Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πάλι θα σου συνιστούσα να μην προχωρησεις στην αποκάλυψη των στοιχείων σου στον άγνωστο. γιατί πολύ απλά, όπως το βλέπω δεν ενδιαφέρεται για την οθόνη σου, αλλά για την ακρίβεια των στοιχείων σου, ώστε να τα χρησιμοποιήσει με γνωστούς [λόγω προηγούμενων γεγονότων] τρόπους..

απλά η άποψή μου.

 

Μα και να του δώσει τον τραπεζικό του λογαριασμό ο άλλος μόνο να καταθέσει χρήματα μπορεί, όχι να σηκώσει :)

Πάντως ο "πελάτης" φαίνεται ύποπτος και καλό θα ήταν να τον απορρίψει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα και να του δώσει τον τραπεζικό του λογαριασμό ο άλλος μόνο να καταθέσει χρήματα μπορεί, όχι να σηκώσει :)

Πάντως ο "πελάτης" φαίνεται ύποπτος και καλό θα ήταν να τον απορρίψει.

ή αν έχει και τα στοιχεια [όνομα επώνυμο κλπ] μπορεί με πλαστά διαβατήρια να βγάλει ωραιότατα δανειάκια και να τρέχει μετά ο άνθρωπος, να χρωστάει μύρια..

δεν είναι επιστημονική φαντασία, έχουν συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει μια μικρή λίστα με sites δημοπρασιών και αναρωτιέμαι ποιό είναι το καλύτερο. Όποιος νομίζει ότι έχω αφήσει κάποιο έξω ας το πει. Επίσης, καμία διαφήμηση, όποιος διαλέγει κάποιο πρέπει να λέει και τους λόγους που τον/την κάνουν να το ξεχωρίζει σε σχέση με τα υπόλοιπα.

 

  • e-market.gr
  • ibid.gr
  • usurum.gr
  • 123sold.gr
  • apazari.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]OH LORD THY SEA IS SO GREAT AND MY SHIP IS SO SMALL!
Link to comment
Share on other sites

ειχα χασει την φωτογραφικη μου μηχανη 2 μηνες. Αποφασιζω και κανω αγορα μια νεας μηχανης (450Ε) απο PIXMANIA kai και πληρωνω με καρτα.

Μετα απο 2 μερες ερχεται η μηχανη Ελλαδα και βρισκω τυχαια και την παλια δικια μου. Ζητω ακυρωση της παραγγελιας και....

Εγινε , μου ειπαν να μην δεχτώ το δέμα και να το επιστρεψουν πισω. Ετσι εγινε. μετα απο 3 εργασιμες ημερες ειχαν μπει τα λεφτα μου πίσω στο λογαριασμου και οχι μονο της μηχανης αλλα και τα εξοδα courrier (DHL).

Thanks Pixmania

με ενα τετοιο site πως να μην το εμπιστευτώ στις αγορες μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Πάιδες να ρωτήσω κάτι.

 

Θέλω να αγοράσω ενα πολύ σπάνιο μοντέλο λαπτοπ το οποίο κυκλοφορεί μονάχα στην Ιαπωνία.

 

Έχω βρει εναν ebay powerseller ονόματι 'DirectFromJapan' που εισάγει διάφορα προιόντα της γιαπωνέζικης αγοράς στην Ευρώπη.

 

Η τιμή του laptop ειναι άκρως δελεαστική αλλα φυσικά υπάρχει το πρόβλημα του καταραμένου τελωνείου.

 

Πόσα θα σκάσω περίπου; Η τιμή του υπολογιστή ειναι 700 ευρώ περίπου.

 

Ο seller μου είπε πως έχουν στείλει κατα καιρούς πράγματα στην Ελλάδα και πως δεν είχαν πρόβλημα.

 

Μου είπε επίσης πως δηλώνουν το πακέτο ως 'gift' για να μην περάσει εκτελωνισμό.

 

Έχει ψωνίσει κανείς κατευθείαν απο Ιαπωνία; Ποιές ειναι οι εμπειρίες σας; Δεν μ ε πειράζει να πληρώσω μέχρι ενα λογικό ποσό φυσικά...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό είναι ένα περίεργο θέμα. Εγώ μια φορά είχα αγοράσει από ένα κατάστημα του ebay μια φωτογραφική μηχανή με συννενόηση να σταλεί ως gift ή sample. Και ήρθε κανονικά.

