Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να σας ρωτησω κατι...εβγαλα χτες το πρωι μια χρεωστικη καρτα απο την πειραιως (εχει πανω ενδειξη visa) και σημερα εκανα καταθεση καποια χρηματα (15 ευρω)τα εκανα κυριως για betting αλλα δεν δεχωντουσαν την καρτα.Απο περιεργεια δοκιμασα να κανω εναν λογαριασμο στο paypal και εκει μου λεει οτι η καρτα εχει γινει deny εχει κανεις ιδεα τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια να σας ρωτησω κατι...εβγαλα χτες το πρωι μια χρεωστικη καρτα απο την πειραιως (εχει πανω ενδειξη visa) και σημερα εκανα καταθεση καποια χρηματα (15 ευρω)τα εκανα κυριως για betting αλλα δεν δεχωντουσαν την καρτα.Απο περιεργεια δοκιμασα να κανω εναν λογαριασμο στο paypal και εκει μου λεει οτι η καρτα εχει γινει deny εχει κανεις ιδεα τι φταιει?

 

Περιεργο γιατι πολλοι με αυτη την καρτα δεν εχουμε προβλημα!!! Ελπιζω να μη το διαπιστωσουμε στην επομενη αγορα μας!!!! (Πριν 5 μερες παντως paypal προχωρησε κανονικα η συναλλαγη)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι φταιει εστειλα και ενα mail στην τραπεζα και περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν.Μηπως φταιει που εκανα μικρη καταθεση?Δηλαδη να ηθελε καποιο μεγαλυτερο ποσο για να λειτουργησει?Και ενα αλλο που μου περναει απο το μυαλο ειναι μηπως θελει καποιες μερες μεχρι να ενεργοποιηθει
Link to comment
Share on other sites

Pantws file snik me tin xrewstiki karta tis Peiraiws pisteuw pws eisai apolyta kalimmenos: kai apo asfaleia kai apo tin e3ipiretisi tis Trapezas. Exw kai egw xrewstiki VISA tis Peiraiws (eimai apolyta euxaristimenos kai me tin karta kai me to sistima ilektronikis trapezas pou dia8etei i Peiraiws, to winbank) kai tin xrisimopoiw gia stoixima sta http://www.livebet.gr

kai http://www.sportingbet.com, ta opoia se anti8esi me polla alla sites gia stoixima den xrewnoun kamia eidous promi8eia. Pantws i elaxisti kata8esi stin pleionotita twn sites gia stoixima einai 10 eurw, opote an exeis valei mikrotero poso gia kata8esi sto site, fysiko einai na sou leei pws i kata8esi den pragmatopoih8ike kai yparxei provlima. Pantws, an ta exeis kanei ola mia xara, opws leei kai o ariadgr, perimene mia-dyo meres. Alliws psa3e kalitera tous orous kai tis proipo8eseis gia kata8esi kai analipsi tou site pou paizeis stoixima.

Ali8eia poio einai?

Link to comment
Share on other sites

pedia eixa kanei mia agora sto ebay kai egine kapoio lathos kai m epestrepsan ta lefta piso eno omos mou irthe email apo to paypall gia refund piga stin trapeza na koitakso to ipoloipo tou logariasmou m kai dn exoun mpei ta lefta,ksereis kapoios an perneis kapoies meres gia na mpoun i mpenoun kateutheian??
Link to comment
Share on other sites

pedia eixa kanei mia agora sto ebay kai egine kapoio lathos kai m epestrepsan ta lefta piso eno omos mou irthe email apo to paypall gia refund piga stin trapeza na koitakso to ipoloipo tou logariasmou m kai dn exoun mpei ta lefta,ksereis kapoios an perneis kapoies meres gia na mpoun i mpenoun kateutheian??

 

Περιμενε λιγες μερες, κ εμενα καθυστερησαν μα φορα ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό site έχει ως επιλογές αποστολής τα εξής:

Not insured shipping in parcel

Insured shipping

 

Όταν εννοεί insured τι παραπάνω ασφάλεια παρέχει;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό site έχει ως επιλογές αποστολής τα εξής:

Not insured shipping in parcel

Insured shipping

 

Όταν εννοεί insured τι παραπάνω ασφάλεια παρέχει;

 

 

Για να ειμαι ειλικρινης αν δεν ελεγε το "in parcel", θα σου ελεγα οτι σου ασφαλιζουν το προιον, οποτε σε περιπτωση που χαθει/κλαπει/καταστραφει σου δινουν το ποσο της ασφαλειας πισω.

 

Αλλα, για να το λενε ετσι, πιθανοτατα εννοουν την συσκευασια του προιοντος. Στην πρωτη περιπτωση το βαζουν απλα σε ενα χαρτινο "φακελο", ενω στη δευτερη σε καποιο πιο ασφαλες κουτι.

 

Σε καθε περιπτωση, ομως, γιατι δεν τους στελνεις ενα mail να τους ρωτησεις; ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
an parageilo 1 laptop apo amazon se poses meres tha einai ellada??

