Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παράξενο είναι ότι σύμφωνα με την DHL δεν υπάρχει o αριθμός δέματος που μου έδωσε η Pixmania!

Το ιδιο ειχα παθει και εγω οταν ειχα παραγγειλει το Destinator3 απο εξωτερικο.Μου ειχαν δωσει ενα αριθμο που δεν αντιστοιχουσε σε δεμα.Μετα απο μπολικα μπινελικια μου εδωσαν ενα αλλο αριθμο ο οποιος ηταν και ο σωστος.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παράξενο είναι ότι σύμφωνα με την DHL δεν υπάρχει o αριθμός δέματος που μου έδωσε η Pixmania!

Επικοινώνησε μαζί τους τηλεφωνικά στη Γαλλία. Έχουν ένα τρομερό σύστημα, που από το σάιτ τους βάζεις το τηλέφωνό σου και σε λίγα δευτερόλεπτα (αμέσως βασικά) χτυπάει το τηλέφωνό σου και είναι σα να σε καλούν αυτοί. :w00t: Συνδέεσαι αμέσως με το ελληνικό τμήμα και τους θέτεις το πρόβλημά σου. Είναι ίσως η πιο σοβαρή εταιρεία στο χώρο, η παράδοση των αντικειμένων γίνεται εντός 48ωρών, έχω αγοράσει αρκετά πράματα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Η επιλογή για το τηλέφωνο (call me back) υπάρχει στην κεντρική σελίδα του ελληνικού http://www.pixmania.com πάνω-πάνω δεξιά σε πράσινο πλαίσιο (FREE INFOLINE). :up:

Link to comment
Share on other sites

http://www.strawberrynet.com/

 

to susthno anepifulakta.....kalo apla argoun mia bdomada kai na sta feroun....oi times einai axtuphtes!

Aυτό είναι για makeup και κοσμήματα... :X

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κανείς από το www.technikdirekt.de Είναι αξιόπιστο;
Εγώ, τρείς φορές. Και τις τρείς ήρθαν μέσα σε 5 εργάσιμες και σε άριστη κατάσταση. Είχα παραγγείλει ένα DVD player, μια ψηφιακή μηχανή και το τρίτο (και παλαιότερο) δεν το θυμάμαι :O, ηλεκτρονική συσκευή πάντως...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα στις 26/10/05 παρήγγειλα από την Pixmania ένα MP3 player και στις 29/10/05 έλαβα ένα e-mail που επιβεβαίωσε την αποστολή της παραγγελίας μου. Δυστυχώς όμως μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει το MP3 player και δεν ξέρω τη να κάνω, θα επικοινωνήσω με την Pixmania αλλά από την στιγμή που αυτή το έχει αποστείλει δεν φέρει κάποια εύθηνη, έτσι δεν είναι; Το ερώτημα μου είναι αν έχει τύχη σε κάποιο από εσάς παρόμοιο περιστατικό και πως αντέδρασε; μήπως και καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη.

Τελικά πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους είπα τη έχει γίνει, ο υπάλληλος που μίλησα μαζί του ήταν πολύ φιλικός και του φάνηκε παράξενο που δεν έχω πάρει το mp3 player ακόμα στα χέρια μου, τελικά καταλήξαμε να μου το ξαναστείλει… για να δούμε.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους είπα τη έχει γίνει, ο υπάλληλος που μίλησα μαζί του ήταν πολύ φιλικός και του φάνηκε παράξενο που δεν έχω πάρει το mp3 player ακόμα στα χέρια μου, τελικά καταλήξαμε να μου το ξαναστείλει… για να δούμε.

Mε το συστηματάκι που σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο πήρες; Δεν είναι μαμάτο; :D

 

Ναι απαντάει ένας με σπαστά ελληνικά εκεί. Είναι πολύ φιλικοί γενικά και Νο 1 αξιόπιστη στην Ευρώπη θα έλεγα η Pixmania. :up:

Link to comment
Share on other sites

Mε το συστηματάκι που σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο πήρες; Δεν είναι μαμάτο; :D

 

Ναι απαντάει ένας με σπαστά ελληνικά εκεί. Είναι πολύ φιλικοί γενικά και Νο 1 αξιόπιστη στην Ευρώπη θα έλεγα η Pixmania. :up:

Ναι έβαλα το τηλέφωνο μου στο site και με πήρανε. Ο τύπος πρέπει να είναι έλληνας δεύτερης γενιάς στην Γαλλία, στο βάθος ακούγονταν κάποιοι να μιλάνε γαλλικά, πάντως τα ελληνικά του ήταν πολύ καλά.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ανακαλυψα μια ωραια συνθεση desktop στο γνωστο μας δικτυακο καταστημα. προσεξτε ομως τη γκαφα συμβατοτητας μητρικης και καρτας γραφικων,....και γελαστε!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912010

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο συνδεουν και στο φερνουν?

Αν ναι τοτε θα δυσκολευτουν λιγο για να βαλουν την καρτα γραφικών :lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θέλω να αγοράσω 2 προϊόντας (2 καρτούλες δικτύου - η μία PCMCIA wireless για τον φορητό και η άλλη μια εντελώς απλή PCI Ethernet card για τον γορίλα-σταθερό).