Γενικά πιστεύω έχει να κάνει με την εμπιστοσύνη που δείχνεις στον πωλητή, αφού πρόκεται για κάτι παράνομο και θα διστάσεις να τον καταγγείλεις αν δε φανεί εντάξει απέναντι σου.

www-strip-gr O απόλυτος οδηγός για strip clubs
Link to comment
Share on other sites

τελειο το e-shop..παραγγειλα χτες(τεταρτη) απογευμα ενα προιον και σημερα απογευμα το εχουν φερει..ποτε δεν μετανιωσα..ψωνιστε αφοβα!!
Link to comment
Share on other sites

τελειο το e-shop..παραγγειλα χτες(τεταρτη) απογευμα ενα προιον και σημερα απογευμα το εχουν φερει..ποτε δεν μετανιωσα..ψωνιστε αφοβα!!

 

από αυτό το έκρινες? :rolleyes:

για κοίτα όταν πάθει κάτι και θέλεις να το επιστρέψεις...εκεί τσεκάρεται το μαγαζί όχι στην ταχύτητα αποστολής που την έχουν και οι άλλοι βλέπε Πλαίσιο και με λιγότερο πλαφόν για δωρεάν αποστολή!:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη αν διακόπτω την συζήτηση :) Πρόσφατα ξεκινήσαμε μια προσπάθεια συγκέντρωσης των ελληνικών Online shops σε μια ιστοσελίδα, όπου οι επισκέπτες θα μπορούν να λένε την γνώμη τους για κάθε κατάστημα. Επίσης έχουμε ξεκινήσει και έναν διαγωνισμό γιορτάζοντας την λειτουργία της ιστοσελίδας. Αν θέλετε να γράψετε την κριτική σας για κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα ώστε να βοηθήσετε άλλους που σκέφτονται να αγοράσουν από το ίδιο eshop και συγχρόνως να πάρετε μέρος στον διαγωνισμό, πληκτρολογήστε : www.e-agorazo.gr

Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη που διέκοψα την συζήτηση.

www.e-agorazo.gr - Κατάλογος online καταστημάτων
Link to comment
Share on other sites

+1 gia to e-shop απο μενα...εχουν πολλα προιντα,νωριτρεα απο αλλους κ τα στελνουν κ πολυ γρηγορα...
Link to comment
Share on other sites

Ε-shop και απο μενα,πολυ καλο.Μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα με τα προιοντα τους.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο παιχνίδι για gamecube απ'το http://www.amazon.co.uk αλλά μου βγάζει συνέχεια "We're sorry, but this item can't be delivered to the country you selected. You can enter a different delivery address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button."

Σε ό,τι μεταχειρισμένο παιχνίδι έχω προσπαθήσει μου βγάζει συνέχεια το ίδιο ενώ αν το αγοράσω καινούριο απ'το amazon η παραγγελία δεν έχει πρόβλημα. Δηλ. πρέπει οπωσδήποτε να το αγοράσω καινούριο?

Είναι και η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ πιστωτική για ν'αγοράσω κάτι κι έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις κανεις απο το http://www.megamarket.gr ??
Μου έχει κάνει εντύπωση η άψογη εξυπηρέτηση τους. Με πήραν τηλέφωνο, σύνολο τρείς φορές, για να με ενημερώνουν για τη διαθεσιμότητα ενός προιόντος που ενδιαφερόμουν, όποτε είχαν νεότερα. Τελικά η αγορά δεν έχει γίνει ακόμα λόγω έλλειψης αυτού του προιόντος. Φαίνεται σοβαρό μαγαζί... :)
Link to comment
Share on other sites

Paidia 8a h8ela na rwthsw kati.Exei kanei kapoios ton teleytaio kairo logariasmo sto http://www.play.com ? Prospa8hsa me enan filo na kanoume kai mas evgaze kapoio la8os.Enw mas elege oti to register htan OK,otan patousame "continue shoping" kai eprepe na baloume e-mail kai password sta pedia mas egrafe gia la8os password.Meta otan zhtousame na mas steiloun ton password mas elege oti to password den stal8hke.Psilokoufa pragmata.

Sorry gia thn polylogia alla exw psiloxa8ei ligo.

As mou apanthsei kapoios an exei ksanaginei kati tetoio h' otidhpote allo gnwrizei.Eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

παιδια..μια ερωτηση...

διαβαζα καπου στο expansys οτι εχεις δικαιωμα επιστροφης μεσα σε 14 ημερες....αυτο ισχυει ακομα και αν το εχεις ανοιξει και δοκιμασει;;;ή πρεπει να ειναι στη συσκευασια του κλειστο;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...