Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του geno ειναι

U8800pro_2.3.6_Geno_V3.zip

http://dl.dbank.com/c0j8cu0wdr

http://bbs.anzhi.com/thread-4806697-1-1.html

 

θελω και γω να την βαλω αλλα βαριεμαι να κουνησω το ποντικι

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δωστο το τηλεφωνο στον κατοχο του ,οπως ειναι ,,δεν χρειαζεται τιποτα ,

εδω ο ανθρωπος δεν ηξερε ποιο τηλεφωνο ειχε αγορασει,,,θελει και ρομ ???

δωστο πισω οπως ειναι ,με τη 2.3.5 ,,αυτος αλλαγμενο θα το δει...

παραλιγο να μπλεξεις κι εσυ..

ο θεος βοηθος σου ηταν ο σοφοκλας ,,σημερα,,,

δωσε το τηλ... πισω , στον κατοχο του ,αμεσως

ναι το εκανα ροοτ και του περασα cwm και ας κατσει να διαβασει και ας βαλει οτι θελει

εδω με froyo ηταν και νομιζε οτι πεταγε το κινητο χαχα.. :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ο θεος βοηθος σου ηταν ο σοφοκλας ,,σημερα,,,

για να ιδω ποιος ειναι ο δικος σημερα

δεν δουλεψε

το θεμα ειναι οτι μειωνεται η ενταση του ηχου πολυ δυσαναλογα αποτομα εαν το εχω ενα κλικ κατω απο 9 ας πουμε,εαν εχουμε σκαλα μεχρι το δεκα.

δεν γινεται σταδιακα η μειωση του ηχου εαν με καταλαβαινεις

η δυνατα η σιγα ειναι,μεση γιοκ

Link to comment
Share on other sites

του geno ειναι

U8800pro_2.3.6_Geno_V3.zip

http://dl.dbank.com/c0j8cu0wdr

http://bbs.anzhi.com/thread-4806697-1-1.html

λιγο ο QQ με ξενιζει αλλα αλλαζει

μην με ρωτησεις τι ειναι παλι

και οχι δεν ειναι wind

 

Λεει τπτ??Α!τωρα θυμηθηκα 3 φορες την ειχα περασει δεν bootare! :P xaxaxa

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

για να ιδω ποιος ειναι ο δικος σημερα

δεν δουλεψε

το θεμα ειναι οτι μειωνεται η ενταση του ηχου πολυ δυσαναλογα αποτομα εαν το εχω ενα κλικ κατω απο 9 ας πουμε,εαν εχουμε σκαλα μεχρι το δεκα.

δεν γινεται σταδιακα η μειωση του ηχου εαν με καταλαβαινεις

η δυνατα η σιγα ειναι,μεση γιοκ

 

 

δεν εχω θεο βοηθο,σημερα :lol::lol::lol:

τι να κανουμε ,,νομιζα οτι θα δουλευε καλυτερα ,,αποτυχαμε :blink::blink::blink:

βαλε παλι το δικο του framework.jar , αμα σου κανει περιεργα...

Link to comment
Share on other sites

1).Λοιπον Φιλοι θα προσπαθησω να σας αναλυσω εδω την διαδικασια που ακολουθησα για να κανω "root" το κινητο χωρις να υπαρχει μετα ο "Kινεζος Root Explorer" αλλα ουτε και ο Αγγλικος.Και με ολα τα υπολοιπα να λειτουργουν σωστα μετα την διαδικασια του "Root".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2).Τωρα θα πρεπει να κατεβασουμε το "boot image"απο εδω:http://www.megaupload.com/?d=HA9FSEKL και στην συνεχεια

το αφηνουμε στην επιφανεια εργασιας του Pc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3).Βασικο:Προτου ξεκινησετε οτιδηποτε προσεξτε να εχετε,αν δεν το εχετε κανει ηδη διαγραφη το αρχειο"dload"απο την sd καρτα!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4).Καλο θα ηταν σε τελικη αναλυση να βγαλουμε και την sd(οπως εκανα και εγω)μηπως στο τελος της διαδικασιας οταν bootarei διαβασει τιποτα και

ξαναπεταξει τον κινεζο(root explorer)...ετσι για σιγουρια.

