Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι θα πει απαράδεκτο?? μετά απο πόσα κιλά θα ήθελες να σε χρεώνει??

 

Εννοεί ότι πλέον δεν ειναι δωρεάν τα μεταφορικά ανω των 45ευρω(αν θυμάμαι καλά) όπως παλαιότερα άλλα άνω τον 85,βεβαία το μόνο θετικό είναι ότι δεν υπάρχει ογκοχρεωση.

---------------------------------------------------------------------------

 

Ένας λογος που τους προτιμούσα(και νομίζω και πολλοί άλλοι)ήταν ότι γλίτωνα τα μεταφορικά πλέον αγορές μόνο απ το eshop μιας και άνοιξε και point κοντά στο σπίτι μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πράγματι τι χάλια είναι αυτά!!!!!!

Neutral feedback rating Neutral: 261 / 1501 / 2888

Negative feedback rating Negative: 406 / 2265 / 4267

παιδια δεν αντιλεγω αφου εχετε προσωπικη εμπειρια αλλα εγω και στις 4 συναλλαγες που εκανα

ειχα αμεση εξυπηρετηση και αψογο προϊον ...τη μια φορα ΑΚΥΡΩΣΑ συναλλαγη απο δικο μου λαθος ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ και πηρα τα χρηματα μου στο ακεραιο πισω με επιταγη

(απλα εκανε 10 μερες για εισπραξη/καταθεση στον λογ/σμο ταμιευτηριου μου)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν αντιλεγω αφου εχετε προσωπικη εμπειρια αλλα εγω και στις 4 συναλλαγες που εκανα

ειχα αμεση εξυπηρετηση και αψογο προϊον ...τη μια φορα ΑΚΥΡΩΣΑ συναλλαγη απο δικο μου λαθος ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ και πηρα τα χρηματα μου στο ακεραιο πισω με επιταγη

(απλα εκανε 10 μερες για εισπραξη/καταθεση στον λογ/σμο ταμιευτηριου μου)

 

Τι να σου πω, μόνο πρόσεχε γιατι κάποια στιγμη θα στην κάνουν με αυτούς που συναλλάσσεσαι. Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρηγγειλα εμπρος φαναρια απο το ebay για το αμαξι και στο σαιτ τους ελεγε οτι ερχονται με ups.σημερα με πηρε η ups οτι το εμπορευμα το επιασε το τελωνειο και υποκειται σε δασμους!το ποσο των φαναριων ειναι 200 ευρω και εαν κανω μονος μου τον εκτελωνισμο ειναι 75 ευρω ενω εαν μου το κανει εκτελωνιστης της ups 140 ευρω!αλλα επειδη το εχω ξανακανει και εχω χασει μια εργασιμη ημερα ειπα να μου το κανουν αυτοι γμτ!

μου ειπαν επεισης οτι εαν ερθει ενα πακετο με ιδιωτικη μεταφορικη το αφορολογητο ειναι 45 ευρω ενω εαν ερθει με δημοσιο ταχυδρομειο το αφορολογητο ειναι περισσοτερο!να κοιταω δηλαδη στο ebay να μου το στελνουν με πχ usps(αμερικανικα ταχυδρομεια)?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρηγγειλα εμπρος φαναρια απο το ebay για το αμαξι και στο σαιτ τους ελεγε οτι ερχονται με ups.σημερα με πηρε η ups οτι το εμπορευμα το επιασε το τελωνειο και υποκειται σε δασμους!το ποσο των φαναριων ειναι 200 ευρω και εαν κανω μονος μου τον εκτελωνισμο ειναι 75 ευρω ενω εαν μου το κανει εκτελωνιστης της ups 140 ευρω!αλλα επειδη το εχω ξανακανει και εχω χασει μια εργασιμη ημερα ειπα να μου το κανουν αυτοι γμτ!

μου ειπαν επεισης οτι εαν ερθει ενα πακετο με ιδιωτικη μεταφορικη το αφορολογητο ειναι 45 ευρω ενω εαν ερθει με δημοσιο ταχυδρομειο το αφορολογητο ειναι περισσοτερο!να κοιταω δηλαδη στο ebay να μου το στελνουν με πχ usps(αμερικανικα ταχυδρομεια)?

το αφορολογητο ειναι το ιδιο δεν αλλαζει. ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο (ups, usps) το θεμα ειναι μην το πιασουν.

Link to comment
Share on other sites

το αφορολογητο ειναι το ιδιο δεν αλλαζει. ειτε με τον ενα τροπο ειτε με τον αλλο (ups, usps) το θεμα ειναι μην το πιασουν.

