Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εν τω μεταξύ την προσφορά την βρήκα στο ibid. η δημοπρασία δεν έχει τελειώσει ακόμα και αυτοί μου λένε να πληρώσω.επικοινώνησα και με το ibid.τους είπα τι παίζει και μου είπαν να μην ολοκληρώσω καμιά συναλλαγή αν δεν είμαι βέβαιος.

και πολυ καλα σου ειπαν,μην ολοκληρωσεις καμια συναλλαγη φιλε μου :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χτες το βράδι παρήγγειλα απο το e shop δυο πράγματα. Απο την παρακολούθηση είμαι στη συγκέντρωση υλικών. Λογικά αυριο πρέπει να επικοινωνήσουν μαζί μου για να μου τα φέρουν σπίτι. 'Για να δουμε.

Σήμερα μόλις ήρθε.

Πόσο ακριβώς έχουμε σήμερα? Πότε το παρήγγειλα?

Ειδοποιήθηκα ποτέ τηλεφωνικά ή με mail ότι θα καθυστερούσε η παραγγελία? :rolleyes:

Δεδομένου βέβαια ότι μου είχαν πει πως την επόμενη εργάσιμη θα ήταν εδώ αυτά που είχα παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεται κανενα e-shop με αντικειμενα απο formula 1 (κυριως ρουχισμο).παλιοτερα υπηρχε το no-limits αλλα το τσεκαρα και ειναι υπο κατασκευη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζεται κανενα e-shop με αντικειμενα απο formula 1 (κυριως ρουχισμο).παλιοτερα υπηρχε το no-limits αλλα το τσεκαρα και ειναι υπο κατασκευη.

 

Χαλαρααααααα http://www.ebay.com θα βρεις τα παντα! Τα περισσοτερα ειναι απομιμησεις αλλα ειναι εξαιρετικης ποιοτητας (εχω παρει 4-5 πουκαμισα ) και δεν υπαρχει καμια διαδορα με τα γνησια! Τσεκαρε αυτον

τον πωλητη εχει λιγα κομματια συνηθως αλλα πολυ καλα, εχω αγορασει 3 πουκαμισα (2 toyota f1 & 1 renault f1) και τα 3 ηταν αψογα, μαλιστα φιλος που εχει παρει αρκετες φορες γνησια δεν καταλαβε οτι ηταν απομιμηση μεχρι να του το πω. Γενικα θα βρεις πολυ πραγμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού μιλάτε για το ebay, μια μικρή βοήθεια και κάποιες συμβουλές θα ήταν ευπρόσδεκτα! Δεν έχω αγοράσει ποτέ τίποτα από κει αλλά το σκέφτομαι γιατί έχει τα πάντα αλλά ψιλοφοβάμαι κιόλας! Γενικά, τι πρέπει να προσέξει κανείς στο ebay, σχετικά με τους τρόπους συναλλαγής, αν διασφαλίζεσαι από κάπου κλπ. Πιο πολύ με ενδιαφέρουν τα αντικείμενα που μπορείς να αγοράσεις με ένα συγκεκριμένο ποσό και όχι οι δημοπρασίες χωρίς επιθυμητή τιμή.
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις ήρθε.

Πόσο ακριβώς έχουμε σήμερα? Πότε το παρήγγειλα?

Ειδοποιήθηκα ποτέ τηλεφωνικά ή με mail ότι θα καθυστερούσε η παραγγελία? :rolleyes:

Δεδομένου βέβαια ότι μου είχαν πει πως την επόμενη εργάσιμη θα ήταν εδώ αυτά που είχα παραγγείλει.

 

 

Και να φανταστείς ότι αυτό είναι το λιγίτερο...

Που να μπλέξεις με το after sale service του e-shop.gr.. :X

Να εύχεσαι να μην σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα γιατί.. :knife:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.computer4u.gr/

 

Αγαπητοί μας πελάτες,

 

Λόγω διαφόρων προβλημάτων είμαστε υποχρεωμένοι να αναστείλουμε επ’αόριστο τη λειτουργία του ηλεκτρονικού καταστήματος Computer4u.

 

Για οποιοδήποτε ζήτημα after sales εξυπηρέτησης σας , σχετικά με προιόντα που αγοράσατε απο το Computer4u παρακαλούμε να επικοινωνείτε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο τηλ. 210-6242164 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@computer4u.gr .

 

Σας ευχαριστούμε θερμά για την εμπιστοσύνη και προτίμηση που δείξατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα Computer4u.