 

=========================================================================================

 

Ακολουθηστε κατα γραμμα και ευλαβως τις παρακατω οδηγιες:

 

1. Boot the phone into the pink screen mode (volup+voldown+power) and connect it to the PC via usb cable.

2. Your PC will find a new device. Open it, and then open folder called "image" in it.

3. Copy stock boot.img to your PC, you'll need it later.

4. Now copy my boot.img from PC to the device, replacing stock boot.img

5. Use your operating system tools to safely remove the device, then pull out the battery to get out from pink screen mode. Boot the phone.

6. While booting, the phone gets rooted. When it boots up, you can turn it off and get to the pink screen again.

7. Restore stock boot.img you saved earlier.

8. Boot the phone again - it is rooted and working properly now

===========================================================================================

Προτου ξαναβαλετε την sd καλο θα ηταν με ενα cardreader να την βαλετε στο Pc και να διαγραψετε τους φακελλους:android_secure,,Android.

Ετσι και αλλοιως οι φακελλοι αυτοι θα ξαναδημιουργηθουν αυτοματα μολις βαλετε την sd.

 

Αν τα κανετε ολα σωστα θα εχετε 2.3.5 rooted,χωρις Κινεζο root explorer και με το witget καιρου-ρολοι

 

Να διευκρινισω επισης οτι εγω δεν ξαναεβαλα μετα το root τον "Root Explorer"απο το Market παρα μονο χρησιμοποιω αλλο προγραμμα.

==============================================================================================

Ευχαριστω τον "NForce25" των XDA για τις παραπανω οδηγιες.

Και εδω το Link με τις οδηγιες:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326525&page=17 post#168

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Ουδεμια ευθυνη φερω και οτιδηποτε κανετε το κανετε με δικο σας ρισκο!!

εχουμε καποιο αλλο λινκ για αυτο γιατι ο "πολυανεβαστηρης" εκλεισε...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν κανεις αυτο?

 

Αναμεσα στο 4 και στο 5 κανε ενα reboot.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ μεταφραση και πολυ κινεζο ο birdyi τουλαχιστον ειπε οτι για να φτιαχτει το wifi στην aurora πρεπει να το φτιαξει ο dzo εξαρχης...ο dzo ομως δεν εχει pro μοντελο εχει το απλο...καλη φαση!! ^_^
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο πολυ μεταφραση και πολυ κινεζο ο birdyi τουλαχιστον ειπε οτι για να φτιαχτει το wifi στην aurora πρεπει να το φτιαξει ο dzo εξαρχης...ο dzo ομως δεν εχει pro μοντελο εχει το απλο...καλη φαση!! ^_^

 

Πιστεύω το καλύτερο είναι απο τα τόσα donate που έχουν γίνει να πάρει ένα x5 pro και να ασχοληθεί και με αυτό για να δούμε και εμείς ics.Θα γίνουν πολλά donate απο users του pro οπότε πάλι κερδισμένος θα βγει.

 

Για κάποιον που είπε για το riptide gp ότι κολλούσε το πέρασα χθες και σε cm 7.2 με 1.6ghz στη μια ώρα που το δοκίμασα δεν κόλλησε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω το καλύτερο είναι απο τα τόσα donate που έχουν γίνει να πάρει ένα x5 pro και να ασχοληθεί και με αυτό για να δούμε και εμείς ics.Θα γίνουν πολλά donate απο users του pro οπότε πάλι κερδισμένος θα βγει.

 

Για κάποιον που είπε για το riptide gp ότι κολλούσε το πέρασα χθες και σε cm 7.2 με 1.6ghz στη μια ώρα που το δοκίμασα δεν κόλλησε καθόλου.

