χρειαστεί να ανοίξεις τις πόρτες του μTorrent στο Firewall...

Link to comment
Share on other sites

Oπότε πρέπει να βρω και αυτό το static ip address που ζητάει το portforward.com? ε ρε τι τραβάω...και είπα θα είναι εύκολο...

EDIT: Μισό λεπτό....εφόσον είναι modem και όχι router πρέπει να κάνω το port forwarding και όλα τα συναφή? Μην κάνω καμιά πατατιά και μετά τραβάω τις καστανόξανθες κοτσίδες μου.

 

Για το μόντεμ σου Crypto F200 κοίτα ΕΔΩ τις συμβουλές της Forthnet :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Στο μTorrent, πήγαινε Options--> Speed Guide--> Test if port is forwarded properly.

 

Ίσως χρειαστεί να ανοίξεις τις πόρτες του μTorrent στο Firewall...

 

Το έκανα το τεστ και λέει όλα ΟΚ.

Firewall? Ποιό firewall? Των windows? Που θα το βρω? Έχω το Zonealarm και του έχω πει ΟΚ για το πρόγραμμα utorrent.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το τεστ και λέει όλα ΟΚ.

Firewall? Ποιό firewall? Των windows? Που θα το βρω? Έχω το Zonealarm και του έχω πει ΟΚ για το πρόγραμμα utorrent.

 

Αφού λέει ΟΚ, λογικά θα φταίει το συγκεκριμένο torrent για την ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το μtorrent κατεβαζα κανονηκα χωρης προβλημα απο τη περασμενη βδομαδα μου βγαζη αυτο το μηνημα windows-Η καθηστεριμενη εγγραφη απετηχε. καμια ιδεα τη παιζη,ευχαρηστω

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάζεις ? Δοκίμασες να κατεβάσεις από άλλον τρακερ ? Σου βγάζει το ίδιο μήνυμα ?

 

Αν μπορείς γύρισε τη γλώσσα στα αγγλικά και πες μας ακριβώς τί σου λέει ως μήνυμα λάθους.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εγκατέστησα το μtorrent και έγινα μέλος σε έναν private tracker . Κατέβασα ένα αρχείο και θέλω να το δώσω και σε άλλους χρήστες μέσω μtorrent πάντα. Αυτό είναι το seed που λέτε? Έχω τώρα ανοιχτό το πρόγραμμα και λέει δίπλα στο αρχείο πως γίνεται seeding από 20. Τι άλλο πρέπει να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ακουστε!!!

υπαρχει ενα προγραμματακι για το μtorrent το οποιο το τρεχεις και σου κανει ρυθμισεις στα xp στις οποιες εφηνει να συνδεεται το torrent με περισσοτερες isp

οποιος ξερει που μπορει να το βρουμε ας το γραψει!!!

 

μου ειπαν οτι το εδινε το utorrent για λιγο σαν update

 

exω ακουσει οτι αυξανει το download κατα πολυ

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά όπως τα λες αυτο είναι το seeding(uploading)

και αν λέει seeding σε 20 τότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι αναμονή μέχρι να αποκτήσεις ενα ικανοποιητικό ratio στα μέτρα σου

Link to comment
Share on other sites

Α δλδ εντάξει τα χω κάνει. Περιμένω αλλά το ratio τπτ. Μηδέν μέχρι στιγμής. Το αρχείο το χω όμως αποθηκευμένο δυο φορές, στο φάκελο με τα torrents και σ εναν άλλο φάκελο. Στα τορεντς ως αρχείο και ως τορρεντ και στον άλλο φάκελο ως αρχείο. Έτσι πρέπει να το χω η μπορώ να το σβήσω από κάπου?
Link to comment
Share on other sites

λογικά,στον φάκελο του τορρεντ είναι το αρχείο ***.torrent

και στον άλλον φάκελο είναι το αρχείο που κατέβασες,μια χαρά είναι.

Τώρα περιμένεις το ratio,βεβαιώσου οτι ανεβάζεις και οχι μόνο οτι βλέπει seeders....

Link to comment
Share on other sites

απλά,αν το σβήσεις δεν θα κάνεις seed.Το πρόγραμμα το χρειάζεται για να το ανεβάζει...

ps.αν τρέχει το πρόγραμμα και προσπα8ήσεις να το κλείσεις μπορει να το έχει κλειδώσει και να μην το αφήσει,παραμόνο οταν κλείσεις το utorrent...

Link to comment
Share on other sites

Katevazw torrent files me ton bitspirit client (opws mou eixe proteinei o meraklis).Enw kanei downloading me 30-40 kb/s se kapoia stigmh peftei sto 0 kb/s..Vgainw xanampainw tpt.. Opote tou kapnisei kai meta kuriws apo restart tou pc xanarxizei.

 

Xerei kaneis ti ftaiei?(merakli?)

 

HELP PLZZZ!!!!

Link to comment
Share on other sites

To TorrentSpy έβγαλε ανακοίνωση ότι οι μεγάλες πολυεθνικές μίσθωσαν hackers για να εισέλθουν στο database του και να ανακτήσουν τις διευθύνσεις e-mail των εγγεγραμμένων. Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω για αυτό το θέμα να μας ενημερώσει;

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ακουστε!!!

υπαρχει ενα προγραμματακι για το μtorrent το οποιο το τρεχεις και σου κανει ρυθμισεις στα xp στις οποιες εφηνει να συνδεεται το torrent με περισσοτερες isp

οποιος ξερει που μπορει να το βρουμε ας το γραψει!!!

 

μου ειπαν οτι το εδινε το utorrent για λιγο σαν update

 

exω ακουσει οτι αυξανει το download κατα πολυ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1352727#post1352727

 

δεν ανεβαζει το download, απλα ξεμπουκωνει λιγο η γραμμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...