 

 

Θυμαμαι οταν ειχαν ανοιξει ειχαν ριξει τρελη διαφημηση σε πολυ γνωστα σαιτς, οι τιμες ομως δεν ηταν εξισου καλες. Μαλλον βαρεσαν κανονι. Next...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο. Οταν ξεκίνησε, υπήρχαν ισχυρότατες ενδείξεις ότι πρόκειται για θυγατρική του Γερμανού κι απορήσαμε όλοι με δεδομένη την ύπαρξη των Multirama.

 

Μάλλον κάποιο παιχνίδι πήγε να κάνει ο όμιλος και δεν του βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρααααααα http://www.ebay.com θα βρεις τα παντα! Τα περισσοτερα ειναι απομιμησεις αλλα ειναι εξαιρετικης ποιοτητας (εχω παρει 4-5 πουκαμισα ) και δεν υπαρχει καμια διαδορα με τα γνησια! Τσεκαρε αυτον

τον πωλητη εχει λιγα κομματια συνηθως αλλα πολυ καλα, εχω αγορασει 3 πουκαμισα (2 toyota f1 & 1 renault f1) και τα 3 ηταν αψογα, μαλιστα φιλος που εχει παρει αρκετες φορες γνησια δεν καταλαβε οτι ηταν απομιμηση μεχρι να του το πω. Γενικα θα βρεις πολυ πραγμα!

ευχαριστω πολυ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia tha ithela na matho sxetika me to H.A.C. Shop thelo na paragkilo kati afti omos tin exoflisi toy proiontos tin kanoyn meso trapezas katathesi ti egiisi exo gia na min kanoyn kamia ladia :!: . Exei pari kanis apo esas apo eki :)
Link to comment
Share on other sites

gia tha ithela na matho sxetika me to H.A.C. Shop thelo na paragkilo kati afti omos tin exoflisi toy proiontos tin kanoyn meso trapezas katathesi ti egiisi exo gia na min kanoyn kamia ladia :!: . Exei pari kanis apo esas apo eki :)

Δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό για το H.A.C. Shop, αλλά διαφωνώ με τις ηλεκτρονικές αγορές που απαιτούν κατάθεση σε τράπεζα.

Ενας λόγος που αγοράζουμε μέσω Internet είναι να κερδίσουμε χρόνο και ν' αποφύγουμε άσκοπες μετακινήσεις. Αν είναι να στηθούμε στην ουρά της Τράπεζας (και να πληρώσουμε -πιθανότατα- και κάποια τραπεζικά εξοδα), τότε προς τι;

Από την άλλη, γιατί να μην σου τα στείλει με αντικαταβολή και να πληρώσεις στην courier που θα σου τα φέρει στο σπίτι ή το γραφείο σου;

Λαδιά είναι δύσκολο να γίνει (πρακτικά, μόνο από επιχείρηση που μαζεύει πληρωμές κι ετοιμάζεται να ρίξει κανόνι κινδυνεύεις), αλλά αν αυτοί σε θεωρούν εκ προοιμίου ύποπτο, γιατι εσύ να τους εμπιστευθείς;

Αν είναι μοναδική πηγή για κάτι που βιάζεσαι, δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς, αν μπορείς να το βρεις και αλλού, θάλεγα "Γύρνα τους την Πλάτη"

Αγοράζουμε που αγοράζουμε γουρούνι στο σακκί, ας το κάνουμε τουλάχιστον με τους δικούς μας όρους.

 

Just my two cents

Link to comment
Share on other sites

καλα αν φτασω στο σημειο να βαλω τα χρηματα πρωτα στην τραπεζα και μετα να παρω το προιον θελω σκοτωμα, αλλα αφου υπαρχουν και οι αντικαταβολες σιγα
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια με το telefoncity δεν εχει πολλα προιοντα,λειπουν κ αρκετες μαρκες..υπο διαλυση ειναι?
Link to comment
Share on other sites

οντως κι εγω μπηκα στο site και πραγματικα λιγα τα βλεπω τα αναλωσιμα,τι να συμβαινει αραγε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μας πελάτες,

 

Λόγω διαφόρων προβλημάτων είμαστε υποχρεωμένοι να αναστείλουμε επ’αόριστο τη λειτουργία του ηλεκτρονικού καταστήματος Computer4u.

 

Η διοίκηση του Computer4u, προσπαθώντας να φανεί αντάξια της εμπιστοσύνης που δείξατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα, ανακοινώνει ότι έχει έρθει σε συμφωνία με το ηλεκτρονικό κατάστημα e-shop.gr για την πλήρη after sales εξυπηρέτηση και υποστήριξη των πελατών του Computer4u.