 

Εχει πεσει πολυ donate λογικα για την ωρα απο τους χρηστες του απλου...αλλα ποσο δυσκολο ειναι ενω ολα δουλευουν να φτιαξεις το wifi!!Τεσπα...υπομονη ακομα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που είπε για το riptide gp ότι κολλούσε το πέρασα χθες και σε cm 7.2 με 1.6ghz στη μια ώρα που το δοκίμασα δεν κόλλησε καθόλου.

 

Ναι αλλα με τί εισαι ακριβως? Εχεις κανει τιποτα με tweaks?

Περασες την 1.3 εκδοση του Riptide GP?

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τί εισαι ακριβως? Εχεις κανει τιποτα με tweaks?

Περασες την 1.3 εκδοση του Riptide GP?

 

Δεν έχω κάνει tweaks εκτός απο το build.prop που έφτιαξα για να έχω όλα τα games της gameloft.Πέρασα την 1.3 και είναι όσο πιο smooth γίνετε

 

 

Εχει πεσει πολυ donate λογικα για την ωρα απο τους χρηστες του απλου...αλλα ποσο δυσκολο ειναι ενω ολα δουλευουν να φτιαξεις το wifi!!Τεσπα...υπομονη ακομα!!

 

Ναι μου κάθετε κάπως αυτό να μην δουλεύει το wifi.Σε 1 το πολύ 2 βδομάδες θα έχουμε stable ics στο pro.Και πολύ άργησε νομίζω.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου κάθετε κάπως αυτό να μην δουλεύει το wifi.Σε 1 το πολύ 2 βδομάδες θα έχουμε stable ics στο pro.Και πολύ άργησε νομίζω.

 

Δεν εχει και πουθενα ενα κατανοητο quide να να προσπαθησουμε και εμεις μπας και καταφερουμε τπτ...αλλα πες εμας θα περιμεναν αν γινοταν καποιο πορτ απο αλλο κινητο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και πουθενα ενα κατανοητο quide να να προσπαθησουμε και εμεις μπας και καταφερουμε τπτ...αλλα πες εμας θα περιμεναν αν γινοταν καποιο πορτ απο αλλο κινητο!!

 

Τα μόνα αλάνια για να κάνουν κάτι τέτοιο είναι dzo,geno και μερικοί απο το κινέζικο forum που κάθε μέρα βγάζουν gb roms αλλά μόνο στα κινέζικα και λίγα αγγλικά κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα αλάνια για να κάνουν κάτι τέτοιο είναι dzo,geno και μερικοί απο το κινέζικο forum που κάθε μέρα βγάζουν gb roms αλλά μόνο στα κινέζικα και λίγα αγγλικά κάποιες φορές.

 

O geno εχει να βγαλει κατι καιρο τωρα και δεν νομιζω να ασχολειτε και πολυ....τωρα ο dzo κανει καλη δουλεια αλλα μονο για το απλο...και βγαινει ο αλλος και οχι απλα βγαζει ics αλλα και MIUI για το απλο το ideos το μικρο τη κοπρια με τα 600mhz και εκνευριζεσε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

O geno εχει να βγαλει κατι καιρο τωρα και δεν νομιζω να ασχολειτε και πολυ....τωρα ο dzo κανει καλη δουλεια αλλα μονο για το απλο...και βγαινει ο αλλος και οχι απλα βγαζει ics αλλα και MIUI για το απλο το ideos το μικρο τη κοπρια με τα 600mhz και εκνευριζεσε!!

 

Δεν γίνετε oc αυτό?Στα 600mhz πόσο καλά να τρέχει ics?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε oc αυτό?Στα 600mhz πόσο καλά να τρέχει ics?