καλα αφορολογητο 45 ευρω μονο???τυχαιο ειναι να σε πιασουν ?γιατι πολλες φορες εχω παραγγειλει πανω απο 45 αλλα δεν με εχουν πιασει!με ταχυδρομειο δεν με εχουν πιασει ποτε και μιλαμε για τεραστια κουτια με προφυλακτηρες κλπ 300 ευρω και ανω...αλλα με ιδιωτικη εταιρεια (ups τωρα και μια αλλη περσι)2 φορες και τις 2 με επιασαν!!δεν νομιζω τελικα να ειναι τυχαιο!

Link to comment
Share on other sites

καλα αφορολογητο 45 ευρω μονο???τυχαιο ειναι να σε πιασουν ?γιατι πολλες φορες εχω παραγγειλει πανω απο 45 αλλα δεν με εχουν πιασει!με ταχυδρομειο δεν με εχουν πιασει ποτε και μιλαμε για τεραστια κουτια με προφυλακτηρες κλπ 300 ευρω και ανω...αλλα με ιδιωτικη εταιρεια (ups τωρα και μια αλλη περσι)2 φορες και τις 2 με επιασαν!!δεν νομιζω τελικα να ειναι τυχαιο!

 

εχω φερει 2 συσκευες φιλτραρισματος νερου, μεγαλα κιβωτια των 20 κιλων.

το ενα σταματησε στο τελωνειο και πληρωσα φορο ,το αλλο ηρθε στο σπιτι χωρις κανενα προβλημα. με usps και τα δυο.

2 αντιρανταρ ηρθανε σπιτι (με fedex) χωρις να τα σταματησουν.

εισαγωγη αυτοκινητου και καπακι , μεγαλο κιβωτιο, ηρθανε με ΕΜS και τα σταματησαν.

Link to comment
Share on other sites

εχω φερει 2 συσκευες φιλτραρισματος νερου, μεγαλα κιβωτια των 20 κιλων.

το ενα σταματησε στο τελωνειο και πληρωσα φορο ,το αλλο ηρθε στο σπιτι χωρις κανενα προβλημα. με usps και τα δυο.

2 αντιρανταρ ηρθανε σπιτι (με fedex) χωρις να τα σταματησουν.

εισαγωγη αυτοκινητου και καπακι , μεγαλο κιβωτιο, ηρθανε με ΕΜS και τα σταματησαν.

τοτε μαλλον τυχαιο ειναι!!διαβασε λιγο αυτο το κειμενο απο το αντικειμενο που πηρα ,ειναι στην σελιδα του ebay απο αυτον που πηρα τα φωτα καπου λεει οτι αυτος εχει ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ τα customs fees και δεν χρειαζεται να πληρωσουμε τιποτα παραπανω .γιατι εμενα με πηρε η ups πριν λιγο οτι το τελωνειο πρεπει να το πληρωσω?

"# Courier company: UPS or USPS (depending on location and item size). Tracking num will be provided in most cases, except small shipment with USPS airmail to foreign countries.

# We will ship items over 5 lbs with UPS to U.S. domestic areas and Canada. Buyers outside U.S. (except Canada) are responsible for any brokerage's fee charged by UPS.

# We will ship small-size items with USPS. If you are located in HI, AK, PR, GU, VI or foreign countries, or you want the item to be sent to PO box, APO or FPO addresses, we have to ship it with USPS regardless the item size, and extra shipping and handling fee will be charged for above areas. We will also use USPS first class International or USPS Propriety International to ship the item to Canada or oversea if item is under 5 lbs, and no tracking num is available for this service.

# We use UPS International Ground service to ship items over 5 lbs to Canada. Unlike other seller, we pre-pay all custom charge and brokerage fee for our customers, and the price you paid is all you need to pay for the item to reach your front door. Our service is faster than other service because for other seller, UPS needs to wait till you pay for the custom charge so that they can get the item released, but since we have already paid for the custom, so you do not need to wait.

# We will ship items over 5 lbs to foreign countries (except Canada) with UPS service which takes 7-15 business days for delivery. The shipping fee for international depends on the zone you are located in. Please go to the shipping calculator and choose your country and get a shipping quote. This quote is the same amount in our checkout profile, so when you checkout, the same amount will be charged. Usually, when you purchase items from other seller, you have to pay both custom charge and brokerage fee, however, we prepaid the brokerage fee for you, so you only need to pay for the custom charge. For details about custom charge, please ask your local post office "

 

αν ξερεις και για πες μου μην πληρωσω ξανα τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

οι φοροι για καναδα δεν πληρωνονται.

για εκτος ΗΠΑ και καναδα τους πληρωνεις.

για να μην πληρωνεις φορο σου στελνουν το δεμα η σαν δωρο η σαν αξια μεχρι 50$ και βεβαια να φαει την μουφα αυτη ο τελωνης εδω.

τωρα τελευταια που εχουν κενα τα ταμεια , τα τελωνεια σκιζουν.

Link to comment
Share on other sites

οι φοροι για καναδα δεν πληρωνονται.

για εκτος ΗΠΑ και καναδα τους πληρωνεις.