 

Συνεπώς για οποιoδήποτε ζήτημα σχετικά με προιόντα που αγοράσατε απο το Computer4u μπορείτε να απευθύνεστε για την άμεση εξυπηρέτηση σας στο τηλ. 211-5000-500 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση service@e-shop.gr .

 

Σας ευχαριστούμε θερμά για την εμπιστοσύνη και προτίμηση που δείξατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα Computer4u .

 

 

ΠΟΛΥ σωστη και επαγγελματικη κινηση. Μπραβο τους!

Link to comment
Share on other sites

οντως κι εγω μπηκα στο site και πραγματικα λιγα τα βλεπω τα αναλωσιμα,τι να συμβαινει αραγε.

 

στα κινητά τηλ δεν έχει SE... :wacko:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μας πελάτες,

 

Λόγω διαφόρων προβλημάτων είμαστε υποχρεωμένοι να αναστείλουμε επ’αόριστο τη λειτουργία του ηλεκτρονικού καταστήματος Computer4u.

 

Η διοίκηση του Computer4u, προσπαθώντας να φανεί αντάξια της εμπιστοσύνης που δείξατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα, ανακοινώνει ότι έχει έρθει σε συμφωνία με το ηλεκτρονικό κατάστημα e-shop.gr για την πλήρη after sales εξυπηρέτηση και υποστήριξη των πελατών του Computer4u.

 

Συνεπώς για οποιoδήποτε ζήτημα σχετικά με προιόντα που αγοράσατε απο το Computer4u μπορείτε να απευθύνεστε για την άμεση εξυπηρέτηση σας στο τηλ. 211-5000-500 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση service@e-shop.gr .

 

Σας ευχαριστούμε θερμά για την εμπιστοσύνη και προτίμηση που δείξατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα Computer4u .

 

 

ΠΟΛΥ σωστη και επαγγελματικη κινηση. Μπραβο τους!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Το e-shop.gr δεν ξέρει τι συμαίνει after sales service για τα δικά του προϊόντα πόσο μάλλον για του Computer4u... :X

Όσο για την κίνηση του Computer4u, ΑΨΟΓΗ!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Έχει δουλέψει κανείς με αυτό το e-shop

http://www.telegsm-store.com

Γιατί φαίνεται να έχει φτηνά τηλέφωνα.....μήπως "τρώει" μπανάνες?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα στις 26/10/05 παρήγγειλα από την Pixmania ένα MP3 player και στις 29/10/05 έλαβα ένα e-mail που επιβεβαίωσε την αποστολή της παραγγελίας μου. Δυστυχώς όμως μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει το MP3 player και δεν ξέρω τη να κάνω, θα επικοινωνήσω με την Pixmania αλλά από την στιγμή που αυτή το έχει αποστείλει δεν φέρει κάποια εύθηνη, έτσι δεν είναι; Το ερώτημα μου είναι αν έχει τύχη σε κάποιο από εσάς παρόμοιο περιστατικό και πως αντέδρασε; μήπως και καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα στις 26/10/05 παρήγγειλα από την Pixmania ένα MP3 player και στις 29/10/05 έλαβα ένα e-mail που επιβεβαίωσε την αποστολή της παραγγελίας μου. Δυστυχώς όμως μέχρι σήμερα δεν έχω λάβει το MP3 player και δεν ξέρω τη να κάνω, θα επικοινωνήσω με την Pixmania αλλά από την στιγμή που αυτή το έχει αποστείλει δεν φέρει κάποια εύθηνη, έτσι δεν είναι; Το ερώτημα μου είναι αν έχει τύχη σε κάποιο από εσάς παρόμοιο περιστατικό και πως αντέδρασε; μήπως και καταφέρω να βγάλω κάποια άκρη.

Kάνοντας log in στο pixmania μπορείς να παρακολουθείς την παραγγελία σου ανά πάσα στιγμή. Σε παραπέμπει se link της DHL. Επίσης έχουν εξυπηρετικότατο helpdesk ακόμα και στα ελληνικά με δωρεάν γραμμή. Αν δε βγάλεις άκρη επικοινώνησε μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Kάνοντας log in στο pixmania μπορείς να παρακολουθείς την παραγγελία σου ανά πάσα στιγμή. Σε παραπέμπει se link της DHL. Επίσης έχουν εξυπηρετικότατο helpdesk ακόμα και στα ελληνικά με δωρεάν γραμμή. Αν δε βγάλεις άκρη επικοινώνησε μαζί τους.

Το παράξενο είναι ότι σύμφωνα με την DHL δεν υπάρχει o αριθμός δέματος που μου έδωσε η Pixmania!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...