Jump to content

Αναβάθμιση σε 2.3.4;


cartoonistas
 Κοινοποίηση

ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?  

50 members have voted

  1. 1. ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?

    • ΕΓΙΝΕ Η ΑΝΑΒΑΜΙΣΗ
    • ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Recommended Posts

καλησπερα πηρα και εγω το σαββατο αυτο το κινητο το πρωτο μου android

να ρωτησω κατι..:)

κατεβασα την αναβαθμιση, και το τηλ λεει εκδοση android 2.3.4,εκδοση kernel 2.6.32.9,εκδοση LGE LGP990-V20l

1) μετα την αναβαθμιση, νομιζω..οτι σκαλωνει λιγο στο ρολαρισμα πανω κατω..μπορω να κανω κατι για αυτο?

2) εχω και εγω το προβλημα με το πληκτρολογιο με τα αγγλικα,γερμανικα μετα απο καθε restart....

 

αυτα... για δωστε κανα λινκ ευχαριστω..! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με τα Γερμανικά η λύση είναι αναβάθμιση με το smartflash και ελληνικό rom

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

 

και μετά παίζει μία χαρά.

 

(κατά την αναβάθμιση θα χάσεις τα πάντα οπότε το νου σου)

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστω κ εγω...

Εκανα την αναβαθμιση με αυτον τον τροπο κ ολα πηγαν καλα....

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον ότι η 2.3.4 δεν γίνεται root με τη διαδικασία του SuperOneClick, αλλά θέλει τη CWM μέθοδο που θα βρείτε εδώ ή εδώ Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

τι φταίει ??? :confused:

 

Aπό ότι φαίνεται και από όσο καταλαβαίνω, δεν κατέβασε σωστά το upgrade....αφού φαίνεται να σου κολλάει στο download και να μην βρίσκει το αρχείο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται και από όσο καταλαβαίνω, δεν κατέβασε σωστά το upgrade....αφού φαίνεται να σου κολλάει στο download και να μην βρίσκει το αρχείο...

 

καμμια άλλα εναλακτική λύση υπάρχει?? χθες δοκίμασα με το Clockwork Recovery αλλά τπτ γιατι δεν έχω Εξωτερική SD :(

Link to comment
Share on other sites

καμμια άλλα εναλακτική λύση υπάρχει?? χθες δοκίμασα με το Clockwork Recovery αλλά τπτ γιατι δεν έχω Εξωτερική SD :(

 

Μπορείς κάλλιστα να το κάνεις από την εσωτερική μνήμη, το Clockwork βλέπει και τις δύο "κάρτες"...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον ότι η 2.3.4 δεν γίνεται root με τη διαδικασία του SuperOneClick, αλλά θέλει τη CWM μέθοδο που θα βρείτε εδώ ή εδώ

 

Έχει βγει νέα έκδοση super one click από ότι είδα στο twitter?

Δεν δουλεύει ούτε με την καινούργια;

 

Edit: Μόλις είδα ότι δεν δουλεύει ακόμα . Ετοιμάζουν fix (γενικά) γιατί σε πολλές συσκευές δεν δουλεύει

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!! χθες επιτέλους κατάφερα να βάλω την 2.3.4 στο καινούργιο μου Optimus :D

τόκανα μέσω smartflash (κατέβασα και τα 2 αρχεία bin/fls) k σενα 10λεπτα ήμουν έτοιμος :)

πιστεύω νακανα την σωστή διαδικασια για να πάρει το τηλέφωνο μου Gingerbread !

καπως ετσι ειναι η διαδικασια

αν κ μόλις τόβαλα ξανα στο LGMobile update να δω τη θα μου γράψει . . . μου εμφάνισε οτι εχω την V20l

αλλα κ οτι εχω διαθέσιμη μια αναβάθμηση :confused: ...παταω start upgrade . . . μετα απο 2 min

μου λεει οτι δεν ειναι εφικτη . . . ! στον έλενχο μεσα απτο τηλ για ενημερωση λογισμικου ,παταω κ μου λεει οτι

εχω την πιο προσφατη εκδοση . . . ! είμαι ok ή έκανα κατι λάθος??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Να γραψω και εγω 2-3 πραγματα σχετικα,πηγα το τηλ στο servis για το οτι εσβηνε στα καλα καθουμενα,δεν ανοιγε το wifi,δεν ειχα ηχο κλησης ξαφνικα,μου περασαν την 2.3.4 και το πηρα.Το δοκιμαζα αφου εγκατεστησα ξανα το dont panic (ginius) και ειδα οτι,δεν λειτουργει το gps και οτι εαν εχω ανοιξει την αφυπνιση δεν εχω στην διαρκεια της ημερας ηχο!!! στα πληκτρα και ηχο κλησης,μερικες φορες συμβαινει την επομενη ημερα.Το ξαναπηγα servis το κρατησαν 4-5 ημερες και μου το εδωσαν λεγοντας δεν εχει τιποτα.Εβαλα αμεσως αφυπνιση και μετα απο 6-7 ωρες δεν ειχα ηχο κλησης ουτε πληκτρων.Το ξαναπηγα χθες στο γνωστο μερος και τους ειπα να μην με ξαναπαρουν τηλεφωνο για παραλαβη εαν δεν το φτιαξουν.Eιχε κανεις σας τετοιο προβλημα?Τελικα μετα την αναβαθμιση το εικονιδιο του gps πο εμφανιζοταν πανω εκει που φαινονται ολα wifi, bluetooth,εξαφανιζετε? εμενα δεν υπαρχει πια,και κατι ακομα τσεκαρα το gps με το gps test η καπως ετσι τελοσπαντον και βρηκε δορυφορους,αλλα το προγραμα δεν μου δουλευει,θελει ξανα εγκατασταση τι θελει?εχω εικονα χαρτη του δινω διαδρομη και αυτο μενει στην διαδικασια υπολογισμου διαδρομης.Δεν ξερω τι αλλο να κανω, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ποιός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος για αναβάθμιση σε GB.