για να μην πληρωνεις φορο σου στελνουν το δεμα η σαν δωρο η σαν αξια μεχρι 50$ και βεβαια να φαει την μουφα αυτη ο τελωνης εδω.

τωρα τελευταια που εχουν κενα τα ταμεια , τα τελωνεια σκιζουν.

 

ναι εχεις δικιο για καναδα ελεγε και για international να ρωτησω,λεει ,το τοπικο παραρτημα .anyway thx!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κάποιος πληροφορίες για το buy.com το οποιο απο οτι ειδα εχει και paypal.

Eιναι αξιόπιστο?

 

http://www.buy.com

Link to comment
Share on other sites

Το e-shop όλα τα προϊόντα bulk τα στέλνει? Πήρα το παρακάτω ποντίκι και μου το έστειλαν τυλιγμένο με χαρτί μέσα σε δικό τους κουτί. Ούτε cd είχε μέσα ούτε τίποτα..

Επίσης στην φώτο το ποντίκι φαίνεται μαύρο.. και αυτό που μου ήρθε είναι περισσότερο προς το γκρι.. Βασικά γράφει Χρώμα: Μεταλλικό μαύρο(ανθρακί) αλλά όπως το βλέπεις στην φώτο λες αυτό θα είναι το χρώμα. Καμία σχέση πάντως με την φώτο το χρώμα.

 

MICROSOFT LASER MOUSE 6000 USB DSP

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πληροφορίες για το buy.com το οποιο απο οτι ειδα εχει και paypal.

Eιναι αξιόπιστο?

 

http://www.buy.com

 

Κανεις?? τιποτα?? καμια γνωμη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορείτε να μου πείτε πως σας φαίνεται το http://www.ellinas.org ένα e-shop, portal, live cam, online games και διάφορα άλλα όλα σε ένα που έφτιαξα εντελώς δωρεάν σιγά σιγά χρησιμοποιώντας την πλατφόρμα του oscommerce που είναι εντελώς δωρεάν!!!

 

Ολες οι γνώμες αποδεκτές είτε θετικές είτε αρνητικές!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θέλω να ρωτήσω το εξής. Βρήκα απο ένα site απο Αμερική κάτι παπούτσια που θέλω τα οποία μαζί με τα μεταφορικά κάνουν 151 δολλαρια. Λένε ότι τα στέλνουν με FedEx. Θα πληρώσω τελωνιο με αυτή την εταιρια και σε αυτό το πόσο; Ευχαριστω εκ των προτέρων.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Βρήκα απο ένα site απο Αμερική κάτι παπούτσια που θέλω τα οποία μαζί με τα μεταφορικά κάνουν 151 δολλαρια. Λένε ότι τα στέλνουν με FedEx. Θα πληρώσω τελωνιο με αυτή την εταιρια και σε αυτό το πόσο; Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Εγω με FedEx που μου στειλανε ενα ρολοι απο την Αμερικη,δεν πληρωσα τιποτα παραπανω(απο την κανονισμενη τιμη)..απο το τελωνειο του Ελ.Βενιζελος.

βεβαια παιζει ρολο και το βαρος..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site από το οποίο μπορώ να πάρω πληροφορίες; ή να πάρω λες τηλέφωνο στο τελωνείο στο αεροδρόμιο για πληροφόρηση;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Βρήκα απο ένα site απο Αμερική κάτι παπούτσια που θέλω τα οποία μαζί με τα μεταφορικά κάνουν 151 δολλαρια. Λένε ότι τα στέλνουν με FedEx. Θα πληρώσω τελωνιο με αυτή την εταιρια και σε αυτό το πόσο; Ευχαριστω εκ των προτέρων.

να στο στειλουν σαν δωρο, η μα αξια μεχρι 50$ ωστε να γλυτωσεις το τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ξερω το play.com δεν στελνει ολα τα πραγματα Ελλαδα..με τα ρουχα τι παιζει?στελνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ξερω το play.com δεν στελνει ολα τα πραγματα Ελλαδα..με τα ρουχα τι παιζει?στελνει?

 

http://www.play.com/HOME/HOME/6-/Help.html?page=del#jump-ouk

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Aν παραγγηλω κατι απο το Amazon απο που θα το παραλαβω?Ελτα? ευχαρηστω

εμενα η παραγγελια μου απο αγορα απο το amazon την ειχα παραλαβει απο ελτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω επιστροφή μια μπλούζα στο play.com και μου λένε να στείλω σε ένα χαρτί και την "billing address" μου. Τι ακριβώς πρέπει να γράψω;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω επιστροφή μια μπλούζα στο play.com και μου λένε να στείλω σε ένα χαρτί και την "billing address" μου. Τι ακριβώς πρέπει να γράψω;

 

Η διεύθυνση που δήλωσες όταν έδινες τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Η διεύθυνση που δήλωσες όταν έδινες τα στοιχεία σου.

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...