Jump to content

ZTE Tania


Techguru
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-tania-000.jpg

 

 

 

Λειτουργικό: Windows Phone 7.5 (Mango)

Επεξεργαστής: Qualcomm MSM8255 1Ghz Single-Core (To GSMArena κανει λογο για 1,4Ghz)

Υποσύστημα Γραφικών: Adreno 205

RAM: 512MB

Οθονη: 4.3" TFT

Μνημη: 4GB

SD Slot: Μάλλον ναι λόγω του μικρού μεγέθους της ενσωματωμένης μνήμης

Κάμερα: 5MP, 720p Video

Μπροτινή Κάμερα: Όχι

Μπαταρία: 1400mAH

 

 

Τιμή: Λίγο πάνω από τα 200€

Αναμενόμενη Ημερομηνία Διάθεσης: Τέλη Νοεμβρίου - Δεκέμβριος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σίγουρα γράφεις 200€? Μου φαίνεται πολύ χαμηλή για να είναι σωστή.

H μόνη τιμή που βρήκα είναι 270€

Μακάρι να είναι κοντά στα 200€

http://www.gsmdome.com/windows-mobile/zte-tania-available-on-sfr-france-price-is-pretty-low_27586

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει μεχρι 32gb

 

ειμαστε σίγουροι? αν ναι δεν θα πω οχι και ειναι αρκετα πιθανό να το τιμήσω :)

Link to comment
Share on other sites

σιγουροι δεν ειμαστε γιατι οι αποψεις διιστανται. αλλοι αναφερουν οτι εχει 4γβ ενσωματωμενη χωρις υποστηριξη εξωτερικης μνημης και αλλοι οτι δεχεται micro sd...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

130.92 euro ηταν για λιγη ωρα και μονο στο amazon uk deals ευτυχως προλαβα καθως ειχα ηδη κανει παραγγελια το defy mini στα 106 ευρω (προλαβα και το ακυρωσα ευτυχως ενω ηταν στο dispatching soon σταδιο).

 

επισης, καποιος moderator ας αλλαξει τον τιτλο απο [προς κυκλοφορια] σε [επισημο]!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

μόνο 130€;;;;

ω ναι! ηταν για προσφορα για λιγες ωρες μονο και μονο σε μαυρο χρωμα (μαυρο θα περνα ουτως η αλλως)

 

edit: καταφερα να κινησω τα νηματα και να αλλαξει σε ΕΠΙΣΗΜΟ το Προς Κυκλοφορια! χεχε

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα! Οι πρωτες εντυπωσεις 10/10! Μια χαρα η οθονουλα και γενικοτερα ολη η συσκευη!

Αυτο που μου κανε εντυπωση ηταν η μπαταρια του! Ειναι πολυυυ looong τετοιου στυλ. Εδω και μερικες φωτος απτην καμερα του κινητου :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ειμαστε σίγουροι? αν ναι δεν θα πω οχι και ειναι αρκετα πιθανό να το τιμήσω :)

 

στο gsmarena λεει οτι δεν υποστηριζει καρτα μνημης. οπως και αλλα windows phone. τι ισχυει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει καρτα sd

Οπως και ολα τα windows phones εως τωρα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ενδιαφερομαι να παρω ενα τετοιο κινητο να δοκιμασω αυτο το λειτουργικο.εχω βρει ενα μεταχειρισμενο σε καλη τιμη(140 ευρω).μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις οσοι απο εσας το εχετε?αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν κολλαει κ αν υπαρχουν προγραμματα για gps, π.χ. garmin. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ:

http://www.amazon.co.uk/ZTE-Tania-Windows-Free-Smartphone/dp/B006W91FJS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1348489224&sr=8-1

Σου έρχεται πολύ φτηνότερα από 140Ε και είναι και καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

οντως, 115€ στο αμαζον απο σημερα και για οσο κρατησει :)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά,

 

Καινούργιος...., λοιπόν μολις πήρα το συγκεκριμένο κινητό 114 ευρώ και είναι αρκετά καλό για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα παιδια και εγω το πηρα απο αμαζον και τωρα μου κανει θορυβο οταν μιλαω

και δεν το δεχετε η zte ελλας :(

 

Γιατί δεν το δέχετε? Εγγύηση δεν έχει? καινούργιο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
συγγνώμη παίδες αλλά απ οτι ειδα σε κατι βιντεάκια με review αυτα τo λειτουργικό που εχει, μόνο windows δεν ειναι. Πολύ χάλια. Μου θυμίζει την εποχή των μονόχρωμων κινητών. Καμιά σχέση με τα γραφικά των Android.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Καταρχας με συγχωρειτε που το ξεθαβω το θεμα. Επειδη τυχαινει να ειμαι κατοχος του πλεον παλιου και περιορισμενου σε δυνατοτητες κινητου αυτου θα μ' ενδιεφερε εαν καποιος απο εσας του εχει φορεσει Android. Βρηκα το εξης tutorial: http://www.lollipoproma.com/2015/07/zte-tania-4304.html
Link to comment
Share on other sites

Πρωτ' απ' ολα σ' ευχαριστω για το ενδιαφερον.

 

Σαφως μπορω να δοκιμασω αλλα λογω του οτι δεν εχω προβει ποτε σε τετοια βαθεια εγχειρηση σε κινητο (σε PC και δορυφορικους δεκτες εχω εμπειρια σε επιπεδο flashing αλλα διαφερει η διαδηκασια) ειναι καποια ζητηματα τα οποια θα ηθελα να εξασφαλισω πρωτα οπως π.χ. πως σωζω το τωρινο λειτουργικο Windows Phone 7.8. Καπου στην ενσωματωμενη του μνημη πρεπει να υπαρχει το image το οποιο εννοειται οτι θα επρεπε πρωτα να το αντιγραψω σε καποιο εξωτερικο μεσο αποθηκευσης. Επειτα θα επρεπε να μαθω σε περιπτωση που πετυχει η εγκατασταση του Android και δεν με καλυπτει απο καποια πλευρα με τι τροπο ειναι εφικτη η επιστροφη στο αυθεντικο του Windows Phone image.

 

Περαν αυτων ρωτησα μη τυχον εχει προβει καποιος πιο εμπειρος σε μια τετοια επεμβαση στο συγκεκριμενο μοντελο ωστε να μαθω αν τυχον υπαρχουν κρισημα σημεια τα οποια θα επρεπε να προσεξω. Διοτι θα επρεπε να γνωριζω αν υπαρχει κινδυνος ωστε να κολλησει ετσι ωστε να αχρηστευτει τελειως η συσκευη.

 

Ειναι και το μονο smartphone που διαθετω μεχρι στιγμης και δεν σκοπευω να προμηθευτω καποιο στο αμεσο μελλον. Απλως μερικες για μενα ενδιαφερουσες εφαρμογες απαιτουνε ειτε Windows Phone >7.x η Android. Ετσι αν και τα τεχνικα χαρακτηρηστικα θα αρκουσαν ακομα περιοριζει το λειτουργικο τη χρηστικοτητα. Και οταν διαβαζω πως με το Android image αυξανεται και ο χρονος λειτουργιας του αυτο και μονο ειναι ενας σοβαρος λογος να σκεφτομαι για μεταβαση σ' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Tania

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...