Μέσω smartflash ή μέσω LG Tool;

 

Η εγγύηση ισχύει ούτως η άλλως;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

@mike67

Δε νομιζω πως ειναι φυσιολογικο ουτε αυτο με τον ηχο ουτε αυτο με το gps.Με το gps η 2.3 εχει θεμα αλλα αυτο με τον ηχο πρωτη φορα το ακουω.Να ξερεις πως και ανοιχτο να το εχεις το gps το εικονιδιο εμφανιζεται μονο οταν καποια εφαρμογη χρειαστει το gps.Απο αυτα που εγραψες δε καταλαβα αν αυτη τη στιγμη το εχεις στα χερια σου ή ειναι στο σερβις...

 

@gkagg

Και οι δυο το ιδιο ασφαλεις ειναι.Απλα μεσω smartflash σβηνονται τα παντα ενω μεσω lg tool οχι.Υπαρχει και τριτη λυση που ειναι αντιστοιχη του smartflash χωρις ομως να σβηνεται τιποτα αλλα ειναι λιγο πιο πολυπλοκη(nvflash)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ποιός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος για αναβάθμιση σε GB.

Μέσω smartflash ή μέσω LG Tool;

 

Η εγγύηση ισχύει ούτως η άλλως;

 

Για μένα ... αλλα δεν είσαι καλημένος από εγγύηση .. SMARTFLASH!!!

Το επίσημο σε μένα μου έκανε brick το τηλέφωνο ....lol

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ... αλλα δεν είσαι καλημένος από εγγύηση .. SMARTFLASH!!!

Το επίσημο σε μένα μου έκανε brick το τηλέφωνο ....lol

 

Γιατί δεν είσαι καλυμμένος. Ποιος θα καταλάβει με ποιον τρόπο έκανες την αναβάθμιση;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο δε γινεται να brickαρει.Ειτε με nvflash ειτε με smartflash επανερχεται!

Κανεις δε θα θα καταλαβει οτι εκανες αναβαθμιση μεσω smartflash.Αρκει να βαλεις τη σωστη rom. Αν το εχεις παρει απεξω και βαλεις την ελληνικη θα φανει...

Link to comment
Share on other sites

@mike67

Δε νομιζω πως ειναι φυσιολογικο ουτε αυτο με τον ηχο ουτε αυτο με το gps.Με το gps η 2.3 εχει θεμα αλλα αυτο με τον ηχο πρωτη φορα το ακουω.Να ξερεις πως και ανοιχτο να το εχεις το gps το εικονιδιο εμφανιζεται μονο οταν καποια εφαρμογη χρειαστει το gps.Απο αυτα που εγραψες δε καταλαβα αν αυτη τη στιγμη το εχεις στα χερια σου ή ειναι στο σερβις...

 

@gkagg

Και οι δυο το ιδιο ασφαλεις ειναι.Απλα μεσω smartflash σβηνονται τα παντα ενω μεσω lg tool οχι.Υπαρχει και τριτη λυση που ειναι αντιστοιχη του smartflash χωρις ομως να σβηνεται τιποτα αλλα ειναι λιγο πιο πολυπλοκη(nvflash)

 

Το τηλ ειναι στο servis 3 φορα για το θεμα του ηχου βασικα,το gps εικονιδιο με ανοιχτο το dont panic δεν εμφανιζεται πια πανω στην κεντρικη οθονη ενωω οπως οταν ανοιγω και φαινονται το wifi η το bluetooth,ειναι σωστο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαξανε πλακετα το εχω στα χερια μου απο χθες και το τσεκαρω

 

Περιμενουμε εντυπωσεις.Ελπιζω να εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Done :D

 

Έχει περίπου 15 ημέρες που έχω την 2,3,4 και είμαι για πρώτη φορά ικανοποιημένος από την χρήση του κινητού.

Δεν κολλάει δεν lagari δεν κάνει restart από μόνο του κλπ.

Δεν κατάφερα να την κάνω online και πήγα από το service . Εξυπηρετικότατοι και άμεσοι . Σε 30-35 λεπτά ήμουν έτοιμος.

 

2 είναι τα βασικά προβλήματα .

 

1) οι επαφές δεν σορτάρονται με το επίθετο ότι και αν προσπάθησα .

 

2) Το GPS απο την 10d και μετά δεν έχει την ακρίεια που είχε στα στα custom προγράμματα της GoogleMaps.

 

Καμιά ιδέα πώς να τα ξεπεράσω ?

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκιμασε αλλες εφαρμογες απο το μαρκετ για τις επαφες π.χ Go contacts ,dialer one (δε ξερω αν κανουν αυτο που θες αλλα ειναι αρκετα παραμετροποιησιμα δοκιμασε και πες μας)

 

2)Εδω δεν εχω ιδεα γιατι ουτε στοκ ρομ εχω ουτε χρησιμοποιω πολυ google maps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα σημερα εκει που ελεγχεις το ιμει σου για αναβαθμιση και απο v10d που ηταν πηγε σε v20m και οχι v20l. τι σημαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Αγορασα προσφατα το κινητο και προσπαθω να κανω την αναβαθμιση με το tool της LG αλλα οποτε φτανει στο 4% στην καρτελα "Αναβαθμιση" δεν συνεχιζει και μου λεει οτι υπηρξε προβλημα επικοινωνιας.

 

Καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...