 

Το amazon.com δεν στέλνει ηλεκτρονικές συσκευές εκτός Αμερικής. :!:

Όπως επίσης το amazon.co.uk δεν στέλνει ηλεκτρονικές συσκευές εκτός UK.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κάτι από Γερμανίακαι μου είπαν ότι το έστειλαν με Deutsche Post (έχω το tracking number) αλλά δε βρίσκω την κατάλληλη φόρμα για να εισάγω το νούμερο και να δω την κατάσταση.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κάτι από Γερμανίακαι μου είπαν ότι το έστειλαν με Deutsche Post (έχω το tracking number) αλλά δε βρίσκω την κατάλληλη φόρμα για να εισάγω το νούμερο και να δω την κατάσταση.

 

Πανε στην σελιδα της, επελεξε απο δεξια πανω την αγγλικη γλωσσα, και μετα απο τα αριστερα της αρχικης σελιδας, εκει που λεει shipment tracking. Αναλογα με το τι ειναι το πακετο σου (ασφαλισμενο, απλο, κτλ) επιλεγεις το Link που σε ενδιαφερει.

 

(μετα στα αριστερα εχει ενα textbox που λεει Track & Trace, εκει βαζεις το νουμερο σου)

 

Δες λιγο αν δουλευει και αυτο το link

 

:)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

 

Your inquiry produced the following result:

RG3xxxxxxx2DE:

The information regarding your mail item is ambiguous

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βρω πως θα το αναζητήσω ήρθε... Παρασκευή το έστειλαν από Γερμανία και Τρίτη παρελήφθη στο Ηράκλειο. Η αποστολή ήταν απλή και ήρθε με συστημένο ΕΛΤΑ. Εντυπωσιακή ταχύτητα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από μένα. Έχω ανοίξει λογαριασμό στο paypal και έχω εισάγει τον αριθμό της πιστωτικής καθώς και το expansion number (αν θυμάμαι καλά έτσι το λεει). Ωστόσο στη σελίδα που έχει τα ποσά σε διάφορα νομίσματα όλα είναι μηδέν και δεν φαίνεται το ποσό που έχω στην κάρτα μου. Θα γίνει ενημέρωση κάποια στιγμή ή τα ποσά παραμένουν μηδέν;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από μένα. Έχω ανοίξει λογαριασμό στο paypal και έχω εισάγει τον αριθμό της πιστωτικής καθώς και το expansion number (αν θυμάμαι καλά έτσι το λεει). Ωστόσο στη σελίδα που έχει τα ποσά σε διάφορα νομίσματα όλα είναι μηδέν και δεν φαίνεται το ποσό που έχω στην κάρτα μου. Θα γίνει ενημέρωση κάποια στιγμή ή τα ποσά παραμένουν μηδέν;

 

Εκεί φαίνεται μόνον ότι έχει πληρώσει το paypal για σένα δηλ. οι αγορές σου, ο λογαριασμός σου.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί φαίνεται μόνον ότι έχει πληρώσει το paypal για σένα δηλ. οι αγορές σου, ο λογαριασμός σου.

 

ΟΚ, φίλε μου. Ευχαριστώ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καθώς έψαχνα στο net έπεσα στο expansys.com.gr και είδα το U600 που θέλω να πάρω 100 ευρώ πιο φθηνό!Πλάκα κάνουν;Αν όχι τι τρόποι πληρωμής υπάρχουν;
Link to comment
Share on other sites

Καθώς έψαχνα στο net έπεσα στο expansys.com.gr και είδα το U600 που θέλω να πάρω 100 ευρώ πιο φθηνό!Πλάκα κάνουν;Αν όχι τι τρόποι πληρωμής υπάρχουν;

Credit card ή κατάθεση σε λογαριασμό.

Βάλε και περίπου +30 euros για αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Credit card ή κατάθεση σε λογαριασμό.

Βάλε και περίπου +30 euros για αποστολή.

 

Είναι αξιόπιστο ή θα χάσω τα λεφτά μου;Με την κατάθεση πως γίνεται η όλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστο ή θα χάσω τα λεφτά μου;Με την κατάθεση πως γίνεται η όλη διαδικασία;

Aν υπάρχει ένα e-shop που μπορείς να το εμπιστευτείς απόλυτα, αυτό είναι το expansys.

Ρώτα εδώ για τη διαδικασία 211 212 5230.

Link to comment
Share on other sites

Credit card ή κατάθεση σε λογαριασμό.

Βάλε και περίπου +30 euros για αποστολή.

 

30????????!!!!!!!

Πάει ανάλογα με το ύψος της παραγγελίας αυτό ή είναι στάνταρ; Δεν έχω ακούσει ακριβότερο. Και μόλις ήθελα να ρωτήσω κι εγώ γι'αυτό το site γιατί είναι το μόνο που έχει ένα bt που έψαχνα. :confused::(

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...