 

Το εχει ο πατερας μου γινεται Oc βασικα πρεπει να γινει Oc με 2.2.2 που ειναι και ειναι τις υπομονης αρα θελει απλα γιαυτο ασχολουνται πολλοι για το δικο μας κανεις...πεσαμε στην περιπτωση νομιζω...κριμα και ειναι πολυ καλο κινητο αλλα με honor και τωρα με το καινουργιο το ascent ειμαστε πολυ δυσκολα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το εχει ο πατερας μου γινεται Oc βασικα πρεπει να γινει Oc με 2.2.2 που ειναι και ειναι τις υπομονης αρα θελει απλα γιαυτο ασχολουνται πολλοι για το δικο μας κανεις...πεσαμε στην περιπτωση νομιζω...κριμα και ειναι πολυ καλο κινητο αλλα με honor και τωρα με το καινουργιο το ascent ειμαστε πολυ δυσκολα!!

 

Το pro βασίζετε πάνω στο απλό x5 οπότε δεν θα το αφήσουν έτσι.Έπειτα ίσως δούμε και κάποιο port απο honor με official ics.Περιμένουμε ακόμα kernel απο franko που θα αλλάξει όλο το τηλέφωνο και καμία official απο geno(δεν θα μας αφήσει με την rc).Τέλος ποντάρω πολλά σε cm9 και απο όσο έχω δουλέψει την cm7 θα δούμε πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα και αποείδα με τις custom ROMs για το Pro που παντα κατι δεν δουλεύει.. τεσπά.. Υπάρχει μήπως κανένα fixaki για τα fps? Με official 2.3.5 είμαι..
Link to comment
Share on other sites

Είδα και αποείδα με τις custom ROMs για το Pro που παντα κατι δεν δουλεύει.. τεσπά.. Υπάρχει μήπως κανένα fixaki για τα fps? Με official 2.3.5 είμαι..

 

Αν δε θες custom ROMs γιατι δε δοκιμαζεις την genov4 ή την genov3? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4007307#post4007307 Και εισαι αυτοματα root, εχεις ξεκληδομενα τα fps, κανεις και overclocking.

Την δευτερη δεν την εχω δοκιμασει αλλα νομιζω την φοραει ο akalos.

 

Δεν έχω κάνει tweaks εκτός απο το build.prop που έφτιαξα για να έχω όλα τα games της gameloft.Πέρασα την 1.3 και είναι όσο πιο smooth γίνετε

 

Ειμαι με CM7.2.0 RC0 του geno, με kernel 2.6.35.7 και με το δικο του build. Λιγο πριν ανοιξω το παιχνιδι τρεχουν ελαχιστες εφαρμογες και η ελευθερη RAM ειναι 190ΜB. Λες να φταιει αυτο? Γιατι πανω κατω ιδιοι ειμαστε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η v4 ειναι εγγυηση!!!! Την εχω κανενα μηνα πανω καοι το κινητο λειτουργει αρκετα καλα! Αν ειχε βεβαια Ελληνικα η v3 θα εβαζα αυτην, αλλα χωρις ελληνικα δε βαζω τιποτα ακομα (παλιο συνηθειο με τα νοκια στη Γερμανια που δεν ειχαν ελληνικα)
Link to comment
Share on other sites

Η v4 ειναι εγγυηση!!!! Την εχω κανενα μηνα πανω καοι το κινητο λειτουργει αρκετα καλα! Αν ειχε βεβαια Ελληνικα η v3 θα εβαζα αυτην, αλλα χωρις ελληνικα δε βαζω τιποτα ακομα (παλιο συνηθειο με τα νοκια στη Γερμανια που δεν ειχαν ελληνικα)

καλυτερη ειναι η V3,ειναι πιο custom,εαν με καταλαβαινεις αλλα no greek

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη ειναι η V3,ειναι πιο custom,εαν με καταλαβαινεις αλλα no greek

 

Και γιατι δεν λες βρε οτι θελει 512 απο κατω και εγω παλευα ενα βραδυ και δεν μου bootare??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν λες βρε οτι θελει 512 απο κατω και εγω παλευα ενα βραδυ και δεν μου bootare??

εγω B565 ειχα πριν:p

αμα την περασεις τελικα,qq απο εδω update

http://softfile.3g.qq.com:8080/msoft/179/15250/65852/qqlauncher_2.3.0.350_android.apk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...