 

Σε αρκετά on-line μαγαζιά που έψαξα βρήκα και τα 2 μαζί στην τιμή των 30-35 ευρω. Το θέμα μου είναι ότι όλοι χρεώνουν μεταφορικά (είτε με αντικαταβολή είτε όχι) κάτι μάλλον υπερβολικά ποσά πχ 10 ευρώ.

 

Είναι δυνατόν να κάνω αγορά 30 ευρώ και να δίνω άλλα 10 μεταφορικά?? Δηλ. 33% παραπάνω στην τιμή.

 

Ξέρετε κάποιο on-line κατάστημα που να μην χρεώνει μεταφορικά ή να χρεώνει πολύ λίγα?

και μην μου πείτε τότε τι θα κερδίσει το κατάστημα γιατί τα καταστήματα που ακολουθούν μια φιλική προς τους πελάτες πολιτική σε τέτοια θέματα κερδίζουν ..... τουλάχιστον πελάτες.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, τρείς φορές. Και τις τρείς ήρθαν μέσα σε 5 εργάσιμες και σε άριστη κατάσταση. Είχα παραγγείλει ένα DVD player, μια ψηφιακή μηχανή και το τρίτο (και παλαιότερο) δεν το θυμάμαι :O, ηλεκτρονική συσκευή πάντως...

 

Exw parageilei ki egw apo kei arketes fores kai to systhnw anepifylakta. Sygekrimena prepei na exw dwseis ekei merikes xiliades evrw kai den eixa pote kanena provlhma. Einai grhgoiroi, apantoun sta e-mail kai prosferoun oti yposxontai kai se poly kales times.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα πλήθη.

 

Επειδή πιστεύω (και έτσι είναι) ότι ο σκοπός αυτού του thread είναι να ενημερωνόμαστε για τα e-shops από κάποιους που έχουν την ανάλογη εμπειρία, ώστε εμείς που δεν την έχουμε να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές, θα μοιραστώ κι εγώ μαζί σας τη δική μου. Θα είμαι σύντομος.

 

Στις 22 Σεπτεμβρίου παρήγγειλα μία φωτογραφική μηχανή από το http://www.nomatica.com με το status της διαθεσιμότητας του προϊόντος να είναι "2 έως 8 ημέρες". Στις 5 Οκτωβρίου έστειλα mail διαμαρτυρίας καθώς το διάστημα των "2 έως 8" ημερών είχε παρέλθει. Η απάντηση ήταν άμεση, απολογητική και κατέληγε να μου προτείνει, αν ήθελα, να ακυρώσω την παραγγελία. Δεν το έπραξα.

 

Στις 18 Οκτωβρίου, αφού είδα κι αποείδα, ακύρωσα την παραγγελία. Μου έστειλαν αμέσως email στο οποίο με ενημέρωναν ότι θα μου επιστρέψουν αυτούσιο το ποσό το πολύ σε 3 εβδομάδες.

 

Σήμερα έχουμε 11 Νοεμβρίου και όσο έχετε δει εσείς το ποσό στο λογαριασμό σας, άλλο τόσο το έχω δει κι εγώ.

 

Αυτά για να μαθαίνουν οι νεότεροι... (θα έλεγα "και να θυμούνται οι παλιότεροι, αλλά δεν ταιριάζει :p)

 

Πάντως, μόλις μου επιστρέψουν το ποσό, θα παραγγείλω την ίδια μηχανή από το pixmania. Στερνή μου γνώση......

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα σήμερα τηλέφωνο και τους είπα τη έχει γίνει, ο υπάλληλος που μίλησα μαζί του ήταν πολύ φιλικός και του φάνηκε παράξενο που δεν έχω πάρει το mp3 player ακόμα στα χέρια μου, τελικά καταλήξαμε να μου το ξαναστείλει… για να δούμε.

Τελικά σήμερα ήρθε η παραγγελία μου αν και το είχαν στείλει από τις 29/10…άργησε λίγο…

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Από TechnikDirekt SanDisk Memory Stick Pro 512MB, μόνο 105 Ευρώ, ανάμεσα σε άλλα! :cool:

 

 

auto to site einai aksiopisto?

 

oi times einai me fpa?

timologio mporoun na sou kopsoun???

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορούν να κόψουν τιμολόγιο. Πάντως είναι αξιόπιστο, έχω αγοράσει από εκεί παλιότερα χωρίς προβλήματα. Βέβαια τους είχα τηλεφωνήσει τότε και πιστεύω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος για να συνεννοηθείς.
Link to comment
Share on other sites

www.technikdirekt.de

 

einai aksiopisto auto to site???

Έτσι νομίζω (δες εδώ). Και κάτι φίλοι μου που είχαν παραγγείλει τους ήρθε κανονικά.

oi times einai me fpa h oxi????
Είναι με ΦαΠΑ (VAT), αλλά έχει και έξοδα αποστολής.

exei parei apo kei kapoios kati???
Βλ. παραπάνω.

exei polu kales times!
Όντως, αλλά υπάρχουν και άλλα με καλές (βλ. και skroutz).

euxaristo polu!
Παρακαλώ! :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο ρώτησα και εγώ πιο πάνω. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1103153#post1103153 Οι τιμές είναι με φπα

 

 

ksereis mhpos pos mporo na kano etairiko account opos nomatica kai expansys gia na mhn plhrono VAT (fpa) h esto na mou er8ei timologio na na to peraso sta eksoda ths etaireias...........

 

euxaristo polu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...